Setari Cookie-uri

Am fost tradata de iubit si de cea mai buna prietena chiar la petrecerea de ziua mea

Nu are rost sa te razbuni ,cel mai tare doare indiferenta ,asta ar trebui tu sa faci sa fi indiferenta fata de ei.
Si multumestete ca s-a intamplat acum cand erati la inceput si nu mai tarziu.Pe de alta parte ai vazut si tu ce fel de prietena ai langa tine.Multa bafta.
kudika097826
Postat pe 9 Septembrie 2010 14:43
razbunate prin indiferenta.asta doare cel mai rau.nu iti fa griji vei gasi pe cineva care sa te aprecieze si care sa te merite. nu are nici un rost sa te faci de ras pentru niste tradatori,nu te meritau nici ca prietena nici ca iubita.indiferenta doare,nu uita.
kudika320571
Postat pe 9 Septembrie 2010 15:10

lasa razbunarea in seama lui d-zeu , ignora-i pe amandoi , e cea mai b una razbunare oricum nu ai pierdut nimic , doar ti s-au deschis ochii , bucura-te ca ai vazut ce oameni ai in jurul tau , de fapt tu erai cea mai buna prietena a ei , nu ea a ta iar el....chiar nu te merita , nu se face asa ceva , deci amandoi sunt lipsiti de caracter , iubirea ta cu el a fost in mintea ta , daca te iubea , nu te umilea pe fata la o petrecere a ta , dar cu caracterele pe care le au , au un viitor frumos impreuna , asteapta sa-i vezi cand se despart si atunci vine satisfactia ta.
banalulanonim
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:27
Vai de capul lui, eu una nu i mai plateam consumatia la restaurantul lui taicasu, bonus ca e magar baietelu lui, ce putea sa ti faca, poate asa se satura de fufe, totul pana la bani, pe cat ai faceai profit isi mai bate si joc de tine, culmea nu ?
Dar de acum faptul este consumat, lasa l pe prost in pace si pe cea care se dadea prietena ta, ce poti fce decat sa incerci sa uiti si data viitoare sa ti alegi cu mare grija persoanele pe care ti le doresti aproape de sufletul tau.
lover_woman
Postat pe 9 Septembrie 2010 17:51
si eu am trecut prin asa ceva si te inteleg foarte bine prin ce treci ,e foarte greu sa traiesti asa ceva dar capul sus asta e viata si sa sti ca nu ramane nimic ne platit pe lumea asta ,acum rad eu si plag ei .sfideazai total e greu de suportat sfidarea si unl dintre iei va face la fel cu celalalt si atunci vor plange si is vor da seama de ce au facut.este o vorba -ferestema doamne de prieteni ca de dusmani am eu grija -.cand spuneam aici ceva timp in urma ca -dusmani iti aduc napasta si prietenul it .... nevasta ziceau ca sunt invechit si nu inteleg lumea dar se pare ca am dreptate .capul sus si noroc in viata.
kudika135061
Postat pe 9 Septembrie 2010 19:41
De la: kudika135061, la data 2010-09-09 19:41:05si eu am trecut prin asa ceva si te inteleg foarte bine prin ce treci ,e foarte greu sa traiesti asa ceva dar capul sus asta e viata si sa sti ca nu ramane nimic ne platit pe lumea asta ,acum rad eu si plag ei .sfideazai total e greu de suportat sfidarea si unl dintre iei va face la fel cu celalalt si atunci vor plange si is vor da seama de ce au facut.este o vorba -ferestema doamne de prieteni ca de dusmani am eu grija -.cand spuneam aici ceva timp in urma ca -dusmani iti aduc napasta si prietenul it .... nevasta ziceau ca sunt invechit si nu inteleg lumea dar se pare ca am dreptate .capul sus si noroc in viata.


Chiar m-am intristat cand am citit mesaj, ti am simtit suferinta, inca mai suferi si acum dar faci un gest foarte frumos ca i ajuti si pe altii sa se ridice si sa mearga mai departe, uneori simtim nevoia de o sustinere morala din patea celorlalti, chiar daca sunt niste straini. Oricum, fiecare are jumatatea lui, mai devreme sau mai tarziu o va gasi, sa fiti iubiti si respectati ....
lover_woman
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:05
multumesc lover woman asa e ce ne da bunul dumnezeu e bun dat mult noroc sa ai.
kudika135061
Postat pe 11 Septembrie 2010 13:38
draga mea capul sus ca nu prea mai ai ce sa faci,ignora-i o perioada si la un moment dat o sa se intoarca roata,ai sa vezi!plus ca nu e chiar asa de grav,crede-ma(nu-ti doresc sa te trezesti brusc si subit dupa prima noapte in doi din viata ta ca nu te mai cauta si asa sa-ti dai seama ca ai fost doar un obiect... ink o virgina pe lista lui de virgine sa nu intelegi ce s-a intamplat de nu mai suna sau sa-l cauti si sa te intrebe ce vrei foarte sarcastic:()asa k ink o data capul sus e mai bine pentru tine asa... te-au scapat din timp de dureri de cap!pup si bafta in continuare!!
annutza
Postat pe 11 Septembrie 2010 16:45
De la: ancacumintica, la data 2010-08-09 10:19:40Stiu cand toata lumea imi spunea ca lumea e rea si sa ma feresc de prieteni dar nu intelegeam de ce...acum insa am inteles asta s-a intamplat Duminica...am dat o mica petrecere la un restaurant unde am lucrat pe sezon si unde l-am cunosut pe Radu fiul administratorului.A fost dragoste la prima vedere si o iubire fara egal.Asta pana a aparut prietena mea cea mai buna care s-a indragostit de Radu.La petrecerea mea le-am facut cunostinta.Fiind sarbatorita nu puteam sa stau pe scaun toata seara,trebuta sa mai merg in colo in coace asa ca prietena mea mi-a luat locul pe scaun langa Radu si au inceput sa discute ca si cum s-ar fi cunoscut d o viata.Faptul acesta nu m-a ingrijorat pana in momentul in care a luat-o la dans.Atunci am observat k se intampla ceva dar am incercat sa ma calmez k sa nu stric buna dispozitie a invitatilor.Cand a iesit cu ea afara am cautat un motiv sa ies si eu doar sa vad c fac si pana unde pot sa mearga...Se imbratisau... El m-a vazut...ea nu...am luat-o deoparte si am intrebat-o ce se intampla a negat k se da la el I-am zis dj-ului sa puna un blues si i-am lasat singuri si am iesit afara la o tigara.Dupa ce m-am intors mi-au zis invitatii k s-au sarutat .Din momentu acela nu am mai schimbat un cuvant,nici cu ea si nici cu el.Atat i-am zis ei cand a plecat"merci pentru ce mi-ai facut"As vrea sa ma razbun spuneti-mi o modalitate prin care sa o fac sa o doara asa cum m -a durut pe mine.Va rog sa ma ajutati.





Multumesc:*


mare paguba....pffff
corina981
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:11
De la: ancacumintica, la data 2010-08-09 10:19:40Stiu cand toata lumea imi spunea ca lumea e rea si sa ma feresc de prieteni dar nu intelegeam de ce...acum insa am inteles asta s-a intamplat Duminica...am dat o mica petrecere la un restaurant unde am lucrat pe sezon si unde l-am cunosut pe Radu fiul administratorului.A fost dragoste la prima vedere si o iubire fara egal.Asta pana a aparut prietena mea cea mai buna care s-a indragostit de Radu.La petrecerea mea le-am facut cunostinta.Fiind sarbatorita nu puteam sa stau pe scaun toata seara,trebuta sa mai merg in colo in coace asa ca prietena mea mi-a luat locul pe scaun langa Radu si au inceput sa discute ca si cum s-ar fi cunoscut d o viata.Faptul acesta nu m-a ingrijorat pana in momentul in care a luat-o la dans.Atunci am observat k se intampla ceva dar am incercat sa ma calmez k sa nu stric buna dispozitie a invitatilor.Cand a iesit cu ea afara am cautat un motiv sa ies si eu doar sa vad c fac si pana unde pot sa mearga...Se imbratisau... El m-a vazut...ea nu...am luat-o deoparte si am intrebat-o ce se intampla a negat k se da la el I-am zis dj-ului sa puna un blues si i-am lasat singuri si am iesit afara la o tigara.Dupa ce m-am intors mi-au zis invitatii k s-au sarutat .Din momentu acela nu am mai schimbat un cuvant,nici cu ea si nici cu el.Atat i-am zis ei cand a plecat"merci pentru ce mi-ai facut"As vrea sa ma razbun spuneti-mi o modalitate prin care sa o fac sa o doara asa cum m -a durut pe mine.Va rog sa ma ajutati.





Multumesc:*






Ce aiurea. Razbunarea este arma prostului ; ai mai auzit asta ?

Daca vrei sa te razbuni pe ea sau pe el sau pe altul, atunci te afli deja pe o cale foarte gresita si nu te mai poate ajuta nimeni. Nici nu mai are rost sa citesti in continuare ce-ti scriu.


Daca vrei ajutor insa, trebuie sa intzelegi ca inafara de tine, nimeni nu te poate trada sau mintzii.
Minciuna sau tradarea , este un mod de a traii, este un aspec mental/moral al intunericului. Noi ortodocsii , numim victimile acestea care traiesc in minciuna, (slujitori ai satanismului). Satanism, insemnand = chaos, dezordine, nonsens, nebunie...
Modul tau de gandire si exprimare, este haotic/satanic . Totzi cei ce traitzi dupa mentalitatea satanismului , va invartitzi in aceleasi probleme ...

Prietena si prietenul tau nu te-au tradat sau mintzit niciodata. Tu inca nu esti capabila sa faci diferentza intre prieten si dusmanii. Si nu esti singura oarba care se afla in aceasta situatzie.
Hei ?! Asta ti-e problema ta principala ! Propri tai ochi sint cei care te mint si te tradeaza ! Si acum ca ai aflat? Ce vei face? Te vei razbuna pe propri tai ochi si pe propria ta mentalitate/gandire gresita ??? !!!
Ce vei face? Iti vei scoate ochii si creierul din cap ???
Nu este nevoie sa faci asta. Bine, daca tu vrei, potzi . Dar exista si alte variante mai profitabile !

Nu te chinui sa-i schimbi pe totzi nebunii din lume. Schimba-l doar pe unul singur. PE TINE !!!

Daca nu esti capabila nici pe tine sa te schimbi , cum crezi ca vei fi capabila sa schimbi o lume intreaga ?
Cei doi pe care tu-i urasti, sint slujitorii lui Dumnezeu. Pt ca ei se inchina iubirii spre deosebire de tine care te inchini satanei . Sufletele lor sint in lumina iubirii lui dumnezeu, iar sufletul tau este in ura satanismului.
Ei sint in rai , tu esti in iad.

Ceea ce tu vrei cu adevarat, este sa iesi din suferintzele iadului in care ai cazut si sa te ridici din nou in lumina iubirii ...
Insa, posesivii, egoistii, mincinosii, hotzii, gelosii, invidiosii , cei plini de ura si dorintza de razbuinare, nu vor vedea niciodata frumusetzea paradisului...
Tu vrei sa ajungi in paradis dar te orientezi dupa harta care te duce-n iad

Prietenul ...nu este al tau
Prietena... nu este a ta
Iubirea... nu este a ta
Adevarul... nu este al tau
Viatza ... nu este a ta
Nimic din acest univers nu este al tau , pt ca tu nu esti Dumnezeu !!!
Mentalitatea/teoria posesivitatzii , ea este adevarata minciuna care ti-a pregatit flacarile iadului.
Vrei Libertate ??????????????? Atunci renuntza sa mai agresezi Libertatea si Fericirea celorlaltzi ...
Lasa-i tu pe ei liberi si te va lasa si dracu pe tine sa iesi din iad


Mergi la ei cu un buchet de flori si felicita-i pt. nivelul de fericire la care s-au inaltzat impreuna...

Ei nu au nici o datorie fatza de tine ! NU uita asta niciodata !
Singura datorie a tuturor sufletelor cazute-n suferintza , este sa-si inaltze sufletele in iubire...

Cand vei reusi sa intzelegi ca ura ta fatza de ei , te-a transformat intr-un monstru, si ca iubirea ta fatza de iei te va transforma intr-un inger, atunci te vei intoarce pe calea cea buna , care te va duce-n paradisul ce-l cautzi...

Iti doresc mult succes indiferent de calea pe care o alegi

denis_3d25
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:28
De la: denis_3d25, la data 2010-09-11 17:28:55
De la: ancacumintica, la data 2010-08-09 10:19:40Stiu cand toata lumea imi spunea ca lumea e rea si sa ma feresc de prieteni dar nu intelegeam de ce...acum insa am inteles asta s-a intamplat Duminica...am dat o mica petrecere la un restaurant unde am lucrat pe sezon si unde l-am cunosut pe Radu fiul administratorului.A fost dragoste la prima vedere si o iubire fara egal.Asta pana a aparut prietena mea cea mai buna care s-a indragostit de Radu.La petrecerea mea le-am facut cunostinta.Fiind sarbatorita nu puteam sa stau pe scaun toata seara,trebuta sa mai merg in colo in coace asa ca prietena mea mi-a luat locul pe scaun langa Radu si au inceput sa discute ca si cum s-ar fi cunoscut d o viata.Faptul acesta nu m-a ingrijorat pana in momentul in care a luat-o la dans.Atunci am observat k se intampla ceva dar am incercat sa ma calmez k sa nu stric buna dispozitie a invitatilor.Cand a iesit cu ea afara am cautat un motiv sa ies si eu doar sa vad c fac si pana unde pot sa mearga...Se imbratisau... El m-a vazut...ea nu...am luat-o deoparte si am intrebat-o ce se intampla a negat k se da la el I-am zis dj-ului sa puna un blues si i-am lasat singuri si am iesit afara la o tigara.Dupa ce m-am intors mi-au zis invitatii k s-au sarutat .Din momentu acela nu am mai schimbat un cuvant,nici cu ea si nici cu el.Atat i-am zis ei cand a plecat"merci pentru ce mi-ai facut"As vrea sa ma razbun spuneti-mi o modalitate prin care sa o fac sa o doara asa cum m -a durut pe mine.Va rog sa ma ajutati.





Multumesc:*






Ce aiurea. Razbunarea este arma prostului ; ai mai auzit asta ?

Daca vrei sa te razbuni pe ea sau pe el sau pe altul, atunci te afli deja pe o cale foarte gresita si nu te mai poate ajuta nimeni. Nici nu mai are rost sa citesti in continuare ce-ti scriu.


Daca vrei ajutor insa, trebuie sa intzelegi ca inafara de tine, nimeni nu te poate trada sau mintzii.
Minciuna sau tradarea , este un mod de a traii, este un aspec mental/moral al intunericului. Noi ortodocsii , numim victimile acestea care traiesc in minciuna, (slujitori ai satanismului). Satanism, insemnand = chaos, dezordine, nonsens, nebunie...
Modul tau de gandire si exprimare, este haotic/satanic . Totzi cei ce traitzi dupa mentalitatea satanismului , va invartitzi in aceleasi probleme ...

Prietena si prietenul tau nu te-au tradat sau mintzit niciodata. Tu inca nu esti capabila sa faci diferentza intre prieten si dusmanii. Si nu esti singura oarba care se afla in aceasta situatzie.
Hei ?! Asta ti-e problema ta principala ! Propri tai ochi sint cei care te mint si te tradeaza ! Si acum ca ai aflat? Ce vei face? Te vei razbuna pe propri tai ochi si pe propria ta mentalitate/gandire gresita ??? !!!
Ce vei face? Iti vei scoate ochii si creierul din cap ???
Nu este nevoie sa faci asta. Bine, daca tu vrei, potzi . Dar exista si alte variante mai profitabile !

Nu te chinui sa-i schimbi pe totzi nebunii din lume. Schimba-l doar pe unul singur. PE TINE !!!

Daca nu esti capabila nici pe tine sa te schimbi , cum crezi ca vei fi capabila sa schimbi o lume intreaga ?
Cei doi pe care tu-i urasti, sint slujitorii lui Dumnezeu. Pt ca ei se inchina iubirii spre deosebire de tine care te inchini satanei . Sufletele lor sint in lumina iubirii lui dumnezeu, iar sufletul tau este in ura satanismului.
Ei sint in rai , tu esti in iad.

Ceea ce tu vrei cu adevarat, este sa iesi din suferintzele iadului in care ai cazut si sa te ridici din nou in lumina iubirii ...
Insa, posesivii, egoistii, mincinosii, hotzii, gelosii, invidiosii , cei plini de ura si dorintza de razbuinare, nu vor vedea niciodata frumusetzea paradisului...
Tu vrei sa ajungi in paradis dar te orientezi dupa harta care te duce-n iad

Prietenul ...nu este al tau
Prietena... nu este a ta
Iubirea... nu este a ta
Adevarul... nu este al tau
Viatza ... nu este a ta
Nimic din acest univers nu este al tau , pt ca tu nu esti Dumnezeu !!!
Mentalitatea/teoria posesivitatzii , ea este adevarata minciuna care ti-a pregatit flacarile iadului.
Vrei Libertate ??????????????? Atunci renuntza sa mai agresezi Libertatea si Fericirea celorlaltzi ...
Lasa-i tu pe ei liberi si te va lasa si dracu pe tine sa iesi din iad


Mergi la ei cu un buchet de flori si felicita-i pt. nivelul de fericire la care s-au inaltzat impreuna...

Ei nu au nici o datorie fatza de tine ! NU uita asta niciodata !
Singura datorie a tuturor sufletelor cazute-n suferintza , este sa-si inaltze sufletele in iubire...

Cand vei reusi sa intzelegi ca ura ta fatza de ei , te-a transformat intr-un monstru, si ca iubirea ta fatza de iei te va transforma intr-un inger, atunci te vei intoarce pe calea cea buna , care te va duce-n paradisul ce-l cautzi...

Iti doresc mult succes indiferent de calea pe care o alegi



monstruasa e decat...prostia de care unii dau dovada...unii mai mult,altii mai putin
corina981
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:31
De la: deep_silence, la data 2010-09-11 17:31:38
De la: denis_3d25, la data 2010-09-11 17:28:55
De la: ancacumintica, la data 2010-08-09 10:19:40Stiu cand toata lumea imi spunea ca lumea e rea si sa ma feresc de prieteni dar nu intelegeam de ce...acum insa am inteles asta s-a intamplat Duminica...am dat o mica petrecere la un restaurant unde am lucrat pe sezon si unde l-am cunosut pe Radu fiul administratorului.A fost dragoste la prima vedere si o iubire fara egal.Asta pana a aparut prietena mea cea mai buna care s-a indragostit de Radu.La petrecerea mea le-am facut cunostinta.Fiind sarbatorita nu puteam sa stau pe scaun toata seara,trebuta sa mai merg in colo in coace asa ca prietena mea mi-a luat locul pe scaun langa Radu si au inceput sa discute ca si cum s-ar fi cunoscut d o viata.Faptul acesta nu m-a ingrijorat pana in momentul in care a luat-o la dans.Atunci am observat k se intampla ceva dar am incercat sa ma calmez k sa nu stric buna dispozitie a invitatilor.Cand a iesit cu ea afara am cautat un motiv sa ies si eu doar sa vad c fac si pana unde pot sa mearga...Se imbratisau... El m-a vazut...ea nu...am luat-o deoparte si am intrebat-o ce se intampla a negat k se da la el I-am zis dj-ului sa puna un blues si i-am lasat singuri si am iesit afara la o tigara.Dupa ce m-am intors mi-au zis invitatii k s-au sarutat .Din momentu acela nu am mai schimbat un cuvant,nici cu ea si nici cu el.Atat i-am zis ei cand a plecat"merci pentru ce mi-ai facut"As vrea sa ma razbun spuneti-mi o modalitate prin care sa o fac sa o doara asa cum m -a durut pe mine.Va rog sa ma ajutati.





Multumesc:*






Ce aiurea. Razbunarea este arma prostului ; ai mai auzit asta ?

Daca vrei sa te razbuni pe ea sau pe el sau pe altul, atunci te afli deja pe o cale foarte gresita si nu te mai poate ajuta nimeni. Nici nu mai are rost sa citesti in continuare ce-ti scriu.


Daca vrei ajutor insa, trebuie sa intzelegi ca inafara de tine, nimeni nu te poate trada sau mintzii.
Minciuna sau tradarea , este un mod de a traii, este un aspec mental/moral al intunericului. Noi ortodocsii , numim victimile acestea care traiesc in minciuna, (slujitori ai satanismului). Satanism, insemnand = chaos, dezordine, nonsens, nebunie...
Modul tau de gandire si exprimare, este haotic/satanic . Totzi cei ce traitzi dupa mentalitatea satanismului , va invartitzi in aceleasi probleme ...

Prietena si prietenul tau nu te-au tradat sau mintzit niciodata. Tu inca nu esti capabila sa faci diferentza intre prieten si dusmanii. Si nu esti singura oarba care se afla in aceasta situatzie.
Hei ?! Asta ti-e problema ta principala ! Propri tai ochi sint cei care te mint si te tradeaza ! Si acum ca ai aflat? Ce vei face? Te vei razbuna pe propri tai ochi si pe propria ta mentalitate/gandire gresita ??? !!!
Ce vei face? Iti vei scoate ochii si creierul din cap ???
Nu este nevoie sa faci asta. Bine, daca tu vrei, potzi . Dar exista si alte variante mai profitabile !

Nu te chinui sa-i schimbi pe totzi nebunii din lume. Schimba-l doar pe unul singur. PE TINE !!!

Daca nu esti capabila nici pe tine sa te schimbi , cum crezi ca vei fi capabila sa schimbi o lume intreaga ?
Cei doi pe care tu-i urasti, sint slujitorii lui Dumnezeu. Pt ca ei se inchina iubirii spre deosebire de tine care te inchini satanei . Sufletele lor sint in lumina iubirii lui dumnezeu, iar sufletul tau este in ura satanismului.
Ei sint in rai , tu esti in iad.

Ceea ce tu vrei cu adevarat, este sa iesi din suferintzele iadului in care ai cazut si sa te ridici din nou in lumina iubirii ...
Insa, posesivii, egoistii, mincinosii, hotzii, gelosii, invidiosii , cei plini de ura si dorintza de razbuinare, nu vor vedea niciodata frumusetzea paradisului...
Tu vrei sa ajungi in paradis dar te orientezi dupa harta care te duce-n iad

Prietenul ...nu este al tau
Prietena... nu este a ta
Iubirea... nu este a ta
Adevarul... nu este al tau
Viatza ... nu este a ta
Nimic din acest univers nu este al tau , pt ca tu nu esti Dumnezeu !!!
Mentalitatea/teoria posesivitatzii , ea este adevarata minciuna care ti-a pregatit flacarile iadului.
Vrei Libertate ??????????????? Atunci renuntza sa mai agresezi Libertatea si Fericirea celorlaltzi ...
Lasa-i tu pe ei liberi si te va lasa si dracu pe tine sa iesi din iad


Mergi la ei cu un buchet de flori si felicita-i pt. nivelul de fericire la care s-au inaltzat impreuna...

Ei nu au nici o datorie fatza de tine ! NU uita asta niciodata !
Singura datorie a tuturor sufletelor cazute-n suferintza , este sa-si inaltze sufletele in iubire...

Cand vei reusi sa intzelegi ca ura ta fatza de ei , te-a transformat intr-un monstru, si ca iubirea ta fatza de iei te va transforma intr-un inger, atunci te vei intoarce pe calea cea buna , care te va duce-n paradisul ce-l cautzi...

Iti doresc mult succes indiferent de calea pe care o alegi



monstruasa e decat...prostia de care unii dau dovada...unii mai mult,altii mai putin


uite ca a aparut diavolul, dar trebuia sa fii foarte tacut, asa ca taci, taci, taci ....
lover_woman
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:42
La profilul fiecaruia dintre noi , este expusa exact imaginea care ne reprezinta ...

Prin ura lui fatza de mine si-a dobandit chipul cau care se prezinta
Hai sa nu-l uram si noi , ca sa nu ajungem ca el
denis_3d25
Postat pe 11 Septembrie 2010 18:11
De la: kudika228167, la data 2010-08-09 10:26:51Razbunarea e arma prostului.Cel mai bine ar fi sa o ignori.Alceva nu ai ce face.A\i pierdut.Dar poate daca vrei cu adevarat ai putea sa-i intorci faza.
Si atunci cum ramine cu proverbu (razunarea e arma prostului)
kudika171801
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:25
De la: denis_3d25, la data 2010-09-11 18:11:06La profilul fiecaruia dintre noi , este expusa exact imaginea care ne reprezinta ...

Prin ura lui fatza de mine si-a dobandit chipul cau care se prezinta
Hai sa nu-l uram si noi , ca sa nu ajungem ca el
Ai dreptate
kudika171801
Postat pe 12 Septembrie 2010 10:48
De la: kudika171801, la data 2010-09-12 10:48:22
De la: denis_3d25, la data 2010-09-11 18:11:06La profilul fiecaruia dintre noi , este expusa exact imaginea care ne reprezinta ...

Prin ura lui fatza de mine si-a dobandit chipul cau care se prezinta
Hai sa nu-l uram si noi , ca sa nu ajungem ca el
Ai dreptate



Multzumesc pt. sustzinere

Chiar ma gandeam, ca nici nu are cum sa nu fie suparat saracu monstru. A vrut sa-si faca operatzie estetica la pretz redus, si uite ce-a patzit
denis_3d25
Postat pe 12 Septembrie 2010 17:22
sunt o femeie mai in virsta.vreau sa-ti spun ca fata aceia nu-ti era prietena iar el nu te iubea.este bine sa tratezi cu indiferenta iar pe ea ca si pe el scoatei din cercul de prieteni
sia_7
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:49
De la: kudika171801, la data 2010-09-12 10:25:04
De la: kudika228167, la data 2010-08-09 10:26:51Razbunarea e arma prostului.Cel mai bine ar fi sa o ignori.Alceva nu ai ce face.A\i pierdut.Dar poate daca vrei cu adevarat ai putea sa-i intorci faza.
Si atunci cum ramine cu proverbu (razunarea e arma prostului)


man, nu le mai servi altora prostiile astea gen rai-iad. lumea este mult prea complexa pentru lucrurile astea simpliste pe care le debitau stramosii nostri salbatici, nu crezi? prin generatorul de particule creat acum cativa ani aproape ca putem crea un nou univers, iar voi ramaneti inchistati in idei dualiste. daca te ajuta la ceva, in multivers exista o infinitate de raiuri si iaduri, asa ca nu are rost sa te ocupi doar de unul din ele.
leo_
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:15
De la: ancacumintica, la data 2010-08-09 10:19:40Stiu cand toata lumea imi spunea ca lumea e rea si sa ma feresc de prieteni dar nu intelegeam de ce...acum insa am inteles asta s-a intamplat Duminica...am dat o mica petrecere la un restaurant unde am lucrat pe sezon si unde l-am cunosut pe Radu fiul administratorului.A fost dragoste la prima vedere si o iubire fara egal.Asta pana a aparut prietena mea cea mai buna care s-a indragostit de Radu.La petrecerea mea le-am facut cunostinta.Fiind sarbatorita nu puteam sa stau pe scaun toata seara,trebuta sa mai merg in colo in coace asa ca prietena mea mi-a luat locul pe scaun langa Radu si au inceput sa discute ca si cum s-ar fi cunoscut d o viata.Faptul acesta nu m-a ingrijorat pana in momentul in care a luat-o la dans.Atunci am observat k se intampla ceva dar am incercat sa ma calmez k sa nu stric buna dispozitie a invitatilor.Cand a iesit cu ea afara am cautat un motiv sa ies si eu doar sa vad c fac si pana unde pot sa mearga...Se imbratisau... El m-a vazut...ea nu...am luat-o deoparte si am intrebat-o ce se intampla a negat k se da la el I-am zis dj-ului sa puna un blues si i-am lasat singuri si am iesit afara la o tigara.Dupa ce m-am intors mi-au zis invitatii k s-au sarutat .Din momentu acela nu am mai schimbat un cuvant,nici cu ea si nici cu el.Atat i-am zis ei cand a plecat"merci pentru ce mi-ai facut"As vrea sa ma razbun spuneti-mi o modalitate prin care sa o fac sa o doara asa cum m -a durut pe mine.Va rog sa ma ajutati.





Buna ancacumintica,
Vreau sa-ti spun urmatoarele:
Nu tu esti cea care a pierdut,
Stai linistita,daca nu o faceau acum o faceau dupa 5 ani si i-ti era mai greu atunci.
Ce-ai cistigat? Timp.
Nu ti-ai irositi timpul cu cine nu trebuie.
Este clar ca nu ai nevoie de o asa prietena,deoarece intotdeauna i-si doreste exact ceea ce ai tu.
Este clar ca nu ai nevoie de un asemenea exemplar de barbat,caruia i se aprind calciiele dupa toate prietenele tale,crezindu-se printul arabiei confundind prietenele tale cu haremul lui personal.
Fii cu capul sus,te-ai comportat ca o adevarata doamna care a demonstrat ca nu este o naiva,iar ei au intrat singuri in capcana ta.Inca o data i-ti spun,am tot respectul pentru tine.
Cu stima Dan. Multumesc:*
ROSSDA
Postat pe 13 Septembrie 2010 11:05






--------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 14 Septembrie 2010 09:36
Va multumesc tuturor pt sfaturi.Le-am urmat si mi-au fost de mare ajutor.Au ajuns amandoi la mine dar acum ii ignor si ma simt foarte bine .Asa zis-a "prietena"a fost inselata de iubit chiar in patul ei si ma cautat sa mi se jeleasca dar am ignorat-o Ma simt foarte bine fara ei si sper ca am reusit sa dau o lectie de viata celor care au prieteni.Pe viitoar voi fi mai atenta cu cine ma imprietenesc.Multumesc mult tuturor
ancacumintica
Postat pe 6 Octombrie 2010 02:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Culori 1 De la: AJ_1979 8 Aprilie 2012 13:16
R.I.P. 7 De la: iulia069834 21 Decembrie 2009 11:57
rochita de banchet ... 16 De la: CASSANDRA 12 Iunie 2009 10:57
Coafura pentru banchet 4 De la: kudika176372 4 Iunie 2010 19:18
rochii de ocazie 1 De la: kudika183277 15 Mai 2010 22:00