Setari Cookie-uri

Infectie alimentara sau sarcina?

Sunt sigura ca o sa se gaseasca cativa care sa glumeasca pe tema asta ,dar chiar in momente din astea iti face 100 de scenarii.
Azi-noapte m-am trezit si am vomitat ,inainte sa adorm am baut o cana de lapte rece (chiar daca nu mi s-a parut excelent probabil de la caldura si-a schimbat gustul,dar de sete nu am bagat de seama ) dupa ce mancasem mancare calda. Am facut diaree,o temperatura de 37,5,si crampe abdominale.O sa ziceti ce legatura are cu arcina ...pai am citit eu pe net si astea ar putea sa fie simptomele unei sarcini...cu prietenul meu am facut numai sex cu prezervativ+ cand simtea el ca trebuie sa termine se retragea si termina pe drum sau afara (sa stau eu mai linistita).Astazi trebuia sa imi vina si menstruatia,dar vad ca nu nici nu prea am simptome (de obicei incepeau cu 1 sapt inainte.
Inca mai persista temperatura crescuta si senzatia de somnolenta continua + ca nu am putere sa fac nimic ..imi simt corpul greu ca si cand as fi racita rau.
dalma
Postat pe 5 August 2010 20:49
apoi io ma gandesc ca ala micu vrea sa verse!!!!!!

de ce nu stai tu linistita sa-ti relolvi indigestia sau ce oi fi avand ...dupe care sa verifici daca e sarcina sau nu?????
anastasia_m
Postat pe 5 August 2010 20:54
De la: anastasia_m, la data 2010-08-05 20:54:19apoi io ma gandesc ca ala micu vrea sa verse!!!!!!

de ce nu stai tu linistita sa-ti relolvi indigestia sau ce oi fi avand ...dupe care sa verifici daca e sarcina sau nu?????


ar fi prea simplu. apoi n-ar fi avut motiv sa deschida topic!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 August 2010 21:49
"Astazi trebuia sa imi vina si menstruatia"
Astazi,nu s-a terminat inca!
Barbie30
Postat pe 5 August 2010 21:55
pai na, fata isi facea 100 de scenarii.... cum a fost cu prezervativul?...cum a terminat ?......pe drum sau p'afara ???......cum a baut ea laptele ?.....inainte sau dupa prezervativ?......e multe????????
anastasia_m
Postat pe 5 August 2010 21:55
"pai am citit eu pe net si astea ar putea sa fie simptomele unei sarcini
nu stiu de ce propozitia asta ma face sa ma gandesc la doua babe care stau pe o bancuta in fata portii:
baba1- auzi fa marghioalo tu stii cum se fac copii in ziua de azi?
baba2-ce zici fa saveta? tipa mai tare ca n'aud...stii ca n-a vrut poama aia acra de nor'mea sa ma duca la oftolmolog
b1- repeta intrebarea
b2- da fa saveta mi-o zis si mie nepotzaca de 5 ani ca a intrat pe cutia aia alba a ei cu inscrise negre si multe si a cetit ca pe copii nu-i mai aduce barza ci o jentza d'aia mare ca la vaci
miss_darine
Postat pe 5 August 2010 22:03
De la: miss_darine, la data 2010-08-05 22:03:14"pai am citit eu pe net si astea ar putea sa fie simptomele unei sarcini
nu stiu de ce propozitia asta ma face sa ma gandesc la doua babe care stau pe o bancuta in fata portii:
baba1- auzi fa marghioalo tu stii cum se fac copii in ziua de azi?
baba2-ce zici fa saveta? tipa mai tare ca n'aud...stii ca n-a vrut poama aia acra de nor'mea sa ma duca la oftolmolog
b1- repeta intrebarea
b2- da fa saveta mi-o zis si mie nepotzaca de 5 ani ca a intrat pe cutia aia alba a ei cu inscrise negre si multe si a cetit ca pe copii nu-i mai aduce barza ci o jentza d'aia mare ca la vaci



phuiiii.........
anastasia_m
Postat pe 5 August 2010 22:06
poate chiar ai o indigestie pe canicula nu se beau lactate ca faci...diaree;mai asteapta si tu citeva zile apoi faci un test de sarcina
utad
Postat pe 5 August 2010 22:14
mda..multumesc pt raspunsurile date...dupa cum ziceam ..eram sigura ca o sa se gaseasca si carcotasi...deh...aceiasi dintotdeauna....oare voi nu ati fost niciodata intr-o situatia asemanatoare sa va puneti 100 de intrebari? sau poate chiar copiii vostri in acest moment trec prin acelasi lucru ca mn ...stiu ca tot are o rezolvare si nu pe internet,dar din pacate suntem generatia care cauta primele raspunsuri pe net..multumesc oricum
dalma
Postat pe 5 August 2010 22:50
sa-mi fie rusine!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 5 August 2010 22:55
De la: dalma, la data 2010-08-05 22:50:48mda..multumesc pt raspunsurile date...dupa cum ziceam ..eram sigura ca o sa se gaseasca si carcotasi...deh...aceiasi dintotdeauna....oare voi nu ati fost niciodata intr-o situatia asemanatoare sa va puneti 100 de intrebari? sau poate chiar copiii vostri in acest moment trec prin acelasi lucru ca mn ...stiu ca tot are o rezolvare si nu pe internet,dar din pacate suntem generatia care cauta primele raspunsuri pe net..multumesc oricum


Am fost o singura data intr-o situatie asemanatoare...pur si simplu mi-a intarzit...insa noi nu folosim prezervativ, deci aveam motive de ingrijorare, nu gluma ! Si stii ce am facut, fara sa intru pe net, sau pe forum, am fost la prima farmacie si am luat un test de sarcina ! Nu era mai simplu asa ?

Avand in vedere faptul ca ai specificat ca ai baut acel lapte mai mult ca sigur alterat, sau chiar daca nu ar fi fost alterat, fiind canicula, probabil consumand multe lichide in timpul zile, plus acel lapte poate sa cauzeze si indigestie si diaree ! Pe langa acestea lucruri ai spus ca voi folositi prezervativul si pana si cu prezervativ el o scoate cand termina !

Te miri de ce esti luata la misto ?
Summer_
Postat pe 5 August 2010 22:56
De la: dalma, la data 2010-08-05 22:50:48mda..multumesc pt raspunsurile date...dupa cum ziceam ..eram sigura ca o sa se gaseasca si carcotasi...deh...aceiasi dintotdeauna....oare voi nu ati fost niciodata intr-o situatia asemanatoare sa va puneti 100 de intrebari? sau poate chiar copiii vostri in acest moment trec prin acelasi lucru ca mn ...stiu ca tot are o rezolvare si nu pe internet,dar din pacate suntem generatia care cauta primele raspunsuri pe net..multumesc oricum

sorry, eu aveam chef de goange si va cunosc f bine generatia, doar am si eu unul la usa...cel mai bun raspuns ti l-a dat utad, intradevar in perioada asta se fac f usor toxiinfectii alimentare...stai cumintica si nu intra in panica degeaba cel putin pana nu afli ce zice testul de sarcina
miss_darine
Postat pe 5 August 2010 22:57
daca nu e indigestie ura!! mergem la botez, copii conceputi in luna lui cuptor se nasc de dragobete,adica iubareti,petrecareti,si alte citeva vicii
utad
Postat pe 6 August 2010 16:32
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-05 21:49:23
De la: anastasia_m, la data 2010-08-05 20:54:19apoi io ma gandesc ca ala micu vrea sa verse!!!!!!

de ce nu stai tu linistita sa-ti relolvi indigestia sau ce oi fi avand ...dupe care sa verifici daca e sarcina sau nu?????


ar fi prea simplu. apoi n-ar fi avut motiv sa deschida topic!


kudika226898
Postat pe 6 August 2010 21:29
De la: anastasia_m, la data 2010-08-05 21:55:17pai na, fata isi facea 100 de scenarii.... cum a fost cu prezervativul?...cum a terminat ?......pe drum sau p'afara ???......cum a baut ea laptele ?.....inainte sau dupa prezervativ?......e multe????????


kudika226898
Postat pe 6 August 2010 21:30


Am fost o singura data intr-o situatie asemanatoare...pur si simplu mi-a intarzit...insa noi nu folosim prezervativ, deci aveam motive de ingrijorare, nu gluma ! Si stii ce am facut, fara sa intru pe net, sau pe forum, am fost la prima farmacie si am luat un test de sarcina ! Nu era mai simplu asa ?

Avand in vedere faptul ca ai specificat ca ai baut acel lapte mai mult ca sigur alterat, sau chiar daca nu ar fi fost alterat, fiind canicula, probabil consumand multe lichide in timpul zile, plus acel lapte poate sa cauzeze si indigestie si diaree ! Pe langa acestea lucruri ai spus ca voi folositi prezervativul si pana si cu prezervativ el o scoate cand termina !

Te miri de ce esti luata la misto ?[/quote]

da,era mai simplu ...pt ca toata ziua mi-a fost rau si nu am putut sa ies din casa am amanat pe ziua urmatoare....si deoarece intrasem in panica am ales calea aceasta,dar nu vad unde e problema??este un site unde toti pot sa deschida ce topic vor si sa intrebe tot felul de ciudatenii...in niciun caz nu sunt eu cea mai ciudata....dar ne place atat de mult sa ne criticam unii pe altii ...sa nu cumva sa schimbam ceva in mentalitatea noastra..doamne fereste ca de critici toti suntem buni
dalma
Postat pe 7 August 2010 19:09
utad ms pt raspuns,singurul on topic....cat despre botez doamne fereste !!!
dalma
Postat pe 7 August 2010 19:11

sorry, eu aveam chef de goange si va cunosc f bine generatia, doar am si eu unul la usa...cel mai bun raspuns ti l-a dat utad, intradevar in perioada asta se fac f usor toxiinfectii alimentare...stai cumintica si nu intra in panica degeaba cel putin pana nu afli ce zice testul de sarcina [/quote]

o schimbare de atitudine buna ,mersi oricum
dalma
Postat pe 7 August 2010 19:14
De la: Barbie30, la data 2010-08-05 21:55:10"Astazi trebuia sa imi vina si menstruatia"
Astazi,nu s-a terminat inca!


=)))=)))bine hai sa fim seriosi dar se stie k uneori vine ori mai tarziu ori mai devreme,,,.....mergi la un doctor,ce-i asa greu.......meergi la farmacie spune farmacistei cum te simti ia pastile,dak tot asa....atunci ai cv,,,bebe,tre sa ai cv....te descurci tu
dudu1992
Postat pe 7 Septembrie 2010 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfat va rog! 22 De la: Macika00 24 Iunie 2013 08:09
Cardiopatie ischemica 9 De la: kudika_928362 25 Noiembrie 2014 12:37
Help:( 6 De la: mimi_ca29 17 Mai 2011 22:05
amenoree secundara?!halp me please:(( 3 De la: roxxana_soare 3 Martie 2011 23:41
TAROT,CHIROMANTIE SI CAFEA 27 De la: Armain 11 Septembrie 2011 22:46