Setari Cookie-uri

Pareri despre meseria de manichiurista

Buna fetelor, poate ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi. De mult timp m-am gandit sa ma inscriu la un curs de manichiura-pedichiura. Vreau sa-mi spuneti care sunt parerile voatre: daca se merita, cam cat trebuie sa investesc, care e profitul pe luna, cum sa-mi fac o clientela. Eu am talent la pictura si mi s-a recomanat ca atunci cand voi face cursul sa-mi specializez pictura pe unghii pentru ca atunci as avea avantaje. Meseria cred ca o sa-mi placa pentru ca stiu cu ce se mananca si in plus imi plac lucrurile care necesita multa atentie si calm( eu am terminat profilul arte plastice) .Pls HELP !!!
roxy_poxxy_grace
Postat pe 15 Septembrie 2010 00:43
buna....
eu cred ca oricare meserie te carecterizeaza pe tine este buna......
morticcia
Postat pe 15 Septembrie 2010 01:09
De la: morticcia, la data 2010-09-15 01:09:02buna....
eu cred ca oricare meserie te carecterizeaza pe tine este buna......

Asta asa, dar vreau sa stiu care e apoximativ castigul....daca reusesc sa-mi gasesc loc de munca fara sa am o clientele formata.
roxy_poxxy_grace
Postat pe 15 Septembrie 2010 01:13
asta depinde foarte mult si de tine cat de sociabila este .....intelegi ce vreau sa zic......
la inceput e greu dar ..
ies bani frumosi dar ai mult pana atunci.......
morticcia
Postat pe 15 Septembrie 2010 01:51
daca esti pasionata de acest lucru poti incerca. Banii vor veni in timp o data cu clientela stabila, mult succes !
negrul_de_serviciu
Postat pe 4 Octombrie 2010 11:34
De la: roxy_poxxy_grace, la data 2010-09-15 00:43:21 Buna fetelor, poate ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi. De mult timp m-am gandit sa ma inscriu la un curs de manichiura-pedichiura. Vreau sa-mi spuneti care sunt parerile voatre: daca se merita, cam cat trebuie sa investesc, care e profitul pe luna, cum sa-mi fac o clientela. Eu am talent la pictura si mi s-a recomanat ca atunci cand voi face cursul sa-mi specializez pictura pe unghii pentru ca atunci as avea avantaje. Meseria cred ca o sa-mi placa pentru ca stiu cu ce se mananca si in plus imi plac lucrurile care necesita multa atentie si calm( eu am terminat profilul arte plastice) .Pls HELP !!!

da este o meserie din care se scot bani frumosi...dar trebuie sa muncesti...sa faci lucrul acesta undeva unde ai "vad"...afirmarea o poti face muncind in timpul scolii voluntar...si da este o meserie care este cautata peste tot.
RUY_BLAS
Postat pe 4 Octombrie 2010 11:42
in viata important este sa faci ceea ce iti place, si la un moment dat poate fi banoasa daca dai dovada de pricepere si perseverenta bafta
bombonik_babardik
Postat pe 4 Octombrie 2010 11:48
Bafta in ceea ce iti doresti, dar in cazul in care vei face manichiura nu uita de STERILIZAREA instrumetarului pe care cele mai multe manichiuriste il neglijeaza sau il fac partial!!!!! E foarte important.
rszil
Postat pe 4 Octombrie 2010 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mersul la sala 3 De la: kudika_934669 17 Decembrie 2013 09:45
Citate despre educatie 31 De la: franziska_eu 31 Martie 2012 13:33
Documentar Dr.G 63 De la: criszoe 1 Aprilie 2012 11:27
RUGACIUNE FACATOARE DE MINUNI 18 De la: kudika_33597 10 Noiembrie 2015 15:50
zapter 2 De la: scorpyoW 22 Ianuarie 2011 18:17