Setari Cookie-uri

cum sa ajungi la marele O?

De la: leo_, la data 2010-10-04 09:29:08
prietena mea a avut abia dupa 8 luni primul orgasm. creierul tau nu cunoaste senzatia respectiva si mai mult, o respinge, ca pe ceva care i se opune. dupa doua partide de sex e cam putin ca sa stabilesti traseul senzatiilor, avand in vedere ca prima a fost doar ca sa va cunoasteti.
sfaturile mele sunt urmatoarele, cu limita de rigoare pe care mi-o impune si mie experienta:
- imbunatatiti comunicarea la toate nivelurile, indiferent ca este o discutie sau e vorba de pat. asta presupune sa va intelegeti in discutii, sa aveti valori comune, sa va intelegeti bine in timpul preludiului si sa va competati in timpul actului sexual.
- incercati sa folositi si mainile, buzele, limba, nu doar organele sexuale.
- folositi optional si substante care maresc sensibilitatea clitorisului si daca va place folositi si inele vibratoare sau jucarii sexuale.
- incercati sa impartasiti unul altuia fanteziile sexuale pe care le aveti si sa le puneti in practica.
- creati atmosfera pentru sex incepand de la prima ora a zilei nu cu 5 minute inainte (comportament, betisoare parfumate, vin, petale de trandafir, frisca eventual :), o baie relaxanta, masaj daca va pricepeti etc).
- nu sariti peste cel 20 de minute de preludiu (minim).
- invata ce tip de orgasm ti se potriveste (clitoridian sau vaginal).

completare la ce ai scris tu:
masajul face minuni, detensioneaza corpul, si aduce vaginul in erectie ...ceea ce inseamna un pas mare pentru "O(menire)"; orgasmul clitorian il poate obtine si singura, ala vaginal e mai "dificil" insa si mai frumos, mai ales cand ii vezi fata radiind de fericire
battleofwits
Postat pe 17 Octombrie 2010 22:10
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 22:10:05
De la: leo_, la data 2010-10-04 09:29:08
prietena mea a avut abia dupa 8 luni primul orgasm. creierul tau nu cunoaste senzatia respectiva si mai mult, o respinge, ca pe ceva care i se opune. dupa doua partide de sex e cam putin ca sa stabilesti traseul senzatiilor, avand in vedere ca prima a fost doar ca sa va cunoasteti.
sfaturile mele sunt urmatoarele, cu limita de rigoare pe care mi-o impune si mie experienta:
- imbunatatiti comunicarea la toate nivelurile, indiferent ca este o discutie sau e vorba de pat. asta presupune sa va intelegeti in discutii, sa aveti valori comune, sa va intelegeti bine in timpul preludiului si sa va competati in timpul actului sexual.
- incercati sa folositi si mainile, buzele, limba, nu doar organele sexuale.
- folositi optional si substante care maresc sensibilitatea clitorisului si daca va place folositi si inele vibratoare sau jucarii sexuale.
- incercati sa impartasiti unul altuia fanteziile sexuale pe care le aveti si sa le puneti in practica.
- creati atmosfera pentru sex incepand de la prima ora a zilei nu cu 5 minute inainte (comportament, betisoare parfumate, vin, petale de trandafir, frisca eventual :), o baie relaxanta, masaj daca va pricepeti etc).
- nu sariti peste cel 20 de minute de preludiu (minim).
- invata ce tip de orgasm ti se potriveste (clitoridian sau vaginal).

completare la ce ai scris tu:
masajul face minuni, detensioneaza corpul, si aduce vaginul in erectie ...ceea ce inseamna un pas mare pentru "O(menire)"; orgasmul clitorian il poate obtine si singura, ala vaginal e mai "dificil" insa si mai frumos, mai ales cand ii vezi fata radiind de fericire

da, mai e si aromoterapia... mai multe. chiar si unelte psihologice cum ar fi ancorajul, fizice cum ar fi lucrul la muschiul PC, insa sa inceapa cu asta.
leo_
Postat pe 19 Octombrie 2010 00:14
De la: battleofwits, la data 2010-10-17 22:10:05
De la: leo_, la data 2010-10-04 09:29:08
prietena mea a avut abia dupa 8 luni primul orgasm. creierul tau nu cunoaste senzatia respectiva si mai mult, o respinge, ca pe ceva care i se opune. dupa doua partide de sex e cam putin ca sa stabilesti traseul senzatiilor, avand in vedere ca prima a fost doar ca sa va cunoasteti.
sfaturile mele sunt urmatoarele, cu limita de rigoare pe care mi-o impune si mie experienta:
- imbunatatiti comunicarea la toate nivelurile, indiferent ca este o discutie sau e vorba de pat. asta presupune sa va intelegeti in discutii, sa aveti valori comune, sa va intelegeti bine in timpul preludiului si sa va competati in timpul actului sexual.
- incercati sa folositi si mainile, buzele, limba, nu doar organele sexuale.
- folositi optional si substante care maresc sensibilitatea clitorisului si daca va place folositi si inele vibratoare sau jucarii sexuale.
- incercati sa impartasiti unul altuia fanteziile sexuale pe care le aveti si sa le puneti in practica.
- creati atmosfera pentru sex incepand de la prima ora a zilei nu cu 5 minute inainte (comportament, betisoare parfumate, vin, petale de trandafir, frisca eventual :), o baie relaxanta, masaj daca va pricepeti etc).
- nu sariti peste cel 20 de minute de preludiu (minim).
- invata ce tip de orgasm ti se potriveste (clitoridian sau vaginal).

completare la ce ai scris tu:
masajul face minuni, detensioneaza corpul, si aduce vaginul in erectie ...ceea ce inseamna un pas mare pentru "O(menire)"; orgasmul clitorian il poate obtine si singura, ala vaginal e mai "dificil" insa si mai frumos, mai ales cand ii vezi fata radiind de fericire



radiind ? cand ti se incordeaza tot corpul nu prea radiezi
Histria
Postat pe 19 Octombrie 2010 09:35
De la: hystria1, la data 2010-10-19 09:35:58
radiind ? cand ti se incordeaza tot corpul nu prea radiezi

inseamna ca nu ai "vazut"
deh, unii stau cu ochii "pe pereti"
battleofwits
Postat pe 19 Octombrie 2010 10:26
De la: battleofwits, la data 2010-10-19 10:26:28
De la: hystria1, la data 2010-10-19 09:35:58
radiind ? cand ti se incordeaza tot corpul nu prea radiezi

inseamna ca nu ai "vazut"
deh, unii stau cu ochii "pe pereti"


te roade

corpul tot crispat e mai mult decat radierea, daca tot ne laudam
Histria
Postat pe 19 Octombrie 2010 10:36
De la: hystria1, la data 2010-10-19 10:36:45
te roade

corpul tot crispat e mai mult decat radierea, daca tot ne laudam

nu ma roade, port boxeri

nu stiu ce vorbesti cand te referi la "crispat", dar fiecare cu exeprientele lui
battleofwits
Postat pe 19 Octombrie 2010 10:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de mult va place sexul oral prestat de baieti? 119 De la: FuckBine 15 Iunie 2014 17:47
Ajutor va rog... 34 De la: ionelaela 9 Martie 2010 00:35
nu ma simt satisfacuta! 7 De la: crissulinaa 8 Martie 2016 06:58
care sunt simptomele de sifilis? stie cineva? 9 De la: leo_ 8 Februarie 2011 16:15
viziune a societatii 3 De la: TIGRA 18 Octombrie 2010 17:57