Setari Cookie-uri

datimi un sfat..............

nici nu stiu cu ce sa incep................sincer.....sunt casatorita de 22 de ani am o fata de 21 de ani ,acum 22 de ani m-am indragostit nebuneste de un baiat ,acest baiat devenindum sot,l-am iubit enorm ,la ora actuala nustiu dacal iubesc,e ura sau..........toate adunate la un loc.la inceput a fost totul de vis pe ce inaintam in varsta cat si-n casnicie ceva la el se schimba pe zi ce trecea,am aplicat toate metodele care exista pe pamant ca sa-l aduc pe drumul cel bun.............dar n-am reusit,am trait cu speranta ca se va face om intr-o zi .dar nu..................eu stiu ce ar trebui sa fac ..........(sa divortez)...sunt constienta de acest lucru alta cale nu exista,dar sincer nu pot.de ce?imi pun acesta intrebare zilnic.nu sunt o intretinuta de el,nu depind de el cu absolut nimic,si totusi nu pot face acest pas,oare sunt prea lasa sau m-am obisnuit cu jigniri si tot felu de cuvinte grele din partea lui.................sincer nu stiu sa-mi raspund eu singura la acesta intrebare
kudika151469
Postat pe 12 August 2010 12:18
De la: kudika151469, la data 2010-08-12 12:18:20nici nu stiu cu ce sa incep................sincer.....sunt casatorita de 22 de ani am o fata de 21 de ani ,acum 22 de ani m-am indragostit nebuneste de un baiat ,acest baiat devenindum sot,l-am iubit enorm ,la ora actuala nustiu dacal iubesc,e ura sau..........toate adunate la un loc.la inceput a fost totul de vis pe ce inaintam in varsta cat si-n casnicie ceva la el se schimba pe zi ce trecea,am aplicat toate metodele care exista pe pamant ca sa-l aduc pe drumul cel bun.............dar n-am reusit,am trait cu speranta ca se va face om intr-o zi .dar nu..................eu stiu ce ar trebui sa fac ..........(sa divortez)...sunt constienta de acest lucru alta cale nu exista,dar sincer nu pot.de ce?imi pun acesta intrebare zilnic.nu sunt o intretinuta de el,nu depind de el cu absolut nimic,si totusi nu pot face acest pas,oare sunt prea lasa sau m-am obisnuit cu jigniri si tot felu de cuvinte grele din partea lui.................sincer nu stiu sa-mi raspund eu singura la acesta intrebare


Fiica ta e cea mai in masura sa te sfatuiasca in aceasta problema.
Ea v-a vazut viata, a fost cu voi.
Asta e parerea mea.
Bun, acum eu te intreb, divortezi si te muti, unde?!
stem_29
Postat pe 12 August 2010 12:45
vorbeste cu fata ta. cere'i ei niste sfaturi, e posibil sa te ajute sa iei decizia corecta.si referitor la ce ai intrebat, DA, te'ai obisnuit cu viata pe care o duci si ti'e greu, ti'e lehamite sa te rupi de ea si sa o iei de la capat in alta parte.
Shhh
Postat pe 12 August 2010 12:46
da fata imi zice mereu sa divortez cai pacat ,ca m-am chinuit o viata intreaga si inca nui prea tarziu....................dar....nustiu nici eu si nici fetei nu sunt capabila de ai spune un raspuns la aceasta intrebare.........
kudika151469
Postat pe 12 August 2010 16:11
nar fi un inpediment unde as locui
simplu.vindem si inpartim nu?ca asa e la noii la romanii alta cale nu exista.....cred totusi ca pana la urma tot divortul ramane ultima esire...... .............
kudika151469
Postat pe 12 August 2010 16:14
De la: kudika151469, la data 2010-08-12 16:14:49 nar fi un inpediment unde as locui
simplu.vindem si inpartim nu?ca asa e la noii la romanii alta cale nu exista.....cred totusi ca pana la urma tot divortul ramane ultima esire...... .............


Vinzi si imparti daca el vrea, nu confunda divortul cu partajul, sunt doua procese, separate.
Divortezi si daca el nu vrea sa faca partaj, dupa legile din Ro, nu faci nimic, muriti aman2 sub acelasi acoperis doar cu un certificat de divort in mana:)
Stiai?
Nu stiu ce sa zic, daca fiica ta, fara sa o influentezi tu, zice ca sa-l lasi, fa-o, insa n-am inteles cu " nu-i prea tarziu"...nu-i tarziu sa ce?
Sa te recasatoresti?
stem_29
Postat pe 12 August 2010 21:33
INCEARCA SA DISCUTI CU EL SI ZII CE SIMTI DACA VEZI CA NU VREA SA SE SCHIMBE ATUNCI NU MAI ARE ROST SA SUFERI POTI SAI CERI SA TE RESPECTE DAR NU POTI SAI CERI SA TE IUBEASCA SI DACA NUI NICI O SCHIMBARE CAUTA FERICIREA IN ALTA PARTE
Madlen7
Postat pe 10 Ianuarie 2012 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se intampla? 41 De la: Micael 14 Octombrie 2010 11:15
m-am indragostit de amantul meu 118 De la: flory_blonda 21 Octombrie 2010 20:41
a iubi o persoana casatorita 1118 De la: 6262 27 Iunie 2012 08:08
Am si eu o problema psobil infantila 3 De la: miss_darine 2 Noiembrie 2009 21:45
Reluarea unei relatii 38 De la: eyo_grl 4 Iulie 2010 23:00