Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre barbatii din zodia berbec?

ce cred eu despre berbeci ,cunosc unul cred ca foarte bine,sunt familisti convinsi isi iubesc copii
kudika183384
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:05
nu stiu cit de familisti sint, dar eu am avut un prieten in aceasta zodie si ........sint foarte credinciosi intr-o relatie..sint oameni care pun suflet in ceea ce fac....mai atunci cind iubesc in schimb sint foarte timizi... ei nu prea fac primul pas...........
Fulg-de-nea
Postat pe 2 Decembrie 2010 09:10
De la: kudika141011, la data 2010-12-02 09:10:55 nu stiu cit de familisti sint, dar eu am avut un prieten in aceasta zodie si ........sint foarte credinciosi intr-o relatie..sint oameni care pun suflet in ceea ce fac....mai atunci cind iubesc in schimb sint foarte timizi... ei nu prea fac primul pas...........



eu sunt berbec
pickard
Postat pe 2 Decembrie 2010 09:12
cunosc doi berbeci unul e ginerele si e un baiat de milioane si cuminte si respectos si cu bun simt ,iar al doilea e si mai si eu il mai necajesc dar e un om de milioane
kudika183384
Postat pe 2 Decembrie 2010 20:00
De la: kudika183384, la data 2010-11-30 18:05:17ce cred eu despre berbeci ,cunosc unul cred ca foarte bine,sunt familisti convinsi isi iubesc copii

si daca nu am copil?
pickard
Postat pe 4 Decembrie 2010 19:43
am fost cu un berbec aproape 1 an.Nu po spune ca era neaparat o relatie dar eram si prieteni, ne vedeam etc.M-a parasit printr-un simplu sms...spunand ca posibil sa incerce cu fosta.Totul era super fain...faceam planuri pt weekendul viitor..si dupa un weekend disparut imi da sms.Credeti ca e vb de vreo fosta?a fost si insurat o perioada lunga de timp.iMI TOT BAt capul de 2 sapt sa imi dau seama daca totusi nu a fost insurat tot ttimpul asta, daca e fosta sotia sau alta fosta dupa care a suferit mult.Nu stiu ce as putea sa fac sa il aduc inapoi.Nu l-am cautat, nu i-am raspuns la sms...dar simt ca dorul de el este pe zi ce trece mai rau:(Ce pot sa fac?
kudika516328
Postat pe 23 Martie 2012 16:17
De la: kudika516328, la data 2012-03-23 16:17:00am fost cu un berbec aproape 1 an.Nu po spune ca era neaparat o relatie dar eram si prieteni, ne vedeam etc.M-a parasit printr-un simplu sms...spunand ca posibil sa incerce cu fosta.Totul era super fain...faceam planuri pt weekendul viitor..si dupa un weekend disparut imi da sms.Credeti ca e vb de vreo fosta?a fost si insurat o perioada lunga de timp.iMI TOT BAt capul de 2 sapt sa imi dau seama daca totusi nu a fost insurat tot ttimpul asta, daca e fosta sotia sau alta fosta dupa care a suferit mult.Nu stiu ce as putea sa fac sa il aduc inapoi.Nu l-am cautat, nu i-am raspuns la sms...dar simt ca dorul de el este pe zi ce trece mai rau:(Ce pot sa fac?


de ce sa aduci inapoi pa unu care te-o parasit prin sms???????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 23 Martie 2012 16:47
Da stiu ca o sa treaca doar ca...simteam ca suntem asa ok impreuna.Ma macina doar ca nu stiu ce s-a intamplat exact..
Stiu ca nu trebuie sa ma gandesc la asta ca nu are importanta .Dar nu ma pot abtine:(Banuiesc ca asta simt femeile cu stima de sine redusa...ar accepta orice tampenie cum sunt eu in cazul de fatza.
kudika402088
Postat pe 23 Martie 2012 17:07
De la: kudika_971525, la data 2014-07-24 14:56:52Mai multe despre Berbeci:

http://astrologus.ro/?p=260
..da,cam e adevarat ce scrie....suntem egoisti,orgoliosi.....
NEGRUTTTT
Postat pe 24 Iulie 2014 15:15
Nu cred ca vei reusi sa-l aduci inapoi!El cand iubeste .... iubeste.
Sotul meu este berbec.
kudika614047
Postat pe 24 Iulie 2014 16:35
Buna,

sunt casatorita cu un berbec, nu de mult timp.
Am fost inainte cam 2 ani impreuna.
Pot spune ca berbecii(cel putin al meu) sunt foarte timizi cand sunt indragostiti, eventual asteapta mult si bine, pana sunt siguri pe ei, inainte sa faca o mutare.
Bine, de cerut nu l-am cerut eu de barbat, insa in momentul cand e sigur pe anumite chestii...atunci actioneaza. Daca nu e sigur, nu face pasi importanti din cauza faptului ca nu ii place sa se faca de ras!
De familist e foarte familist, provine dintr-o familie destul de numeroasa, la randul lui isi doreste copii deoarece ii adora in orice forma, culoare..etc. E destul de gelos/posesiv chiar daca nu arata, ii place sa critice, asta cred ca e punctul lui forte, in acelasi timp...cand se implica intr-o activitate pune suflet, pana la cel mai mic detaliu. (de ex in organizarea nuntii noastre..a contribuit f mult)
Uneori e foarte sigur pe el sau cel putin da impresia, in majoritatea deciziilor care le ia, desi sunt constienta ca de multe ori nu prea are dreptate.
In ceea ce priveste orgoliul.. amandoi suntem incapatanati si orgoliosi, insa de berbecimea lui innascuta, de multe (foarte multe!) ori lasa de la el.. Face foarte des primul pas spre impacare.
E foarte pasional, foarte tandru in acelasi timp, se enerveeaza repede, ii trece la fel de repede. Un lucru trebuie facut perfect, in detaliu (chiar si cand taie o felie de paine, trebuie sa fie drept taiata), e ordonat cu lucrurile sale..tine mult la ele, insa nu il deranjeaza sa fie dezordine in jurul sau (lucru care eu nu pot sa il suport!!) Pentru el, e important sa stea lucrurile la dunga in dulap, dar in jurul lui, in living sau in birou pot sta saptamani intregi hartii aruncate pe jos.. nu se streseaza. Eu sunt invers.. la mine in dulap, lucrurile nu rezista aranjate la dunga mai mult de o saptamana, pe de alta parte in casa imi place sa fie mereu curat, aranjat, aspirat..aer proaspat.. Cand e vorba de ajutor, mereu sare primul la ajutat...e genul de om care ar face orice, oricat..nu conteaza ce e acasa, numai sa ajute. Pe mine ma ajuta mereu cand il rog sa faca ceva (curatenie..cumparaturi) nu zice niciodata nu. De gatit atunci cand are liber, stie ca e datoria lui..ba chiar o face cu placere. E pasionat de plimbari, excursii, mancaruri noi..ii place sa stea in casa (uneori il scot greu sambata seara din casa), dar ii place si sa iasa cu baietii..
In ciuda faptului ca uneori e critic, poate fi si romantic imi aduce flori, imi face surprize marunte..si cel mai important..e foarte iubaret. Ii place sa stam imbratisati cu orele indiferent ca afara sunt 40 de grade, adora sa se simta iubit si in siguranta. Dimineata inainte sa ne dam jos din pat, si inainte cu 5 minute sa ii sune alarma, ii place sa se ghemuiasca la pieptul meu.
Imi iubesc berbecutul..sper sa functioneze :)
va salut fetelor.. eu nu prea cred in zodii, insa multe trasaturi se adeveresc :)
kudika_georgiana
Postat pe 8 August 2014 13:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu balanta el rac 4 De la: DiavolytaTa 6 Aprilie 2009 16:35
eu sunt berbec,ea sagetator 10 De la: Cassey_ 22 Mai 2009 11:04
geaman&berbec 11 De la: kudika056203 6 August 2009 12:10
Parere despre relatia cu un berbec 28 De la: Francesca84 7 Aprilie 2013 11:15
relatie 4 De la: mitura 18 Septembrie 2009 23:09