Setari Cookie-uri

Oare chiar sunt in zadar facultatile?Voi ce ziceti?

pey daca fata era descurcareata banuiesc ca nu-si deschidea un topic sa se planga ca nu-si gaseste un loc de munca, crede ca daca se plange aici o sa ii pice un job, sa nu zic unde....eu as sfatui-o sa dea cu search pe net si sa inceapa de jos
P.S:nu-mi lipsesc cei 7 ani de acasa, ii las doar afara la intrarea pe kudika
mihai_frv_1986
Postat pe 16 August 2010 12:45
De la: mihai_frv_1986, la data 2010-08-16 12:45:48pey daca fata era descurcareata banuiesc ca nu-si deschidea un topic sa se planga ca nu-si gaseste un loc de munca, crede ca daca se plange aici o sa ii pice un job, sa nu zic unde....eu as sfatui-o sa dea cu search pe net si sa inceapa de jos
P.S:nu-mi lipsesc cei 7 ani de acasa, ii las doar afara la intrarea pe kudika


Eu zic sa-i iei cu tine cand intrii, ca suntem multi "neciopliti" pe-aici
si da, ai dreptate, job-urile nu se gasesc pe kudika
_Cryssa_
Postat pe 16 August 2010 12:54
De la: crysa_tm, la data 2010-08-16 12:54:48
De la: mihai_frv_1986, la data 2010-08-16 12:45:48pey daca fata era descurcareata banuiesc ca nu-si deschidea un topic sa se planga ca nu-si gaseste un loc de munca, crede ca daca se plange aici o sa ii pice un job, sa nu zic unde....eu as sfatui-o sa dea cu search pe net si sa inceapa de jos
P.S:nu-mi lipsesc cei 7 ani de acasa, ii las doar afara la intrarea pe kudika


Eu zic sa-i iei cu tine cand intrii, ca suntem multi "neciopliti" pe-aici
si da, ai dreptate, job-urile nu se gasesc pe kudika

lasa ca ii ciopleste aici taica brancoveanu, poarta sarutului fac din toti
mihai_frv_1986
Postat pe 16 August 2010 12:57
pentru Ileana...

Cum spuneam, poate ca n-ar fi o idee rea sa incerci sa plici pentru joburi part time, colaborari, orice...
Sa stii ca a fi secretara nu e chiar asa simplu cum cred unii, ca faci cafele toata ziua...Depinde de firma...La o companie serioasa, importanta, ai mult de lucru iar acum se cer limbi straine, d-aia m-am apucat si eu de cursuri engleza eurocor, plus contabilitate primara, operare rapida pe calculator si chiar chestiuni de PR, de eticheta, gen ce mancaruri sa comanzi sau nu la o intalnire de afaceri cu persoane din...sa zicem Japonia..., iar uneori trebuie sa stai peste program...bine de asta se face acum diferentierea intre assistent manager si "vechea secretara"...
Dar in nici un caz nu e bine sa minti prin CV, te poti face de ras fiindca nu vei stii cum sa rezolvi o problema sau poti fi concediata chiar imediat dupa angajare...
kudika228464
Postat pe 2 Septembrie 2010 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Facultate 10 De la: kudicafex81 16 Mai 2016 16:16
Interviu despre comunicarea in sedinta 19 De la: roz5bule6lila7 30 Mai 2009 10:00
incriu reprezentanti giada-rome 2 De la: etinc3lle 12 Ianuarie 2012 15:43
IMPORTATOR UNIC pt.Romania oferim COLABORARE ZONALA EXCLUSIVA 1 De la: fittnescoffe 11 Iulie 2011 16:38
nu vind nimic propun iesirea din impas 1 De la: lalylaly 10 Noiembrie 2008 19:20