Setari Cookie-uri

Aventura salveaza relatia?

Buna tuturor. Sunt noua pe aici. Am undeva intre 25-30 de ani si sunt implinita profesional, am o casa, am sperante de viitor.. si mai am si o relatie de 2 ani care a inceput sa scartaie. Am mers si la un consilier, ne-am consiliat si la prieteni, si nimic. Ce se intampla? Avem momente in care nu ne mai suportam, pasiunea, desi arzatoare la inceput, acum a cam pierit.. Nu suntem casatoriti, nu avem copii si nici bunuri in comun ca nu pot fi separate usor. Si totusi, nu ne despatim. Mai pleaca el pe la rude, mai plec si eu.. incercam traba cu "mai rarut ca-i mai dragut". Nu am fost mereu sigura pe fidelitatea lui, fiind destul de "focos" de fel.. iar probele, desi uneori evidente, au fost "scuzate" cu dibacie. Eu mereu am zis sa o las, ca merge si asa.. Insa in sinea mea ma umpleam de amar, orice se intampla si orice disutie ma facea sa cred ca e din cauza mea.. Asta e omul de care ma indragostisem? Aveam deja ganduri sumbre... cam din vara asta incepusera.
Pana cand el a plecat cateva zile. Si eu l-am inselat. Cu cineva, nu conteaza din ce "ambient". Cineva care imi parea sexy si interesant, calm si sigur pe el, si pentru care imi reprimasem de la inceput orice gand. Eu, femeia cuminte. Si care acum.. s-a lasat dusa de val. A iesit din pijamale si miros de tocana, s-a imbracat sexy, s-a aranjat, si-a pus tocuri inalte, a dat pe gat un paharel (ca-n filme ) si.. s-a trezit la el. Si a decurs minunat. Si au fost multe orgasme. Si a simtit ca intinereste si ca traieste. Fara sentimente, fara regrete.. A fost o doza de redbull bauta cu nesat. Acasa, lucrurile la fel. Doar ca acum, zambesc strengareste si.. nu-mi mai pasa. Nu ma mai supar. Sunt linistita. Am unde sa imi refugiez gandurile acum, si nu, nu iar in lacrimi.
Am gresit? E gresit sa "salvezi" tensiunea din casa prin eliberarea in alta parte? E gresit sa imi doresc sa repet aceasta eliberare la un moment dat, daca sunt sigura pe mine si nu devine obisnuinta?
Criticati-ma, laudati-ma, intrebati-ma... Vreau sa stiu, pentru ca nu pot vb astfel de lucruri cu nimeni cunoscut. Nu as risca o "scurgere de informatii", mi-ar fi teama de reactie, totusi...
Multumesc ca "m-ati" citit pana la sfarsit.
Karamia11
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:48
doi_ochi_caprui
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:56
as vrea sa si aud ce ai de zis
Karamia11
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:57
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 11:57:33as vrea sa si aud ce ai de zis


Nu te judec, si nici nu te sfatuiesc, sunt prea mica pt ati da lectii de viata.
Un lucru e cert: cand o persoana greseste in viata, are un motiv.
doi_ochi_caprui
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:01
Bine zis.. Parca ziceai ca esti prea mica :)

Vad ca stii "d-astea"
Karamia11
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:03
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 12:03:08 Bine zis.. Parca ziceai ca esti prea mica :)

Vad ca stii "d-astea"


Sunt mica,n-am avut experiente de genu, dar asta nu inseamna ca n-am cap sa gandesc si sa-mi dau seama de anumite chestii.
doi_ochi_caprui
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:07
La fiecare "acumulare" vei repeta experienta asta?
Si daca raspunsul este da, o vei face de fiecare data cu acelasi barbat? Presupun ca nu va fi mereu acolo unde-l lasi. Ce ar urma? Un altul?

Stiu ca astepti o iesire din situatia ta, de la noi, totusi tu cum vezi rezolvarea?
rashela
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:09
@rashela: multumesc de raspuns. Sincer sincer, nu caut niciun sfat pentru relatia mea amortita. Altfel scriam in topicul "dragoste" sau eram deja despartita. "Medicamentul", ca sa zic asa, l-am gasit. Si ma face sa ma simt bine, chiar daca nu vindeca boala care sta la baza.
Daca cu acelasi? Nu stiu? Nu stiu cand si daca va mai fi vreo acumulare, nu stiu daca voi vrea tot sa insel ca sa imi revin, sau o sa ma duc cu cortul la munte si o sa dorm mult si o sa beau vin fiert singura si o sa ma linistesc.. Nu stiu nimic acum.
Stiu doar ce am luat si a fost bine pentru mine.
Dar pentru voi, cum este? pentru ca voi, aici, sunteti societatea. Nu ne cunoastem, nu ne gasim scuze (mai ales cum sunt eu pe forum, noua, deci nu am legat amicitii inca), asa ca toate raspunsurile pe care le primesc vor fi obiective.
Cum reactioneaza societatea la una ca mine? Prezentabila, finuta, o vedeti in autobuz sau in magazin, e la locul ei.. Dar a facut ce a facut.
Voi ce ati fi facut in locul ei? Cum v-ati fi simtit dupa, daca se intampla?
Asta ma macina. Sunt vinovata ca ma simt "implinita"?
Karamia11
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:14
stii cum vad eu relatia asta! o calatorie cu trenul presarata cu multe halte si gari! la un moment dat vei obosi!
kiss_my_ass
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:17
Si care acum.. s-a lasat dusa de val. A iesit din pijamale si miros de tocana, s-a imbracat sexy, s-a aranjat, si-a pus tocuri inalte, a dat pe gat un paharel (ca-n filme ) si.. s-a trezit la el. Si a decurs minunat. Si au fost multe orgasme. Si a simtit ca intinereste si ca traieste. Fara sentimente, fara regrete..


Am citat doar aceasta fraza . Zici ca ai iesit din pijamale si din miros de tocana. Pt.prietenul tau ai facut asta vreodata ? Pt.el ti-ai pus pantofi cu toc, imbracata intr-un parfum bun....si atit ?!! sa-l faci sa se grabeasca catre casa,stiind ca il asteapta o tocana gustoasa ....si o bucatareasa sexy ! Sa simti ca ,, traiesti'' poti sa o faci si in bratele celui de acasa, trebuie doar sa vreti...amandoi. Nu te judec, dar inceputul relatiei nu este bun (zici ca inca nu sunteti casatoriti ).Cred ca prea repede a intervenit rutina intre voi.
GHEISA_ALBA
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:22
E doar o solutie de moment. Gustul amar ce-l vei simti dupa un timp va fi greu de suportat. De ce permiti unui barbat sa-ti "fure"ce are femeia mai de pret, si anume DEMNITATEA?? Din cauza iubitului tau actionezi asa. De ce nu-l trimiti la "ma-sa" si tu ramai in continuare acea femeie demna, finuta?! De ce te distrugi pe interior din cauza unei relatii ratate? Si drogurile te fac sa te simti ca-n rai, dar...
ilumax_76
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:28
@ Gheisa_alba: Eram sigura ca cineva o sa vina cu intrebarea asta.
Da, bineinteles. Poate am omis eu sa dau mai multe detalii. El este mereu plecat, cand vine vrea sa gaseasca de toate pregatite. Eram intr-o sambata dupa amiaza singura, gateam, cand "a venit" conjunctura de a face aceasta escapada.

Nu, el nu era saracul la birou sa traga tare pt casa si eu neingrijita si nespalata il asteptam seara cu o farfurie cu mancare. Gateam, si pt mine, si pt el. Cum se main intampla. Si eram in halat, si fumam, si ma gandeam ca e sambata si el era plecat din oras pt petrecerea unei rude de-ale sale, la care, bineinteles, nu fusesem invitata.

Ia zi acum, cum iti mai pare tabloul? Probabil gresisem eu ca nu dadusem destule detalii, dar nu am vrut sa va "pierd" in lectura. Stiti de cand nu am mai primit o floare? De 2 ani. Stiti ce am primit de ziua mea acum 2 luni? Niste scuze, ca nu are bani sa-mi ia "nimic".

Redbull? Sau ramanem la ceai de galbenele?
Karamia11
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:29
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 12:29:22@ Gheisa_alba: Eram sigura ca cineva o sa vina cu intrebarea asta.
Da, bineinteles. Poate am omis eu sa dau mai multe detalii. El este mereu plecat, cand vine vrea sa gaseasca de toate pregatite. Eram intr-o sambata dupa amiaza singura, gateam, cand "a venit" conjunctura de a face aceasta escapada.

Nu, el nu era saracul la birou sa traga tare pt casa si eu neingrijita si nespalata il asteptam seara cu o farfurie cu mancare. Gateam, si pt mine, si pt el. Cum se main intampla. Si eram in halat, si fumam, si ma gandeam ca e sambata si el era plecat din oras pt petrecerea unei rude de-ale sale, la care, bineinteles, nu fusesem invitata.

Ia zi acum, cum iti mai pare tabloul? Probabil gresisem eu ca nu dadusem destule detalii, dar nu am vrut sa va "pierd" in lectura. Stiti de cand nu am mai primit o floare? De 2 ani. Stiti ce am primit de ziua mea acum 2 luni? Niste scuze, ca nu are bani sa-mi ia "nimic".

Redbull? Sau ramanem la ceai de galbenele?


cum spuneai si tu nu va leaga nimic! de ce nu pui punct si de la capat?! de ce te complaci in aceasta monotonie?! vad ca sunt foarte multe nemultumiri acumulate in ceea ce-l priveste pe iubitul tau, crezi ca nediscutand toate astea cu el vor disparea de la sine! si inca ceva: este asa pentru ca TU esti cea care l-a acceptat asa!
kiss_my_ass
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:32
Karamia, de ce stai cu el sau pt ce? asta nu inteleg eu...de ce nu te desparti si apoi mergi la cel ce te "implineste"?
Alvin
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:33
aahh.. KIS 4 a girl
Alvin
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:34
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 12:29:22 Stiti de cand nu am mai primit o floare? De 2 ani.

daca fac un simplu calcul matematic...2-2=0...adica...niciodata
si totusi de ce te cramponezi de relatie daca nu-ti aduce nimic bun?
miss_darine
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:37
De la: miss_darine, la data 2011-10-12 12:37:45
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 12:29:22 Stiti de cand nu am mai primit o floare? De 2 ani.

daca fac un simplu calcul matematic...2-2=0...adica...niciodata
si totusi de ce te cramponezi de relatie daca nu-ti aduce nimic bun?


asta ma nedumireste si pe mine!
kiss_my_ass
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:41
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-12 12:41:01

asta ma nedumireste si pe mine!

vezi sa nu ramai asa...nedumerita
miss_darine
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:44
De la: miss_darine, la data 2011-10-12 12:44:06
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-12 12:41:01

asta ma nedumireste si pe mine!

vezi sa nu ramai asa...nedumerita


asta imi mai trebuie! dupa ce ca-s c_racita!
kiss_my_ass
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:46
Raspuns
El nu e din oras, desi are serviciul aici. Si-a lasat rudele din provincie si s-a mutat la mine, ca sa nu mai faca naveta.
La orice discutie de "trebuie dus gunoiul" imi spune ca abia asteapta sa plece, ca nu ma mai suporta. Cred ca sta cu mine doar ca "gazda". Nu plateste chirie, facturile jumi juma.. Convenabil, nu?
De ce stau cu el? Ca nu e frumos sa il dau afara, pt ca nu-si permite o chirie din salariul lui si naveta de 2 ore pe zi l-ar termina psihic?

Nu e suficient pt ca o relatie sa mearga, nu?
Karamia11
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:50
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 12:50:54

Nu e suficient pt ca o relatie sa mearga, nu?

asta nu este o relatie, punct
miss_darine
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:53
haide sa-ti spun ce mi-a zis mie bunica mea in ziua nuntii mele : barbatul este oglinda femeii . Cum il ingrijesti, asa il ai. Era o femeie simpla de la tara,iubita si respectata de mosul ei. Imi amintesc cu drag spusele ei. Eu stiu ca daca ofer un suras voi primi inapoi un compliment, daca spun o vorba buna,voi primi inapoi un sarut, daca ofer un pahar de vin....voi primi o floare. Acum 21 de ani, in ziua nuntii, mi-a sarutat mana. Am fost emotionata.In ziua de azi inca mai face acest gest. Daca il intreb de ce ,spune Imi plac luminitele ce se aprind in ochii tai .Sunt doar mici exemple.
Asa cum spune si Kiss , este asa pt. ca tu esti cea care l-a acceptat asa. Trebuie sa stie ca daca nu ,,ofera'', nu primeste.
GHEISA_ALBA
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:57
Revenind la subiectul initial.. daca nu e o relatie, atunci nu se cheama ca as fi inselat pe cineva, nu?
Karamia11
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:58
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 12:58:04 Revenind la subiectul initial.. daca nu e o relatie, atunci nu se cheama ca as fi inselat pe cineva, nu?

bingoooooooooo
miss_darine
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:59
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 11:48:20Buna tuturor. Sunt noua pe aici. Am undeva intre 25-30 de ani si sunt implinita profesional, am o casa, am sperante de viitor.. si mai am si o relatie de 2 ani care a inceput sa scartaie. Am mers si la un consilier, ne-am consiliat si la prieteni, si nimic. Ce se intampla? Avem momente in care nu ne mai suportam, pasiunea, desi arzatoare la inceput, acum a cam pierit.. Nu suntem casatoriti, nu avem copii si nici bunuri in comun ca nu pot fi separate usor. Si totusi, nu ne despatim. Mai pleaca el pe la rude, mai plec si eu.. incercam traba cu "mai rarut ca-i mai dragut". Nu am fost mereu sigura pe fidelitatea lui, fiind destul de "focos" de fel.. iar probele, desi uneori evidente, au fost "scuzate" cu dibacie. Eu mereu am zis sa o las, ca merge si asa.. Insa in sinea mea ma umpleam de amar, orice se intampla si orice disutie ma facea sa cred ca e din cauza mea.. Asta e omul de care ma indragostisem? Aveam deja ganduri sumbre... cam din vara asta incepusera.
Pana cand el a plecat cateva zile. Si eu l-am inselat. Cu cineva, nu conteaza din ce "ambient". Cineva care imi parea sexy si interesant, calm si sigur pe el, si pentru care imi reprimasem de la inceput orice gand. Eu, femeia cuminte. Si care acum.. s-a lasat dusa de val. A iesit din pijamale si miros de tocana, s-a imbracat sexy, s-a aranjat, si-a pus tocuri inalte, a dat pe gat un paharel (ca-n filme ) si.. s-a trezit la el. Si a decurs minunat. Si au fost multe orgasme. Si a simtit ca intinereste si ca traieste. Fara sentimente, fara regrete.. A fost o doza de redbull bauta cu nesat. Acasa, lucrurile la fel. Doar ca acum, zambesc strengareste si.. nu-mi mai pasa. Nu ma mai supar. Sunt linistita. Am unde sa imi refugiez gandurile acum, si nu, nu iar in lacrimi.
Am gresit? E gresit sa "salvezi" tensiunea din casa prin eliberarea in alta parte? E gresit sa imi doresc sa repet aceasta eliberare la un moment dat, daca sunt sigura pe mine si nu devine obisnuinta?
Criticati-ma, laudati-ma, intrebati-ma... Vreau sa stiu, pentru ca nu pot vb astfel de lucruri cu nimeni cunoscut. Nu as risca o "scurgere de informatii", mi-ar fi teama de reactie, totusi...
Multumesc ca "m-ati" citit pana la sfarsit.



"si mai am si o relatie de 2 ani care a inceput sa scartaie"

Incep punandu-ti urmatoarea intrebare;Pe cine crezi ca inseli parcurgand relatia actuala,ce-i drept,cu nemultumirile caracteristice,acceptand-o in continuare,in virtutea faptului ,ca nu constituiti o familie,nu aveti copii si nici bunuri pe care sa le impartiti si cand nu mai vrei sa plangi de ciuda ca a disparut flacara iubirii dintre tine si iubitul tau ,si cand domnia sa se aventureaza in rataciri "scuzate cu dibacie",te retragi in bratele unui barbat care te satisface in asa masura incat ai "orgasme multiple"?Iti spun tot eu,draga,mea,pe tine te minti si o faci cu resemnare si ca drept compensatie pentru nefericirea pe care o simti in relatia cu iubitul tau!Nu este usor sa te muti dintr-un pat in altul,si nici dificil nu este sa joci un joc dublu,dar de ce nu a-i face-o in alte conditii,fara sa-ti fie teama de anumite "repercusiuni",ce ar putea sa apara din partea iubitului tau?Sau gestul tau vine in spirit de echitate cu acele infidelitati ale partenerului tau?Oricat ar fi de incitanta aventura ta,crezi ca merita sa stai agatata de un barbat fata de care nu mai simti nimic?Caci este clar acest lucru,doar tu ai spus ca lucrurile nu mai decurg asa cum ti-ai fi dorit intre voi doi!Ca parere personala,nu cred ca o eventuala iesire cu un alt barbat,ar putea sa revigoreze relatia actuala,decat doar sa te mentii ca fiind satisfacuta hormonal,daca iti doresti mult acest lucru.Acel personaj te satisface sexual,dar altceva simti pentru el,mult diferit fata de ceea ce simti pentru iubitul actual?

"Am gresit? E gresit sa "salvezi" tensiunea din casa prin eliberarea in alta parte? "

Si aici te minti singura!Si iata de ce:

Insusi faptul ca te-ai aruncat in alta nebunie,ce-i drept,mult mai excitanta decat cea in care traiesti deja,este o greseala si aici vorbesc strict din punctul de vedere al fidelitatii intr-o relatie.Nu conteaza motivul pentru care ai recurs la aceasta cale de a te simti implinita,concludent este faptul ca ti-ai inselat iubitul asa cum o face si el in mod repetat!Cat timp crezi ca te vei mentine pe aceasta linie?Tensiunea din cuplu se rezolva in doua moduri si anume;
-discuti cu partenerul tau,puneti toate cartile pe masa si daca ajungeti la o intelegere ,remediati problemele de ambele parti si mergeti pe drumul nou al relatiei voastre.
-deasemenea,discuti cu iubitul tau in aceleasi conditii si daca nu ajungeti la un consens,terminati cu tevatura dintre voi si fiecare este liber sa traiasca cu cine vrea mai departe,fara a-l insela pe celalalt!In acest mod este firesc sa se incheie ceva ,ce nu mai functioneaza de mult timp asa cum ar trebui !
Daca continui sa mergi pe acest drum cu doua directii,cum crezi ca vei mai putea avea pretentii de loialitate de la partenerul tau,atata timp cat tu insati joci la dublu?De fapt,tu ii vei minti pe amandoi si vin si te intreb de ce nu vrei sa fii cinstita cu ambii barbati din viata ta,lamurind lucrurile in relatia actuala si discutand ulterior cu cel de-al doilea in vederea concretizarii relatiei dintre voi?Si nu,nu vei fi fericita ,chiar survoland teritoriul vremelnic al relatiilor extra!Pe moment,da,dar un viitor cert in asa ceva,nu intrezaresc!Esti o femeie independenta,stapana pe puterile tale si nu vad de ce trebuie sa traiesti urat o iubire,caci nu este corect ,nici frumos,modul cum ai ales sa fii fericita!
Stiu ca sunt moderne astfel de relatii,dar sunt pline de compromisuri ,parerea mea!Ori a face compromisuri,nu denota tarie de caracter,ci ,dimpotriva,doveste multa slabiciune si instabilitate emotionala!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Octombrie 2011 13:03
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 12:50:54Raspuns
El nu e din oras, desi are serviciul aici. Si-a lasat rudele din provincie si s-a mutat la mine, ca sa nu mai faca naveta.
La orice discutie de "trebuie dus gunoiul" imi spune ca abia asteapta sa plece, ca nu ma mai suporta. Cred ca sta cu mine doar ca "gazda". Nu plateste chirie, facturile jumi juma.. Convenabil, nu?
De ce stau cu el? Ca nu e frumos sa il dau afara, pt ca nu-si permite o chirie din salariul lui si naveta de 2 ore pe zi l-ar termina psihic?

Nu e suficient pt ca o relatie sa mearga, nu?

ma primesti si pe mine la tine? promit ca io o sa duc gunoiu si vin si saptamanal cu o floare in dinti
si eu care credeam ca relatiile se bazeaza pe sentimente!
PS.stiu ca ai sa ma accepti ca nu este frumos sa ma refuzi, nu?
bemm
Postat pe 12 Octombrie 2011 13:09
@kudika421339: Wow, multumesc pentru rabdarea de a-mi da un raspuns atat de amplu. Cuvintele tale au ajuns unde trebuie, ca niste palme, si ma faceam mica, mcia in scaun, cu fiecare cuvant citit.
Insa o mica neconcordanta la final: "amantul", nu este si el o "victima" a mea, el stie perfect situatie. El abia a iesit dintr-o situatie de gen, numita si casnicie. E liber, e cu 15 ani mai mare si nu vroia de la mine decat ce vroiam si eu de la el. Ne respectam, ne vorbim civilizat cand ne intalnim, dar nu ne-am propus decat sa ne scapam de stres reciproc. Poate ca asta e greseala noastra, a femeilor, de ne aruncam din suferinta in suferinta.. visam la prea multe intalniri cu printi si telenovele. Greu, ce e drept, am reusit sa impun diferenta.
Nu vreau sa gasesc relatia perfecta pe care nu o am intr-o eventuala "concretizare" a relatiei cu amantul. Acum, doar Dumnezeu stie cum pune lucrurile cap la cap. Nu sunt putine sansele ca 2 oameni maturi in gandire, care se inteleg bine pe multe planuri, sa formeze o relatie la un moment dat.. Insa nu asta ne-am propus acum.
Doar am alergat impreuna pe faleza si ne-am simtit bine

Legat de a vb cu "partenerul".. Are 26 de ani. Ce poti cere unui baiat la 26 de ani? E cu un an mai mare ca mine. Nu suporta nici ideea de a deschide o discutie, dar adora sa bombane printre dinti cand nu ii convine ceva, si creaza tensiune in casa, desi tocmai asta incearca sa evite. E copil? Toti suntem intr-un fel sau altul. Maturitatea emotionala difera de la om la om, si nu mereu are legatura cu varsta.
Da, cand incerc sa vorbesc cu el imi zice ca vrea liniste, ca sunt nebuna, ca mereu nu imi convine ceva. Da, nu-mi mai convine ca ma saruta doar cand "i se scoala", scuzati expresia si ma baga in seama doar ca sa ma intrebe ce e de mancare.
Macar "amantul" stiu ca pt asta e.. si nu se da drept iubitul traumatizat de mine..
Cred ca sunt cam pe acolo... :)
Sa ii spun pt a mia oara ca trebuie sa ne despartim si sa primesc acelasi raspuns: "o sa plec cand imi gasesc unde sa stau (asta se traduce prin: alta fraiera singura de la oras, cu casa ei eventual, ca nu am bani nici macar de o chirie in 2)..... so so sad.....
Karamia11
Postat pe 12 Octombrie 2011 13:16
@bemm: ai fost precum cafeaua de dimineata.. mi-ai deschis niste ochii

Stiti ca uneori e nevoie sa mai vb cu lumea? Eu tineam totul in mine. Vedeam totul ok lol
Karamia11
Postat pe 12 Octombrie 2011 13:19
De la: bemm, la data 2011-10-12 13:09:07
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 12:50:54Raspuns
El nu e din oras, desi are serviciul aici. Si-a lasat rudele din provincie si s-a mutat la mine, ca sa nu mai faca naveta.
La orice discutie de "trebuie dus gunoiul" imi spune ca abia asteapta sa plece, ca nu ma mai suporta. Cred ca sta cu mine doar ca "gazda". Nu plateste chirie, facturile jumi juma.. Convenabil, nu?
De ce stau cu el? Ca nu e frumos sa il dau afara, pt ca nu-si permite o chirie din salariul lui si naveta de 2 ore pe zi l-ar termina psihic?

Nu e suficient pt ca o relatie sa mearga, nu?

ma primesti si pe mine la tine? promit ca io o sa duc gunoiu si vin si saptamanal cu o floare in dinti
si eu care credeam ca relatiile se bazeaza pe sentimente!
PS.stiu ca ai sa ma accepti ca nu este frumos sa ma refuzi, nu?


si de 3-4 ori pe zi faci si secs!
kiss_my_ass
Postat pe 12 Octombrie 2011 13:21
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-12 13:21:22
De la: bemm, la data 2011-10-12 13:09:07
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 12:50:54Raspuns
El nu e din oras, desi are serviciul aici. Si-a lasat rudele din provincie si s-a mutat la mine, ca sa nu mai faca naveta.
La orice discutie de "trebuie dus gunoiul" imi spune ca abia asteapta sa plece, ca nu ma mai suporta. Cred ca sta cu mine doar ca "gazda". Nu plateste chirie, facturile jumi juma.. Convenabil, nu?
De ce stau cu el? Ca nu e frumos sa il dau afara, pt ca nu-si permite o chirie din salariul lui si naveta de 2 ore pe zi l-ar termina psihic?

Nu e suficient pt ca o relatie sa mearga, nu?

ma primesti si pe mine la tine? promit ca io o sa duc gunoiu si vin si saptamanal cu o floare in dinti
si eu care credeam ca relatiile se bazeaza pe sentimente!
PS.stiu ca ai sa ma accepti ca nu este frumos sa ma refuzi, nu?


si de 3-4 ori pe zi faci si secs!

evident! acum nu stiu cu cine sau doar daca cu ea! ma mai gandesc
bemm
Postat pe 12 Octombrie 2011 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce e in capu`lui?! 38 De la: kudika329067 7 August 2012 10:55
Iubind 2 barbati! 99 De la: etta 26 Decembrie 2009 17:16
cum sa intretii o relatie? 28 De la: ramona_elisa 28 Octombrie 2010 20:52
Si-a dat drumul in mine Si nu stiu ce sa fac 37 De la: Micaell 15 Mai 2011 18:31
cum imi dau seama daca intradevar il plac? 6 De la: pickard 10 Octombrie 2010 21:20