Setari Cookie-uri

sunt derutata

am in lista de mess o persoana prietena .cu fostul meu sot (..nu stiu pana unde merge aceasta prietenie important e ca se cunosc..).care de vreo 2 zile a intrat in contac cu mine desi il am in lista de vreo 6 luni.
chestia e ca ne cunoastem si vizual de vreo 2 ani dar nu am schimbat niciodata nici 2 cuvinte desi poate am avut ocazia .... acum imi spune ca vrea mai mult cu mine ca ma vrea pe mine ....nu stiu pentru cat timp sau poate a pus pariu cu fostul meu sot ca el ma poate cuceri sau ma "poate avea chiar si pentru o noapte"
adevarul e ca mie imi place de el nu stiu invers nu mi-a dat niciodata nimic de inteles...dar eu nu stiu ce vreau...pt cat timp vreau aceasta relatie ...sau vreo doar o noapte de dragoste insa imi este teama de consecinte., nu ca ar afla fostul meu sot imi este teama sa nu ma indragostesc de el sa imi doresc mai mult ....mai mult decat imi poate el oferi .
cert este ca faptul ca-l simpatizam de cend l-am cunoscut ...acum imi este dor de el tot timpul ...imi face placere sa stau de vorba cu el pe mess.....
ce sa fac ....sa risc ...sa ma las purtata de val si sa suport consecintele ...sau sa ramanem la stadiul de amici
cory_ingrid
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:11

si cam ce consecinte ai suporta daca te-ai cupla cu el?
ce conteaza ce spune lumea?
iti place? probabil si lui ii place de tine ( deasta te-a contactat, nu? )

fa ce-ti trece prin cap

lasa lumea sa vorbeasca, asta e rostul ei ( vb cantecului )
cumva traiesti cu lumea sau cu fostul sot in casa, ca sa iti pese de ce spun ei?

traieste, nu mai sta sa gandesti
_fantoma_
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:17
exact acelasi lucru mi la spus si el ca nu am nimic de pierdut .....imi est eteama de ce va gandi dupa mai mult el decat restu !!!nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun!
mai e si diferenta de varsta:este cu mult mai mic fata de mine aproape 10 ani .,
de ce regretam uneori cand intalnim pe cineva ca "sa nascut prea tarziu asa imi place mie sa spun"?
efectiv nci nu stiu cum sa ma comport cu el in momentul actului sexual ....stiu ca ar trebui sa ma comport normal ..firesc...crede-ma ca asa as fii facut daca nu ar fii existat aceasat relatie intre el si fostul meu sot
poate incostientul meu reactioneaza gresit?oare ce ma sperie in final ?
durerea mare este ca chiar vreau sa fiu cu el chiar si pentru o noapte nu stiu de ce paote ca undeva imi place sa risc dar totusi imi este teama...poate ca am suferit prea mult si nu vreau sa recunosc!!!
oare nu mai vreau sa sufar ?
cory_ingrid
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:31

de ce neaparat va gandi ceva dupa? daca el ca persoana este ok, nu va gandi nimic dupa
sau de ce neaparat va exista un dupa? va exista doar daca pleci cu premisa asta
diferenta de varsta : blleooohhh, ce conteaza atata timp cat va simtiti bine?

relatia dintre el si fostul tau sot ; sunt prieteni, si? eu am un prieten care s-a casatorit cu o fata care a fost iubita unui alt prieten comun; si acum sunt bine merci, si se iubesc ca la inceput ( cam 12 ani )
probabil, cum ai spus si tu este subconstientul care nu te lasa

nu stiu ce sfat ti-as mai putea da, poate doar, sa citesti cu atentie semnatura mea si gandestete bine la ce inseamna

bafta !!!
_fantoma_
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:04
offfffffff.....imi este teama sa nu vreau mai mult ....mai mult decta o singura noapte!!!
efectiv ne vedem in fiecare zi si s-ar putea sa vreau sa-l ating sa-l sarut...dar sa nu pot :pentru ca nu va fii decat o singura noapte sau paote doua .
imi este drag de foarte mult timp ...dar am stiut sa tin in frau acest sentiment ...l-am uitat ...
iar acum acest sentiment imi invadeaza sufletul
acum mi-se ofera sansa pe care o vroiam eu candva de ce nu pot sa profit de ea??
cory_ingrid
Postat pe 21 Ianuarie 2009 14:24
curaj,ce poti sa pierzi...fa tu un gest,ceva,primul pas...poate fi inceputul unei relatii frumoase.daka nu iti incerci norocul,el va trece pe langa tine!si apoi te vei intreba....cum ar fi fost daca....
razz
Postat pe 24 Ianuarie 2009 01:08
Fii atenta, ... daca acest amic e si bun prieten de-al fostului tau sot, sfatul meu e urmatorul: FERESTETE!
rox_rbz
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:31
daca e vb de fostul sot...nu trebuie sa ai resentimente...atat timp cat iti place tipul asta; dar ai grija, poate fi o inscenare, caz in care fostul sot ar deveni o persoana meschina....patetica...
monikmonik23
Postat pe 4 Februarie 2009 23:26
hmm...nu vreau sa te derutez...e ok sa faci ce simti fara sa te gandesti la ceilalti...dar tre sa te gandesti la situatie....e mai mik decat tine...te va vedea ca pe un trofeu si basta...are alta gandire ca sa nu zic ca nu e matur si nu aveti aceeasi perceptie...gaseste-ti un barbat fara implicatii comune cu alte tale si traieste-ti povestea ta!!! si in plus inclusiv modeul de abordare pe mess dupa atata timp mi se pare cam penibil...tu sti cel mai bine dar pune-tepe tine si integritatea ta pe primul loc siapoi celelalte chestii....esti dispusa pt o noapte amor sa realizezi ca a fost o greseala??? si sa mai rada si sotul tau !!
ania18
Postat pe 12 Februarie 2009 14:50
vrei un GPS sa te reorientezi????
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Februarie 2009 14:54
Nu ma pricep la "chestii" de dor si jale
fataverde
Postat pe 12 Februarie 2009 17:33
eu zic ca nu ai ce pierde dk esti cu el
.. mai rau e daca o sa il refuzi si apoi sa te gandesti ce ar fi putut sa fie
flururas
Postat pe 12 Februarie 2009 18:01
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-12 14:54:00vrei un GPS sa te reorientezi????


Te bagi tu repde, eu vroiam sa ii ofer o busola ,am fost cercetas si numai am ce face cu ea
G_Bogdan
Postat pe 12 Februarie 2009 18:10
Buna! Tu ar trebui sa stii cel mai bine ce e in sufletul tau si daca esti pregatita. Ce-ti pot spune este ca si eu sunt divortata...si simt nevoia de dragoste. Cred ca am aceleasi temeri ca si tine. Eu, la un moment dat, m-am lasat purtata de sentimente...si...n-a fost rau. O relatie la distanta, Imi spuneam ca nu e dragoste, ca e oaza mea de liniste...Am fost fericita perioada aceea( aproximativ 2 luni). S-a terminat, dar cand ma gandesc la el si la ce-am trait zambesc, nu regret, cu toate ca ma incearca si un pic de tristete, deoarece stiu ca daca ar fi avut curaj sa lupte ar fi fost foarte frumos...Sunt multi de "daca"...
Nu era prieten cu fostul...dar este coleg de servici cu mine (din orase diferite, din fericire).
Eu zic ca merita sa incerci, prea putin conteaza gura unora...Probabil deja ti-ai auzit vorbe si fara sa fi facut nimic... Stiu ca eu de multi sunt privita..."altfel" doar pentru faptul ca am divortat, am avut tupeul sa divortez!!!! Cu un copil??? De parca daca ai un copil se termina lumea, esti obligata sa suporti umilintele si mitocaniile unui...nu stiu ce. Sa mai ai si curajul sa visezi la fericire???
Traieste-ti viata, sunt convinsa ca si fara sa vrei, o casnicie, un divort te invata sa fii mai puternica, mai selectiva pe viitor. Nu cred ca tu, la 30 ani nu poti "citi" un tip de 20 ani, poti sa-ti dai seama de ce urmareste de fapt. Poti sa-l faci sa vrea mai mult decat ..o noapte, cu conditia sa vrei si tu asta.
Te pup, succes!
bianna77
Postat pe 28 Februarie 2009 19:00
chiar nu vad dc nu ai incerca ... e mai bine sa risti decat sa regreti mai tarziu ca nu ai facut acel pas
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 21:12
Incearca sa fii inainte si sa nu te lasi purtata de val.
Oamenii in general se ascund in spatele monitorului
Aphrodite
Postat pe 16 Iunie 2009 17:02
Sunt de acord cu "fluturaº". Nu pierzi nimic, poate câºtigi. Ce conteazã diferenþa de vârstã, fostul soþ....? Poate nu a vrut sã intervinã mai repede. Dacã ai stat de atâtea ori de vorbã cu el, nu se poate ca intuiþia sã nu-þi spunã dacã se joac sau nu cu tine. Eu aº încerca.
crisss31
Postat pe 16 Iunie 2009 18:58
De la: G_Bogdan, la data 2009-02-12 18:10:07
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-12 14:54:00vrei un GPS sa te reorientezi????


Te bagi tu repde, eu vroiam sa ii ofer o busola ,am fost cercetas si numai am ce face cu ea
crisss31
Postat pe 16 Iunie 2009 18:59
Decât sã rãspunzi aiurea, mai bine abþine-te, cã din cauza unuia dintre voi e fata dezorientatã!!! La fel mã simt ºi eu!!! Nu mi se pare cã e comic comentariul tãu!
crisss31
Postat pe 16 Iunie 2009 19:00
De la: MaraDonna, la data 2009-06-16 17:02:49Incearca sa fii inainte si sa nu te lasi purtata de val.
Oamenii in general se ascund in spatele monitorului


Rectific! Oamenii incearca sa se ascunda in spatele monitorului!
Dar intimitatea asta e mai inselatoare decat un firewall...
Pentru o persoana inteligenta, a gasi adevarata natura a omului nu e asa o mare provocare.
cristinarudi
Postat pe 16 Iunie 2009 20:15
eu zic sa uiti tot ce ati vb pe mess si sa incerci fata in fata sa vezi ce iese okay?
loveactually
Postat pe 17 Iunie 2009 13:26
esti divortata, ce ai de pierdut
karla_08
Postat pe 17 Iunie 2009 13:53
Mai! ce a fost a fost relatia cu fostul tau sot s-a terminat de acea ii zice "fostul" .Ce te mai intereseaza ce crede el?. Da-i bataie ia-l de toarta pe Barbatul ala si spuneii ca si tu vrei o aventura Fa ca ziua aia sa fie ce-a mai misto din viata ta si a lui si s-ar putea sa te alegi cu o rerlatie adevarata. Joaca tare, lasa-l sa te guste si apoi fugi. Incearca rolul enigmei, fa-l curios in cea ce te priveste o sa se dea pe brazda.
kametora83
Postat pe 18 Iunie 2009 10:27
EU i-as zice in gluma :ai pus pariu cu fostul meu sot ca..,daca esti sincer te ajut:).
Daca se supara...discuta serios cu el,vezi ce are in cap,apoi vei sti ce ai de facut:)..bafta!
cami_goanga10
Postat pe 26 Martie 2010 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt prea impulsiva!!! 8 De la: Quarelin 30 Ianuarie 2009 11:41
Voua vi se pare ok? 15 De la: missscorpyo 9 Februarie 2010 17:15
Greu sa impaci ratiunea cu ceea ce vrea inima... 8 De la: Eva32 2 Iulie 2011 03:37
Un sfat, va rog! 40 De la: Gabriela_Maria25 11 Martie 2011 10:04
Decodificarea Dinamicii in Cuplu 31 De la: BEL_AMY1 22 Ianuarie 2011 17:09