Setari Cookie-uri

cand afli ca e insurat

cand afli ca pers iubita e insurat ,ce faci? cum sa reactionezi?povestea noastra ainceput asa ,ne-am cunoscut pe internet el 24 eu 27 am vb vreo 6 luni si ne-am indragostit unul de altul,el lucra in spania atunci ,ma-m hotarat sa ma duc la el ,am petrecut clipe de vis ,am stat o luna si ne-am intors acasa sa ne facem viata aici ,cand ne-am intors in tara ne-am dus direct la el acasa el fiind din alba eu brasov ia-m cunoscut toata fam ,toate bune si frumoase ,eu am venit acasa la cateva zile ,el sa angajat acolo ,eu aici ,am zis ca stam asa pana ne punem pe picioare ,toate bune si frumoase el lucra ,eu lucram venea in fiecare sapt la mine si uite asa pana acum o sapt cand mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine ca si-a gasit alta ,ma distrus instantaneu,nu intelegeam ,pur si simplu ma omorat,la-m intrebat de ce? a zis ca sa saturat de relatia asta asa la distanta ca mai bine asa ,bun ia-m zis ca vreau sa vb cu noua cucerire ,mi-a dat-o la tel si ne-am facut in toate felurile posibile ,nici nu am mai vrut sa aud de el ,pana ieri cand ma sunat ea sa imi spuna defapt ca ei sunt casat ca au un copil de 3 luni ,deci am inebunit pe loc ,nu imi venea sa cred ,ca ei sunt casat de 4 ani ca sa-u despart o perioada si sa-u inpacat ,eu fiind cu el de 3 ani ,nu imi explic cum dracu a facut pe toata lumea sa ii tina partea sa nu imi spuna nimeni ca e insurat ,nici mama lui ,nici sora lui ,nici cumnata lui ,nimeni mai absolut nimeni nu mi-a spus vb frecvent cu ele la telefon ,ne vedeam pe internet ,cand am vb ieri cu mama lui pt ca nu am crezut ce zicea ea si ia-m zis ca vreau sa vb cu ea ,mi-a spus sec ca ea nu se baga in viata copilului ei ,nu inteleg mai nu inteleg cum dracu poti fi asa prefacut ma ,nu sunt 3 sapt ,nici 3 luni sunt 3 aniiii,oricum nu stiu ce sa mai fac ,nu mai pot manca nu mai pot dormi ,nu mai pot lucra ,nici lacrimi nu mai am,ea mi-a zis ca a mai inselat-o dar de cand ma cunoscut pe mine citez a ''inebunit'' si ea a incercat sa de-a de mine dar nu putea sa-i umble in telefon ca avea parola ,dar mama lui avea nr meu sora lui avea nr meu toti il aveau cum dracu au putut sa minta atat toti si eu am frati dar nu as putea sa imi bat joc de nimeni doar de dragul lor ,asa ca in concluzie varsatori sunt niste prefacuti ,egoisti cred ca tot ce e mai rau gasesti la ei ,se da-u tot ceea ce nu sunt defapt,asa ca fetelor spuneti-mi si mie parerea voastra
luiza_dulce
Postat pe 12 August 2010 10:12
Imi este greu sa cred ca in 3 ani nu a facut nimic care sa-ti arate ca e insurat si are un copil,singurul lucru pe care poti sa il faci si cred ca e si cel mai indicat e sa il lasi in pace si sa-ti vezi de viata ta.Next time fi mai atenta la barbatii de pe net si deschide bine ochisorii cand mai alegi sa ai o relatie la distanta!
Barbie30
Postat pe 12 August 2010 10:26
Nu a facut absolut nimic ,am fost la el acasa am dormit acolo ,am stat cu fam lui ,absolut nimeni si nimic nu mi-a dat de banuit ca e insurat ,am stat cu el zile intregi nu a sunat niciodata nici o femeie ,a venit la mine acasa mi-a cunoscut fam ,crede-ma mie si jena sa le spun la ai mei de ce ne-am despartit,nici eu nu inteleg mai cum sa putut ascunde asa am intrebat-o si pe ea pe nevasta lui ,tu unde erai cand eu am fost acolo ,si mi-a spus ca la mama ei ca erau despartiti,mai asta am inteles bun erau despartiti ,dar nimeni niciodata nu a pomenit de ea si crede-ma nu vreau sa fac pe victima ,pur si simplu nu pot intelege cata rautate poti sa ai sa faci asa ceva.nici macar un sambure de adevar ,nimic absolut nimic care sa imi de-a de banuit,il sunam noaptea cand aveam chef ,vb cu orele cand nu eram impreuna si acum e un mister ,si copilu sa nascut acum 3 luni deci a jucat pe 2 fronturi linistit iar cand nu sa mai putut ascunde ,ca nu mai facea fata banuiesc a zis ca gata ,dar daca nu ma suna ea sa imi zica nici in ziua de azi nu as fi stiut ca e insurat as fi zis doar ac si-a gasit alta.
luiza_dulce
Postat pe 12 August 2010 10:34
Stiu ca e greu,ca nu intelegi de ce a profitat in halul asta,dar oamenii sunt si rai nu numai buni,trebuie doar sa ii alegi cu grija.Parerea mea este ca familia a tacut ori ca le-a cerut el asta ori ca se gandeau ca nu se mai impaca cu sotia si sa nu te fugareasca pe tine aiurea.
Barbie30
Postat pe 12 August 2010 10:48
De cate ori v-ati intalnit in 3 ani?De cate ori ai fost la familia lui?
Barbie30
Postat pe 12 August 2010 10:48

bonnnnnnnn, toate bune si frumoase dar nu pricep ce-i cu varsatorii?
fante_de_dorobanti
Postat pe 12 August 2010 10:52
de multe ori mergeam in wekend in timpul saptamanii ,lucram ,asta nu am inteles daca era insurat ea unde era ,ca ar fi culmea sa iti trimit nevasta de acasa ca iti vine prietena ,iar ea mi-a spus ca statea mai mult la mama ei din cauza navetei el sta undeva intr-o comuna langa alba ,asta chiar nu am inteles ,am si intrebat-o ce dracu casnice e asta tu la mama el la masa si ea mi-a zis ca din cauza navetei ,chiar sunt multe care nu le inteleg nu pot sa mi le explic ,nu pot si pace.mergeam cu el la vecini la neamuri nici macar nu pot sa ma gandesc cum eram privita ca o idioata cand eu una habar nu aveam,nu pot intelege ,am zis bine mai ma mintit el e barbat ,dar mama lui sora lui cumnata-sa vb aproape zilnic cu ele ,acum in afara de maica-sa care mi-a zis sec ca nu se baga in viata baiatului astea 2 nici nu imi mai rasp la tel,e ciudat zici ca sunt in zona crepusculara
luiza_dulce
Postat pe 12 August 2010 10:56
Ea sta mai mult cu mama si el isi face de cap Nu prea ai ce face decat sa incerci sa treci peste,nu ai stiut ca e insurat asa ca tu nu ai nici o vina ca el e un bou.
Barbie30
Postat pe 12 August 2010 11:00
mai ma omoara gandul asta ca toti stiau si nimeni nu mi-a zis si nu inteleg de ce ,putea sa imi spuna adevarul macar dupa o perioada ,ca daca stiam ca e insurat nici dracu nu se uita la el ,cum am zis zici ca e zona crepusculara
luiza_dulce
Postat pe 12 August 2010 11:06
Pe bune,crezi ca era prost sa spuna ce e insurat si sa piarda ocazia de a avea un "desert" din cand in cand?
Barbie30
Postat pe 12 August 2010 11:10
De la: luiza_dulce, la data 2010-08-12 11:06:03mai ma omoara gandul asta ca toti stiau si nimeni nu mi-a zis si nu inteleg de ce ,putea sa imi spuna adevarul macar dupa o perioada ,ca daca stiam ca e insurat nici dracu nu se uita la el ,cum am zis zici ca e zona crepusculara


decat sa te zbati ca pestele pe uscat ranindu-ti creeru', mai bine ai pune mana si ai cerceta adevaru'. daca intradevar e sotia lui!!
daca e, asta e! mergi in pace si in viitor si nu te mai framanta. tot tu-ti faci rau!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 12 August 2010 11:12
Eu i-as cere sa ne mai intalnim inca o data si i-as da un sut fix in oute
Barbie30
Postat pe 12 August 2010 11:14
mai da nu a fost vb doar de sex am facut lucruri impreuna am cumparat lucruri impreuna am fost plecati ,ma cerut de nevasta ,am cutia cu inelul langa mine ,cum dracu poti cere pe cineva de nevasta cand esti insurat?????
luiza_dulce
Postat pe 12 August 2010 11:28
De la: luiza_dulce, la data 2010-08-12 11:28:49mai da nu a fost vb doar de sex am facut lucruri impreuna am cumparat lucruri impreuna am fost plecati ,ma cerut de nevasta ,am cutia cu inelul langa mine ,cum dracu poti cere pe cineva de nevasta cand esti insurat?????



mi se pare sau incepi sa exagerezi??
pune mana pe telefon si sun-o pe tipa care s-a dat drept nevasta-sa! propune-i o intalnire .
geo_reincarcat_iara
Postat pe 12 August 2010 11:44
De la: luiza_dulce, la data 2010-08-12 11:28:49mai da nu a fost vb doar de sex am facut lucruri impreuna am cumparat lucruri impreuna am fost plecati ,ma cerut de nevasta ,am cutia cu inelul langa mine ,cum dracu poti cere pe cineva de nevasta cand esti insurat?????


Nu a fost insurat, 100% NU, insa probabil mai " comunica" si cu acea fata, pana aia i-a trantit un copil, acum o scalda amandoi.
Stai linistita, parerea mea e ce Dumnezeu te iubeste, te-a scapat de un bou incaltat.
O sa-ti treaca supararea.

P.S.
Ia inchide netul, ia " cutia fermecata cu inelul" amaneteaza-l si mergi cu banii primiti pe el cu o prietena la un suc sau baga-o intr-un dulap, ce sezi cu ea pe masa?!
stem_29
Postat pe 12 August 2010 11:45
chiar vb serios ,nu scriu la misto nu exagerez asta e purul adevar ,si sincer cand am intrebat-o de cat timp sta la el a evitat sa imi de-a un raspuns ,si asta ma pus pe ganduri ,insa mama lui mi-a confirmat ca e insurat si ea a nascut de 3 luni.
luiza_dulce
Postat pe 12 August 2010 11:53
iti multumesc de sustinere ,sincer pt stem 29
luiza_dulce
Postat pe 12 August 2010 11:54
De la: luiza_dulce, la data 2010-08-12 11:53:19chiar vb serios ,nu scriu la misto nu exagerez asta e purul adevar ,si sincer cand am intrebat-o de cat timp sta la el a evitat sa imi de-a un raspuns ,si asta ma pus pe ganduri ,insa mama lui mi-a confirmat ca e insurat si ea a nascut de 3 luni.


mama lui o sa spuna ce-i zice el.
tu sapa, daca vrei adevar!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 12 August 2010 12:30
mai eu cred ca este sau ca a fost insurat. tu de unde stii? de la actuala lui consoarta? pai aia poate sa'ti spuna tie verzi si uscate in speranta ca asa iti vei lua gandul de la el si ca ii vei lasa cale libera. pe el il doare fix in cot, poate ca stie ce abureli ti'a trantit asta la telefon, dar cum se simte mai bine la pasarica ei decat s'a simtit la a ta, accepta aceasta situatie. in fond... se bat doua pt el???
Shhh
Postat pe 12 August 2010 12:39
De la: stem_29, la data 2010-08-12 11:45:17
De la: luiza_dulce, la data 2010-08-12 11:28:49mai da nu a fost vb doar de sex am facut lucruri impreuna am cumparat lucruri impreuna am fost plecati ,ma cerut de nevasta ,am cutia cu inelul langa mine ,cum dracu poti cere pe cineva de nevasta cand esti insurat?????


Nu a fost insurat, 100% NU, insa probabil mai " comunica" si cu acea fata, pana aia i-a trantit un copil, acum o scalda amandoi.
Stai linistita, parerea mea e ce Dumnezeu te iubeste, te-a scapat de un bou incaltat.
O sa-ti treaca supararea.

P.S.
Ia inchide netul, ia " cutia fermecata cu inelul" amaneteaza-l si mergi cu banii primiti pe el cu o prietena la un suc sau baga-o intr-un dulap, ce sezi cu ea pe masa?!


buna ziua! esti asa de acra si naturala azi! exact cum imi place mie!
fante_de_dorobanti
Postat pe 12 August 2010 12:39
De la: Shhh, la data 2010-08-12 12:39:41mai eu cred ca este sau ca a fost insurat. tu de unde stii? de la actuala lui consoarta? pai aia poate sa'ti spuna tie verzi si uscate in speranta ca asa iti vei lua gandul de la el si ca ii vei lasa cale libera. pe el il doare fix in cot, poate ca stie ce abureli ti'a trantit asta la telefon, dar cum se simte mai bine la pasarica ei decat s'a simtit la a ta, accepta aceasta situatie. in fond... se bat doua pt el???


exact!
stem_29
Postat pe 12 August 2010 13:04
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-12 12:30:34
De la: luiza_dulce, la data 2010-08-12 11:53:19chiar vb serios ,nu scriu la misto nu exagerez asta e purul adevar ,si sincer cand am intrebat-o de cat timp sta la el a evitat sa imi de-a un raspuns ,si asta ma pus pe ganduri ,insa mama lui mi-a confirmat ca e insurat si ea a nascut de 3 luni.


mama lui o sa spuna ce-i zice el.
tu sapa, daca vrei adevar!


Geo, nu ma enerva o inveti sa se injoseasca!
Griji' ca io nu-s " sora " io odata te rujez cu ' rozosin"
Ce sa sape?!
Doar nu-i cartita, sa afle ce?
Aia-s o familie de mincinosi, eu nu cred ca fetei i-ar mai trebui si de l-ar sti liber!
DA?!
stem_29
Postat pe 12 August 2010 13:07
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-12 12:39:49
De la: stem_29, la data 2010-08-12 11:45:17
De la: luiza_dulce, la data 2010-08-12 11:28:49mai da nu a fost vb doar de sex am facut lucruri impreuna am cumparat lucruri impreuna am fost plecati ,ma cerut de nevasta ,am cutia cu inelul langa mine ,cum dracu poti cere pe cineva de nevasta cand esti insurat?????


Nu a fost insurat, 100% NU, insa probabil mai " comunica" si cu acea fata, pana aia i-a trantit un copil, acum o scalda amandoi.
Stai linistita, parerea mea e ce Dumnezeu te iubeste, te-a scapat de un bou incaltat.
O sa-ti treaca supararea.

P.S.
Ia inchide netul, ia " cutia fermecata cu inelul" amaneteaza-l si mergi cu banii primiti pe el cu o prietena la un suc sau baga-o intr-un dulap, ce sezi cu ea pe masa?!


buna ziua! esti asa de acra si naturala azi! exact cum imi place mie!


stai numa' stai, ca abia mi-am intrat in mana
Incep cu rujul, il rujez un picutzuc pe Geo!:))))
stem_29
Postat pe 12 August 2010 13:08
De la: luiza_dulce, la data 2010-08-12 11:54:08iti multumesc de sustinere ,sincer pt stem 29


Diseara daca nu vad aici un mesaj cu: am iesit in oras, ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a deschis mintea si nu m-a lasat sa intru intr-o familie de 2 lei...etc, io vin si-ti vand inelul!
Da adresa, sa vin!
stem_29
Postat pe 12 August 2010 13:10
Nu mi-ar mai trebui si de ar fi ultimul barbat de pe planeta ,sti e asa ciudat ca in fond am avut statutu de amanta si nici macar nu am stiut ,iar ironic pt ea e ca stia de mine dar eu nu stiam de ea ,ciudata e viata asta ,deja ma lasa rece asa cand ma gandesc incerc sa ma detasez de toate minciunile lui a familiei lui plus ca ma duc sa imi schimb numarul de telefon sa nu mai aud de ei ,e vorba aia '' cu cat sti mai putin cu atat nu te afecteaza'' ma sunat cumnata lui sa imi spuna ca e adevarat si ca nu avea cum sa imi zica ca le-a interzis la toti ,in fine nu prea musc chestia asta ca nimeni nu iti poate pune pumnul in gura sa nu vb dar no fie cum spun ei,chiar am obosit de atatea ganduri .si apropo tot ce am de la el arunc,tot ,vreau sa uit cat mai repede sau macar sa incerc ,si cred ca da mare noroc pe mine intr-un fel ,chiar nu as fi vrut sa fiu in locul sotiei ,chiar imi pare rau pt ea ,dar ce mint nu aveam cum sa fiu in locul sotiei nu as fi acceptat asa ceva .
luiza_dulce
Postat pe 12 August 2010 15:29
De la: luiza_dulce, la data 2010-08-12 15:29:30Nu mi-ar mai trebui si de ar fi ultimul barbat de pe planeta ,sti e asa ciudat ca in fond am avut statutu de amanta si nici macar nu am stiut ,iar ironic pt ea e ca stia de mine dar eu nu stiam de ea ,ciudata e viata asta ,deja ma lasa rece asa cand ma gandesc incerc sa ma detasez de toate minciunile lui a familiei lui plus ca ma duc sa imi schimb numarul de telefon sa nu mai aud de ei ,e vorba aia '' cu cat sti mai putin cu atat nu te afecteaza'' ma sunat cumnata lui sa imi spuna ca e adevarat si ca nu avea cum sa imi zica ca le-a interzis la toti ,in fine nu prea musc chestia asta ca nimeni nu iti poate pune pumnul in gura sa nu vb dar no fie cum spun ei,chiar am obosit de atatea ganduri .si apropo tot ce am de la el arunc,tot ,vreau sa uit cat mai repede sau macar sa incerc ,si cred ca da mare noroc pe mine intr-un fel ,chiar nu as fi vrut sa fiu in locul sotiei ,chiar imi pare rau pt ea ,dar ce mint nu aveam cum sa fiu in locul sotiei nu as fi acceptat asa ceva .


Stai, stai, stai, nu arunci nimic
Arunci ceea ce nu se poate valorifica
Ti-am zis, mergi si amanetezi bijuteriile, si cu banii, gasesti tu o familie cu copilasi multi si le iei ceva!
Hai sa-ti zic cum mi-a venit ideea
Eu la servici, ( in apropiere sunt blocuri, si langa mine am o alimentara) intr-o zi, cand am iesit la o tigara, 3 copilasi, micutei, asa, de la 4 la vreo 10ani, mancau O inghetata.........
Cel mare o tinea ( i-am urmarit) el lingea o data, cei mici de doua ori.
Am iesit, si le-am luat la toti cate o inghetata, culmea e ca cel mai mic nu era cu ei insa mi-au zis ca mai au unul acasa....binenteles ca ei scumpii mi-au zis ca sa stiu ca mai trebuie sa iau inca una:)))
Azi, surpriza, stateam in birou, afara cald, ma trezesc la usa cu un pici care-mi zice:" tanti, tu mi-ai trimis inchetata mai demult" ....mi-a fost clar ca m-a intrebat asta ca mai vroia:))))))
Cand am iesit afara.....pff, gasca toata, 5 copilasi ca 5 canite:))
Le-am luat, si i-am chemat sa le iau si maine, dar le-amzis sa nu-mi vina cu muci la nas ca-i mananc ....Asa ca scumpa mea, ajuta-i pe altii cu banutii care-i faci pe lucrurile alea

Hai ca sigur te-am inveselit, nu cred ca n-ai zambit macar
"Auzi", tu realizezi cat te iubeste Dumnezeu?
Nu te-a lasat sa intrii in gasca de ' pumn in gura"!
stem_29
Postat pe 12 August 2010 21:55
Ceao,sincer imi pare rau ptr tine...Incearca sa uiti! altceva nu iti pot spune,decat fi tare si treci peste asta! Unul ca asta nu merita nici un sfert dintro lacrima,nu merita sa te imbolnavesti ptr. el(sa nu mananci ,sa nu dormi,etc.) FI TARE imi imaginez ca nu e usor ...dar cu alte cuvinte nu te pot intari,incerc sa te ajut sa treci peste asta,dar nu stiu cum... :) Incearca sa nu te mai gandesti,nuti lasa timp ptr el...gasesteti alta ocupatie...Sfatul meu,sper sa te ajute.
S_K_
Postat pe 12 August 2010 22:17
AI INCREDERE IN DUMNEZEU,EL NU TE VA LASA NICIODATA!!!
S_K_
Postat pe 12 August 2010 22:21
Va multumesc sincer,din suflet chiar conteaza sustinerea voastra cu toate ca nu va cunosc.
luiza_dulce
Postat pe 12 August 2010 23:27
PARCA MA REGASESC IN POVESTEA TA DAR DIFERENTA E CA LA MINE NU ERA INSURAT,DAR A PLECAT DUPA O PERIOADA IN AFARA SA FACA BANI CA SA NE PUTEM CASATORI,SA FACEM NUNTA SI.................ITI DAI SEAMA NU?NU A MAI VENIT.LA FEL SE PURTAU TOTI DIN FAMILIA LUI ASA KM SP U DE FAMILIA ACESTIU BAIAT SI AM TRECUT CU MULT GREU PESTE ASTA.MI-A TREBUIT UN AN DE ZILE SA-MI REVIN,NU AM MAI PUTUT SA PRIVESC PE NIMENI CA PE UN POTENTIAL IUBIT SI CU TRECEREA TIMPULUI MI-A TRECUT.
AM TRECUT PESTE DAR CU GREU AM MAI AVUT IAR INCREDERE IN BARBATI.STIU KM ITI ESTE,STIU CA ITI ESTE FOARTE GREU SI SIMTI CA-I SFARSIT DE LUME,TE SIMTI TRADATA NU NUMAI DE EL CI SI DE CEI DIN JUR DAR CU TRECEREA TIMPULUI AI SA VEZI CA ITI VA TRECE SI ITI VEI DA SEAMA CA NU TE MERITA,NU MERITA NIK DIN PARTEA TA.
E DUREROS AK DAR DACA NU INCERCI SA TRECI PESTE NU O VA PUTEA FACE NIMENI IN LOCUL TAU.EU MAM AFUNDAT IN MUNCA SI CU AJUTORUL COLEGELOR DE MUNCA AM REUSIT SA TREC PESTE.DAR ASTA SA INTAMPLAT AKM VREO 5-6 ANI SI AKM MI-E USOR SA VB DESPRE ASTA.
FI TARE SI AI SA VEZI CA MAI TARZIU O SA REALIZEZI CA E MULT MAI BINE FARA EL DECAT CU EL,DACA E INSURAT ORIKM E O PAGUBA IAR DACA SE FOLOSESTE DE ASTA CA PRETEXT NICI ATAT NU MERITA ATENTIA TA
AI GRIJA DE TINE SI FI TARE CA SA POTI TRECE PESTE ASTA.MULT SUCCES
kudika190979
Postat pe 13 August 2010 00:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia unui singur barbat sau variatiuni pe tema? 79 De la: felixcat 7 Decembrie 2009 23:32
Iubirea si manipularea emotionala in cuplu 8 De la: pickard 23 Mai 2011 23:14
infidelitate? 20 De la: kudika325360 14 Octombrie 2010 09:30
Acum, nu demult( nu luati exemplul meu) 17 De la: 31 Iulie 2015 18:40
el sau ....ce ma sfatuiti? 19 De la: keep_shining 21 Ianuarie 2010 16:12