Setari Cookie-uri

recidivistul..opinii,statistici!

Buna ziua tuturor!am 24 de ani nu locuiesc in romania si sunt curioasa care e parerea d-voastra cu legatura la acest subiect,un sondaj de opinie.se poate schimba stilul de viata la 30 ani?va multumesc!nu prea am dat detalii dar daca ati intalnit persoane asem va rog scieti-mi o opinie.
kudika317558
Postat pe 29 August 2010 16:45
Iti poti schimba stilul de viata la orce virsta vrei.Dar de ce nu ne dai mai multe detalii? ca sa intelegem mai bine situatia ta?
kudika228167
Postat pe 29 August 2010 16:49
mai multe detali? stilul de viata se poate schimba il pot afecta multi factori exterini dr si intreni!
tavi85
Postat pe 29 August 2010 16:53
ce sanse ar avea un baiat cu puscarie la activ din diverse smecherii,sa zicem,si care a ajuns la concluzia ca stilul asta de viata nu il duce la nimic avantajos pt el,sa se schimbe?sa se reabiliteze si integreze in societate,sa inceapa o viata normala de la 0 fara anturaje de genul?e de ajuns doar ambitia de caracter ?
kudika317558
Postat pe 29 August 2010 17:11
De la: kudika317558, la data 2010-08-29 16:45:35Buna ziua tuturor!am 24 de ani nu locuiesc in romania si sunt curioasa care e parerea d-voastra cu legatura la acest subiect,un sondaj de opinie.se poate schimba stilul de viata la 30 ani?va multumesc!nu prea am dat detalii dar daca ati intalnit persoane asem va rog scieti-mi o opinie.


teoretic.. exista.. aceasta institutie de drept poarta numele de reabilitare... conditiile difera functie de pedeapsa ispasita..
practic.. si subiectiv.. acest lucru nu cred ca e posibil.. nu in Romania..
o persoana ce a suferit o condamnare..poarta pe langa stigmatul pus de societate si "bagajul" acumulat in anii
in care a fost privat de libertate..
asa cum suna mesajul tau..ori e personal..si raspunsul e pt tine.. ca subiect.. ori, indirect ai o relatie..sau o persoana apropiata tie e intr-o atare situatie..
cred ca e nevoie de un psiholog.. first.. apoi .. determinare..
dulcineeaXXX
Postat pe 29 August 2010 23:39
am o relatie cu acest baiat dar incerc sa fiu realista sa privesc mai multe aspecte care ne-ar putea afecta relatia,sau pe mine.dar fiind prima situatie de acest tip nu stiu la ce sa ma gandesc,nu as vrea sa traiesc doar din fiorii iubirii ci sa vad situatia mai amplu si in perspectiva.e adevarat in romania esti esclus din prima cand se aude de asa ceva.
kudika317558
Postat pe 30 August 2010 00:18
Eu cred ca trebuie doar sa isi ia un job, sa se lase de "smecherii" si incerce sa-si onctruiasca o viata normala. dar..din pacate "o viata normala" nu are aceeasi insemnatate pentru toti.
Daca tu iti doresti o viata langa acest om, atunci lupta impreuna cu el sa aveti o viata frumoasa impreuna. Eu nu cred ca un om nu se poate schimba dar important este sa-si doreasca asta.
_Cryssa_
Postat pe 2 Septembrie 2010 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatilor!!! 23 De la: Denver 5 Octombrie 2009 10:56
geoana viitorul presedinte 98 De la: Preaminunata 22 Iunie 2010 20:47
Barbatii... 59 De la: _dulcik_ 7 Mai 2009 16:30
Relatie greu de dus.. 25 De la: MusicIsMyLife 2 Aprilie 2013 14:41
Iubitul meu- prea mandru de el 11 De la: kudika_971320 29 Iulie 2014 00:07