Setari Cookie-uri

sa fac avort sau cum spune medicul ?

Am 27 ani si un copil de 2 ani . Sunt casatorita in schimb eu si sotul meu stam destul de prost financiar. abia avem bani sa crestem acest copil si cu greu am acceptat sa nu intrerup prima sarcina. acum sunt insarcinata in luna a 5-a si vreau sa intrerup sarcina.nu stiti ce greu o ducem incat daca as mai avea un copil nu as avea cu ce sa-l cresc,si in al doilea rand e o sarcina neasteptata intrucat nu mi-as mai fi dorit sa raman niciodata insarcinata. NU AM NIMIC IMPOTRIVA SA OMOR UN COPIL dar stiu ca AVORTUL ITI PUNE IN PERICOL SANATATEA,si l-am intebat pe medic ce solutie ar fi? Mi-a spus ca solutia este sa omoram copilul de 2 ani si sa-l cresc pe cel cu care sunt insarcinata . HAI DIVELOR, ce sa aleg ...sa avortez sau sa omor copilul de 2 ani ?
www.rupetacerea.ro
Ale_xandra_27
Postat pe 1 Iunie 2013 03:58
cum sa omori un copil de 2 ani ? normal ca fa avort.eu am 11 avorturi si uite ca inca traiesc!
Mihaela214
Postat pe 1 Iunie 2013 04:08
sunt total impotriva unei interventii ce ti pune in pericol Sanatatea ta!
Ale_xandra_27
Postat pe 1 Iunie 2013 04:10
Intai du-te si impusca-l pe doctorul respectiv....apoi impusca-te si tu, DIVO !!! Sau mai bine renunta la internet, iar din banii economisiti poti cumpara pampersi noului nascut.
GHEISA_
Postat pe 1 Iunie 2013 08:43
Banuiesc ca nu s-a prins inca nimeni ca asta e o postare de 1 iunie doar ca sa va vada reactiile ''prietenesti ''
Cavalerul_maltez
Postat pe 1 Iunie 2013 12:17
Titanika
Postat pe 1 Iunie 2013 12:35
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-01 12:17:53Banuiesc ca nu s-a prins inca nimeni ca asta e o postare de 1 iunie doar ca sa va vada reactiile ''prietenesti ''

Shelby_
Postat pe 1 Iunie 2013 12:43
De la: Ale_xandra_27, la data 2013-06-01 03:58:22Am 27 ani si un copil de 2 ani . Sunt casatorita in schimb eu si sotul meu stam destul de prost financiar. abia avem bani sa crestem acest copil si cu greu am acceptat sa nu intrerup prima sarcina. acum sunt insarcinata in luna a 5-a si vreau sa intrerup sarcina.nu stiti ce greu o ducem incat daca as mai avea un copil nu as avea cu ce sa-l cresc,si in al doilea rand e o sarcina neasteptata intrucat nu mi-as mai fi dorit sa raman niciodata insarcinata. NU AM NIMIC IMPOTRIVA SA OMOR UN COPIL dar stiu ca AVORTUL ITI PUNE IN PERICOL SANATATEA,si l-am intebat pe medic ce solutie ar fi? Mi-a spus ca solutia este sa omoram copilul de 2 ani si sa-l cresc pe cel cu care sunt insarcinata . HAI DIVELOR, ce sa aleg ...sa avortez sau sa omor copilul de 2 ani ?
www.rupetacerea.ro



Poanta este veche,dar "p r o s t u l" este nou.
criszoe
Postat pe 1 Iunie 2013 13:31
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-01 12:17:53Banuiesc ca nu s-a prins inca nimeni ca asta e o postare de 1 iunie doar ca sa va vada reactiile ''prietenesti ''




.....Si de 1 iunie se fac glume proaste despre copii ???
GHEISA_
Postat pe 1 Iunie 2013 16:07
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-01 12:17:53Banuiesc ca nu s-a prins inca nimeni ca asta e o postare de 1 iunie doar ca sa va vada reactiile ''prietenesti ''


1 iunie sau 1 aprilie?

tu ai putea glumi cu astfel de lucruri, precum cel mentionat in topicul acelei persoane?

in fine, chiar nu stiu de ce incerc sa stau de vorba cu o persoana ca tine...
kudika_32792
Postat pe 2 Iunie 2013 12:11
De la: GHEISA_, la data 2013-06-01 16:07:31
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-01 12:17:53Banuiesc ca nu s-a prins inca nimeni ca asta e o postare de 1 iunie doar ca sa va vada reactiile ''prietenesti ''




.....Si de 1 iunie se fac glume proaste despre copii ???


In conceptia deformata a unora se pare ca da...
kudika_32792
Postat pe 2 Iunie 2013 12:11
De la: Ale_xandra_27, la data 2013-06-01 03:58:22Am 27 ani si un copil de 2 ani . Sunt casatorita in schimb eu si sotul meu stam destul de prost financiar. abia avem bani sa crestem acest copil si cu greu am acceptat sa nu intrerup prima sarcina. acum sunt insarcinata in luna a 5-a si vreau sa intrerup sarcina.nu stiti ce greu o ducem incat daca as mai avea un copil nu as avea cu ce sa-l cresc,si in al doilea rand e o sarcina neasteptata intrucat nu mi-as mai fi dorit sa raman niciodata insarcinata. NU AM NIMIC IMPOTRIVA SA OMOR UN COPIL dar stiu ca AVORTUL ITI PUNE IN PERICOL SANATATEA,si l-am intebat pe medic ce solutie ar fi? Mi-a spus ca solutia este sa omoram copilul de 2 ani si sa-l cresc pe cel cu care sunt insarcinata . HAI DIVELOR, ce sa aleg ...sa avortez sau sa omor copilul de 2 ani ?
www.rupetacerea.ro



Nimic din ce s-ar presupune ca ar fi sau este,ca motivatie pentru afisarea unui astfel de post, nu poate justifica continutul acestuia,este de de un cretinism si idiotenie ajunse la paroxism!!!!Rusine,acest forum a devenit aria de lucru a tuturor degeneratilor si a celor cu grave dizabilitati!!
kudika_15804
Postat pe 2 Iunie 2013 12:31
Uite am gasit si varianta originala si oricum daca a vrut sa fie gluma este prea multa prostie din partea ta asa cum probanil iti este si viata.
Sincer...te compatimesc,nu se glumeste cu o viata de om.


""
MAMA, TE ROG, NU MA AVORTA !

O femeie ingrijorata s-a dus la medicul ei si i-a spus:

“Doctore, am o problema serioasa si am nevoie disperata de ajutorul dumneavoastra! Copilul meu nu are nici macar un an, iar eu sunt din nou insarcinata. Nu vreau sa am copii cu o varsta atat de apropiata.”
...
Medicul i-a spus : ”In regula, ce vreti sa fac?”

Ea a raspuns: “Vreau sa intrerupeti sarcina mea si ma bazez pe ajutorul dumneavoastra pentru aceasta.”

Medicul a stat pe ganduri cateva clipe, si apoi i-a raspuns femeii:

“Cred ca am o solutie mai buna la problema dumneavoastra. Si e mai putin periculoasa pentru sanatatea dumitale. Vedeti dumneavoastra, pentru a nu fi nevoita sa aveti grija de doi copii in acelasi timp, haideti sa il ucidem pe cel care-l tineti in brate. Asa va puteti si odihni o vreme inainte ca celalalt sa se nasca. Daca tot vom omori unul din ei, nu conteaza pe care. Nu exista nici un fel de risc pentru corpul dumneavoastra daca il alegeti pe cel din brate.”

Femeia .. oripilata…, a zis : “Nu, doctore, ce oribil ! E o crima sa omori un copil ! ”

“Sunt de acord,” zise medicul. “Dar pareati sa fiti de acord cu acest lucru, asa ca ma gandeam ca asta ar fi cea mai buna solutie.”

Medicul a zambit, stiind ca s-a facut inteles.

El a convins mama ca nu exista nici o diferenta intre a omori un copil care deja s-a nascut si unul care este inca in pantec.

Crima este aceeasi !

Daca sunteti de acord, va rog dati mai departe acest mesaj. Impreuna putem contribui la salvarea unor vieti pretioase.

Iubirea inseamna ca ma sacrific pentru binele unei alte persoane.

Avortul inseamna ca sacrific o alta persoana pentru binele meu.""
criszoe
Postat pe 6 Iunie 2013 06:05
Iti multumesc,intradevar asta e mesajul pe care din pacate nu am reusit sa-l transmit.
PS: Tot ce am scris in deschiderea topicului e o minciuna gogonata!!
Ale_xandra_27
Postat pe 13 Iunie 2013 06:00
De la: kudika_32792, la data 2013-06-02 12:11:07
De la: Cavalerul_maltez, la data 2013-06-01 12:17:53Banuiesc ca nu s-a prins inca nimeni ca asta e o postare de 1 iunie doar ca sa va vada reactiile ''prietenesti ''


1 iunie sau 1 aprilie?

tu ai putea glumi cu astfel de lucruri, precum cel mentionat in topicul acelei persoane?

in fine, chiar nu stiu de ce incerc sa stau de vorba cu o persoana ca tine...


Nu sta
Cavalerul_maltez
Postat pe 13 Iunie 2013 18:35
De la: Ale_xandra_27, la data 2013-06-13 06:00:15Iti multumesc,intradevar asta e mesajul pe care din pacate nu am reusit sa-l transmit.
PS: Tot ce am scris in deschiderea topicului e o minciuna gogonata!!


Da ti-ai luat niste mesaje sa te usture si in gaura gaurilor , asa-i?!
Tu vroiai sa trimiti mesajul sau sa vezi reactia userilor?
Cavalerul_maltez
Postat pe 13 Iunie 2013 18:40
am citit si eu ce s-a postat aici, si intitial am crezut ca e adevarat, dupa.... imi dau seama ca nu e adevarat. 5 luni de sarcina??? DOAMNELORRRR, NICAIERI IN LUMEA ASTA, NICIUN DOCTOR, NU AR FACE ASA CEVA, ASA VREAU SA CRED CA NU AR UCIDEEE UN COPIL CARE A MISCAT, IN PINTECUL FIECAREI FEMEI CARE ARE UN MIC MIRACOL E O VIATA, cine a postat asa ceva mai mult ca sigur doar a vrut sa rada, sa vada reactii. ei bine sunt oripilata de ce s-a scris cu acest subiect. AVORTUL E UN PACAT,MAREEE. nu spun sa torni copii ca pe banda rulanta, DOAMNE FERESTE. in acest sens spun ca nu asa se rezolva situatia, trebuie facut ceva cu natalitatea. dar sa scrii asa ceva ca sa vezi reactii??? RUSINOS.
kudika394316
Postat pe 16 Iunie 2013 09:50
am citit si eu ce s-a postat aici, si intitial am crezut ca e adevarat, dupa.... imi dau seama ca nu e adevarat. 5 luni de sarcina??? DOAMNELORRRR, NICAIERI IN LUMEA ASTA, NICIUN DOCTOR, NU AR FACE ASA CEVA, ASA VREAU SA CRED CA NU AR UCIDEEE UN COPIL CARE A MISCAT, IN PINTECUL FIECAREI FEMEI CARE ARE UN MIC MIRACOL E O VIATA, cine a postat asa ceva mai mult ca sigur doar a vrut sa rada, sa vada reactii. ei bine sunt oripilata de ce s-a scris cu acest subiect. AVORTUL E UN PACAT,MAREEE. nu spun sa torni copii ca pe banda rulanta, DOAMNE FERESTE. in acest sens spun ca nu asa se rezolva situatia, trebuie facut ceva cu natalitatea. dar sa scrii asa ceva ca sa vezi reactii??? RUSINOS.
kudika394316
Postat pe 16 Iunie 2013 09:50
De la: Ale_xandra_27, la data 2013-06-13 06:00:15Iti multumesc,intradevar asta e mesajul pe care din pacate nu am reusit sa-l transmit.
PS: Tot ce am scris in deschiderea topicului e o minciuna gogonata!!

ai fost macabra!
MissDarine
Postat pe 16 Iunie 2013 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vibratorul aduce probleme 110 De la: 21 Octombrie 2019 15:45
rana pe col vb sa faci dragoste (?) 80 De la: kudika411486 5 Iulie 2011 16:02
Probleme cu tiroida 21 De la: healthy002061 15 Septembrie 2013 10:01
dureri groasnice de sani de la yazmin 3 De la: Blues 19 Septembrie 2009 13:21
ce se poate ace pentru marirea sinilor 28 De la: mitura 15 Aprilie 2011 20:42