Setari Cookie-uri

Despre varsatori

Buna la toti..Sunt curioasa ce parere aveti despre aceasta zodie. Se spune ca sunt rebeli, visatori, independenti, nu foarte stabili in relatie, impulsivi...tot timpul cu ochii prin alte parti:)..Va recunoasteti? Ce alte caracteristici va definesc?
ingridd
Postat pe 12 August 2010 10:05
Buna. Daca esti curioasa o sa te ajut eu :).
1. rebel? da
2. intr`o continua visare
3. independeti? absolut, nu suport sa depind de nimeni si nimic.
4. daca ne plictiseste relatia...da
5. impulsiv? cam da..
6. Cu ochii in alte parti ? nu inteleg la ce te referi.
..............
7. idealist
8. ambitios
9. spontan
10. glumet
11. indiferent / distant in multe situatii
12. egoist
13. amabil
14. un pic timid ( incerc sa ma vindec )
15. alergic la duclegarii, plictiseala / monotonie, casatorie, copii mici.
16. noncomformist
17. prietenos
18. direct, nu ma retine nimic in a spune ce gandesc.
19. razbunator
20. intr`o continua gandire, noaptea adorm foarte greu, dupa cca 1-2 ore de cand m-am pus in pat :).
21. incapatanat
22. descurcaret
23. rabdator, doar cu lucrurile care imi aduc beneficii ( egoist iar ).
etc...

Ce nu inteleg eu este de ce fetelor nu le plac baietii independenti ? ce e rau in asta? Mie imi plac fetele independente, asta inseamna ca sunt descurcarete. Sunt atatea lucruri de facut pe lumea asta...daca nu le faci cand esti tanar, atunci cand? Voi fetelor luati lucrurile mult prea in serios...nu prea stiti sa va distrati, si asta o spun pentru ca am o sora si o mama si observ multe + ca imi spun.
Cu alte raspunsuri va stau la dispozitie in limita timpului disponibil.


fenotype
Postat pe 21 August 2010 00:18
buna, ingridd!

si eu fac parte din aceasta zodie .... imi place independenta, sa fiu uneori cu capul in nori, sa sustin pe cei ce merita, fidela in relatie, insa daca lucrurile nu merg cu cel de langa mine, prefer sa tai lucrurile din radacina mai degraba decat sa continui ceva, lamentandu-ma fara sens. Imi place sa aleg cu inima atunci cand e important si sa spun lucrurilor pe nume.
DaleS
Postat pe 31 August 2010 09:53
Buna! Sustin in totalitate ceea ce a spus Fenotype. Fiind si eu un varsator veritabil am aceleasi caractesitici. www.acvaria.com iti poate dezvalui toate caracteristicile zodiei.
forsythia
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:28
Si eu sunt varsator si sunt mandra pentru ca dupa mine este o zodie perfecta. Adeseori defectul nostru principal este sensibilitatea, suntem cu totii raniti foarte usor. Avem o imaginatie bogata, suntem talentati, rebeli, inteligenti, romantici, varsatorii pot fi cei mai buni prieteni dupa Pamant .
AnomisM
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:14
Avem zodia perfecta..cu sigurant :)):p multumesc la toti care au raspuns.
ingridd
Postat pe 6 Septembrie 2010 08:27
fenotype, cu ochii prin alte parti..ma refer ca stiu destui varsatori care mereu sunt in cautare de o noua prada :)) ma gandesc daca e chiar o caracteristica a zodiei..sau depinde de caracterului omului...
ingridd
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:25
De la: ingridd, la data 2010-08-12 10:05:15Buna la toti..Sunt curioasa ce parere aveti despre aceasta zodie. Se spune ca sunt rebeli, visatori, independenti, nu foarte stabili in relatie, impulsivi...tot timpul cu ochii prin alte parti:)..Va recunoasteti? Ce alte caracteristici va definesc?





... nu stiai ca a aparut o noua ... ZODIE ? ... ACUM sint 13 ... si tot ce era pina acum e ... reconsiderat ? ... ... de ce va mai chinuiti cu astfel de timpenii ... Va recunoasteti ? ...
marco918
Postat pe 6 Septembrie 2010 09:29
Depinde de om.
Zodia predispunde omul dispune.
kudika056836
Postat pe 7 Septembrie 2010 13:10
Si eu sunt varsator, nu ma caracterizeaza tot ce s-a spus pe acest topic. Sunt independenta, incapatanata, in relatie sunt sincera, cand ma supara cineva nu raspund pe loc, ma inchid ca intr=o carapace si abia dupa catva timp imi trece. M-am suparat odata pe sotul meu si nu am vb. cu el 3 sapt. cu toate ca dormeam in acelasi pat.
kudika310730
Postat pe 7 Septembrie 2010 20:07
prietenul meu este varsator si e cam asa: foarte manierat, atent, respectuos, inteligent, fidel, intelegator, cedeaza mereu, ca sunt prea incapatanata eu, nu ca ar vrea...dar merge pe principiul "cel destept cedeaza", cred. :)). s.a lasat de fumat, pentru ca eu nu suport fumul. ;;). se enerveaza rau, si e iresponsabil in toate actiunile de dupa. :)). dar el spune ca numai e am darul sa.l enervez asa. :-". in rest, foarte matur, responsabil, deloc egoist, ma pune pe primul loc, independent. :-?. ce mai este de spus?. ;;). ah, irascibil cand ii e foame. =)). ii plac brunetele, iar eu sunt satena. :)). se pune?. :)).
Ivaal
Postat pe 8 Septembrie 2010 20:12
Ouf oufffff........ia-o incet mai varsatorule ai uitat sa scrii ' nereesponsabil :)))
andourrr
Postat pe 10 Septembrie 2010 11:45
De la: ingridd, la data 2010-09-06 09:25:32fenotype, cu ochii prin alte parti..ma refer ca stiu destui varsatori care mereu sunt in cautare de o noua prada :)) ma gandesc daca e chiar o caracteristica a zodiei..sau depinde de caracterului omului...


-asa e...tot timpul scanez tot..incredibil...
silviasil
Postat pe 10 Septembrie 2010 12:04
ºi iubitul meu e vãrsãtor....e prea visãtor într-adevãr,cam iresponsabil...independent,dar îmi place pt. cã eu sunt sãgetãtor ºi deci mã înþelege....e foarte matur în gândire... eu sunt mai aerianã ...irascibil când îi este foame...înþelegãtor...dar ºi delãsãtor ...încãpãþânat.....noncomformist.....are mare dreptate Fenotype dar femeile nu sunt la fel în nici o zodie cu bãrbaþii
Shocata
Postat pe 10 Septembrie 2010 13:52
De la: ingridd, la data 2010-08-12 10:05:15Buna la toti..Sunt curioasa ce parere aveti despre aceasta zodie. Se spune ca sunt rebeli, visatori, independenti, nu foarte stabili in relatie, impulsivi...tot timpul cu ochii prin alte parti:)..Va recunoasteti? Ce alte caracteristici va definesc?


Vezi mai ca tu ai citit de la zodia din luna a 13 a . Varsatorul e in prima si a doua luna.

Varsatorul, este cel mai superior dintre zodii ... este singurul care daruieste neconditzionat, el este datatorul de viatza, este sursa de viatza ... Singurul care nu se intzelege cu varsatorul, este antihristul si evident slugile lui...
denis_3d25
Postat pe 10 Septembrie 2010 18:00
depinde de caracterul fiecaruia ,toti inselam si vrem tot ce este bun pt noi
doriss_doriana
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:16
De la: ingridd, la data 2010-08-12 10:05:15Buna la toti..Sunt curioasa ce parere aveti despre aceasta zodie. Se spune ca sunt rebeli, visatori, independenti, nu foarte stabili in relatie, impulsivi...tot timpul cu ochii prin alte parti:)..Va recunoasteti? Ce alte caracteristici va definesc?


mie mi se par doar cu capul in nori. nu imi plac oamenii care fixeaza targeturi pe care nu le vor atinge niciodata. cam asta fac varsatorii
leo_
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:31
De la: denis_3d25, la data 2010-09-10 18:00:53
De la: ingridd, la data 2010-08-12 10:05:15Buna la toti..Sunt curioasa ce parere aveti despre aceasta zodie. Se spune ca sunt rebeli, visatori, independenti, nu foarte stabili in relatie, impulsivi...tot timpul cu ochii prin alte parti:)..Va recunoasteti? Ce alte caracteristici va definesc?


Vezi mai ca tu ai citit de la zodia din luna a 13 a . Varsatorul e in prima si a doua luna.

Varsatorul, este cel mai superior dintre zodii ... este singurul care daruieste neconditzionat, el este datatorul de viatza, este sursa de viatza ... Singurul care nu se intzelege cu varsatorul, este antihristul si evident slugile lui...


si zodia scorpionului. apropo, ce stii despre ophicus, a XIII-a zodie?
leo_
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:32
hola! :D ma regasesc perfect in descrierea pe care ai facut-o imi pare bine ca sunt varsator, suntem cu adevarat speciali
tenebree
Postat pe 13 Septembrie 2010 11:40
De la: denis_3d25, la data 2010-09-10 18:00:53
De la: ingridd, la data 2010-08-12 10:05:15Buna la toti..Sunt curioasa ce parere aveti despre aceasta zodie. Se spune ca sunt rebeli, visatori, independenti, nu foarte stabili in relatie, impulsivi...tot timpul cu ochii prin alte parti:)..Va recunoasteti? Ce alte caracteristici va definesc?


Vezi mai ca tu ai citit de la zodia din luna a 13 a . Varsatorul e in prima si a doua luna.

Varsatorul, este cel mai superior dintre zodii ... este singurul care daruieste neconditzionat, el este datatorul de viatza, este sursa de viatza ... Singurul care nu se intzelege cu varsatorul, este antihristul si evident slugile lui...


Atotstiutorule, cel mai superior esti tu, bineinteles

oare limba romana in ce zodie o fi?
sycorax
Postat pe 13 Septembrie 2010 17:09
De la: denis_3d25, la data 2010-09-10 18:00:53
De la: ingridd, la data 2010-08-12 10:05:15Buna la toti..Sunt curioasa ce parere aveti despre aceasta zodie. Se spune ca sunt rebeli, visatori, independenti, nu foarte stabili in relatie, impulsivi...tot timpul cu ochii prin alte parti:)..Va recunoasteti? Ce alte caracteristici va definesc?


Vezi mai ca tu ai citit de la zodia din luna a 13 a . Varsatorul e in prima si a doua luna.

Varsatorul, este cel mai superior dintre zodii ... este singurul care daruieste neconditzionat, el este datatorul de viatza, este sursa de viatza ... Singurul care nu se intzelege cu varsatorul, este antihristul si evident slugile lui...


cu exponenti de astia, "cel mai superior" dintre zodii, chiar ca sunt deosebiti Varsatorii!
la cei mai multi am remarcat o cearta nativa cu romana si cu gramatica, in genere, indiferent de limba sau idiom, un profil psihologic cu profunde veleitati pentru patologie, oportunism acerb, interes personal dus la extreme, fixisme, incapatanare si as putea continua lejer in aceeasi nota.
nu au nici o tangenta cu concretul si responsabiliatea, mai mult de doua lucruri aflate in conexiune le creeaza probleme de intelegere si procesare.
daca se poate sa pice de sus, fara sa facem nimic, mama, ce bine!
din pacate!
femeile, in schimb, mi se par super ok: sufletiste, altruiste, sensibile, generoase, bune prietene.
nu, nu sunt Varsator, nu ma ridic in slavi si nici nu am nimic cu nimeni, dar cei mai multi tarati intalniti erau Varsatori... si pentru ca ati intrebat...
si, apropo de a varsa si datator de viata de mai sus, pentru ca tot mi-a ramas in minte etimologia onaniei, citita de curand, afirm cu argumente ca din profilul Varsatorului face parte si o intelegere particulara a "datului de viata".
sunt barbati atat de spirituali si deasupra carnalului, incat nu isi pangaresc sfantul lesh cu femei dar cotizeaza din greu la spirituala danie a Manuelei... si cunosc o multime, nu unu!
afirmatia de mai sus nu face din toti barbatii terrei Varsatori ci doar subliniaza ca astia sunt mai "spirituali", fara pacate, cu viata "spirituala" intensa, in dauna aleia fizice.
amor_amor
Postat pe 14 Septembrie 2010 22:07
Si eu sunt varsator insa iau horoscopul ca pe un amuzament. Iar ceea ce am citit undeva descrie foarte colorat si precis aceasta zodie. Enjoy:

" Originalul" zodiacului, Varsatorul, e plin de contradictii si paradoxuri.

E un revolutionar cu ciudate tendinte tiranice, un liberal capabil de uimitoare idei fixe, un nonsalant cu surprinzatoare accese paranoice, un singuratic cu nevoi sociale foarte marcate. Este vizionar si utopic, altruist si egoist deopotriva. Cu toate ca nu ezita sa spuna exact ce gandeste, fara sa-i pese de consecinte, se intampla deseori sa faca tocmai pe dos fata de ceea ce le predica altora. Inzestrat cu multa vitalitate si cu o personalitate distincta, indiferent ca e tipul savantului distrat sau al razvratitului agitat, te surprinde cu cele mai neasteptate manifestari.
Independent si incapatanat, se enerveaza instantaneu cand e contrazis sau nu e lasat sa faca ce vrea. Din fericire, ii trece repede. Iar oamenii il iubesc, fiindca e prietenos, saritor, optimist si ii contamineaza cu entuziasmul lui uneori atat de copilaros."
blue_domes
Postat pe 15 Septembrie 2010 10:13
Si aici un varsator! Si la fel va fi si fetita mea ;))) Suntem visatori, ametiti, confuzi, agitati, EXTREM de independenti, detestam sa depindem de cineva cum detestam regulile. Suntem fitosi, perfectionisti insa chiar iubim! Eu ma pot da exemplu aici, am o relatie de 7 ani si ceva, si ma declar o viitoate mamica si sotie implinita! Succes!
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 15 Septembrie 2010 17:05
De la: amor_amor, la data 2010-09-14 22:07:00
De la: denis_3d25, la data 2010-09-10 18:00:53
De la: ingridd, la data 2010-08-12 10:05:15Buna la toti..Sunt curioasa ce parere aveti despre aceasta zodie. Se spune ca sunt rebeli, visatori, independenti, nu foarte stabili in relatie, impulsivi...tot timpul cu ochii prin alte parti:)..Va recunoasteti? Ce alte caracteristici va definesc?


Vezi mai ca tu ai citit de la zodia din luna a 13 a . Varsatorul e in prima si a doua luna.

Varsatorul, este cel mai superior dintre zodii ... este singurul care daruieste neconditzionat, el este datatorul de viatza, este sursa de viatza ... Singurul care nu se intzelege cu varsatorul, este antihristul si evident slugile lui...


cu exponenti de astia, "cel mai superior" dintre zodii, chiar ca sunt deosebiti Varsatorii!
la cei mai multi am remarcat o cearta nativa cu romana si cu gramatica, in genere, indiferent de limba sau idiom, un profil psihologic cu profunde veleitati pentru patologie, oportunism acerb, interes personal dus la extreme, fixisme, incapatanare si as putea continua lejer in aceeasi nota.
nu au nici o tangenta cu concretul si responsabiliatea, mai mult de doua lucruri aflate in conexiune le creeaza probleme de intelegere si procesare.
daca se poate sa pice de sus, fara sa facem nimic, mama, ce bine!
din pacate!
femeile, in schimb, mi se par super ok: sufletiste, altruiste, sensibile, generoase, bune prietene.
nu, nu sunt Varsator, nu ma ridic in slavi si nici nu am nimic cu nimeni, dar cei mai multi tarati intalniti erau Varsatori... si pentru ca ati intrebat...
si, apropo de a varsa si datator de viata de mai sus, pentru ca tot mi-a ramas in minte etimologia onaniei, citita de curand, afirm cu argumente ca din profilul Varsatorului face parte si o intelegere particulara a "datului de viata".
sunt barbati atat de spirituali si deasupra carnalului, incat nu isi pangaresc sfantul lesh cu femei dar cotizeaza din greu la spirituala danie a Manuelei... si cunosc o multime, nu unu!
afirmatia de mai sus nu face din toti barbatii terrei Varsatori ci doar subliniaza ca astia sunt mai "spirituali", fara pacate, cu viata "spirituala" intensa, in dauna aleia fizice.
dalia_dariana
Postat pe 19 Septembrie 2010 12:34
De la: amor_amor, la data 2010-09-14 22:07:00
De la: denis_3d25, la data 2010-09-10 18:00:53
De la: ingridd, la data 2010-08-12 10:05:15Buna la toti..Sunt curioasa ce parere aveti despre aceasta zodie. Se spune ca sunt rebeli, visatori, independenti, nu foarte stabili in relatie, impulsivi...tot timpul cu ochii prin alte parti:)..Va recunoasteti? Ce alte caracteristici va definesc?


Vezi mai ca tu ai citit de la zodia din luna a 13 a . Varsatorul e in prima si a doua luna.

Varsatorul, este cel mai superior dintre zodii ... este singurul care daruieste neconditzionat, el este datatorul de viatza, este sursa de viatza ... Singurul care nu se intzelege cu varsatorul, este antihristul si evident slugile lui...


cu exponenti de astia, "cel mai superior" dintre zodii, chiar ca sunt deosebiti Varsatorii!
la cei mai multi am remarcat o cearta nativa cu romana si cu gramatica, in genere, indiferent de limba sau idiom, un profil psihologic cu profunde veleitati pentru patologie, oportunism acerb, interes personal dus la extreme, fixisme, incapatanare si as putea continua lejer in aceeasi nota.
nu au nici o tangenta cu concretul si responsabiliatea, mai mult de doua lucruri aflate in conexiune le creeaza probleme de intelegere si procesare.
daca se poate sa pice de sus, fara sa facem nimic, mama, ce bine!
din pacate!
femeile, in schimb, mi se par super ok: sufletiste, altruiste, sensibile, generoase, bune prietene.
nu, nu sunt Varsator, nu ma ridic in slavi si nici nu am nimic cu nimeni, dar cei mai multi tarati intalniti erau Varsatori... si pentru ca ati intrebat...
si, apropo de a varsa si datator de viata de mai sus, pentru ca tot mi-a ramas in minte etimologia onaniei, citita de curand, afirm cu argumente ca din profilul Varsatorului face parte si o intelegere particulara a "datului de viata".
sunt barbati atat de spirituali si deasupra carnalului, incat nu isi pangaresc sfantul lesh cu femei dar cotizeaza din greu la spirituala danie a Manuelei... si cunosc o multime, nu unu!
afirmatia de mai sus nu face din toti barbatii terrei Varsatori ci doar subliniaza ca astia sunt mai "spirituali", fara pacate, cu viata "spirituala" intensa, in dauna aleia fizice.

ultima faza mi-a placut la nebunie
sinceritate rar intalnita
dalia_dariana
Postat pe 19 Septembrie 2010 12:36
Mda...fiecare e diferit in felul lui ..din cate am observat ,cel putin 10 calitati le gasesti la fiecare zodie in parte.Daca insirai lista asta si pentru alta zodie aceleasi raspunsuri cred ca le primteai:))Mi se pare o prostie chestia asta cu ce fel de caracter ai in functie de zodie.Te incalzeste mai mult ?Ca daca esti dezordonat asta e caracteristica de zodie si vezi Doamne nu te poti indrepta sau care-i faza?Ca nu prea inteleg....
kittycrys
Postat pe 1 Noiembrie 2010 04:13
De la: Ivaal, la data 2010-09-08 20:12:05prietenul meu este varsator si e cam asa: foarte manierat, atent, respectuos, inteligent, fidel, intelegator, cedeaza mereu, ca sunt prea incapatanata eu, nu ca ar vrea...dar merge pe principiul "cel destept cedeaza", cred. :)). s.a lasat de fumat, pentru ca eu nu suport fumul. ;;). se enerveaza rau, si e iresponsabil in toate actiunile de dupa. :)). dar el spune ca numai e am darul sa.l enervez asa. :-". in rest, foarte matur, responsabil, deloc egoist, ma pune pe primul loc, independent. :-?. ce mai este de spus?. ;;). ah, irascibil cand ii e foame. =)). ii plac brunetele, iar eu sunt satena. :)). se pune?. :)).



:))) stii ceva daca el cedeaza pt ca esti destept asta este egal cu faptul ca nu cedezi tu pt ca esti incapatanata uneori sau esti mai proasta?:D ar trebui omul sa isi cedeze si coltul din patul lui tie nu? sau na pana la urma sa cedeze si locul lui pentru altul.sa mai fie si altul lasator si tangibil si respectuos si ce ai mai zis tu acolo?:))) da asta e genul de barbat lasat condus de o femeie....cam prostutz si deloc independent:D cred ca esti o femeie de aia care la inceput zicea fraze de genu ''iubitule eu vreau egalitate intre noi'' apoi putin cate putin ''egalitatea''' aia o balansai in favoare ta. asta nu e varsator..poate are un ascendent sau descendent specific acestui lucru care l-ai zis tu.
extravagant
Postat pe 1 Noiembrie 2010 12:09
bunaaa varsatorii mei pot spune despre mine ca sunt f prietenoasa ba chiar am 2 prietene pe care nu le-as lasa la greu niciodata......cit despre statornicie......iubesc din tot sufletu si nu as insela vreodata.... si las de la mine de fiecare data atit timp cit imi intra la suflet o persoana....cit despre restu....ramin mereu restu
kudika373268
Postat pe 3 Martie 2011 01:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai suport deja!!!X( 8 De la: greierash_is_back 31 Decembrie 2009 16:55
oana 2 De la: marco918 13 Noiembrie 2009 05:35
iubit fals 3 De la: Dor_a 27 Februarie 2010 10:30
Parfumul Aroma Source de la Lancome 3 De la: dragon_fly88 14 Iunie 2010 17:45
Blonda sau roscata? 17 De la: denis_roxana 6 Iunie 2011 21:43