Setari Cookie-uri

Cum sa fac sa-mi intarzie menstruaria 3-4 zile? Sau sa-mi vina mai devreme cu cateva zile??

Buna!
Am si eu o rugaminte!
Stie cineva sa-mi spuna ce pot face pentru a-mi intarzia menstruatia 3-4 zile?
Am un ciclu foarte regulat, stiu exact cand imi vine in fiecare luna (la fix 28 de zile). Din pacate la sfarsitul acestei luni, exact in ziua in care o sa-mi vina menstruatia o saplec intr-o excursie. Cum sa fac sa-mi vina mai devreme sau mai tarziu cu cateva zile????
Sigur exista niste metode, ceva....sportivele ce fac daca urmeaza sa le vina ciclu chiar cand participa la o competitie importanta?
claudiaiv
Postat pe 18 August 2010 11:00
De la: claudiaiv, la data 2010-08-18 11:00:19Buna!
Am si eu o rugaminte!
Stie cineva sa-mi spuna ce pot face pentru a-mi intarzia menstruatia 3-4 zile?
Am un ciclu foarte regulat, stiu exact cand imi vine in fiecare luna (la fix 28 de zile). Din pacate la sfarsitul acestei luni, exact in ziua in care o sa-mi vina menstruatia o saplec intr-o excursie. Cum sa fac sa-mi vina mai devreme sau mai tarziu cu cateva zile????
Sigur exista niste metode, ceva....sportivele ce fac daca urmeaza sa le vina ciclu chiar cand participa la o competitie importanta?



Lasa prostiile, alea's chestiuni hormonale.
Pune-ti un OB si stai cuminte.
stem_29
Postat pe 18 August 2010 11:07
Am si eu o problema.Timp de vreo 2 luni nu am facut sex cu prietenul meu.Acum am fost plecati in vacanta vreo 3 zile si am facut destul de mult sex dupa perioada aceea de pauza.Imediat dupa ultimul contact sexual am observat o secretie ciudata,maronie.Acuma au trecut vreo 2-3 zile de atunci si scurgerea a devenit tot mai abundenta.Acum parca sunt din nou la menstruatie,doar ca are o culoare mai inchisa decat menstruatia obisnuita.Luna aceasta am mai avut menstruatie odata.Oare e vreo infectie?Nu am mai patit asta niciodata si mi-am inceput viata sexuala de cativa ani. Ma ajuta si pe mine cu un raspuns cineva pls? Ms
carliontz88
Postat pe 18 August 2010 11:23
buna!! cred ca e bine sa il lasi sa-ti vina...o sa ti se deregleze apoi si multe ar vrea sa aibe ciclu regulat!!!!pune-ti ob:) succes
kudika320796
Postat pe 15 Septembrie 2010 08:31
Claudia,poti. Dar numai daca iei deja pastile anticonceptionale.Daca nu...n-ai ce face,vorba colegei,pui un ob si gata. (indiferent ce faci dup-aia)
In cazul in care iei pastile nu mai faci pauza de 7 zile (timp in care ar trebui sa-ti vina ciclul) ci incepi urmatoarea folie in prima zi a presupusei pauze. Atentie, nu e recomandat sa faci des asta,evita pe cat posibil caci presupune o dereglare hormonala.
blue_domes
Postat pe 15 Septembrie 2010 09:52
eu am luat orgametril pt asa ceva.trebuia sa botez un copil si imi venea cu o zi inainte,asa ca trebuia sa fac ceva. pasilutele mi le-a recomandat un ginecolog. la mine nu a avut reactii adverse iar luna urmatoare mi-a venit normal. Tratamentul cu o tableta pe zi va incepe cu 2 sampamani inainte de data presupusa a menstruatiei. Daca tratamentul incepe cu mai putin de o saptamana inainte de data presupusa, doza va fi de 2-3 tablete pe zi. In acest caz o intarziere mai mare de o saptamana este nedorita. Daca tratamentul incepe mai tarziu creste riscul de sangerare. De aceea, tratamentul nu trebuie inceput mai tarziu de 3 zile inainte de data presupusa a mestruatiei. poop
laura_simona
Postat pe 16 Septembrie 2010 22:57
ah...era sa uit. nu trebuie sa iti intarzii menstruatia cu mai mult de 2 saptamani. dupa 3 zile de la intreruperea pasilutelor iti va veni menstruatia asa ca atunci cand vrei sa vina nu mai lua orgametril
laura_simona
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor urgent rasp 0 De la: 27 Decembrie 2012 15:12
Dereglari hormonale tratament 5 De la: kudika_27339 8 Februarie 2013 12:48
Spitalul Militar 11 De la: diana738 16 Iulie 2013 13:30
buna 12 De la: ilumax_76 13 Noiembrie 2011 06:58
Ajutati-ma va rog 6 De la: flp_ildiko 3 Februarie 2010 10:05