Setari Cookie-uri

cresterea rapida a parului

am nevoie sa imi creasca rapid parul,ajutati-ma va rog cu un sfat
mariana86
Postat pe 2 Septembrie 2010 14:22
Se pare ca nimeni nu stie vre-un leac si chiar m-ar fi interesat, pt. ca, din lipsa de timp, in loc sa ma duc la coafeza mea, m-am dus la tanti din cartier sa-mi taie varfurile la par si mi-a "tras" niste "scari" mai ceva ca scara matzei. Acum trebuie sa am nitzica rabdare ca sa ma pot uniformiza. Incerca sa intri pe google si sa cauti. Citesem parca ceva de genul ca in fiecare seara sa periezi energic parul, nu dat peste cap ci in sensul cresterii firului de par, perie pe care sa o speli zilnic, sa faci masaje la pielea capului, pentru o mai puternica vascularizare a zonei si implicit stimularea cresterii, sa cuprinzi intre 2 degete cate o suvita de par si sa tragi usor de ea pana ajungi la capatul suvitei (este si o vorba mai veche cand te drage mami sau buni de par ca esti obraznica zice ca lasa, ca ajuta la cresterea parului) si or mai fi, dar nu le mai tin minte. Succes.
luchianramona
Postat pe 2 Septembrie 2010 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-e frica sa plec din cauza copilului... vreau un sfat!!! 17 De la: darksukkubus69 22 Noiembrie 2009 20:18
Trebuie sã slabesc!!! 236 De la: battleofwits 12 Martie 2011 20:27
Ce sa fac ? 14 De la: ilumax_76 4 August 2011 15:36
Mai poate continua relatia?? 27 De la: miki000 13 Septembrie 2011 16:42
Ce trebuie sa avem in vedere cand vorbim despre infidelitate? 1 De la: Dimitra26 27 Octombrie 2010 19:05