Setari Cookie-uri

ASCULTAREA TELEFOANELOR

Bine deci oficial am o problema...O sa va povestec un pic istoria apoi vreau sa va dati cu parerea..Fostul meu prieten lucra in armata..Am fost impreuna vreu an jumate..Dupa vreun an de relatie fosta lui iubita a inceput sa primeasca tot felul de mesaje ca si cum ar fi din partea mea in care se scriau lucruri pe care doar eu cu fostul meu prieten le vorbeam...Lucruri secrete si intime ce erau doar intre noi 2 si pe care nimeni altcineva nu le stia..Tin sa mentionez ca prietenul fostei iubite lucreaza la SRI...Acest lucru s0a tot repetat timp de o luna in care fata primea mesaje cam de 2 ori pe saptamana..Abia apucam sa vb ceva cu prietenul meu la telefon ca ea deja primea mesaje cu ce am vorbit...In fine m-am desparti de prietenul meu si mi-am facut alt prieten...Toate bune si frumoase pana acum o saptamana...Eu am fost placata la mare(fara el) iar el a inceput sa primeasca telefoane in gen hai la plaja...sau daca el ii spuneam ca merg la dus el primea tel ca daca a facut dus...Acum pe mine ma suna pe fix si nu zice nimic,.,..Este o voce de barbat iar daca am incercat sa sun la nr respectiv imi raspunde dar ma pune pe inregistrare(cred ca cunoasteti sunetul)..Nu stiu ce sa mai fac..cineva imi stie fiecare miscare..Vreau pe cineva in domeniu sa ma ajute,,,Vreau sa aflu cine poate face asta,cum si in ce mod pot scapa...va multumesc...
dulceana_babyblue
Postat pe 9 August 2010 20:04
Ce interes ar avea iubitul ei sa-ti asculte tie telefonul si sa-i trimita ei mesaje "de la tine"?
Barbie30
Postat pe 9 August 2010 20:07
De la: Barbie30, la data 2010-08-09 20:07:50Ce interes ar avea iubitul ei sa-ti asculte tie telefonul si sa-i trimita ei mesaje "de la tine"?
asa am crezut initial cand eram cu fostul...acum e clar ca nu mai are de ce...
dulceana_babyblue
Postat pe 9 August 2010 20:11
stai ca nu cred ca am inteles
Fostul tau iubit a avut o iubita care acum e cu un tip de la SRI?
Sa spunem ca tipu de la SRI din gelozie ar fi ascultat un telefon dar in nici un caz al tau ci mai degraba al iubitui tau.Nu cred ca are cineva vreun interes sa-ti asculte telefonul.Un lucru important pe care nu-l stii e ca tipii de la filaj daca asculta telefoane sunt mai invizibili si nu trimit mesaje de pe numarul tau.Asta din cate stiu eu.....Nu am avut parte de ei
Barbie30
Postat pe 9 August 2010 20:19
De la: Barbie30, la data 2010-08-09 20:19:32stai ca nu cred ca am inteles
Fostul tau iubit a avut o iubita care acum e cu un tip de la SRI?
Sa spunem ca tipu de la SRI din gelozie ar fi ascultat un telefon dar in nici un caz al tau ci mai degraba al iubitui tau.Nu cred ca are cineva vreun interes sa-ti asculte telefonul.Un lucru important pe care nu-l stii e ca tipii de la filaj daca asculta telefoane sunt mai invizibili si nu trimit mesaje de pe numarul tau.Asta din cate stiu eu.....Nu am avut parte de ei
da iubitul lu aia e la SRI....cand eram cu fostul ea primea mesaje cu lucruri foarte intime pe care le vorbeam eu cu el si nimeni altcineva nu stia...am crezut ca telefonul iubitului meu este ascultat pt ca el tocmai intrase intr-o organizatie a armatei americane si na era normal...adica cine sa ma asculte pe mine care n-am nicio treaba...dar de o sapt actualul meu iubit primeste telefoane si i se spun lucruri pe care le vorbim si le stim doar noi doi dupa care inchide...Nu trimite mesaj dupa numarul meu..A trimis mesaje dupa un numar de digi sau dolce ceva...Am sunat la numarul respectiv imi raspunde,nu zice nimeni nimic insa se aude ca un reportofon cand inregisetreaza ceva si nimic mai mult...
dulceana_babyblue
Postat pe 9 August 2010 20:42
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-09 20:42:04
De la: Barbie30, la data 2010-08-09 20:19:32stai ca nu cred ca am inteles
Fostul tau iubit a avut o iubita care acum e cu un tip de la SRI?
Sa spunem ca tipu de la SRI din gelozie ar fi ascultat un telefon dar in nici un caz al tau ci mai degraba al iubitui tau.Nu cred ca are cineva vreun interes sa-ti asculte telefonul.Un lucru important pe care nu-l stii e ca tipii de la filaj daca asculta telefoane sunt mai invizibili si nu trimit mesaje de pe numarul tau.Asta din cate stiu eu.....Nu am avut parte de ei
da iubitul lu aia e la SRI....cand eram cu fostul ea primea mesaje cu lucruri foarte intime pe care le vorbeam eu cu el si nimeni altcineva nu stia...am crezut ca telefonul iubitului meu este ascultat pt ca el tocmai intrase intr-o organizatie a armatei americane si na era normal...adica cine sa ma asculte pe mine care n-am nicio treaba...dar de o sapt actualul meu iubit primeste telefoane si i se spun lucruri pe care le vorbim si le stim doar noi doi dupa care inchide...Nu trimite mesaj dupa numarul meu..A trimis mesaje dupa un numar de digi sau dolce ceva...Am sunat la numarul respectiv imi raspunde,nu zice nimeni nimic insa se aude ca un reportofon cand inregisetreaza ceva si nimic mai mult...
kudika042431
Postat pe 27 August 2010 02:17
no comment!!!!!!!!!!! e fain scenariul... poti sa scrii si o carte, ti-ar iesi de minune... eu cred ca te plictisesti teribil in vara asta, nu? nu mai e ca vara trecuta... de, fraierul si-a dat seama ce-ti poate pielea ( ala cu ,,organizatia armatei americane'') si a dat bir cu fugitii... teribil scenariul........ auzi, da' tu te tratezi????
ti-as spune mai multe, iubia, dar pune mana pe carte daca nu vrei sa afle mama ce podoaba de..... are la usa...
kudika042431
Postat pe 27 August 2010 02:30
stiu ca acum citeva saptamini au fost arestati unii care faceau interceptari ilegale...doar o parte dintre ei.
sfatul meu schimba telefonul.
in afara de asta se stie ca ascultarea unei convorbiri dintr-o locatie se poate face chiar daca ai telefonul oprit .pentru a nu se putea asculta ....trebuie scoasa bateria.dar sunt mai multe modalitati de ascultare a convorbirilor si cei care au interesul le cunosc.
RUY_BLAS
Postat pe 27 August 2010 16:43
De la: kudika042431, la data 2010-08-27 02:17:52
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-09 20:42:04
De la: Barbie30, la data 2010-08-09 20:19:32stai ca nu cred ca am inteles
Fostul tau iubit a avut o iubita care acum e cu un tip de la SRI?
Sa spunem ca tipu de la SRI din gelozie ar fi ascultat un telefon dar in nici un caz al tau ci mai degraba al iubitui tau.Nu cred ca are cineva vreun interes sa-ti asculte telefonul.Un lucru important pe care nu-l stii e ca tipii de la filaj daca asculta telefoane sunt mai invizibili si nu trimit mesaje de pe numarul tau.Asta din cate stiu eu.....Nu am avut parte de ei
da iubitul lu aia e la SRI....cand eram cu fostul ea primea mesaje cu lucruri foarte intime pe care le vorbeam eu cu el si nimeni altcineva nu stia...am crezut ca telefonul iubitului meu este ascultat pt ca el tocmai intrase intr-o organizatie a armatei americane si na era normal...adica cine sa ma asculte pe mine care n-am nicio treaba...dar de o sapt actualul meu iubit primeste telefoane si i se spun lucruri pe care le vorbim si le stim doar noi doi dupa care inchide...Nu trimite mesaj dupa numarul meu..A trimis mesaje dupa un numar de digi sau dolce ceva...Am sunat la numarul respectiv imi raspunde,nu zice nimeni nimic insa se aude ca un reportofon cand inregisetreaza ceva si nimic mai mult...
e foarte adevarat ca se asculta telefoane si mie mi sa intamplat de multe ori dar nu stiu la cine sa reclam
kudika029282
Postat pe 27 August 2010 16:43
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-09 20:04:31Bine deci oficial am o problema...O sa va povestec un pic istoria apoi vreau sa va dati cu parerea..Fostul meu prieten lucra in armata..Am fost impreuna vreu an jumate..Dupa vreun an de relatie fosta lui iubita a inceput sa primeasca tot felul de mesaje ca si cum ar fi din partea mea in care se scriau lucruri pe care doar eu cu fostul meu prieten le vorbeam...Lucruri secrete si intime ce erau doar intre noi 2 si pe care nimeni altcineva nu le stia..Tin sa mentionez ca prietenul fostei iubite lucreaza la SRI...Acest lucru s0a tot repetat timp de o luna in care fata primea mesaje cam de 2 ori pe saptamana..Abia apucam sa vb ceva cu prietenul meu la telefon ca ea deja primea mesaje cu ce am vorbit...In fine m-am desparti de prietenul meu si mi-am facut alt prieten...Toate bune si frumoase pana acum o saptamana...Eu am fost placata la mare(fara el) iar el a inceput sa primeasca telefoane in gen hai la plaja...sau daca el ii spuneam ca merg la dus el primea tel ca daca a facut dus...Acum pe mine ma suna pe fix si nu zice nimic,.,..Este o voce de barbat iar daca am incercat sa sun la nr respectiv imi raspunde dar ma pune pe inregistrare(cred ca cunoasteti sunetul)..Nu stiu ce sa mai fac..cineva imi stie fiecare miscare..Vreau pe cineva in domeniu sa ma ajute,,,Vreau sa aflu cine poate face asta,cum si in ce mod pot scapa...va multumesc...






... nu mai folosi telefon ca sa povestesti ... PROSTII ... sint la baie, sint la veceu, fac un dus ... totul se poate si nu neaparat cu ajutorul celor de la SRI ... capisci ... de fapt nu stiu ce om sanatos la cap si-ar risca serviciul ca sa asculte o femeie ...


marco918
Postat pe 27 August 2010 16:50
SE ASCULTA DE MULT TIMP .NU PREA AI CE FACE.TELEFOANELE MAI PERFORMANTE TOATE AU DEJA IN O MICA PIESA,CA SI GPERS NU STIU CUM II ZICE .DAR STIE UNDE ESTI.SI IN CALCULATARE SE ZICE CA POT AUZI CE VORBESTI.POATE NUI ASA DAR EU ASA AM AUZIT.
SCHIBA TELEFONUL SI NUMARUL TELEFONUL SA NU FIE PERFORMAT
healthy016516
Postat pe 30 August 2010 16:42
De la: healthy016516, la data 2010-08-30 16:42:23SE ASCULTA DE MULT TIMP .NU PREA AI CE FACE.TELEFOANELE MAI PERFORMANTE TOATE AU DEJA IN O MICA PIESA,CA SI GPERS NU STIU CUM II ZICE .DAR STIE UNDE ESTI.SI IN CALCULATARE SE ZICE CA POT AUZI CE VORBESTI.POATE NUI ASA DAR EU ASA AM AUZIT.
SCHIBA TELEFONUL SI NUMARUL TELEFONUL SA NU FIE PERFORMAT


poate perforat!!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 August 2010 17:25
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-30 17:25:01
De la: healthy016516, la data 2010-08-30 16:42:23SE ASCULTA DE MULT TIMP .NU PREA AI CE FACE.TELEFOANELE MAI PERFORMANTE TOATE AU DEJA IN O MICA PIESA,CA SI GPERS NU STIU CUM II ZICE .DAR STIE UNDE ESTI.SI IN CALCULATARE SE ZICE CA POT AUZI CE VORBESTI.POATE NUI ASA DAR EU ASA AM AUZIT.
SCHIBA TELEFONUL SI NUMARUL TELEFONUL SA NU FIE PERFORMAT


poate perforat!!?


nu mai! apoi te miri ca scapa telu informatii!
_oktober_
Postat pe 30 August 2010 17:55
Scumpa, aici ai mai multe probleme care se rezolva foarte usor ca romanii nostri sunt prosti si musca la orice vrajeala pe care o spun cei din guvern sau di M.A.I., dar adevarul e altul. Telefonul, da este inregistrat de catre firma la care esti abonata, tu fiind singura ce poate scoate inregistrarile, asta in cazul acel numar de tel este inregistrat sub numele tau sau CNP sau nu mai stiu eu cum, in rest nimeni si nici o institutie din romania nu poate accesa acele inregistrari fara un mandat care sa demonstreze ca esti urmarita penal, si nu stiu nici un judecator care sa dea acel tip de mandat asa la misto ca sa se mai distreze si lumea. Daca tot au reusit sa iti acceseze inregistrarile, atunci ti-au violat intimitatea, fiind caz penal pt oricine. Poti merge la politie sa depui o plangere si cam in 2-3 luni ai sa vezi cine face tampeniile, iar tu in momentul respectiv vei fi intrebata daca vrei sa depui plangere penala sau il lasi doar cu o sanctiune financiara :D in orice caz se termina tot circul ... asa ca nu iti fa griji, politia nu doarme .... oricum si topicul asta e inregistrat, si se vede exact de pe ce IP ai trimis totul
dutzu85
Postat pe 1 Septembrie 2010 14:10
De la: healthy016516, la data 2010-08-30 16:42:23SE ASCULTA DE MULT TIMP .NU PREA AI CE FACE.TELEFOANELE MAI PERFORMANTE TOATE AU DEJA IN O MICA PIESA,CA SI GPERS NU STIU CUM II ZICE .DAR STIE UNDE ESTI.SI IN CALCULATARE SE ZICE CA POT AUZI CE VORBESTI.POATE NUI ASA DAR EU ASA AM AUZIT.
SCHIBA TELEFONUL SI NUMARUL TELEFONUL SA NU FIE PERFORMAT
asta cred si eu ca se asculta demult telefoanele mai ales mobile ca doar SRI-ul nu degaba sa facut si aia de acolo iau bani grei pentru asta....
kudika029282
Postat pe 1 Septembrie 2010 16:20
La nebuni nu asculta telefoanele!
Barbie30
Postat pe 1 Septembrie 2010 17:28
De la: kudika029282, la data 2010-09-01 16:20:45
De la: healthy016516, la data 2010-08-30 16:42:23SE ASCULTA DE MULT TIMP .NU PREA AI CE FACE.TELEFOANELE MAI PERFORMANTE TOATE AU DEJA IN O MICA PIESA,CA SI GPERS NU STIU CUM II ZICE .DAR STIE UNDE ESTI.SI IN CALCULATARE SE ZICE CA POT AUZI CE VORBESTI.POATE NUI ASA DAR EU ASA AM AUZIT.
SCHIBA TELEFONUL SI NUMARUL TELEFONUL SA NU FIE PERFORMAT
asta cred si eu ca se asculta demult telefoanele mai ales mobile ca doar SRI-ul nu degaba sa facut si aia de acolo iau bani grei pentru asta....


282, nu ma dezamagii!!
daca-i zice Serviciu Roman de Informatii, nu inseamna ca aduna informatii pe calea telefoanelor mobile sau fixe! sau mai ales mobile!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 1 Septembrie 2010 18:13
De la: Barbie30, la data 2010-09-01 17:28:23La nebuni nu asculta telefoanele!
tineti gura muiere dobitoaca mars la casa de nebuni acolo iti e locul nu aici jigodie imputita inca nu te-au legat in camasa de forta
kudika029282
Postat pe 2 Septembrie 2010 09:59
De la: kudika029282, la data 2010-09-02 09:59:19
De la: Barbie30, la data 2010-09-01 17:28:23La nebuni nu asculta telefoanele!
tineti gura muiere dobitoaca mars la casa de nebuni acolo iti e locul nu aici jigodie imputita inca nu te-au legat in camasa de forta


Esti o expirata!
Barbie30
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:01
De la: kudika029282, la data 2010-09-02 09:59:19
De la: Barbie30, la data 2010-09-01 17:28:23La nebuni nu asculta telefoanele!
tineti gura muiere dobitoaca mars la casa de nebuni acolo iti e locul nu aici jigodie imputita inca nu te-au legat in camasa de forta


asa danutzo fii rea!musca din ea! ce mama naibiului se pune cu tine?
apropo pe la ce ora se administreaza doza?
size_back
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:06
De la: Barbie30, la data 2010-09-02 10:01:57
De la: kudika029282, la data 2010-09-02 09:59:19
De la: Barbie30, la data 2010-09-01 17:28:23La nebuni nu asculta telefoanele!
tineti gura muiere dobitoaca mars la casa de nebuni acolo iti e locul nu aici jigodie imputita inca nu te-au legat in camasa de forta


Esti o expirata!
dumneata esti rau expirata ....muiere dobitoaca asta esti..
kudika029282
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:41
Tu lipseai,bomboana de pe coliva!Mergi la topicul "Buna" ca acolo e de tine!
Barbie30
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:43
De la: size_back, la data 2010-09-02 10:06:54
De la: kudika029282, la data 2010-09-02 09:59:19
De la: Barbie30, la data 2010-09-01 17:28:23La nebuni nu asculta telefoanele!
tineti gura muiere dobitoaca mars la casa de nebuni acolo iti e locul nu aici jigodie imputita inca nu te-au legat in camasa de forta


asa danutzo fii rea!musca din ea! ce mama naibiului se pune cu tine?
apropo pe la ce ora se administreaza doza?
si matale din ce mai musti..? apropo dumitale pe la ce ora ti se administreaza doza...?
kudika029282
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:43
am voie sa rad!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:46
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-02 20:46:51am voie sa rad!?


Da!
Barbie30
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:56
sincer, imi plac glumele cu administrarea medicamentelor.
au un aer de folozofie
daca urmeaza si glumele cu camesa de sforta, ma cracanez de ras in fata monitorului
geo_reincarcat_iara
Postat pe 2 Septembrie 2010 20:58
In seara asta nu cred ca ai parte de ele ca si-a luat doza normala si-a facut "plimbarea" de seara si acum la nani..
Barbie30
Postat pe 2 Septembrie 2010 21:05
De la: Barbie30, la data 2010-09-02 21:05:19 In seara asta nu cred ca ai parte de ele ca si-a luat doza normala si-a facut "plimbarea" de seara si acum la nani..
mai duduie proasta Barbie nu ai minte nici cat o gaina..matale ti-ai luat doza normala...??ti-ai facut plimbarea de seara la ospiciu de nebuni.....???
kudika029282
Postat pe 3 Septembrie 2010 10:32
282,ne-ai plictisit cu eternele tale replici! Tu atata poti,sa plictisesti lumea pe forumul asta,ca mai mult de atat nu te duce capul.Poti sa formulezi singurica o fraza fara sa te folosesti de cuvintele noastre?Esti doar o "papagalita" care repeta dupa noi!
Barbie30
Postat pe 3 Septembrie 2010 10:40
De la: Barbie30, la data 2010-09-03 10:40:21282,ne-ai plictisit cu eternele tale replici! Tu atata poti,sa plictisesti lumea pe forumul asta,ca mai mult de atat nu te duce capul.Poti sa formulezi singurica o fraza fara sa te folosesti de cuvintele noastre?Esti doar o "papagalita" care repeta dupa noi!
raci nuiere proasta dumneata esti o papagalita frustrata si expirata rau..se vede ca atata te ajuta mintea ta ingusta
kudika029282
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TE SIMTI BINE AZI ? 64 De la: Thais13 24 Februarie 2014 08:39
'nesuportatorii' de critici... 1 De la: iulia_little 14 Martie 2008 10:36
cum se scrie corect? 15 De la: daiana_m8 2 Decembrie 2013 18:15
Copii invata jucandu-se! 1 De la: tudosa_doina 17 August 2012 17:37
asa 56 De la: ema_iordanescu 20 Mai 2008 20:23