Setari Cookie-uri

Ce inseamna de fapt a fi romantic(a)?

De ceva vreme am navigat prin majoritatea topicurilor si a articolelor Kudica. Azi m-am oprit asupra celui despre Barbatii din fiecare zodie(sau ceva de genul asta) si...s-a atins putin ideea de romantism pentru acestia. Acum, din punctul meu de vedere, nu trebuie generalizat, ba mai mult, nu in functie de zodie, pentruca, repet, pt mine, asta e o modalitate de a cataloga, de a inscrie o persoana turma de oite..
Cum vedeti voi romantismul? Credeti ca, pentru barbati, a fi romantic inseamna a renunta la masculinitate?
matic888
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:11
Eu nu ma consider si nu imi doresc sa fiu romantic, insa sunt curios de raspunsuri.
battleofwits
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:14
Personal, nu sunt de acord cu ideea de cina romantica luata la...Restaurant, in public. Ptca nu mai este asa de romantic. Trebuie sa-ti cenzurezi anumite gesturi, conversatia( vecinul poate auzi tot intr-un moment de liniste la masa lui), intreruperile chelnerilor. Cel mai frumos ambient e acasa (gen :la mine sau la tine sau dc nu, o zi la mine o zi la tine), unde iti poti creea ce mediu vrei tu, unde poti fi cu adevarat intim si ...sa-ti manifesti asa cum intelegi tu, roamntismul.

Acum, ce cred eu ca e romantic: un buchetel de lacramioare primavara in loc de obinuitul si hiperutilizatul buchet de trandafiri; o vizita in parculetul pentru copii pentru a profita de neatentia jandarmilor si a face turul..chesiilor alea( in orasul meu eu nu am voie sa ma joc in alea,cica sunt prea mare...si ...vine nenea politaiu si da amenda) in loc de..sucul la terasa...; un biletel, o scrisoare cv pusa in geanta in secret, in loc de sms, mail sau chiar spusa direct(asa vei pastra si amintirea..) ( eu primesc asa ceva); iubitul sa accepte sa se uite la un film siropos cu tine si sa te tina in brate, sincer, protector, chiar daca arde de nerabdare macar sa afle scorul STEAUA-LIVERPOOL de la prietenul cel mai bun. Acum..stiu, sunt doar niste idei adolescentine dar, in jurul meu, fetele de pe la 14 ani deja isi doresc "chestii de oameni mari" barbati(nu baieti) cu bani, masini,...
matic888
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:23
Romantismul a murit de multa vreme.Inca nu ai aflat?Nu mai exista barbati romantici.
straina
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:33
Eu nu imi doresc un barbat romantic asa ca nu plang dupa ei
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:36
De la: straina, la data 2010-09-20 11:33:07Romantismul a murit de multa vreme.Inca nu ai aflat?Nu mai exista barbati romantici.


te contrazic cu desavarsire
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:38
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 11:38:06
De la: straina, la data 2010-09-20 11:33:07Romantismul a murit de multa vreme.Inca nu ai aflat?Nu mai exista barbati romantici.


te contrazic cu desavarsire

ai argumente?dovezi?
straina
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:39
"o vizita in parculetul pentru copii pentru a profita de neatentia jandarmilor si a face turul..chesiilor alea"
"iubitul sa accepte sa se uite la un film siropos cu tine si sa te tina in brate, sincer, protector"

de ce va place voua sa-i chinuiti in halul asta?
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:50
De la: matic888, la data 2010-09-20 11:11:46 De ceva vreme am navigat prin majoritatea topicurilor si a articolelor Kudica. Azi m-am oprit asupra celui despre Barbatii din fiecare zodie(sau ceva de genul asta) si...s-a atins putin ideea de romantism pentru acestia. Acum, din punctul meu de vedere, nu trebuie generalizat, ba mai mult, nu in functie de zodie, pentruca, repet, pt mine, asta e o modalitate de a cataloga, de a inscrie o persoana turma de oite..
Cum vedeti voi romantismul? Credeti ca, pentru barbati, a fi romantic inseamna a renunta la masculinitate?


un barbat poate fi la fel de bine si romantic si masculin. cei ce cred ca daca fac un gest frumos,ca dada duc o floare unei femei,vor fi catalogati altfel,vazuti mai putin masculini....sa fie de ras.

in romania observ un fenomen cu adevarat sinistru si trist.
la inceput am crezut ca doar o impresie a mea. am crezut ca numai cei la andropauza fac precum tatal meu....
dar nu e esa...barbatii nu mai stiu sa se bazeze pe realitate,pe cum sunt ei ci adevarat,femeile la fel...nu mai vor caracter si bun simt...vor masini:))))

barbatii,ajung sa locuiasca cu chirie,cu parintii,in gazda, darcumpara masini scumpe,fac rate,vand hainele de pe ei pentru o masina scumpa.

in momentul in care un barbat creste cu impresia ca masina,situatia lui materiala,aparenta unei situatii materiala, reduc riscul de-a fi refuzat,atunci cand ei cred ca asta ajunge pentru a "marca", au tendinta sa uite sa mai cumpere flori(de multe ori nu mai au bani ca au platit rata),sa coboare din masina atunci cand asteapta o fata....

acum...vom spune.."daaa sunt numai golani,slabi de inger,tanatalai..."

dar,hai sa o luam si pe pertea cealalta...

cand unu se poarta frumos,e romantic,atent,dar apare la intalnire cu o masina de 2/3 mii de euro si tipa urca spunand.." haaa,vaaai, dar ce e easta? fostul meu avea nustiu ce ozn-eu de masina", nu e normal ca tantalaul sa ajunga sa creada ca mai bine functioneaza superficialitatea?

personal nu dau doi bani,arunc din masina orice astfel de parazita...
dar nu toata lumea e la fel....

nu cumva,am creat cu totii un cerc vicios? nu cumva superficialitatea femeilor,a alimentat mitocania si nesimtirea din barbatii din ziua de azi? nu cumva,multi au ajuns sa spuna....." pe daca tot sunt dator la banca 30 de ani pe o masina....la ce dracu sa ma mai obosesc sa-i iau si flori?"

iar ele la randul lor sa spuna" daca tot sunt prosti,daca tot nu stiu sa deschida gura,daca tot nu au tarie in ei...macar sa aibe o masina in care sa arat eu bine,sa aibe cash pe el,ssmd."

vreau sa intreb...ce e de facut? cunosc personal astfel de cazuri...baiat curat,pedant,educat,fizic prezentabil,tanar, a ajuns sa-mi spuna.." pei...sti cum sunt fetele in ziua de azi...toate casca gura la ce masina ai"

pana acum am crezut ca masina lui e de la firma unde lucreaza....

am fost uimit sa vad ca e o realitate cruda...superficialitatea tutelor,fara o fisa de 5 bani in geanta,alimenteaza prostia si mitocania multor barbati. dupa ce ajung sa realizeze ca o masina,ajunge ca sa le raspunda cineva,nu mai sunt capabili sa discute,sa cucereasca o femeie adevarata.
iar acele femei mai serioase,care poate au ele masina lor,banu lor,care sunt pe propiile picioare, femei care vor doar un trandafir si o vorba dulce, ajung sa intrebe pe forum " unde sunt barbatii adevarati"

nu vreau sa fiu acuzat ca generalizez....
vorbesc strict de genul tuta-martalog. sunt convins ca cei de aici avem joburi,griji,traim o viata cat de cat sanatoasa,reala,cu picioarele pe pamant.

ce facem? sunt prea multe uscaturi...prea multi tantalai,prea multa otrava e pe lumea asta...cei ce vor cu adevarat o viata civilizata, trebuie sa scormoneasca prea mult intre gunoaie,sa-si ia prea multe tepe...

vede cineva o umbra de speranta?

noi vorbim de romantism pe cand....lumea colcaie de golani si parazite...

ma intreb la modul cel mai serios,ce ar spune propiul mei copil pe la 25/30 de ani....

mie teama sa nu cumva sa ne reproseze...mie si mamei lui...ca de ce a fost adus pe lumea asta...

am o sora de 16 ani si incerc din rasputeri sa o fac sa asimileze niste principii adevarate,sa nu fie tuta.

deocamdata functioneaza dar ma tem de anturajul ei,de prostia din jurul nostru,de prostia vanduta la tv si prin toate mijloacele mass media.

ne intrebam de romantism...eu sincer ma intreb unde e umanitatea....unde vom ajunge...



...am scris cam mult sunt trezit pe dos azi,sper sa nu plictiseasca pe nimeni cearsaful meu
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 20 Septembrie 2010 12:04
De la: straina, la data 2010-09-20 11:39:43
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 11:38:06
De la: straina, la data 2010-09-20 11:33:07Romantismul a murit de multa vreme.Inca nu ai aflat?Nu mai exista barbati romantici.


te contrazic cu desavarsire

ai argumente?dovezi?


te invit oricand la o intalnire ,fara obligatii....

dupa,te las pe tine sa insiri daca e cazul,toate argumentele mele
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 20 Septembrie 2010 12:06
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 12:06:42
De la: straina, la data 2010-09-20 11:39:43
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 11:38:06
De la: straina, la data 2010-09-20 11:33:07Romantismul a murit de multa vreme.Inca nu ai aflat?Nu mai exista barbati romantici.


te contrazic cu desavarsire

ai argumente?dovezi?


te invit oricand la o intalnire ,fara obligatii....

dupa,te las pe tine sa insiri daca e cazul,toate argumentele mele


crezi ca-i asa usor cu mine?
straina
Postat pe 20 Septembrie 2010 12:14
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 12:04:48....

Tu vezi doar partea goala a paharului, pitipoance si cocalari sunt peste tot in lume, romania nu face exceptie.

Fiecare isi merita soarta, daca ei ii place sa se urce in mertan fara sa se uite la el, e problema ei, nu vad cu ce te afecteaza pe tine. Sau daca lui ii place sa iasa cu ea doar pentru ca e frumoasa, e problema lui. Lumea e perfecta asa cum e.

Eu in loc de romantism prefer onestitatea, insa fiecare vede fericirea cu ochi proprii.
battleofwits
Postat pe 20 Septembrie 2010 12:16
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 12:04:48
De la: matic888, la data 2010-09-20 11:11:46 De ceva vreme am navigat prin majoritatea topicurilor si a articolelor Kudica. Azi m-am oprit asupra celui despre Barbatii din fiecare zodie(sau ceva de genul asta) si...s-a atins putin ideea de romantism pentru acestia. Acum, din punctul meu de vedere, nu trebuie generalizat, ba mai mult, nu in functie de zodie, pentruca, repet, pt mine, asta e o modalitate de a cataloga, de a inscrie o persoana turma de oite..
Cum vedeti voi romantismul? Credeti ca, pentru barbati, a fi romantic inseamna a renunta la masculinitate?


un barbat poate fi la fel de bine si romantic si masculin. cei ce cred ca daca fac un gest frumos,ca dada duc o floare unei femei,vor fi catalogati altfel,vazuti mai putin masculini....sa fie de ras.

in romania observ un fenomen cu adevarat sinistru si trist.
la inceput am crezut ca doar o impresie a mea. am crezut ca numai cei la andropauza fac precum tatal meu....
dar nu e esa...barbatii nu mai stiu sa se bazeze pe realitate,pe cum sunt ei ci adevarat,femeile la fel...nu mai vor caracter si bun simt...vor masini:))))

barbatii,ajung sa locuiasca cu chirie,cu parintii,in gazda, darcumpara masini scumpe,fac rate,vand hainele de pe ei pentru o masina scumpa.

in momentul in care un barbat creste cu impresia ca masina,situatia lui materiala,aparenta unei situatii materiala, reduc riscul de-a fi refuzat,atunci cand ei cred ca asta ajunge pentru a "marca", au tendinta sa uite sa mai cumpere flori(de multe ori nu mai au bani ca au platit rata),sa coboare din masina atunci cand asteapta o fata....

acum...vom spune.."daaa sunt numai golani,slabi de inger,tanatalai..."

dar,hai sa o luam si pe pertea cealalta...

cand unu se poarta frumos,e romantic,atent,dar apare la intalnire cu o masina de 2/3 mii de euro si tipa urca spunand.." haaa,vaaai, dar ce e easta? fostul meu avea nustiu ce ozn-eu de masina", nu e normal ca tantalaul sa ajunga sa creada ca mai bine functioneaza superficialitatea?

personal nu dau doi bani,arunc din masina orice astfel de parazita...
dar nu toata lumea e la fel....

nu cumva,am creat cu totii un cerc vicios? nu cumva superficialitatea femeilor,a alimentat mitocania si nesimtirea din barbatii din ziua de azi? nu cumva,multi au ajuns sa spuna....." pe daca tot sunt dator la banca 30 de ani pe o masina....la ce dracu sa ma mai obosesc sa-i iau si flori?"

iar ele la randul lor sa spuna" daca tot sunt prosti,daca tot nu stiu sa deschida gura,daca tot nu au tarie in ei...macar sa aibe o masina in care sa arat eu bine,sa aibe cash pe el,ssmd."

vreau sa intreb...ce e de facut? cunosc personal astfel de cazuri...baiat curat,pedant,educat,fizic prezentabil,tanar, a ajuns sa-mi spuna.." pei...sti cum sunt fetele in ziua de azi...toate casca gura la ce masina ai"

pana acum am crezut ca masina lui e de la firma unde lucreaza....

am fost uimit sa vad ca e o realitate cruda...superficialitatea tutelor,fara o fisa de 5 bani in geanta,alimenteaza prostia si mitocania multor barbati. dupa ce ajung sa realizeze ca o masina,ajunge ca sa le raspunda cineva,nu mai sunt capabili sa discute,sa cucereasca o femeie adevarata.
iar acele femei mai serioase,care poate au ele masina lor,banu lor,care sunt pe propiile picioare, femei care vor doar un trandafir si o vorba dulce, ajung sa intrebe pe forum " unde sunt barbatii adevarati"

nu vreau sa fiu acuzat ca generalizez....
vorbesc strict de genul tuta-martalog. sunt convins ca cei de aici avem joburi,griji,traim o viata cat de cat sanatoasa,reala,cu picioarele pe pamant.

ce facem? sunt prea multe uscaturi...prea multi tantalai,prea multa otrava e pe lumea asta...cei ce vor cu adevarat o viata civilizata, trebuie sa scormoneasca prea mult intre gunoaie,sa-si ia prea multe tepe...

vede cineva o umbra de speranta?

noi vorbim de romantism pe cand....lumea colcaie de golani si parazite...

ma intreb la modul cel mai serios,ce ar spune propiul mei copil pe la 25/30 de ani....

mie teama sa nu cumva sa ne reproseze...mie si mamei lui...ca de ce a fost adus pe lumea asta...

am o sora de 16 ani si incerc din rasputeri sa o fac sa asimileze niste principii adevarate,sa nu fie tuta.

deocamdata functioneaza dar ma tem de anturajul ei,de prostia din jurul nostru,de prostia vanduta la tv si prin toate mijloacele mass media.

ne intrebam de romantism...eu sincer ma intreb unde e umanitatea....unde vom ajunge...



...am scris cam mult sunt trezit pe dos azi,sper sa nu plictiseasca pe nimeni cearsaful meu


ai pus punctul pe i...lipseste umanitatea.
straina
Postat pe 20 Septembrie 2010 12:16
De la: battleofwits, la data 2010-09-20 12:16:22
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 12:04:48....

Tu vezi doar partea goala a paharului, pitipoance si cocalari sunt peste tot in lume, romania nu face exceptie.

Fiecare isi merita soarta, daca ei ii place sa se urce in mertan fara sa se uite la el, e problema ei, nu vad cu ce te afecteaza pe tine. Sau daca lui ii place sa iasa cu ea doar pentru ca e frumoasa, e problema lui. Lumea e perfecta asa cum e.

Eu in loc de romantism prefer onestitatea, insa fiecare vede fericirea cu ochi proprii.


Este interesant ca vezi lumea perfecta,desi e departe de a fi asa.Dar e adevarat,fiecare e liber sa faca ce vrea.Onestitatea si respectul sunt lucruri f importante,dar din pacate si acestea cam lipsesc.Exista prea multa superficialitate in jur.
straina
Postat pe 20 Septembrie 2010 12:23
De la: straina, la data 2010-09-20 12:14:58
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 12:06:42
De la: straina, la data 2010-09-20 11:39:43
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 11:38:06
De la: straina, la data 2010-09-20 11:33:07Romantismul a murit de multa vreme.Inca nu ai aflat?Nu mai exista barbati romantici.


te contrazic cu desavarsire

ai argumente?dovezi?


te invit oricand la o intalnire ,fara obligatii....

dupa,te las pe tine sa insiri daca e cazul,toate argumentele mele


crezi ca-i asa usor cu mine?


nu ma astept sa fie usor.... nimic bun pe lumea asta nu se realizeaza cu usurinta.

pentru ceva bun,tre sa ne dam cu capul de toti peretii,sa ne luptam cu muntii,cu prostia omeneasca,sa scormonim prin munti de gunoaie.

intreba cineva ce ma deranjeaza pe mine....asta ma deranjeaza. sa trebuiasca sa umblu printre gunoaie,sa trebuiasca sa le vad in ochi,sa am de-a face cu ele.

din pacate,oricat ne mintim singuri ca totul e bine si frumos nu e asa.

daca vrei o persoana onesta,cu sufletul curat alaturi,tre sa scormonesti prin gunoaie,sa te uiti atent la ele,deoarece majoritatea oamenilor poarta masti. unii ca aparare,altii pe post de capcane. sa nu-mi spuna mie nimeni ca nu a bagat in seama gunoaie cu chip de om deosebit niciodata

sunt oameni care fac pe romanticii,fac pe dracu in patru,pana ajung acolo unde au vrut.
atunci,cei ce incearca,cei cei lupta,cei ce cauta,se trezesc ca au pus mana pe gunoi...nu stiu cum sa spele mai repede acea senzatie,acele amintiri,acel"miros"de golanie din propiile minti.

nu e jumatea goala. e realitatea cruda,dureroasa,infernala in care traim cu totii zilnic
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 20 Septembrie 2010 12:58

un barbat poate fi la fel de bine si romantic si masculin. cei ce cred ca daca fac un gest frumos,ca dada duc o floare unei femei,vor fi catalogati altfel,vazuti mai putin masculini....sa fie de ras.


_oktober_
Postat pe 20 Septembrie 2010 13:06
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 12:58:42
De la: straina, la data 2010-09-20 12:14:58
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 12:06:42
De la: straina, la data 2010-09-20 11:39:43
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-20 11:38:06
De la: straina, la data 2010-09-20 11:33:07Romantismul a murit de multa vreme.Inca nu ai aflat?Nu mai exista barbati romantici.


te contrazic cu desavarsire

ai argumente?dovezi?


te invit oricand la o intalnire ,fara obligatii....

dupa,te las pe tine sa insiri daca e cazul,toate argumentele mele


crezi ca-i asa usor cu mine?


nu ma astept sa fie usor.... nimic bun pe lumea asta nu se realizeaza cu usurinta.

pentru ceva bun,tre sa ne dam cu capul de toti peretii,sa ne luptam cu muntii,cu prostia omeneasca,sa scormonim prin munti de gunoaie.

intreba cineva ce ma deranjeaza pe mine....asta ma deranjeaza. sa trebuiasca sa umblu printre gunoaie,sa trebuiasca sa le vad in ochi,sa am de-a face cu ele.

din pacate,oricat ne mintim singuri ca totul e bine si frumos nu e asa.

daca vrei o persoana onesta,cu sufletul curat alaturi,tre sa scormonesti prin gunoaie,sa te uiti atent la ele,deoarece majoritatea oamenilor poarta masti. unii ca aparare,altii pe post de capcane. sa nu-mi spuna mie nimeni ca nu a bagat in seama gunoaie cu chip de om deosebit niciodata

sunt oameni care fac pe romanticii,fac pe dracu in patru,pana ajung acolo unde au vrut.
atunci,cei ce incearca,cei cei lupta,cei ce cauta,se trezesc ca au pus mana pe gunoi...nu stiu cum sa spele mai repede acea senzatie,acele amintiri,acel"miros"de golanie din propiile minti.

nu e jumatea goala. e realitatea cruda,dureroasa,infernala in care traim cu totii zilnic


asa este,realitatea este cruda si dureroasa.
si de multe ori ajungi la gunoi pt ca acolo te arunca altii.considera ca esti o jucarie care s-a invechit si atunci te arunca...
nuferii cresc in mlastini ...asa ca,nimic nu e imposibil.
straina
Postat pe 20 Septembrie 2010 13:08
Nu stiu cum e in cazul vostru, insa mie, nu cred ca imi ia mai mult de 5 minute pentru a stii daca am de-a face cu o persoana care are potential sau nu (ma refer la onestitate/umanitate/bla.bla). E adevarat ca "daca esti bun esti luat de prost", de aceea eu prefer sa fiu respectat decat sa fiu luat de prost :D.

Eu vad "romantismul" ca pe un sir de actiuni predefinite pe care le faci automat pentru a iti arata dragostea, ceea ce nu ma caracterizeaza. Eu sunt o fiere foarte rudimentara, fac doar ceea ce imi place, daca vreau sa ii dau o floare ii voi da o floare pentru ca vreau eu, nu pentru ca asa e frumos sa ii dai o floare.

Nu de putine ori am "ratat" de a fi cu cineva, doar pentru ca i-am spus de la inceput ca imi place de ea - insa cum ea avea mintea setata dupa cutumele "barbie doll" invatate urmarind sex&city si alte rahaturi, nu a putut face fata realitatii. Deci, care e diferenta dintre romantism si automatismele sociale invatate din filme (ca de citit nu se mai pune problema)

In schimb, avantajul de a fi onest, e ca de multe ori am intalnit persoane care si acum imi sunt apropiate dupa ani de zile :)
battleofwits
Postat pe 20 Septembrie 2010 13:22
De la: battleofwits, la data 2010-09-20 13:22:48Nu stiu cum e in cazul vostru, insa mie, nu cred ca imi ia mai mult de 5 minute pentru a stii daca am de-a face cu o persoana care are potential sau nu (ma refer la onestitate/umanitate/bla.bla). E adevarat ca "daca esti bun esti luat de prost", de aceea eu prefer sa fiu respectat decat sa fiu luat de prost :D.

Eu vad "romantismul" ca pe un sir de actiuni predefinite pe care le faci automat pentru a iti arata dragostea, ceea ce nu ma caracterizeaza. Eu sunt o fiere foarte rudimentara, fac doar ceea ce imi place, daca vreau sa ii dau o floare ii voi da o floare pentru ca vreau eu, nu pentru ca asa e frumos sa ii dai o floare.

Nu de putine ori am "ratat" de a fi cu cineva, doar pentru ca i-am spus de la inceput ca imi place de ea - insa cum ea avea mintea setata dupa cutumele "barbie doll" invatate urmarind sex&city si alte rahaturi, nu a putut face fata realitatii. Deci, care e diferenta dintre romantism si automatismele sociale invatate din filme (ca de citit nu se mai pune problema)

In schimb, avantajul de a fi onest, e ca de multe ori am intalnit persoane care si acum imi sunt apropiate dupa ani de zile :)


E adevarat,o floare o oferi doar daca simti tu acest lucru.Ce rost are sa oferi o floare,doar pentru ca asa trebuie?Nu are nici un farmec.
straina
Postat pe 20 Septembrie 2010 14:06
Sa-ti spuna ''TE IUBESC!!!''cad faceti dragoste,ma reref la barbati,iar femeia e romantica,nush..poate cand te cerseste de barbat:))))))
kudika322371
Postat pe 20 Septembrie 2010 15:47
De la: Barbie30, la data 2010-09-20 11:50:15"o vizita in parculetul pentru copii pentru a profita de neatentia jandarmilor si a face turul..chesiilor alea"
"iubitul sa accepte sa se uite la un film siropos cu tine si sa te tina in brate, sincer, protector"

de ce va place voua sa-i chinuiti in halul asta?


El nu s-a plans niciodata ca-l chinui. Ptca daca ma iubeste ii place sa petreaca timpul cu mine indiferent de ce ar face. Nu sunt o scorpie si nu-i interzic nicmic, nu-l oblig sa faca ceva daca nu vrea. Nu cred ca ai inteles..ideea era ca daca el face asta de buna voie etc e o dovada....
matic888
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:12
De la: kudika322371, la data 2010-09-20 15:47:58Sa-ti spuna ''TE IUBESC!!!''cad faceti dragoste,ma reref la barbati,iar femeia e romantica,nush..poate cand te cerseste de barbat:))))))



ceva de genul...?" te iubes-teiubesc-te iubesc-te iubes-te iubeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh

ok noapte buna"
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:51
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-21 09:51:38
De la: kudika322371, la data 2010-09-20 15:47:58Sa-ti spuna ''TE IUBESC!!!''cad faceti dragoste,ma reref la barbati,iar femeia e romantica,nush..poate cand te cerseste de barbat:))))))



ceva de genul...?" te iubes-teiubesc-te iubesc-te iubes-te iubeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh

ok noapte buna"


Thuamneee cat romantism!
Barbie30
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:53
De la: Barbie30, la data 2010-09-21 09:53:06
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-21 09:51:38
De la: kudika322371, la data 2010-09-20 15:47:58Sa-ti spuna ''TE IUBESC!!!''cad faceti dragoste,ma reref la barbati,iar femeia e romantica,nush..poate cand te cerseste de barbat:))))))



ceva de genul...?" te iubes-teiubesc-te iubesc-te iubes-te iubeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh

ok noapte buna"


Thuamneee cat romantism!
kudika311399_silvia
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:54
ce expresie auzi..."te cerseste de barbat"
miss_darine
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:55
Angelo,yo tre` sa te cersesc de barbat?
Barbie30
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:56
De la: Barbie30, la data 2010-09-21 09:56:28Angelo,yo tre` sa te cersesc de barbat?

tu?

daaaaa


glumesc iepurasule ete un pupic si o floate asa de la prima ora
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:00
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-09-21 09:54:04
De la: Barbie30, la data 2010-09-21 09:53:06
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-21 09:51:38
De la: kudika322371, la data 2010-09-20 15:47:58Sa-ti spuna ''TE IUBESC!!!''cad faceti dragoste,ma reref la barbati,iar femeia e romantica,nush..poate cand te cerseste de barbat:))))))



ceva de genul...?" te iubes-teiubesc-te iubesc-te iubes-te iubeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh

ok noapte buna"


Thuamneee cat romantism!


neatza

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:01
De la: miss_darine, la data 2010-09-21 09:55:20 ce expresie auzi..."te cerseste de barbat"

hai unu si tie da ..tu esti maritata din cate stiu

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:02
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-21 10:00:16
De la: Barbie30, la data 2010-09-21 09:56:28Angelo,yo tre` sa te cersesc de barbat?

tu?

daaaaa


glumesc iepurasule ete un pupic si o floate asa de la prima ora


Neata si multumesc pentru floricica! Pregatisem declaratia de cersit,da` daca ai glumit......
Barbie30
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Misoginismul 7 De la: felixcat 7 Februarie 2011 21:37
ciudat dar........... 16 De la: kalevalla 18 Februarie 2009 02:28
vreau un sfat urgent 40 De la: KUDIKUL18 19 Aprilie 2011 05:48
informatie 13 De la: l_diana_c 2 Iunie 2009 14:12
Cum as putea sa il fac sa inceteze? 4 De la: rashela 29 Iulie 2009 03:27