Setari Cookie-uri

Riduri

Buna fetelor, am o intrebare. De ceva timp ma confrunt cu riduri urate pe sub ochi As vrea sa incep ceva sedinte de ultrasunete cu colagen si de asemenea masaj facial, oare e ok pt varsta de 25 de ani? Masaj as vrea sa fac 1 data pe sapt, iar sedinta cu colagen(ultrasunete)saptamanal.
Multumesc
themilady
Postat pe 13 Septembrie 2010 09:03
uite o crema maginifica


Christian Dior Capture Totale Multi-Perfection Creme 30ml * Cremã anti-îmbãtrânire îmbogãțitã cu Complex Alfa-Longoza * Diminueazã ridurile, lãsarea, pielea slãbitã și porii lãrgiți * Cu ingrediente active ca polimerul dispersat în ulei volatil de silicon * Extractul de Iris galben rafineazã textura pielii și întãrește porii * Complexul de Bi-Skin și proteinele de grâu netezesc și dau fermitate pielii * Textura emolientã lasã pielea catifelatã și luminoasã * Utilizarea continuã dã pielii un aspect mai ferm, dens și întinerit pret 100 ron se ofera tester gratuit 0767121594 o zi frumoasa
ocaziebuna
Postat pe 13 Septembrie 2010 09:07
De la: themilady, la data 2010-09-13 09:03:37Buna fetelor, am o intrebare. De ceva timp ma confrunt cu riduri urate pe sub ochi As vrea sa incep ceva sedinte de ultrasunete cu colagen si de asemenea masaj facial, oare e ok pt varsta de 25 de ani? Masaj as vrea sa fac 1 data pe sapt, iar sedinta cu colagen(ultrasunete)saptamanal.
Multumesc

Eu iti recomand radiofrecventa tripolara,am incercat-o si eu si prietenele mele si am fost foarte multumita de rezultat. Am facut 6sedinte,rezultatul se vede dupa a2a sedinta de tratament.M-a costat 420euro pachetul de 6sedinte sau 90euro pretul pe sedinta.
sweetgirll
Postat pe 13 Septembrie 2010 12:07
sincer nu am auzit de asa ceva:|
themilady
Postat pe 13 Septembrie 2010 21:35
Poti cauta pe internet informatii despre ea
sweetgirll
Postat pe 29 Septembrie 2010 11:32
Si tre' sa iti revizuiesti expresivitatea...adica sa nu mai fi asa de expresiva :(, sa bei apa si sa mananci sanatos....nu e suficient sa aplici o crema....
Eu as incerca masca 'babeasca' cu prosopul fierbinte pe fata. Cred ca il inmoi in apa cu ceai de tei iar apoi imi voi pune masca cu miere, iaurt si ceai de musetel/tei....Relaxeaza pielea la maxim....

http://alimentara.libertatea.ro/username18
joy_18
Postat pe 29 Septembrie 2010 20:21
eu nu am probleme, insa folosesc o crema de fata care hidrateaza in profunzime de la forever life
G1ul1a
Postat pe 29 Septembrie 2010 20:26
De la 25 de ani......Dormi 7-8 ore pe noapte,daca poti intre 22.30 si 02 noaptea, bea multe lichide.......Da-le-n colo de creme ....pina la 30 de ani nu te atinge de ele,pentru ca devii sclava lor....
kudika227120
Postat pe 29 Septembrie 2010 20:27
Eu am citit undeva intr-o revista pe net..nu mai stiu acum unde ca nu mai gasesc....in fine... despre o cosmeticiana care la 50 de ani nu are nici un rid pentru ca si-a ingrijit pielea cu uleiuri (cum ar fi ulei de aragan, macese....etc).... .... Nici nu sti ce sa mai crezi.....
joy_18
Postat pe 29 Septembrie 2010 21:16
Astea-s povesti de revista....conteaza mult si ereditatea si ingrijirea...dar, la 50 de ani fara riduri, e o mare-mare gogoasa....
kudika226898
Postat pe 30 Septembrie 2010 08:03
De la: kudika226898, la data 2010-09-30 08:03:15Astea-s povesti de revista....conteaza mult si ereditatea si ingrijirea...dar, la 50 de ani fara riduri, e o mare-mare gogoasa....


eu nu am riduri ! asa ca nu e gogoasa !
coldwind
Postat pe 30 Septembrie 2010 08:12
De la: coldwind, la data 2010-09-30 08:12:47
De la: kudika226898, la data 2010-09-30 08:03:15Astea-s povesti de revista....conteaza mult si ereditatea si ingrijirea...dar, la 50 de ani fara riduri, e o mare-mare gogoasa....


eu nu am riduri ! asa ca nu e gogoasa !


Si ai 50 de ani?
kudika226898
Postat pe 30 Septembrie 2010 17:36
Produse naturiste de la Calivita, tratament pt riduri
Pt detalii, delyiutza_p@yahoo.com
delyiutza_p
Postat pe 3 Octombrie 2010 14:15
Minciunica MLM....
kudika226898
Postat pe 4 Octombrie 2010 00:51
De la: themilady, la data 2010-09-13 09:03:37Buna fetelor, am o intrebare. De ceva timp ma confrunt cu riduri urate pe sub ochi As vrea sa incep ceva sedinte de ultrasunete cu colagen si de asemenea masaj facial, oare e ok pt varsta de 25 de ani? Masaj as vrea sa fac 1 data pe sapt, iar sedinta cu colagen(ultrasunete)saptamanal.
Multumesc


nu stiu ce sa spun..mai degraba mi se par solutii asa mai pentru o varsta mai inaintata...mai bine gaseste o crema foarte buna anti-rid speciala pentru zona din jurul ochilor
criss84
Postat pe 4 Octombrie 2010 18:17
Crema special conceputa pentru ingrijirea ochilor, fara chimicale:
http://www.gononi.info/ro/face/face7.php
colnago
Postat pe 4 Octombrie 2010 21:59
kudika226898
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:23
De la: themilady, la data 2010-09-13 09:03:37Buna fetelor, am o intrebare. De ceva timp ma confrunt cu riduri urate pe sub ochi As vrea sa incep ceva sedinte de ultrasunete cu colagen si de asemenea masaj facial, oare e ok pt varsta de 25 de ani? Masaj as vrea sa fac 1 data pe sapt, iar sedinta cu colagen(ultrasunete)saptamanal.
Multumesc


Cerceteaza ULEIUL DE ARGAN COSMETIC!
cristalnou
Postat pe 30 Ianuarie 2011 23:50
De la: sweetgirll, la data 2010-09-13 12:07:22Eu iti recomand radiofrecventa tripolara,am incercat-o si eu si prietenele mele si am fost foarte multumita de rezultat. Am facut 6sedinte,rezultatul se vede dupa a2a sedinta de tratament.M-a costat 420euro pachetul de 6sedinte sau 90euro pretul pe sedinta.


La banii astia iti recomandam curentul tripolar sau trifazic garantat iti trec(prin corp) Acum sincer nu stiu cum castigati voi un banut dar sunteti complexate rau... ridurile alea amarate sunt dovada imbatranirii voastre..sa acceptati asta ca oricum sunteti frumoase cu sau fara ele.De ce nu imbatraniti odata cu noi barbatii si sa lasati mama natura sa-ti faca treaba?
Gicutza_
Postat pe 31 Ianuarie 2011 00:03
Buna fetelor , din propria experienta pot recomanda STRIVECTIN SD - NIA , un produs nu chiar asa de ieftin insa cu rezultate sigure. Produsul este recomandat persoanelor peste 30 de ani si inlatura ridurile si vergeturile. Sotia mea foloseste aceste produse si este multumita de efect. Am un tub in plus de 150 ml la pretul de 350 RON. Contact: lucreazacunoi@gmail.com
geo000
Postat pe 3 Martie 2011 04:03
De la: geo000, la data 2011-03-03 04:03:25Buna fetelor , din propria experienta pot recomanda STRIVECTIN SD - NIA , un produs nu chiar asa de ieftin insa cu rezultate sigure. Produsul este recomandat persoanelor peste 30 de ani si inlatura ridurile si vergeturile. Sotia mea foloseste aceste produse si este multumita de efect. Am un tub in plus de 150 ml la pretul de 350 RON. Contact: lucreazacunoi@gmail.com


Care-i "propria experienta", daca il foloseste sotia?
rashela
Postat pe 3 Martie 2011 04:12
Simplu! Persoana care are produsul este chiar langa mine si vad efectele, nu spun din ce am auzit...plus ca folosesc produsul si eu dar sunt doar la inceput.
geo000
Postat pe 3 Martie 2011 04:26
Pentru atenuarea ridurilor de sub ochi folositi comprese cu decoct de trei frati patati ,10 minute seara,nu stati cu ochii in calculator fara sa faceti 5-10minute pauza la fiecare ora,nu fumati,faceti masaj combinat cu presopunctura cu creme bogate in colesterol
carmen_natural
Postat pe 29 Aprilie 2011 22:45
Buna tuturor femeilor si fetelor...va scriu din experienta mea de la 17 ani , am ajuns acum al 37 fara nici un rid si ten perfect curat( cate un cos din cand in cand dar se intelege , la menstruatie , praf , maini murdare , in fine) Eu , de la varsta de 17 ani nu ma facut altceva decat sa imi ingrijesc tenul si corpul in timpul pe care l-am dispus, dar o ora , doua puteti sa faceti asta pe saptamana.Deci:
- niciodata nu m-am culcat nedemachiata;
- niciodata nu am intrat in bucatarie sa gatesc fara sa ma demachiez( la aburii din bucatarie se deschid porii si toata mizeria pe care o aveti pe ten din cursul zilei , praf , machiaj intra in piele si in timp se vad urmele)
- niciodata nu m-am spalat cu apa (cateva exceptii daca mi-a fost rau) si cu sapun ,..indiferent de care este el;
- cremele mele nu au fost decat NIVEEA si Lotiune Tonica de castraveti (8 lei in comert)
- mastile mele au fost de doua tipuri : una din argila , cateva picaturi de lamaie, o picatura de ulei de masline ...apoi a doua un cub de drojdie proaspata cu cateva picaturi dintr-o lamaie si o picatura de ulei de masline , aceste masti le aplicati numai dupa o demachiere si tonifiere in prealabil , dupa masca pe care o tin cam 20 min , de fapt pana cand simtiti ca vi se usuca fata ,imi aplin rondele de castraveti dub ochi unde apar ridurile si cu ele stau 30min la tv.Eu de multe ori fac mai multa compozitie si imi aplic si pe corp.
- beau intotdeauna 2 litri de apa plata pe zi , ca este iarna sau vara , apa ajuta la hidratarea tenului.
- iarna folosesc mai des fond de ten apara tenul de factorii vremii.
Deja pentru mine este obisnuinta si nu mi se pare prea greu , dupa fiecare demachiere daca nu sunt prea obosita sau cand stau in pat imi fac exercitii faciale ...cu degetele masez in plancircular tenul in jurul ochilor , tamplele , fruntea pentru a nu se forma riduri ,,
kudika333523
Postat pe 30 August 2011 15:54
Bravo ,asa ar trebui sa faca toate femeile de la virste fragede ca sa le intre in ritmul normal al vietii.
carmen_natural
Postat pe 30 August 2011 17:06
Pentru ridurile din jurul ochilor va recomand crema pentru conturul ochilor Kianty Eye Lift Ox de la Bruno Vassari. Aceasta crema chiar isi face treaba bine!
Amalia06
Postat pe 5 Februarie 2012 04:58
Eu iti recomand sa actionezi si din interior cu suplimente naturale cu antioxidanti. Iti recomand cu incredere produsul anti-aging Revidox care da rezultate vizibile dupa primele 2 luni de utilizare. Vei vedea ca tenul este mai luminos si ridurile dispar, parul devine mai stralucitor si toate celulele se regenereaza fiindca Revidox lupta de fapt impotriva radicalilor liberi. Succes!
kudika_5391
Postat pe 23 Aprilie 2012 12:42
De la: kudika_5391, la data 2012-04-23 12:42:59Eu iti recomand sa actionezi si din interior cu suplimente naturale cu antioxidanti. Iti recomand cu incredere produsul anti-aging Revidox care da rezultate vizibile dupa primele 2 luni de utilizare. Vei vedea ca tenul este mai luminos si ridurile dispar, parul devine mai stralucitor si toate celulele se regenereaza fiindca Revidox lupta de fapt impotriva radicalilor liberi. Succes!


Nu fiti toante....
kudika226898
Postat pe 23 Aprilie 2012 17:18
Buna,
Eu nu iti recomand sa faci nici un fel de tratament din acesta inovator, deoarece esti tanara si cu cat apelezi acum la tratamente faciale cu atat o sa ai nevoie mai des.Incerca mai bine sa hidrtatezi zona foarte bine, dimineta s sera inainte de culcare si o sa vezi rezultate.Eu pot sa spun ca folosesc produse SOSTAR, aparute noi pe piata romaneasca,care au intrat insfarsit si in Romania,din Grecia si cel putin crema de ochi este geniala si este si in cantitate mare,fata de toata produsele existente pe piata adica la 50 ml si are si SPF 15.Mie personal si prietenelor mele carora le-am recomandat crema au foat foarte incantate si chiar au vazut si rezultate.
kudika109317
Postat pe 10 Mai 2012 11:52
n te mai chinui ,foloseste o crema c acid glicolic pe care ti-o poti cmpara in franta sa germania.special conceputa pt conturl ochilor,gen Neostrata,n bn ecran solar si ochelari de soare cu protectie maxima,daca ai peste 28 -30 de ani n peeling mediu rezolva rapid problema
kudika515148
Postat pe 12 Iunie 2012 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sprancene 9 De la: kudika004339 9 Aprilie 2009 15:50
brobonele 6 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:52
soarele...si pielea.. 6 De la: camitzza7 28 Iunie 2010 13:28
GAMA DE LUX CREME ANTI RIDE 1 De la: ocaziebuna 11 Mai 2011 15:28
BA Vergeturine Crema 2 De la: viobarbu 8 Iulie 2009 11:49