Setari Cookie-uri

o parere.........

Buna tuturor

as avea nevoie de o parere,opinie,sfat......

m-am despartit de prietenul meu acum 2 ani si ceva,el alegand despartirea...o despartire care nu s-a produs in conditii prea corecte...el a ales sa plece in alta tara pentru a muncii,dar dupa cateva luni a decis sa puna capat relatiei;in fine.....dupa 2 ani ma suna ca ar vrea sa ma invite acolo impreuna cu niste prieteni de ai lui ( un cuplu) pe care si eu ii stiam , pt a ne petrece toti concediul ,motivul fiind ca atunci cand eram impreuna nu am resuit niciodata sa plecam undeva amundiu desii ne-am dorit ......cu el am mai tinut legatura pe mess ( cu toate ca ar fi meritat sa-i intorc spatele),pt ca am avut un trecut impreuna .....pe mess chiar imi spusese intr-una din conversatii ca ii era dor de tot ce a fost intre noi,dar aceste conversatii au avut loc dupa un an de la despartire.....cand l-am intrebat de ce nu vine ca tot omul sa vb fata in fata ,el mi-a spus ca nu are de gand sa se impace , ca ce a fost a fost ....dar mie asa mi s-a parut normal sa vina sa vb fata in fata pt ca el mi-a intors spatele.....si acum vroia sa ma invite acolo .....a fost f iritat cand i-am spus ca ar fi normal sa vina sa vb fata in fata,spunandu-mi ca ii pare rau ca m-a sunat ...nu mai intelegeam nimic.....credea ca m-am schimbat ...in ce sens nu stiu,pt ca am fost f bulversata sa-l intreb.....tb sa sar in picioare de bucurie ca ma invita acolo? dupa atoata suferinta pe care mi-a provocat-o? chiar era ilogic in ce spunea .....pana sa-l intreb de ce nu vine sa vb fata in fata,imi spunea ca ma va suna el peste cateva zile sa ma gandesc daca vreau sa vin acolo cu ei......dar dupa mi-a trantit ca ii pare rau ca m-a sunat...in fine......voi ce credeti?eu una nu as putea sa mai fiu amica cu el,chiar daca am mai conversat cu el pe mess..am crezut ca ar vrea sa se impace......si ca in timp isi va da seama de greseala facuta...insa tot el e cel care le suceste dupa bunul plac......sincer nu mai inteleg nimic...de atunci nu a mai dat nici un semn ( tel sau mess).....daca tot nu vroia sa se impace cu mine de ce ma mai invita acolo?
summermoon
Postat pe 12 Septembrie 2010 13:41
De la: summermoon, la data 2010-09-12 13:41:10Buna tuturor

as avea nevoie de o parere,opinie,sfat......

m-am despartit de prietenul meu acum 2 ani si ceva,el alegand despartirea...o despartire care nu s-a produs in conditii prea corecte...el a ales sa plece in alta tara pentru a muncii,dar dupa cateva luni a decis sa puna capat relatiei;in fine.....dupa 2 ani ma suna ca ar vrea sa ma invite acolo impreuna cu niste prieteni de ai lui ( un cuplu) pe care si eu ii stiam , pt a ne petrece toti concediul ,motivul fiind ca atunci cand eram impreuna nu am resuit niciodata sa plecam undeva amundiu desii ne-am dorit ......cu el am mai tinut legatura pe mess ( cu toate ca ar fi meritat sa-i intorc spatele),pt ca am avut un trecut impreuna .....pe mess chiar imi spusese intr-una din conversatii ca ii era dor de tot ce a fost intre noi,dar aceste conversatii au avut loc dupa un an de la despartire.....cand l-am intrebat de ce nu vine ca tot omul sa vb fata in fata ,el mi-a spus ca nu are de gand sa se impace , ca ce a fost a fost ....dar mie asa mi s-a parut normal sa vina sa vb fata in fata pt ca el mi-a intors spatele.....si acum vroia sa ma invite acolo .....a fost f iritat cand i-am spus ca ar fi normal sa vina sa vb fata in fata,spunandu-mi ca ii pare rau ca m-a sunat ...nu mai intelegeam nimic.....credea ca m-am schimbat ...in ce sens nu stiu,pt ca am fost f bulversata sa-l intreb.....tb sa sar in picioare de bucurie ca ma invita acolo? dupa atoata suferinta pe care mi-a provocat-o? chiar era ilogic in ce spunea .....pana sa-l intreb de ce nu vine sa vb fata in fata,imi spunea ca ma va suna el peste cateva zile sa ma gandesc daca vreau sa vin acolo cu ei......dar dupa mi-a trantit ca ii pare rau ca m-a sunat...in fine......voi ce credeti?eu una nu as putea sa mai fiu amica cu el,chiar daca am mai conversat cu el pe mess..am crezut ca ar vrea sa se impace......si ca in timp isi va da seama de greseala facuta...insa tot el e cel care le suceste dupa bunul plac......sincer nu mai inteleg nimic...de atunci nu a mai dat nici un semn ( tel sau mess).....daca tot nu vroia sa se impace cu mine de ce ma mai invita acolo?


Pt. ca nu are cu cine-si face concediul, te stie disponibila , dupa concediu o sa faca la fel.
Intors de spate, si fudul.
Succes, daca nu ai ce face, poti sa mergi, dar uita ca o sa fie cu tine.
Repet, te vrea ca umplutura.
stem_29
Postat pe 12 Septembrie 2010 13:54
nu este vorba de umplutura,pt ca mi-a spus de la bun inceput ca nu s-ar preta la asa ceva,la urma urmei il stiu si nu cred ca ar face asa ceva
summermoon
Postat pe 12 Septembrie 2010 14:13
tu ai zis ca de ce nu vrobeste fata in fata cu tine...daca tot ai ocazia de ce nu mergi tu si vorbesti cu el...cine stie poate cand o sa te revada lucrurile se vor schima...dar trebuie sa fii constienta ca puteti ajunge in acelasi punct...adica el sa nu ma vrea o relatie cu tine...si mie mi s-a intamplat ceva asemanator si sincer daca as avea ocazia sa vorbesc cu el fata in fata as merge si acum
kudika082942
Postat pe 12 Septembrie 2010 18:29
nu as merge pentru ca el mi-a intors spatele,daca ar vrea ceva ar venii el sa-mi vb fata in fata,eu asa cred ca ar fi normal.....insa mi se pare destul de aiurea sa inviti o fosta daca nu ai de gand sa te impaci cu ea......la ce bun?
summermoon
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:07
si in plus( am uitat sa adaug) el a incheiat convorbirea fiind iritat de intrebarea mea si spunand ca ii pare rau ca a sunat....ce ar fi vrut sa fac? sa ma prefac ca nu s-a intamplat nimic rau si sa sar in sus de bucurie?
summermoon
Postat pe 12 Septembrie 2010 20:09
Doua chestii mi-au atras atentia in povestea ta si anume: " credea ca m-am schimbat".. "m-a invitat acolo cu un cuplu".
O fi auzit omul in occident de Swing, nu stia nicio persoana de sex feminin de incredere, te-or fi vazut amicii in vreo poza si or fi zis ca merge sa va jucati toti patru. Bazandu-se pe sentimentele tale, DAR si pe o schimbare de mentalitate, o fi zis ca alergi intr-un suflet si ca le iese jocul.

E doar o idee, nu e obligatoriu sa fie adevarat.
In locul tau oricum nu mi-as pune nicio intrebare in plus. Vrei sa pleci, du-te, nu vrei.. ce mai conteaza de ce si pentru ce?
rashela
Postat pe 12 Septembrie 2010 21:58
De la: summermoon, la data 2010-09-12 14:13:42nu este vorba de umplutura,pt ca mi-a spus de la bun inceput ca nu s-ar preta la asa ceva,la urma urmei il stiu si nu cred ca ar face asa ceva


Nu?! atunci despre ce este vorba?:))
Ma faci sa rad, de vrut inapoi nu te vrea, sa discute nu, atunci de ce te vrea?
Probabil sa le gatesti celor doi si lui, nu?
Scuza-ma ca-s ironica, insa esti naiva.
Probabil ca rashela mai sus are dreptate...Oricum tipul vede ca esti inca lesinata dupa el si profita.
stem_29
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:06
tu inca mai simti ceva pt baiatul asta si de aia te agiti asa. du;te la el daca vrei s'o faci, daca nu stai bine merci in tara. ce mare scofala?
Shhh
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:06
De la: Shhh, la data 2010-09-12 22:06:10tu inca mai simti ceva pt baiatul asta si de aia te agiti asa. du;te la el daca vrei s'o faci, daca nu stai bine merci in tara. ce mare scofala?
chiar daca mai simti ceva pentru omul asta nu are rost sa-ti faci iluzii daca el te vrea doar ca sa ii tii de urat si ca sa nu fie singur nu are rost sa-ti pierzi vremea de pomana cu el
kudika029282
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:13
De la: summermoon, la data 2010-09-12 20:09:30si in plus( am uitat sa adaug) el a incheiat convorbirea fiind iritat de intrebarea mea si spunand ca ii pare rau ca a sunat....ce ar fi vrut sa fac? sa ma prefac ca nu s-a intamplat nimic rau si sa sar in sus de bucurie?


inseamna ca e un dobitoc si incearca sa-ti ocupi in permanenta timpul ca sa nu te mai gandesti la el si cu timpu o sa treaca
kudika082942
Postat pe 12 Septembrie 2010 22:41
mai nu vreau sa amuz pe nimeni ,insa nici nu vreau sa fiu luata peste picior in mod ironic.....pur si simplu vroiam sa stiu voi ce ati intelege prin acest lucru pe care vi l-am povestit,fara aere de superioritate sau alte ironii , oricum nu mai e valabil intrucat a trecut perioada concediului,acest lucru s-a intamplat in vara ; nu aveam de gand sa plec acolo,insa imi este ciudat cum a pus el problema ...atata tot
merci pt pareri...in orice maniera au fost ele spuse :)
numai bine tututror
summermoon
Postat pe 13 Septembrie 2010 16:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
net 5 De la: valy90 21 Februarie 2011 16:31
Nu sunt fericita 13 De la: kudika_952600 25 Ianuarie 2014 11:40
da sau nu 45 De la: _dulcik_ 25 Aprilie 2009 11:56
Faze penibile "din dragoste" 16 De la: Mirciu 13 Septembrie 2009 10:38
praf ... 8 De la: edynae 19 Decembrie 2008 23:47