Setari Cookie-uri

Ce inseamna?

Buna tuturor. Am o presimtire ciudata despre un vins.
Am visat ca eram in curtea casei mele si cainele meu impreuna cu un alt caine il muscau pe altul. L-am alungat pe cainele care nu imi apartinea, apoi dupa el a plecat si cainele meu. Cand mam dus sa imi caut cainele acesta era intr-o curte a unui vecin(stapanul cainelui pe care l-am alungat) iar cand mi-am chemat cainele a iesit si celalalt care a inceput sa fuga dupa mine. Am sarit gardu la un vecin, cand mam uitat in spate si cainele vroia sa sara dupa mine. Cand am vazut vecina la care am sarit gardu mi-a zis sa sar pe alta parte si sa fug acasa.
Nu imi amintesc cum am ajus acasa, dar stiu ca am pastrat cainele fusese muscat sa am grija de el , dar cand lam tras de blana de pe spate era un om deghizat. Cand am vazut asta am inceput sa dau cu picioarele in el.

Ce mi se pare ciudat e ca baiatu vecinei la care am sarit gardu astazi mi-a povestit ca a visat acelasi caine care ma alergat pe mine. Pe el tot asa il alerga sarea gardul dupa el si in final a ajuns acasa si a scapat de caine.

Sper ca veti intelege ce am vrut sa zic...
Astept pareri...ma ingrijoreaza asta :-s
grigoriu94
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:06
trebuie sa dai de pomana
mitura
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:08
CAINE:

loialitate, credinta, supunere, ascultare, docilitate, bunatate, capacitate de munca, rezistenta la efort, corectitudine, adaptabilitate, modestie, constiinciozitate, cinste exemplara, fidelitate, capacitate de sacrificiu; (latrand bucuros si prietenos) credinta, sinceritate, docilitate; prietenie; (turbat, latrand amenintator sau ostil) cearta, revolta impotriva nedreptatilor, autoaparare; protectie exagerata, teama de a fi atacat; (mare si puternic) sentimentul ca esti protejat; (mangaind) simpatie, prietenie, relatii bune, intelegere, armonie; (trist sau ranit) abuzuri, nedreptati, dificultati; (pui) bucurie, lipsa de griji, prieteni buni, perioada fericita pe plan relational si social.

Ata zice "pretenul" google....eu nu stiu sa-ti descifrez visul!
Barbie30
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:09
io , zic sa te apuci de matanii!!!!1 da , multe !!
anastasia_m
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:11
Din cate stiu eu , inseamna k ai dusmani cand visezi caine.
Valy90
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:12
De la: mitura, la data 2010-09-25 20:08:50trebuie sa dai de pomana

io-te ce gasi pe gugle:
- fidelitatea fata de stapanul lui este aproape intotdeauna luata in calcul la interpretarea acestor vise. Conform experientei mele, orice vis cu un caine agresiv, gata sa muste, se refera la o problema de fidelitate sau mai degraba de infidelitate.
- daca te latra, e semn de suparare; daca te musca, vei avea griji mari;
- daca sunt mai mult si sunt mari, dusmanii te pindesc;
- daca e caine de vinatoare, e semn bun, caci vei cistiga la un joc de noroc;
- daca sunt caini mici, e bine, inseamna prieteni buni si credinciosi
miss_darine
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:12
barbie cum cautam noi pe gugle, in locul altora
miss_darine
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:13
De la: miss_darine, la data 2010-09-25 20:13:32 barbie cum cautam noi pe gugle, in locul altora


pai vezi poate pan vreun colt ii gasesti si emoticoanele lui Barbicu
mitura
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:15
De la: miss_darine, la data 2010-09-25 20:13:32 barbie cum cautam noi pe gugle, in locul altora


Ha ha ha ce nu facem noi pentru cei care ne solicita ajutorul?![img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/436/436227peh2tec0ns.gif[/img][/url]
Barbie30
Postat pe 25 Septembrie 2010 20:17
De la: grigoriu94, la data 2010-09-25 20:06:23Buna tuturor. Am o presimtire ciudata despre un vins.
Am visat ca eram in curtea casei mele si cainele meu impreuna cu un alt caine il muscau pe altul. L-am alungat pe cainele care nu imi apartinea, apoi dupa el a plecat si cainele meu. Cand mam dus sa imi caut cainele acesta era intr-o curte a unui vecin(stapanul cainelui pe care l-am alungat) iar cand mi-am chemat cainele a iesit si celalalt care a inceput sa fuga dupa mine. Am sarit gardu la un vecin, cand mam uitat in spate si cainele vroia sa sara dupa mine. Cand am vazut vecina la care am sarit gardu mi-a zis sa sar pe alta parte si sa fug acasa.
Nu imi amintesc cum am ajus acasa, dar stiu ca am pastrat cainele fusese muscat sa am grija de el , dar cand lam tras de blana de pe spate era un om deghizat. Cand am vazut asta am inceput sa dau cu picioarele in el.

Ce mi se pare ciudat e ca baiatu vecinei la care am sarit gardu astazi mi-a povestit ca a visat acelasi caine care ma alergat pe mine. Pe el tot asa il alerga sarea gardul dupa el si in final a ajuns acasa si a scapat de caine.

Sper ca veti intelege ce am vrut sa zic...
Astept pareri...ma ingrijoreaza asta :-s



o sa concurezi la 100 de metrii garduri!!
apropo, ai caine?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 25 Septembrie 2010 22:25
a zis femeia ,,cainele meu si cu a lu vecinu",bla,bla,bla.Deci are caine.E bun k nu a intrecut-o pe Gabriela Sabo
Valy90
Postat pe 25 Septembrie 2010 22:34
:| aiurea
grigoriu94
Postat pe 26 Septembrie 2010 12:22
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-25 22:25:05
De la: grigoriu94, la data 2010-09-25 20:06:23Buna tuturor. Am o presimtire ciudata despre un vins.
Am visat ca eram in curtea casei mele si cainele meu impreuna cu un alt caine il muscau pe altul. L-am alungat pe cainele care nu imi apartinea, apoi dupa el a plecat si cainele meu. Cand mam dus sa imi caut cainele acesta era intr-o curte a unui vecin(stapanul cainelui pe care l-am alungat) iar cand mi-am chemat cainele a iesit si celalalt care a inceput sa fuga dupa mine. Am sarit gardu la un vecin, cand mam uitat in spate si cainele vroia sa sara dupa mine. Cand am vazut vecina la care am sarit gardu mi-a zis sa sar pe alta parte si sa fug acasa.
Nu imi amintesc cum am ajus acasa, dar stiu ca am pastrat cainele fusese muscat sa am grija de el , dar cand lam tras de blana de pe spate era un om deghizat. Cand am vazut asta am inceput sa dau cu picioarele in el.

Ce mi se pare ciudat e ca baiatu vecinei la care am sarit gardu astazi mi-a povestit ca a visat acelasi caine care ma alergat pe mine. Pe el tot asa il alerga sarea gardul dupa el si in final a ajuns acasa si a scapat de caine.

Sper ca veti intelege ce am vrut sa zic...
Astept pareri...ma ingrijoreaza asta :-s



o sa concurezi la 100 de metrii garduri!!
apropo, ai caine?


Daca era ceva funny nici nu mai ceream parerea voastra :)
grigoriu94
Postat pe 26 Septembrie 2010 12:24
da' ce te-a impins sa ceri parerea?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 26 Septembrie 2010 12:57
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-26 12:57:45da' ce te-a impins sa ceri parerea?
...geo ai facut cursuri cu mama omida... sun cele mai reale raspunsuri...
RUY_BLAS
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:04
Valy90
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:15
De la: sirghea, la data 2010-09-26 13:04:11
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-26 12:57:45da' ce te-a impins sa ceri parerea?
...geo ai facut cursuri cu mama omida... sun cele mai reale raspunsuri...


cu mama omida si tata merlin
geo_reincarcat_iara
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:28
Si cu Maria Campina n-ai facut?
Valy90
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:34
De la: valy90, la data 2010-09-26 13:34:55Si cu Maria Campina n-ai facut?


nu, ca era in concediu de maternitate. cu fica lu' mama omida, fica crisalida
geo_reincarcat_iara
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:36
io, nu am inteles ...al cui era cainele???????? poate asa dezlegam misterul!!!! daca nu imi ziceti .....il intreb pe Harry Potter!!!
anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:40
cainele era a lu' nea vasile, postasu' cel rau si cu dintii strambi. da' de fapt era al sotiei acestuia. i-a fost lasat la divort, ca o compensatie la apartamentu' pe care nea vasile i l-a lasat la partaj. uite asa, nea vasile, se trezeste in fiecare dimineata si treage o plimbare prin vecini, cu cainele, sarind garduri si boscheti vii.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:44
Eu cred k a vrut sa sara gardu intentionat la vecinu si a pus cainele sa o alerge
Valy90
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:48
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-26 13:44:38cainele era a lu' nea vasile, postasu' cel rau si cu dintii strambi. da' de fapt era al sotiei acestuia. i-a fost lasat la divort, ca o compensatie la apartamentu' pe care nea vasile i l-a lasat la partaj. uite asa, nea vasile, se trezeste in fiecare dimineata si treage o plimbare prin vecini, cu cainele, sarind garduri si boscheti vii.




.......nea Vasile asta nu cumva plimba cainele obtinut prin partaj.. ...noaptea????altfel nu imi explic.......cum se avanta prin visele oamenilor

anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:50
De la: anastasia_m, la data 2010-09-26 13:50:05
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-26 13:44:38cainele era a lu' nea vasile, postasu' cel rau si cu dintii strambi. da' de fapt era al sotiei acestuia. i-a fost lasat la divort, ca o compensatie la apartamentu' pe care nea vasile i l-a lasat la partaj. uite asa, nea vasile, se trezeste in fiecare dimineata si treage o plimbare prin vecini, cu cainele, sarind garduri si boscheti vii.




.......nea Vasile asta nu cumva plimba cainele obtinut prin partaj.. ...noaptea????altfel nu imi explic.......cum se avanta prin visele oamenilor


pai ciinele e somnambul...
RUY_BLAS
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:53
noapte n-are timp de plimbare, desi cainele latra la luna. noaptea , nea vasile, se oxigeneaza si transpira abundent, cu gandu' la vecina cu trei case mai incolo. vecina are un caine, un dulau patruped pe patru roti, ca un monster truck al cainilor. cum ii prinde catelusa, ca e catea, o calareste de de ii iese limba catelusei maturand verdeata din fata casei vecinei.
asa ca nea vasile, se culca cu gandu' la ea, la vecina, si d-abia asteapta sa o vizesze in ipostaze asemanatoare.
in vis se face ca alearga spre vecina, sarind vreo trei garduri. vecina alearga si ea. in directia opusa!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 26 Septembrie 2010 13:57



acum d-ul Grigoriu cred ca a dezlegat misterul.......da,cred ca intra in ''polemica'' cu nea Vasile asta
anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 14:04
pur si simplu vise de noapte, nu te mai gindi la ele, vin si trec...
negrul_de_serviciu
Postat pe 14 Octombrie 2010 17:56
daca esti insurat sau ai iubita vezi ca te inseala...........si cred ca cu un prieten de al tau.
clar_de_luna
Postat pe 16 Octombrie 2010 03:21
Buna
Visul care l-ai visat vrea sa iti spuna ca prietenii sau persoane apropriate te vor trada si iti vor fii dujmani
Cred ca ar fii bine sa fii cu ochi in patru si eventual sa mergii cateva duminici la biserica . Ai grija de tine .
kudika161928
Postat pe 16 Octombrie 2010 08:40
De la: kudika161928, la data 2010-10-16 08:40:55Buna
Visul care l-ai visat vrea sa iti spuna ca prietenii sau persoane apropriate te vor trada si iti vor fii dujmani
Cred ca ar fii bine sa fii cu ochi in patru si eventual sa mergii cateva duminici la biserica . Ai grija de tine .


Cate matanii sa faca?
Barbie30
Postat pe 16 Octombrie 2010 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fontanela superioara aproape inchisa la un sugar de 5 luni 10 De la: annab 29 Decembrie 2010 10:16
Euthyrox 5 De la: kudika330098 16 Noiembrie 2010 00:49
analize 8 De la: kudika_3802 17 Martie 2012 20:32
raspuns urgent 5 De la: scorpio67 8 Mai 2011 12:22
Nu stiu ce sa cred. 9 De la: healthy013989 26 Iulie 2010 19:09