Setari Cookie-uri

Puncte Negre

Buna! am o mare problema cu punctele negre am incercat tot felul de geluri pt curatare..creme si am fost la cosmetica si dermatolog si nimic.
As vrea sa-mi cumpar plasturi pt puncte negre,dar am citit pe undeva ca daca in zona unde lipesc plasturele am par o sa-mi creasca in continuare.Ideea este ca eu nu am par,am puf. SI nu as dori sa-mi creasca par in locul punctelor negre
Vr sa va intr daca ati folosit si de unde pot cumpara acesti plasturi.MS
RBD4everlove
Postat pe 15 Septembrie 2010 18:08
lol...de la farmacie...da mai bn te lipsesti
fall4u
Postat pe 28 Septembrie 2010 05:20
Eu am folosit plasturii aia si nu m-au ajutat la absolut nimic! Inafara de faptul ca am dat niste bani....

In ultima vreme folosesc doua produse simultan - Clean&Clear Blackhead Clearing si Clean&Clear Shine Control (pentru ca am mereu fata lucioasa si inteleg ca asta atrage praful = puncte negre) si am inceput deja sa va rezultate.

Nu mai lucesc ca un bec:) si am fata mai curata.

P.S: Si orice ai face, sa nu te apuci sa "umbli" la punctele negre acasa...
kantral
Postat pe 29 Septembrie 2010 16:27
Te`ai intrebat vreodata de ce apar comedoanele ca sa sti cum sa scapi de ele?
Iti spun eu: comedoanele apar in urma acumularii unui amestec de sebum,celule moarte...impuritati....care blocheaza porii....prin urmare culoarea inchisa a comedoanelor la suprafata pielii este data de faptul ca sebumul in contact cu oxigenul se oxideaza si devine închis la culoare.
Sunt curioasa cum iti ingrijesti tenul...daca folosesti exfoliant sau vara,un spray hidratant...o crema pt ten gras sau mixt....
Pe sistemul "cauza-efect" poti rezolva cam orice problema!
AdrianaR
Postat pe 29 Septembrie 2010 16:39
Mergand pe cauza - efect am inceput sa folosesc produsele de la Clean&Clear....Ca sa imi curat porii cat mai bine:) Nu asa trebuie procedat?
kantral
Postat pe 29 Septembrie 2010 16:50
Cine ti`a recomandat produsele acestea?Cumva vreun medic?
Eu te`am intrebat cum iti ingrijesti tenul de zi cu zi...in primul rand:exfoliant ai folosit vreodata?
Folositi tot felul de produse-tratament si va mirati ca aveti probleme...
AdrianaR
Postat pe 29 Septembrie 2010 16:55
Mi le-a recomandat farmacista. Mi-a spus ca multe persoane care le folosesc sunt multumite. Si pana in prezent s-a dovedit ca a avut dreptate...In cazul meu chiar au dat rezultate!

Sigur ca cei care au probleme grave ar trebui sa apeleze la medic. La mine nu a fost cazul si am cautat sa rezolv micile imperfectiuni cu produse cosmetice. Nu cred ca este gresit sa folosesti produse care iti sunt recomandate de persoane care au obtinut rezultate bune atata timp cat problemele tale de ten nu sunt foarte grave...
kantral
Postat pe 29 Septembrie 2010 17:28
da,scuza`ma,intrebarile erau pentru RBD4everlove
oricum cu tenul nu`i de jucat,exista 3 tipuri de ten,tendinte ale tenului...ceea ce functioneza pt tine nu functioneaza pt altcineva...si oricum orice femeie care are grija de igiena ei are grija sa se ocupe pe cat posibil si de ten!
AdrianaR
Postat pe 29 Septembrie 2010 17:38
eu am folosit de la clerasil,pt puncte negre special ,a functionat atata timp cat il foloseam zilnic ,de 2 ori pe zi,dimineata si seara,aplicam cu un buuretel !
blaa
Postat pe 29 Septembrie 2010 17:39
Pai cam asa e cu toate produsele:) Trebuie folosite regulat. Ca da nu..ce folos
kantral
Postat pe 29 Septembrie 2010 18:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-mi vopsesc parul? 4 De la: mimi_ca29 4 Aprilie 2011 07:20
Boala de nervi sau boala pe sistem nervos 12 De la: polin 11 Decembrie 2011 22:20
atacuri de panica.. 9 De la: battleofwits 24 Aprilie 2011 22:49
Crystal Hotels Admiral Resort Suites & Spa Side 5* All Inclusive 1 De la: catalin_2704 2 August 2010 13:54
Este nevoie de psiholog? 2 De la: kudika_13322 6 Februarie 2016 14:17