Setari Cookie-uri

Pentru cei care si-au refacut viata cu amanta

As dori niste raspunsuri sincere legate de noua viata. Va e mai bine? nu regretati niciodata decizia luata? nu va lipseste nimic din viata cu sotia? Multumesc
neghinita
Postat pe 31 August 2010 09:12
Stii cum e vorba aia "Cel mai bun e urmatoru"
_Cryssa_
Postat pe 31 August 2010 09:23
Tu esti amanta sau sotie?
Barbie30
Postat pe 31 August 2010 09:24
De la: Barbie30, la data 2010-08-31 09:24:46Tu esti amanta sau sotie?


fost sot, actual amant! cred
fante_de_dorobanti
Postat pe 31 August 2010 09:30
Sunt fosta sotie :)
neghinita
Postat pe 31 August 2010 09:33
De la: neghinita, la data 2010-08-31 09:33:15Sunt fosta sotie :)


Mi-ai confirmat ce credeam! Daca erai amanta suna altfel topicul!
De ce continui sa mai traiesti in trecut si nu privesti inainte?
Barbie30
Postat pe 31 August 2010 09:37
Sa stiu ca nu-i totul perfect la el acum, m-ar ajuta sa merg inainte
neghinita
Postat pe 31 August 2010 09:42
De la: neghinita, la data 2010-08-31 09:33:15Sunt fosta sotie :)


eu inteleg ca fostul sot te-a inselat si a ramas cu amanta. Urat! Insa viata merge inainte pentru toata lumea si cu cat te desparti mai greu de trecut cu atat o sa suferi mai tare. Capu sus si mergi inainte
_Cryssa_
Postat pe 31 August 2010 09:42
De la: neghinita, la data 2010-08-31 09:42:22Sa stiu ca nu-i totul perfect la el acum, m-ar ajuta sa merg inainte


Nu stiu ce s-a intamplat intre voi,dar fiecare om are dreptul la fericire si daca el a gasit fericirea in alta parte nu trebuie sa te rogi sa ii fie rau ci doar sa intelegi ce e de inteles si sa iti cauti si tu fericirea in alta parte.Razbunarea nu iti aduce asta si in mod sigur daca o sa auzi ca nu mai este cu ea ci cu alta o sa te simti la fel.Ce rost mai au intrebarile gen cele din topic? Difera de la caz la caz raspunsul si nu te ajuta pe tine cu nimic.
Barbie30
Postat pe 31 August 2010 09:52
De la: neghinita, la data 2010-08-31 09:42:22Sa stiu ca nu-i totul perfect la el acum, m-ar ajuta sa merg inainte


aminteste-ti ca l-ai iubit candva dar n-a fost sa fie, nu-i dori raul pentru ca nu-ti va fi tie mai bine si vei vedea ca vei putea merge inainte!
fante_de_dorobanti
Postat pe 31 August 2010 09:56
adica tu vrei sa stii daca isi mai aminteste de tine?daca regreta ca s-a despartit de tine?
eu zic sa iti gasesti si tu pe cineva ...caci daca el s-a dus in lume cu amanta clar pt tine nu mai existau sentimente..asa ca next!
size_back
Postat pe 31 August 2010 10:17
Pan la urma si AMANTA,e tot femeie,si ea poate fi o nevasta buna,o mama iubitoare,o prietena de incredere!nu mai privii inapoi,daca a ales-o pe ea insemna k a insemnat ceva pt el,nu multi barbati fac sacrificiul asta pt.o femeie!Uital-l,vezi-ti de viatza ta,nu esti singura femeie careia ii se intampla asta,si nici ultima!Capu sus,uita trecutu` gandeste-te la viitorul tau!Ti-ai fi dorit mai mult sa fi cul stiind k te inseala sau ca o ubeste pe alta,su cu tina sta din mila?!?...nu cred,asa ca incerca sa te gandesti la viata ta nu la a lor!

BAFTA!
kudika318477
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:03
De la: kudika318477, la data 2010-09-01 00:03:39Pan la urma si AMANTA,e tot femeie,si ea poate fi o nevasta buna,o mama iubitoare,o prietena de incredere!nu mai privii inapoi,daca a ales-o pe ea insemna k a insemnat ceva pt el,nu multi barbati fac sacrificiul asta pt.o femeie!Uital-l,vezi-ti de viatza ta,nu esti singura femeie careia ii se intampla asta,si nici ultima!Capu sus,uita trecutu` gandeste-te la viitorul tau!Ti-ai fi dorit mai mult sa fi cul stiind k te inseala sau ca o ubeste pe alta,su cu tina sta din mila?!?...nu cred,asa ca incerca sa te gandesti la viata ta nu la a lor!

BAFTA!







... cind a inceput sa fie AMANTA ... toate celelalte calitati ... S-SAU DUS ... ca si la barbati carora li se pune ''titlul'' de ... CURVAR ... asta e viata ... si nu are reset ...




marco918
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:08
De la: crysa_tm, la data 2010-08-31 09:23:10Stii cum e vorba aia "Cel mai bun e urmatoru"

Nu stiam vorba asta...
anutzzaa
Postat pe 1 Septembrie 2010 22:59
De la: neghinita, la data 2010-08-31 09:42:22Sa stiu ca nu-i totul perfect la el acum, m-ar ajuta sa merg inainte

E clar ca nu te-a mai iubit pt ca o iubea pe cealalta, daca este o femeie deosebita amanta, nu are de ce sa regrete faptul ca a divortat de tine.
anutzzaa
Postat pe 1 Septembrie 2010 23:06
De la: marco918, la data 2010-09-01 00:08:21
De la: kudika318477, la data 2010-09-01 00:03:39Pan la urma si AMANTA,e tot femeie,si ea poate fi o nevasta buna,o mama iubitoare,o prietena de incredere!nu mai privii inapoi,daca a ales-o pe ea insemna k a insemnat ceva pt el,nu multi barbati fac sacrificiul asta pt.o femeie!Uital-l,vezi-ti de viatza ta,nu esti singura femeie careia ii se intampla asta,si nici ultima!Capu sus,uita trecutu` gandeste-te la viitorul tau!Ti-ai fi dorit mai mult sa fi cul stiind k te inseala sau ca o ubeste pe alta,su cu tina sta din mila?!?...nu cred,asa ca incerca sa te gandesti la viata ta nu la a lor!

BAFTA!







... cind a inceput sa fie AMANTA ... toate celelalte calitati ... S-SAU DUS ... ca si la barbati carora li se pune ''titlul'' de ... CURVAR ... asta e viata ... si nu are reset ...





Pacat ca nu mai este emisiunea ceea "din dragoste", ramaneam uimita cand vedeam ca amantele chiar erau femei deosebite (unele dintre ele), chiar mai deosebite decat sotiile, care erau criticate de soti ca fiind geloase, posesive, isterice, rele de gura, etc.
anutzzaa
Postat pe 1 Septembrie 2010 23:09
De la: neghinita, la data 2010-08-31 09:42:22Sa stiu ca nu-i totul perfect la el acum, m-ar ajuta sa merg inainte


Draga mea, daca o sa mai citesti pe aici pe unele topicuri..o sa-mi vezi parerea mea despre femeile amante, insa.......DACA sotul tau te-a lasat, atunci inseamna ca totusi in toata nebunia lui, a avut demnitatea de a alege, a nu se complace.
Am ales acest mesaj al tau sa-ti raspund pt. ca vad in el o rautate, o rautate care nu-si are sensul.........si ma intreb daca nu cumva cu un astfel de comportament l-ai " aruncat" in bratele alteia....si daca-i asa, inseamna ca si-a gasit linistea.
Daca o sa incerci sa uiti rautatile astea o sa-ti fie bine, altfel o sa te consumi inutil.










stem_29
Postat pe 1 Septembrie 2010 23:33
AMANTE,au fost de la Cleopatra Regina Egiptului la Regele Carol II,care-si parseste sotia si copilul in favoarea amantei(Elena L.) la Camilla Parker(actuala sotie a printului Charless) pana la Angelina Jolie(amanta ambilor soti),Tori Spelling,LeAnn Rimes, si Jennifer Lopez.Pana si Chaplin,a fost amant:))) dk vrei iti fac ditamai listoiu:)))
I-a zi u mie acu`repepede,dk nevasta-ta dupa 4-5ani de mariaj,s-ar transforma intr-o catza nesuferita,intr-o balena ucigasa,are chef de sex odata pe luna,pute a mancare,nu da cu aspiratoru,ba mai mult ar mai intoarce capu`si dupa altii pe strada,tu ce ai face???Ai mai sta cu ea?banuiesc ca nu,ca pan la urma daca vrei sa te desparti de o femeie tot de despatri acu`dk e alta sa te astepte pana treci prin fazele divortului,cu atat mai bine pt tine.Nu amanta se baga in casnicii,barbatu` o baga,nu ea distruge casnicia,el si-o distruge si dk alege sa si-o''distruga''inseamna ca pt el deja nu mai exista!Casatoria e nula,in momentul in care dispare dragostea,ca dupa ce divortezi nu iti iei nasii si mergi la biserica sa-ti iei innapoi juramintele dupa scriptura(sau ce e aia)Crezi k omu ala inainte sa fuga cu amanta,nu a incercat sa totusi sa mai salveze casnicia,sa vada daca totusi mai merge ceva?!Eu cred ca da si deznodamantul uite-l:''AMANTA,VIITOAREA NEVASTA''.Degeaba te mai duci la sala si te dai cu shanel dupa ce si-a facut bagaju!
kudika318477
Postat pe 2 Septembrie 2010 00:23
c
evelyne15
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:20
La intrebarea asta poti sa iti raspunzi doar daca o cunosti pe amanta.Categoric a avut ceva care l-a atras,ceva ce probabil el nu o sa-ti spuna.
Barbie30
Postat pe 2 Septembrie 2010 10:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu vrea sa ne mutam impreuna 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
ce parere aveti despre barbatii rac? 3 De la: contesina 2 Mai 2011 07:55
O intrebare 40 De la: kudika046333 3 Septembrie 2009 17:44
Lucruri care se intampla si care nu le spune nimeni....E subiect TABU 0 De la: 18 Septembrie 2010 14:34
ce credeti voi ? 8 De la: kudimi33 2 Decembrie 2013 09:04