Setari Cookie-uri

Caut femeie de serviciu.....cu experienta !!

Chiar nu-mi vine sa cred tupeul si nesimtirea unora dintre angajatori (din ce in ce mai multi) care vor experienta si tot felul de calificari pentru niste posturi de tot rahatul ca sa nu mai zic de salariile microscopice atasate acestora, vanzatoare in magazin SH cu experienta, femeie de servici cu experienta,vanzatoare la taraba cu experienta.Doamne iarta-ma dar ce experienta iti trebuie sa vinzi o toala care are deja atasat pretul pe ea sau un kg de cartofi.
Sa nu mai zic de cerintele pentru postul de secretara:studii superioare, cel putin 2 limbi straine vorbite, sa stii sa lucrezi pe calculator in cel putin 3 programe, aspect fizic placut(normal ca doar nu vrem sa n-aiba seful pe ce sa-si clateasca ochii), carnet de conducere si sa stea peste program.Si toate astea pentru fabuloasa suma de 1000 de ron!! Si sa nu credeti ca doarraspunde la telefoane si face cafeaua, nuuuuuuuuu trebuie sa-i ridice lu' sefu' costumele de la spalatorie, eventual sa-i mai calce si vreo camasa ca de trebuie sa-si merite cu prisosinta cei 1000 roni.
Chiar asa am ajuns !!!!
Si peste tot unde te duci sa te angajezi iti cer experienta dar sa fii si tanar, sa lucrezi pe salarii de rahat dar sa stai si peste program si sa prestezi tot felul de munci care nu au nimic de-a face cu slujba ta.Adica om bun la toate !!
M-am saturat si mi-e sila de astfel de oameni care nu stiu decat sa-i exploateze pe altii la maxim ca sa faca ei burta mare pe spinarea altora!!!
diana1981
Postat pe 5 August 2010 23:18
io zic ca ai dreptate !!!!!!da linisteste-te !!!
anastasia_m
Postat pe 5 August 2010 23:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Putin ajutor 1 De la: Kyttie 9 Noiembrie 2011 19:17
CE PARERE AVETI DESPRE VW TIGUAN? 44 De la: CERALYNA 20 Iulie 2014 15:31
PETITIE!!! impotriva ticalosilor de pe forum 288 De la: dandanaua_reloaded 24 Octombrie 2009 00:10
Designul dormitorului 2 De la: super_barbat_xxx 28 Iunie 2009 14:07
Dinozauri 33 De la: miezuu 20 Martie 2013 15:19