Setari Cookie-uri

varfuri despicate

fetelor,stiti la ceva timp tre`sa mergem sa ne taiem varfurile despicate,offfff...insa nu-mi convine sa merg de fiecare data la salon,stiti voi ii zic sa-mi dae 2cm si-mi taie 7,asa sunt toateeee,parca-s surde,si nu vreau sa mai patesc,mai ale ca mi-am lasat parul sa creasca;;)

Am citit undeva k ni le putem taia sing.aksa,insa ma gandesc k o foarfeca din casa are ceva in minus fata de cea prof.si imi e frik sa nu-l tocesc si mai rau:(:(:(
stiti ceva????
voi ati incercat acasa,cum au ramas varfurile?
kudika313344
Postat pe 17 Septembrie 2010 13:27
Iei cate o suvita mai mare si o rasucesti pana incep sa iasa varfurile firelor de par si incepi sa gradinaresti !!Asta am incercat-o si pot sa spun ca daca nu exagerezi e ok.
Inca o metoda de care am auzit este sa stai cu capul in jos, piepteni bine parul si...tai.Dar iti trebuie o foarfeca foarte buna.Si nu lua prea mult din par cel putin pana iti formezi mana.
Succes !!
diana1981
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:30
kudika313344
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:03
Dak vrei sa-ti faci niste ,,scarite"frumoase fa-te singura.Nu se intampla nimic dak folosesti foarfeca d casa,dar pune pe cineva s te ajute
Valy90
Postat pe 17 Septembrie 2010 21:44
kudika313344
Postat pe 17 Septembrie 2010 23:02
http://www.youtube.com/watch?v=Pyo7DXKT3lg
ti-am trimis un link care ar putea sa te ajute, tipa are parul lung, dar aceeasi metoda se poate aplica si pt un par mai scurt ( eu il am un pic mai lung de umeri si asa il tund). Good luck!
cocoa_dreams
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:35
te-ai gandit sa folosesti crema facuta acasa??? ia incearca!!! o sa ti se para o nebunie da crede-ma ca nu sunt unica care foloseste si chiar da roade!!! un galbenus de ou,10 pic de vit a si 5 caps de vit e(sunt ca niste ovule care trebuie sa le spargi si sa scurgi lichidu),2 ling de ulei masline si ulei de ricin!!! deci te gandesti acum!!! asta vrea sa imi pun omleta in cap??? da da roade!!! si te costa mai putin decat un balsam de par sau orice alta crema!!!bafta si nu ai nimic de pierdut daca il incerci....aaa....tine-l cel puti 40 min,chiar si 2 ore!!!
kudika320867
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:50
fetelor va implor

nu va taiati singure parul!!! va implor

tipa din filmulet are calificarea necesara sa faca totul sa para simplu . stiu ca de multe ori e greu de mers la coafor,e greu sa ai incredere in toate coafezele nebune,care spun ca taie varfuri si de fapt....taie tot ce prind.

dar va implor nu vreau sa vad la stiri ca au fost nu stiu cate sinucideri in tara dupa o tunsoare facuta ...dupa vizionarea unui filmulet pe youtube.

cine chiar simte nevoia sa-si tunda varfuletele,veniti pe la mine. promit ca nu tai mai mult de jumate de cm si va fac parul sa arate la fel de frumos,ca al tipei din filmulet.

nu caut sa fac pe desteptul dar,sincer ....am vazut multe la viata mea,de la vopsituri facute acasa,permanente,tunsori...pana la coafaturi ramase cu bigudiuri si perii prinse in par.

niciuna nu a aratat mai bine ca cel mai oribil serviciu din coafor e de apreciat oricum bunavointa tipei care a postat filmuletul....dar e foarte usor sa devieze totul in drama,atunci cand facem astfel de experimente

va astept cu drag fetelor
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:08
De la: kudika313344, la data 2010-09-17 13:27:17fetelor,stiti la ceva timp tre`sa mergem sa ne taiem varfurile despicate,offfff...insa nu-mi convine sa merg de fiecare data la salon,stiti voi ii zic sa-mi dae 2cm si-mi taie 7,asa sunt toateeee,parca-s surde,si nu vreau sa mai patesc,mai ale ca mi-am lasat parul sa creasca;;)

Am citit undeva k ni le putem taia sing.aksa,insa ma gandesc k o foarfeca din casa are ceva in minus fata de cea prof.si imi e frik sa nu-l tocesc si mai rau:(:(:(
stiti ceva????
voi ati incercat acasa,cum au ramas varfurile?


cu coaforul e ca in dragoste....cand te astepti mai putin,atunci e cel mai dezamagitor.

mereu am cautat sa fac cel mai bine cea ce fac,sa ascult clienta,sa tund putin,sa am grija mereu sa nu ard parul,preturi civilizate....

dar mereu e foerte greu din cauza miilor de tute de coafeze care dau rasol.

cand ao femeie a suferit,o data,de doua,de 10 din cauza coaforului,pentru cine isi da silinta cu adevarat,e de o mie de ori mai greu... sao faci sa creada in tine,destul cat sa vada ca esti cu adevarat altfel

de asta nu angajez stilisti la salonul meu,de asta stau eu toata ziua acolo,prefer sa lucrez eu... eu cu mana mea imi controlez viata si rezultatul serviciilor mele.nimeni nu-si va da mai mult silinta ca mine
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:28
insa ma gandesc k o foarfeca din casa are ceva in minus fata de cea prof.si imi e frik sa nu-l tocesc si mai rau:(:(:(
stiti ceva????[/quote]

are...doua maini de profesionist(de preferat-se intampla si sa nu), ca de-aia ne alegem fiecare cate o meserie
mitura
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:14
De la: mitura, la data 2010-09-18 13:14:38insa ma gandesc k o foarfeca din casa are ceva in minus fata de cea prof.si imi e frik sa nu-l tocesc si mai rau:(:(:(
stiti ceva????


are...doua maini de profesionist(de preferat-se intampla si sa nu), ca de-aia ne alegem fiecare cate o meserie [/quote]
ai dreptate mitzule

foarfeca de acasa,nu e ascutita asa cum ...ar trebui ce putin sa fie cea de la coafor.

eu am vazut lucrand in trecut in saloane,clientele colegilor mei,care nu aveau mereu foerfece noi,din aliaje deosebite, veneau mai des la tuns de varfuri. la fel de rau,face si foarfeca de filat (aceea cu dintisori). foarfeca de filat garanteaza varfuri despicate in 2 sapt. dupa tuns. cu toate ca face rau,e foarte folosita deoarece indulceste gauri,pierde scari nedorite,face franjuri usor ssmd. in pricipiu e folosita de cei care sunt incepatori sau ignoranti.

tunsul de varfuri (5 mm) trebuie facut la 6/8 saptamani. sunt o multime de coafeze care,fac in asa fel incat ,clienta sa revina la 4 sapt. in acest fel,cine vrea par lung,anunge sa spuna" tunsul periodic e mit,nici nu creste parul,nici sanatos nu arata".

te astept la un tuns mitule pentru tine asigur si cazare
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Septembrie 2010 13:36
e ft buna masca cu galbenusul de ou.o folosesc si eu si da roade.
Alessia06
Postat pe 18 Septembrie 2010 15:42
De la: kudika167933, la data 2010-09-18 15:42:16e ft buna masca cu galbenusul de ou.o folosesc si eu si da roade.

daca storci un pic parul in prosop(delicat,usor,fara sa freci agresiv) masca va fi si mai senzationala
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Septembrie 2010 15:44
Prepar 'omleta'asta de ff mult timp,si da,chiar da roade,doar k n-am pus si vitaminele,o sa-mi iau...
..deobicei pun ulei de masline,cateva picaturi de s.de lamaie,putin otel(de mere)galbenus de ou iar uleiul de ricin il aplic doar la radacini,cam o ora inainte sa-mi fac baie.uneori aplic uleiul de masline pe lungime si de ricin la radacini si-l las toata noapte,si chiar face 'lucru bun',mai ales k l-am avut ff deg.avadu-l blond+placa saptamanl,m-au ajutat enorm.Uleiul de masline,neaparat extravirgin(atat cat o fi) chiar face minuni!!!


kudika313344
Postat pe 19 Septembrie 2010 00:16
ha ha ha tipa din filmul o face mai bine ca la multe sloane de cartier nde am fostmi a aliniat parul si au taiat si culmea m-au si taxat pt asta.asa putea sa mi taie si mama acasa
happycorazon
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:02
interesant!
kudika322371
Postat pe 20 Septembrie 2010 16:00
De la: kudika320867, la data 2010-09-18 11:50:32te-ai gandit sa folosesti crema facuta acasa??? ia incearca!!! o sa ti se para o nebunie da crede-ma ca nu sunt unica care foloseste si chiar da roade!!! un galbenus de ou,10 pic de vit a si 5 caps de vit e(sunt ca niste ovule care trebuie sa le spargi si sa scurgi lichidu),2 ling de ulei masline si ulei de ricin!!! deci te gandesti acum!!! asta vrea sa imi pun omleta in cap??? da da roade!!! si te costa mai putin decat un balsam de par sau orice alta crema!!!bafta si nu ai nimic de pierdut daca il incerci....aaa....tine-l cel puti 40 min,chiar si 2 ore!!!
......................linguri sau lingurite ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
fatavesela
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:39
O solutie foarte buna ar fi produsele din gama Gerovital Plant Tratament pentru par degradat. Gama Gerovital Plant Tratament se situeazã la limita dintre produsele cosmetice de înfrumuseþare a pãrului ºi cele farmaceutice.

Puteti sa aflati mai multe detalii despre produse pe acest site http://www.trender.ro/campanie-gerovital-plant-tratament, ba chiar puteti sa le incercati gratuit :)
trenderita_Cristiana
Postat pe 21 Septembrie 2010 11:20
ms pt.sfaturi:*
kudika313344
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:19
Buna
In legatura cu tunsul varfurilor acasa- da este posibil dar uneori: 1-poti sa si exagerezi, 2- farfecul de casa poate rupe parul ceea ce ar provoca despicarea si mai intensa a firelor, 3- cel mai sigur e sa apelezi la cineva care se pricepe.

Oricum, mai rapsund la o intrebare,- de ce taie 7 cm, cand eu spun doar 2cm????
Pai mai mult ca sigur se taie parul deja despicat- incercând sa ti-l protejeze pe cel viu, insa aceasta e greseala colegilor mei, deoarece nu stiu sa asculte. Clientii vor 2 cm. deci 2 sa fie :)

Perfect normal. TOTUSI: te rog eu nu te tunde acasa, sa nu faci ceva ce nu va mai putea fi corectat!

Succes.
Daca ceva poti sa mai apelezi, raspund cu placere!


Cristina_Cerga
Postat pe 17 Octombrie 2010 15:54
vand rochie de mireasa, poze pe profil
adela22_grace
Postat pe 17 Octombrie 2010 15:57
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse pentru a preveni despicarea firelor de par 2 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:00
par distrus 17 De la: balrog 14 Martie 2011 12:34
Cresterea parului 14 De la: katwoman 14 Mai 2009 19:22
SOLUTII PENTRU PAR! 2 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:49
Vopsea L'oreal 1 De la: Alinaella 15 Octombrie 2014 23:15