Setari Cookie-uri

Ce inseamna?

din ce-am mai auzit de la femei mai batrane,daca visezi caine care te musca,te alearga,te hartuieste,inseamna ca ai dusmani.daca ar fi sa interpretezi si faptul k era cainele veciunului....dusmanul ar fi aproape.nu baga in seama toate visele de noapte....imp e sa nu se repete visul asta,atunci chiar se transforma in cosmar
pusha2
Postat pe 16 Octombrie 2010 15:52
De la: grigoriu94, la data 2010-09-25 20:06:23Buna tuturor. Am o presimtire ciudata despre un vins.
Am visat ca eram in curtea casei mele si cainele meu impreuna cu un alt caine il muscau pe altul. L-am alungat pe cainele care nu imi apartinea, apoi dupa el a plecat si cainele meu. Cand mam dus sa imi caut cainele acesta era intr-o curte a unui vecin(stapanul cainelui pe care l-am alungat) iar cand mi-am chemat cainele a iesit si celalalt care a inceput sa fuga dupa mine. Am sarit gardu la un vecin, cand mam uitat in spate si cainele vroia sa sara dupa mine. Cand am vazut vecina la care am sarit gardu mi-a zis sa sar pe alta parte si sa fug acasa.
Nu imi amintesc cum am ajus acasa, dar stiu ca am pastrat cainele fusese muscat sa am grija de el , dar cand lam tras de blana de pe spate era un om deghizat. Cand am vazut asta am inceput sa dau cu picioarele in el.

Ce mi se pare ciudat e ca baiatu vecinei la care am sarit gardu astazi mi-a povestit ca a visat acelasi caine care ma alergat pe mine. Pe el tot asa il alerga sarea gardul dupa el si in final a ajuns acasa si a scapat de caine.

Sper ca veti intelege ce am vrut sa zic...
Astept pareri...ma ingrijoreaza asta :-s



Scenariul se petrece pe terenul tau = asta, inseamna ca ai un conflict in interiorul tau...
Cainele tau cu inca unul , se lupta contra unui caine strain = asta, inseamna ca tu, reprezintzi cainele tau , iar cel ce te sustzine in lupta contra acelui caine strain/persoana straina , itzi este un prieten care-ti da dreptate si te sustzine contra unei persoane straine....
Cainele tau insa, care esti chiar tu, ai plecat impreuna cu acel caine strain, din curiozitatea de a-l cunoaste. Iar motivul pt care ambii caini se intorc impotriva ta, se datoreaza faptului ca o parte din tine, a intzeles ca acel strain avea dreptate si tu l-ai condamnat fara sa ai dreptate.
Omul deghizat in cainele tau, esti chiar tu... tu, esti persoana care fuge de sine si dupa sine...din cauza ca ai un conflic in interiorul tau... ai acuzat pe cineva fara sa ai dreptate si ti-ai dezarmonizat constiintza... acest lucru, se numeste satanism (ai creeat un mic iad in sufletul tau)

Ceea ce tu numesti vis, este de fapt lumea reala a sufletului tau...
Dupa ce-ti vei parasi trupul, dupa ce vei murii cum spunetzi voi cei inconstientzi, te vei intoarce in acel iad , in care esti fugarit de acei caini, care de fapt , sint propriile tale nedreptatzi...

Cum potzi sa iesi din iadul pe care ti-l ai creeat ?

Simplu: priveste toate persoanele din jurul tau, ca si cum te-ai privi pe tine insutzi. Intzelege ca ceea ce le faci tu lor, iti faci de fapt tie si ca ceea ce ei itzi fac tie, isi fac lor... Identitatea ta , nu este trupul tau de lut din aceasta lume trecatoare, ci este sufletul tau, din lumea infinita , pe care inconstientzii, o numesc vis.

Priveste scenele contradictorii dintre egouri , ca pe o lupta intre dracii din iad, la care tu, privesti ca un observator invizibil... NU te implica sa dai dreptate unuia si sa-l condamni pe celalalt, caci astfel , vei intra din nou, in ipostaza de demon, si ca urmare, vei experimenta din nou iadul...

Iesi din lumea conflictelor ( iad), si intra-n lumea observatorilor (in fiintza adevarului)...
Priveste toate intamplarile ca la teatru si nu uita niciodata, ca esti un suflet vesnic, asemeni creeatorului tau...
Sa nu-ti fie frica de absolut nimic... inseamna sa iubesti.... iar sa iubesti , inseamna sa fi in paradisul tuturor posibilitatzilor...




denis_3d25
Postat pe 17 Octombrie 2010 02:54
De la: grigoriu94, la data 2010-09-25 20:06:23Buna tuturor. Am o presimtire ciudata despre un vins.
Am visat ca eram in curtea casei mele si cainele meu impreuna cu un alt caine il muscau pe altul. L-am alungat pe cainele care nu imi apartinea, apoi dupa el a plecat si cainele meu. Cand mam dus sa imi caut cainele acesta era intr-o curte a unui vecin(stapanul cainelui pe care l-am alungat) iar cand mi-am chemat cainele a iesit si celalalt care a inceput sa fuga dupa mine. Am sarit gardu la un vecin, cand mam uitat in spate si cainele vroia sa sara dupa mine. Cand am vazut vecina la care am sarit gardu mi-a zis sa sar pe alta parte si sa fug acasa.
Nu imi amintesc cum am ajus acasa, dar stiu ca am pastrat cainele fusese muscat sa am grija de el , dar cand lam tras de blana de pe spate era un om deghizat. Cand am vazut asta am inceput sa dau cu picioarele in el.

Ce mi se pare ciudat e ca baiatu vecinei la care am sarit gardu astazi mi-a povestit ca a visat acelasi caine care ma alergat pe mine. Pe el tot asa il alerga sarea gardul dupa el si in final a ajuns acasa si a scapat de caine.

Sper ca veti intelege ce am vrut sa zic...
Astept pareri...ma ingrijoreaza asta :-s

deci vezi ca miine e zi mare...20 10 2010...te scoli de dimineata pina sa rasara soarele si in apropierea unei apa faci matanii pina o sa vina cineva la tine...atunci vei descoperi adevarul.
BEL_AMY1
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:40
ia zii cum a fost...ce urmari ai avut?
BEL_AMY1
Postat pe 28 Octombrie 2010 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ascultati expertii legat de nutritionism,sfaturi 6 De la: kudika_nikole 22 Decembrie 2011 22:03
Am sanii foarte diferiti, i need help:( 3 De la: zuzuuk 14 Iulie 2010 14:59
avem si noi o maree problema....de 1 anishor si jumatate incercam sa avem un bebel.....:(( 29 De la: luchianramona 12 Decembrie 2011 14:09
Copiii autisti si recuperarea lor! 4 De la: roz5blue6lila7 24 Noiembrie 2010 21:43
despre tensiune 2 De la: kudika_957651 18 Aprilie 2014 17:39