Setari Cookie-uri

Am nevoie de ajutorul vostru,ideile voastre!!

Nu am avut nicioadata orgasm..da..stiu ca pare ciudat,dar asta este crunta realitate! Am 25 de ani si am avut destule relatii pana acum si diferite experiente sexuale, dar nu am ajuns niciodata in acel punct...cu un barbat. Nu pot sa spun ca nu simt nicio placere..e ceva sters, lipsit de intensitate iar cateodata se transforma in discomfort. Am un prieten stabil de mai bine de 2 ani,este rabdator si iubitor,imi ofera totul..si ar avea cu ce sa ma satisfaca. Degeaba!! Orice ar face, orice as face eu..nu da niciun rezultat. Am incercat de multe ori si singura, cu rabdare sa imi gasesc acel vestit punct G. Fara rezultat..Sunt extrem de dezamagita si de neimplinita..Singura mea bucurie(si aici apare un paradox daca il pot numi asa) e ca..uneori, in timpul noptii,mai exact spre dimineata, am vise cu o oarecare tenta sexuala.In timpul acelor visuri simt o mare placere si o presiune crescanda in interiorul vaginului care ma trezeste efectiv din somn. In acele momente imi tremura picioarele, fara sa mi le pot controla..dupa care adorm fericita. La inceput nu mi-am dat seama ce este,apoi am citit..m-am documentat..pare a fi un orgasm. Intrebarea mea este..de ce nu pot sa simt asa ceva cu un barbat, de ce nu pot sa fiu o femeie normala? Mai este cineva care trece prin ceva asemanator? Sau sunt singura...?
myamaya
Postat pe 17 August 2010 22:29
...aplici un preludiu intens,cu rabdare si de calitate? adica, vreau sa spun ca, in preludiu trebuie sa ajungi macar la un pas distanta de orgasm...da nu in el de-a dreptu
100101
Postat pe 17 August 2010 22:36
De la: MyaMaya, la data 2010-08-17 22:29:15Nu am avut nicioadata orgasm..da..stiu ca pare ciudat,dar asta este crunta realitate! Am 25 de ani si am avut destule relatii pana acum si diferite experiente sexuale, dar nu am ajuns niciodata in acel punct...cu un barbat. Nu pot sa spun ca nu simt nicio placere..e ceva sters, lipsit de intensitate iar cateodata se transforma in discomfort. Am un prieten stabil de mai bine de 2 ani,este rabdator si iubitor,imi ofera totul..si ar avea cu ce sa ma satisfaca. Degeaba!! Orice ar face, orice as face eu..nu da niciun rezultat. Am incercat de multe ori si singura, cu rabdare sa imi gasesc acel vestit punct G. Fara rezultat..Sunt extrem de dezamagita si de neimplinita..Singura mea bucurie(si aici apare un paradox daca il pot numi asa) e ca..uneori, in timpul noptii,mai exact spre dimineata, am vise cu o oarecare tenta sexuala.In timpul acelor visuri simt o mare placere si o presiune crescanda in interiorul vaginului care ma trezeste efectiv din somn. In acele momente imi tremura picioarele, fara sa mi le pot controla..dupa care adorm fericita. La inceput nu mi-am dat seama ce este,apoi am citit..m-am documentat..pare a fi un orgasm. Intrebarea mea este..de ce nu pot sa simt asa ceva cu un barbat, de ce nu pot sa fiu o femeie normala? Mai este cineva care trece prin ceva asemanator? Sau sunt singura...?








... ai citi prea multa literatura de ''specialitate'' incit te-ai imbicsit de teorie ... iar realitatea nu a corespuns cu teoria colorata de simturi si explozii incit esti inhibata ... cauti ''punctul G'' care nu exista de fapt decit in mintea obsedatilor ... dragostea e ca mersul pe bicicleta ... se invata si fara sa vrei ... important e sa nu sari peste etape ca te blochezi ... si nu esti singura ...

... uita tot ce ai citit si incepe din nou ... sau taci din gura si ... asta este ... bucura-te de ceea ce ai ... mai poti merge la un doctor dar medicamentele te vor ajuta temporar prin blocarea anumitor conexiuni ale creierului ...

marco918
Postat pe 17 August 2010 22:38
bombonik_babardik
Postat pe 17 August 2010 22:40
pai daca zici ca ai de toate si totusi nu se aprinde..."umbla" un pic la creier!
100101
Postat pe 17 August 2010 22:59
De la: kyru, la data 2010-08-17 22:59:02 pai daca zici ca ai de toate si totusi nu se aprinde..."umbla" un pic la creier!

Hmm..as vrea sa stiu cum..aia e problema..
myamaya
Postat pe 17 August 2010 23:03
De la: MyaMaya, la data 2010-08-17 23:03:44
De la: kyru, la data 2010-08-17 22:59:02 pai daca zici ca ai de toate si totusi nu se aprinde..."umbla" un pic la creier!

Hmm..as vrea sa stiu cum..aia e problema..





... te-ai ''rafinat'' prea tare ... ia-o de la basic din nou ... nu e o rusine, sint gramezi de femei care s-au blocat si nu recunosc asa ca prefera sa le ''iasa'' ceva totusi din asta ... si mimeaza la greu ... atita timp cit sint direct interesate ...

marco918
Postat pe 17 August 2010 23:08
De la: MyaMaya, la data 2010-08-17 23:03:44
De la: kyru, la data 2010-08-17 22:59:02 pai daca zici ca ai de toate si totusi nu se aprinde..."umbla" un pic la creier!

Hmm..as vrea sa stiu cum..aia e problema..


cu o bormasina!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 17 August 2010 23:08
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-17 23:08:33
De la: MyaMaya, la data 2010-08-17 23:03:44
De la: kyru, la data 2010-08-17 22:59:02 pai daca zici ca ai de toate si totusi nu se aprinde..."umbla" un pic la creier!

Hmm..as vrea sa stiu cum..aia e problema..


cu o bormasina!





... ... si un ciocan ...
marco918
Postat pe 17 August 2010 23:10
mey geo...
100101
Postat pe 17 August 2010 23:11

nu m-am putut abtine
geo_reincarcat_iara
Postat pe 17 August 2010 23:15
Nu cred ca am nevoie de bormasina sau de ciocan

Si NU..nu sunt adepta orgasmelor mimate si strigate in gura mare de dragul partenerului..in fond..nu vreau sa ma mint singura. E vorba de mine si de cum ma simt eu..
myamaya
Postat pe 17 August 2010 23:17
De la: MyaMaya, la data 2010-08-17 23:17:50Nu cred ca am nevoie de bormasina sau de ciocan

Si NU..nu sunt adepta orgasmelor mimate si strigate in gura mare de dragul partenerului..in fond..nu vreau sa ma mint singura. E vorba de mine si de cum ma simt eu..







... pai daca tu ... lemn ... macar ''partenerul'' sa aiba o satisfactie ... incepe, de exemplu, cu strigaturile consacrate - yoi, yoi sau uff, uff ...

marco918
Postat pe 17 August 2010 23:21
deci mya...daca tu zici ca pana la 25 de ani, n-ai avut nicodata, da niciodata orgasm, si ai parte si de preludiu si partener dorit, apoi problema ta este la creier -primul organ sexual si cel mai important. poate ai nevoie de un psiholog, acupunctura...masaje terapeutice...
100101
Postat pe 17 August 2010 23:23
Partenerul are oricum "satisfactie", nu are cum sa-i lipseasca
myamaya
Postat pe 17 August 2010 23:23
De la: MyaMaya, la data 2010-08-17 23:23:32Partenerul are oricum "satisfactie", nu are cum sa-i lipseasca






... nu pot crede ... trebuie verificat ... daca ai vreun cui ... si ia fost jena sa recunoasca ...

marco918
Postat pe 17 August 2010 23:25
De la: MyaMaya, la data 2010-08-17 23:23:32Partenerul are oricum "satisfactie", nu are cum sa-i lipseasca

pai ce satisfactie poate avea el, cand te vede pe tine mereu si iarasi nesatisfacuta, stiind ca da din el tot cat se poate?
100101
Postat pe 17 August 2010 23:26
De la: kyru, la data 2010-08-17 23:23:24deci mya...daca tu zici ca pana la 25 de ani, n-ai avut nicodata, da niciodata orgasm, si ai parte si de preludiu si partener dorit, apoi problema ta este la creier -primul organ sexual si cel mai important. poate ai nevoie de un psiholog, acupunctura...masaje terapeutice...

Nu..nu ai inteles..am orgasm..dar in somn. Deci corpul meu poate..dovada ca am orgasm, creierul meu e capabil sa inventeze vise erotice sau mai cine stie ce am eu noaptea( by the way..o data am visat fete in costume de baie ..si a fost f intens) ...asta nu inteleg eu..ceva lipseste. Nu exista conexiune intre corp si creier..daca pot sa spun asa..
myamaya
Postat pe 17 August 2010 23:29
De la: myamaya, la data 2010-08-17 23:29:24
De la: kyru, la data 2010-08-17 23:23:24deci mya...daca tu zici ca pana la 25 de ani, n-ai avut nicodata, da niciodata orgasm, si ai parte si de preludiu si partener dorit, apoi problema ta este la creier -primul organ sexual si cel mai important. poate ai nevoie de un psiholog, acupunctura...masaje terapeutice...

Nu..nu ai inteles..am orgasm..dar in somn. Deci corpul meu poate..dovada ca am orgasm, creierul meu e capabil sa inventeze vise erotice sau mai cine stie ce am eu noaptea( by the way..o data am visat fete in costume de baie ..si a fost f intens) ...asta nu inteleg eu..ceva lipseste. Nu exista conexiune intre corp si creier..daca pot sa spun asa..



visele acelea arata ca te conectezi diferit de alte femei, intelegi ? cand o sa dai de cineva cu care chiar o sa te simti apropiata nu numai atrasa o sa rezolvi problema. si am impresia ca o sa fie chiar memorabil.


geo
Histria
Postat pe 18 August 2010 09:31
Eu cred ca ti-ai ales gresit partenerul. Nu exista partener nepriceput exista doar partener incompatitbil cu tine.
_Cryssa_
Postat pe 18 August 2010 09:39
Sunt trei variante in care nu poti sa ai orgasm (dupa parerea mea)
1.cand partenerul nu prea stie ce si cum sta treaba
2.cand esti inhibata de ceva
3.cand nu esti atrasa suficient de mult de partener si e doar asa de dragul de a fi ceva
Barbie30
Postat pe 18 August 2010 10:13
cred ca te gandesti prea mult la orgasm .lucrurile vin de la sine .si stii cum se spune ,nu exista femei frigide ci doar barbati care nu stiu sa faca din sex o arta .eu zic sa mai cauti ,si sa nu zici niciodata nu .sexul nu inseamna doar penetrare ,si asteptam sa vina orgasmul ,sexul este arta ,este asteptare ,este chemare .
nu capota si spune ,nu am orgasm .cauta ,daca nu cu cel care spui ca esti de doi ani ,incearca in alta parte .succes. si da-i bataie ,viata e asa scurta ...
kudika316223
Postat pe 23 August 2010 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EJACULARE FEMININA - Squirt 104 De la: 1 Octombrie 2012 18:35
vreau sa ma iubeasca...cum fac??va rog am nevoie de ajutor 16 De la: felixcat 31 Ianuarie 2011 15:14
de cate ori pe sapt faceti sex cu iubitul stabil?cat timp tine pt voi o partida? 3 De la: anybody 28 Iulie 2009 14:17
intimitate 23 De la: Nicool 19 Februarie 2010 21:58
rog profesionistele sa dea niste "tips-uri" 85 De la: andronescu_v_anamaria@yahoo.com 18 Ianuarie 2009 08:18