Setari Cookie-uri

Candidoza vaginala sau...?

Am si eu o intrebare .Am fost plecata intr-o excursie cu mai multi prieteni.Dupa o saptamana dupa ce am ajuns acasa,am avut mancarimi la nivelul labiilor,la suprafata vaginului [in interior nu] si mi s-a umflat perineul.Am observat ca am si secretii branzoase,uneori maronii pe alocuri.Sex nu am facut,eram virgina.Acum 4 zile,nu am mai avut nicio mancarime,in schimb perineul era inca umflat,si am facut sex[ne-am protejat si nici nu a ejaculat in mine] pentru prima data.In schimb,acum au reaparut.Nu stiu ce sa cred.Va rog mult ajutati-ma.
Kenzie
Postat pe 23 August 2010 20:01
Stai sa vad daca am priceput bine! Esti virgina si ti se inampla un necaz. Secretii, perineu umflat... Nu faci nimic sa afli ce e cu tine, dimpotriva iti incepi viata sexuala. In conditiile in care STIAI, VEDEAI, SIMTEAI ca ceva nu e in regula cu tine TOCMAI acolo.

No comment! Macar du-te la doctor ffs.
rashela
Postat pe 23 August 2010 20:21
sigur ca da...suie-ti piciorusele colea pe masa....hmmmmm intr-adevar,urata secretie aveti donshoara ...va recomand tamponari cu o fiertura facuta din ciubotica cucului, coada soricelului....si floarea aceea galbena care in popor se numeste b_s_na porcului...si io zic ca in 10 ani va vindecati
gluma gluma, da' la doctor de ce nu te duci?...te mananca la propriu si tu cauti sfaturi pe un forum
miss_darine
Postat pe 23 August 2010 20:28
De la: Kenzie, la data 2010-08-23 20:01:04Am si eu o intrebare .Am fost plecata intr-o excursie cu mai multi prieteni.Dupa o saptamana dupa ce am ajuns acasa,am avut mancarimi la nivelul labiilor,la suprafata vaginului [in interior nu] si mi s-a umflat perineul.Am observat ca am si secretii branzoase,uneori maronii pe alocuri.Sex nu am facut,eram virgina.Acum 4 zile,nu am mai avut nicio mancarime,in schimb perineul era inca umflat,si am facut sex[ne-am protejat si nici nu a ejaculat in mine] pentru prima data.In schimb,acum au reaparut.Nu stiu ce sa cred.Va rog mult ajutati-ma.


Draga mamii, barbatii sunt purtatori de fel si fel de chestiute dinastea, daca el a facut sex cu o fata si aceea avea astfel de secretii, DA, ai luat si tu.
Solutia?!
Medicul de urgenta.
Oricum daca el a facut nu demult ( inaintea ta) sex cu o fata si INCA el nu o simte, daca tu ai contactat aceasta ciuperca, in viitor o sa o simta si el.( daca continuati asa bolnavi sa faceti sex)
Repet, MEDIC de urgenta, nu trece de la sine, iar daca nu o tratezi se poate sa o dai si altor femei din casa ta!
Nu vreau sa te sperii, insa-s pacatoase si de multe feluri, trebuie analiza la secretia ta vaginala pt. a-ti putea da medicul un tratament, si chiar si asa, s-ar putea sa nu treaca cu primul tratament.
SUNT pacatoase, de aceea se face sex protejat, atata timp cat nu ai un singur partener si el o singura partenera.
stem_29
Postat pe 23 August 2010 20:32
Stem, ma faci sa rad, mandro! Daca exista un BTS in povestea asta, ea i l-a dat lui, nu el.. ei, intelegi? Si acum incepe lantul ca baiatul transmite mai departe.
rashela
Postat pe 23 August 2010 20:57
Ia mai citeste o data si vezi ca ea avea "mancarimi" inainte de a face sex cu flacaul.

Ptiu, ca iar ma citai singura!
rashela
Postat pe 23 August 2010 20:59
De la: rashela, la data 2010-08-23 20:59:41Ia mai citeste o data si vezi ca ea avea "mancarimi" inainte de a face sex cu flacaul.

Ptiu, ca iar ma citai singura!

miss_darine
Postat pe 23 August 2010 21:01

De la: rashela, la data 2010-08-23 20:59:41Ia mai citeste o data si vezi ca ea avea "mancarimi" inainte de a face sex cu flacaul.

Ptiu, ca iar ma citai singura!
:


Ptiu, am inteles ca acolo au facut-o!
Da, asa este.
( adevarul este ca sunt si " mandra")
stem_29
Postat pe 23 August 2010 21:04
Fetelor...de ce sunteti atat de rele!??!! E mika...si in primul rand DEZINFORMATA!!!! Insa nu e cazul sa o stigmatizati ! nici nu se pune problema sa aiba cine stie ce boala grava. Peste 75% dintre femei sufera de candidoza....aparuta intr-un moment sau altul al vietii. CAUZALE SUNT MULTIPLE: scaderea imunitatii oraganismului cauzata de raceli, infectii etc sau administrarea de antibiotice care afecteaza flora vaginala, de asemenea atat stresul sustint, depresia si anxietatea, o dieta necorespunszatoare si in principal una bogata in carbohidrati ..... + multe E-uri, o toaleta necorespunzatoare si binenteles in cazul tau ar putea fi vorba si de tranformari hormonale...aaaa am uitat inca o cauza des intalnita la adolescente: PANTALONI STRIMTI SI LENJERIE SINTETICA. :)
Evident ca sunt mult mai mute cauze insa fiecare organism reactioneaza in propriul stil . In principal , un sistem imunitar BINE PUS LA PUNCT e principala metoda de lupta impotriva ciupercii numita Candida Albicans.
Insa fetele au avut dreptate: MERGI LA UN DOCTOR! O sa-ti prescrie un tratament optim in functie de particularitatile organismului tau si evident....varsta ta ! Netratarea poate deveni f periculoasa si pe cat de usor te poti imbolnavi pe atat greu poti scapa de ea
PS: FFFF BINE CA MACAR TE-AI PRTEJAT.....inca chiar daca ai folosit prezervativ sunt sanse sa-i fi transmis si partenetrului. (In cazul a 75% dintre barbati NU ESTE CAZUL NICI UNUI TRATAMENT boala tratandu-se de la sine insa DOAR MEDICUL e cel care decide).
nicolle28
Postat pe 24 August 2010 13:45
De la: nicolle28, la data 2010-08-24 13:45:51Fetelor...de ce sunteti atat de rele!??!! E mika...si in primul rand DEZINFORMATA!!!! Insa nu e cazul sa o stigmatizati ! nici nu se pune problema sa aiba cine stie ce boala grava. Peste 75% dintre femei sufera de candidoza....aparuta intr-un moment sau altul al vietii. CAUZALE SUNT MULTIPLE: scaderea imunitatii oraganismului cauzata de raceli, infectii etc sau administrarea de antibiotice care afecteaza flora vaginala, de asemenea atat stresul sustint, depresia si anxietatea, o dieta necorespunszatoare si in principal una bogata in carbohidrati ..... + multe E-uri, o toaleta necorespunzatoare si binenteles in cazul tau ar putea fi vorba si de tranformari hormonale...aaaa am uitat inca o cauza des intalnita la adolescente: PANTALONI STRIMTI SI LENJERIE SINTETICA. :)
Evident ca sunt mult mai mute cauze insa fiecare organism reactioneaza in propriul stil . In principal , un sistem imunitar BINE PUS LA PUNCT e principala metoda de lupta impotriva ciupercii numita Candida Albicans.
Insa fetele au avut dreptate: MERGI LA UN DOCTOR! O sa-ti prescrie un tratament optim in functie de particularitatile organismului tau si evident....varsta ta ! Netratarea poate deveni f periculoasa si pe cat de usor te poti imbolnavi pe atat greu poti scapa de ea
PS: FFFF BINE CA MACAR TE-AI PRTEJAT.....inca chiar daca ai folosit prezervativ sunt sanse sa-i fi transmis si partenetrului. (In cazul a 75% dintre barbati NU ESTE CAZUL NICI UNUI TRATAMENT boala tratandu-se de la sine insa DOAR MEDICUL e cel care decide).


Scuza-ma, nu am fost rea deloc.:)
stem_29
Postat pe 24 August 2010 13:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor! Polipi uterini si cervicali. 3 De la: kudika_1004166 10 Martie 2016 21:02
Un ginecolog bun 3 De la: Anonimma 10 Decembrie 2011 11:09
CHİAR DACA TE-Aİ DESPARTIT POTİ İUBİ UN BARBAT ªİ DUPA 22 DE ANİ?? 21 De la: goanga 5 Martie 2010 23:20
abcesul perianal 3 De la: 4Life 15 Februarie 2010 11:40
buna 12 De la: ilumax_76 13 Noiembrie 2011 06:58