Setari Cookie-uri

PESTI-GEMENI

COMBINATIA PERFECTA!
yssabella
Postat pe 22 Septembrie 2010 21:15
De la: yssabella, la data 2010-09-22 21:15:26 COMBINATIA PERFECTA!


Putem noi sa te contrazicem?No way!
Barbie30
Postat pe 22 Septembrie 2010 21:52
De la: yssabella, la data 2010-09-22 21:15:26 COMBINATIA PERFECTA!

mare ti-e gradina...oare ce o vrea de la noi?
delicacy
Postat pe 26 Septembrie 2010 16:35
as vrea sa stiu care este peste si care geaman
la mine nu mai functioneaza la ora asta eu peste ea geaman 40 ani 1 copil 13 ani casa in renovare masina busita usor functionala servici ambii ne descurcam financiar
unde este armonia ca no mai vad niciodata
am in casa zugravu faiantaru electricianul
noi sintem la cheremul lor e greu man viata asta e naspa
cum trec de hopul asta vreodata
adi_blue
Postat pe 5 Octombrie 2010 23:20
sunt probleme inerente ! de ce-ti faci griji? atat timp cat va iubiti (inca) , va sprijiniti totul se va rezolva. dupa cate am inteles e vb de reletie - nu de greutatile vietii . va iubiti ? atunci relatia pesti-gemeni e ok !
o parere : el geaman si ea pesti - merge (cunosc un caz ) dar invers - nu stiu, mai studiez
dar hai, capul sus si ...iubiti-va mult ca viata e scurta , traieste clipa !
o zi buna ,pestisorule !
MYL
Postat pe 7 Octombrie 2010 10:31
De la: MYL, la data 2010-10-07 10:31:56sunt probleme inerente ! de ce-ti faci griji? atat timp cat va iubiti (inca) , va sprijiniti totul se va rezolva. dupa cate am inteles e vb de reletie - nu de greutatile vietii . va iubiti ? atunci relatia pesti-gemeni e ok !
o parere : el geaman si ea pesti - merge (cunosc un caz ) dar invers - nu stiu, mai studiez
dar hai, capul sus si ...iubiti-va mult ca viata e scurta , traieste clipa !
o zi buna ,pestisorule !

tu la ce-ai raspuns? ai vazut tu vreo intrebare din partea celei care a decshis topicul? din contra e f multumita
delicacy
Postat pe 8 Octombrie 2010 12:43
De la: delicacy, la data 2010-10-08 12:43:30
De la: MYL, la data 2010-10-07 10:31:56sunt probleme inerente ! de ce-ti faci griji? atat timp cat va iubiti (inca) , va sprijiniti totul se va rezolva. dupa cate am inteles e vb de reletie - nu de greutatile vietii . va iubiti ? atunci relatia pesti-gemeni e ok !
o parere : el geaman si ea pesti - merge (cunosc un caz ) dar invers - nu stiu, mai studiez
dar hai, capul sus si ...iubiti-va mult ca viata e scurta , traieste clipa !
o zi buna ,pestisorule !

tu la ce-ai raspuns? ai vazut tu vreo intrebare din partea celei care a decshis topicul? din contra e f multumita
yssabella
Postat pe 8 Octombrie 2010 16:09
De la: delicacy, la data 2010-10-08 12:43:30
De la: MYL, la data 2010-10-07 10:31:56sunt probleme inerente ! de ce-ti faci griji? atat timp cat va iubiti (inca) , va sprijiniti totul se va rezolva. dupa cate am inteles e vb de reletie - nu de greutatile vietii . va iubiti ? atunci relatia pesti-gemeni e ok !
o parere : el geaman si ea pesti - merge (cunosc un caz ) dar invers - nu stiu, mai studiez
dar hai, capul sus si ...iubiti-va mult ca viata e scurta , traieste clipa !
o zi buna ,pestisorule !

tu la ce-ai raspuns? ai vazut tu vreo intrebare din partea celei care a decshis topicul? din contra e f multumita
yssabella
Postat pe 8 Octombrie 2010 16:09
De la: yssabella, la data 2010-10-08 16:09:27
De la: delicacy, la data 2010-10-08 12:43:30
De la: MYL, la data 2010-10-07 10:31:56sunt probleme inerente ! de ce-ti faci griji? atat timp cat va iubiti (inca) , va sprijiniti totul se va rezolva. dupa cate am inteles e vb de reletie - nu de greutatile vietii . va iubiti ? atunci relatia pesti-gemeni e ok !
o parere : el geaman si ea pesti - merge (cunosc un caz ) dar invers - nu stiu, mai studiez
dar hai, capul sus si ...iubiti-va mult ca viata e scurta , traieste clipa !
o zi buna ,pestisorule !

tu la ce-ai raspuns? ai vazut tu vreo intrebare din partea celei care a decshis topicul? din contra e f multumita



poi eu sunt pesti si el e gemeni..ms pt parerile voastre ;)
yssabella
Postat pe 8 Octombrie 2010 16:10
i-am raspuns lui adi_blue care isi incepe mesajul cu "la noi nu mai functioneaza" sau poate am inteles gresit ?
MYL
Postat pe 8 Octombrie 2010 18:08
tks o sa incerc sa trec peste
adi_blue
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:38
am incercat ..sa ofer un raspuns...nu doar competent,ci ...absolut verificat...este cea mai nerecomandata relatie a fi...oficializata,in sensul stabiliri ca legatura oficiala definitiva...este doar ..atractie fizica...ori intr-o casatorie ..mai sunt si alte...criterii de luat in calcul,mai ales daca doriti sa dureze....cine nu crede....va avea ..timp sa...verifice....desi nu este prea placut....sati faci din viata ...o experienta(greseala,pentru ca asta inseamna ..experienta...greselile,pe care loe facem....)oricum....casa de piatra....cat mai multi ani,...exista si cazuri..de exceptie...
kudika324662
Postat pe 9 Octombrie 2010 22:00
Nu fac aici o pledoarie PRO sau CONTRA, gen stiristii care ne umplu capul cu genul de horoscoape precum ca - ...vei avea un drm pe seara si - o sa iei si un dar de bani ...?!
Iti prezint situatia dpdv planetar - Geamanul, guvernat de Mercur, semnifica permanent dualitate naturii umane si atractia constanta a contrariilor. Cel mai mercurian semn, instabil, simbolistica fratilor
gemeni incercand mereu sa isi unifice contrariile - intuitia si ratiunea, spiritul si materialul, gandirea si sentimentele. Mercur intruchipeaza zeul gandirii, al trezirii constiintelor al dexteritatii in miscari.
In fata acestuia sta in aceasta relatie, nativul Peste - nativului nu - i este teama sa plonjeze in lumea sentimentelor, spiritul mercurian lipsindu - i aproape cu desavarsire. Spirit profund altruist, va prelua asupra sa toate relele din cuplu, pierzandu - si treptat propria identitate. Materialul il sperie desi isi doreste o viata fara griji. Neptun planeta guvernatoare este zeul marii, al apelor si leaga nativul de tot ceea ce nu poate fi inteles si masurat, de lucruri nevazute si misterioase.
Concluzia ar fi ca la un moment dat, spiritul nascut a fi mercurian, material si vesnic instabil ce nu finalizeaza multe lucruri in viata, nu isi va mai dori sa traiasca intr - o lume plina de poezie, artistica si iubitoare!
Tragedia o va trai cel ce va fi parasit, normal ...dar asta e povestea vietii, vesnic carusel ce ne duce pe cai inca necunoscute in totalitate si ne ofera totusi sansa la fericire!



kudika117097
Postat pe 10 Octombrie 2010 10:46
Yssabella,cati ani are geamanul tau?Dupa raspuns,iti voi spune si parerea mea.
ramo22gd
Postat pe 13 Octombrie 2010 13:19
buna..am citi mesajul tau..eu sunt pesti si sotul meu este gemeni..sincer suntem casatoriti avem un copil,avem joburi si ne intelegem bine..nu pot spune foarte bine pt ca m-ai exista si contrarii..parerea mea este ca trebuie sa va ganditi la acel lucru care v-a distantat..sau poate ca nu mai petreceti prea mult timp impreuna si nu va mai cunoasteti la fel de bine ca atunci cand mergea relatia.eu cateodata am impresia ca gemenii nu sunt destul de maturi si sunt si cam cicalitori uneori dar trebuie sa stii cum sa trecei peste toate astea..multa bafta
dianatl
Postat pe 13 Octombrie 2010 16:36
De la: dianatl, la data 2010-10-13 16:36:54buna..am citi mesajul tau..eu sunt pesti si sotul meu este gemeni..sincer suntem casatoriti avem un copil,avem joburi si ne intelegem bine..nu pot spune foarte bine pt ca m-ai exista si contrarii..parerea mea este ca trebuie sa va ganditi la acel lucru care v-a distantat..sau poate ca nu mai petreceti prea mult timp impreuna si nu va mai cunoasteti la fel de bine ca atunci cand mergea relatia.eu cateodata am impresia ca gemenii nu sunt destul de maturi si sunt si cam cicalitori uneori dar trebuie sa stii cum sa trecei peste toate astea..multa bafta
PENTRU ADY_BLUE
dianatl
Postat pe 13 Octombrie 2010 16:37
De la: yssabella, la data 2010-09-22 21:15:26 COMBINATIA PERFECTA!
Eu stiu ca cea mai optima "combinatie ptr pesti " se realizeaza cu racii ! Este foarte adevarat ca si cu semnele "dualiste" (gemeni sau balanta)se-ntrevede o relatie armonioasa dar cu RACII si SCORPIONII care sunt zodii de apa cu care PESTII au CELE MAI BUNE ARMONIZARI !...
crysis
Postat pe 13 Octombrie 2010 17:01
crysis , nu vreau sa te contrazic, dar din ce am mai citit prin zodiac- si taur -pesti este o combinatie ff buna . acum , ce pot spune , eu sunt pesti sotul taur ,ne intelegem dar nu pot spune ca totul merge ca uns, ca suntem perechea ideala ,mai sunt probleme ,dar slava Domnului -minore . asa ca ,parerea mea, pana nu incerci nu te poti baza doar pe ce spun astrele !
MYL
Postat pe 14 Octombrie 2010 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Varsator, el Capricorn !! 2 De la: jusm 20 Noiembrie 2010 18:00
Absorbaante cu ioni negativi 3 De la: kudika052198 27 Iulie 2011 12:55
eu gemeni el varsator 13 De la: kudika077331 27 Octombrie 2009 20:41
Compatibilitatea zodiilor 13 De la: UnaReaFoc 23 Iulie 2009 22:31
Hellp me! 34 De la: lover_woman 17 Noiembrie 2010 22:04