Setari Cookie-uri

Cat sunt de sigure testele de sarcina in ciuda faptului ca scrie ca sunt sigure 99%???As dori tareee muult niste raspunsuuuri va roogg!!!!

Sunt cam ingrijorata de faptul ca mi-a intarziat menstruatia 10 zile,ciclul meu este destul de neregulat insa 10 zile mi se pare ingrijorator.Am avut pe data de 13.09 contact sexual cu prietenul meu,o data cu prezervativ..apoi a mai existat si o a doua oara si am incercat si fara prezervativ insa penetrarea fara prezervativ nu a durat mult..pana intr-un minut deoarece nu am mai avut curajul amandoi...tin sa precizez ca inainte de cea de-a doua penetrare prietenul meu s-a spalat si a si urinat ptr a elimina eventualii spermatozoizi ramasi pe canal de la primul contact.Iar apoi,dupa cea de-a doua penetrare ne-am uitat amandoi sa nu-i fi curs lichid seminal si chiar se vedea cat se poate d clar ca nu a curs nimic.Menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 18,iar dupa o saptamana intarziere mi-am facut un test de sarcina,au mai trecut 2 zile mi-am facut altul(surecheck se cheama testul),ambele negative..si totuuusii menstruatia numai nu apare si nici nu am nici un simptom nimic cum aveam in toate lunile precedente.Oare sa fie asta din cauza unor spalaturi intravaginale?Sunt extrem de ingrijorata,as dori tare mult niste pareri,va roogg din suflet!!!!
kudika110240
Postat pe 27 Septembrie 2010 01:50
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 01:50:24tin sa precizez ca inainte de cea de-a doua penetrare prietenul meu s-a spalat si a si urinat ptr a elimina eventualii spermatozoizi ramasi pe canal de la primul contact.Iar apoi,dupa cea de-a doua penetrare ne-am uitat amandoi sa nu-i fi curs lichid seminal si chiar se vedea cat se poate d clar ca nu a curs nimic.!


pe o scara de la 1 la 10 privind educatia sexuala,, unde 1 este prostia absoluta in ceea ce priveste educatia iar 10 este suprema cunostinta in a face sex, cam pe unde te aflii?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:47
nu cred k esti insarcinata,poate esti racita.
Valy90
Postat pe 27 Septembrie 2010 10:06
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-27 09:47:31
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 01:50:24tin sa precizez ca inainte de cea de-a doua penetrare prietenul meu s-a spalat si a si urinat ptr a elimina eventualii spermatozoizi ramasi pe canal de la primul contact.Iar apoi,dupa cea de-a doua penetrare ne-am uitat amandoi sa nu-i fi curs lichid seminal si chiar se vedea cat se poate d clar ca nu a curs nimic.!


pe o scara de la 1 la 10 privind educatia sexuala,, unde 1 este prostia absoluta in ceea ce priveste educatia iar 10 este suprema cunostinta in a face sex, cam pe unde te aflii?


se accepta si valori cu minus?
fante_de_dorobanti
Postat pe 27 Septembrie 2010 10:21
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-27 10:21:19
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-27 09:47:31
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 01:50:24tin sa precizez ca inainte de cea de-a doua penetrare prietenul meu s-a spalat si a si urinat ptr a elimina eventualii spermatozoizi ramasi pe canal de la primul contact.Iar apoi,dupa cea de-a doua penetrare ne-am uitat amandoi sa nu-i fi curs lichid seminal si chiar se vedea cat se poate d clar ca nu a curs nimic.!


pe o scara de la 1 la 10 privind educatia sexuala,, unde 1 este prostia absoluta in ceea ce priveste educatia iar 10 este suprema cunostinta in a face sex, cam pe unde te aflii?


se accepta si valori cu minus?

da -5 puncte penalizare
G1ul1a
Postat pe 27 Septembrie 2010 10:51
pentru ce te-ai mai obosit sa raspunzi daca n-ai facut decat sa iti bati joc??? ptr mai multe informatii suplimentare ptr tine mai citeste si tu..informeaza-te ca de la primul contact daca barbatul nu urineaza raman pe canal the little ones,si mai informeaza-te de asemenea ca lichidul seminal contzine si el spermatozoizi...doar ca sunt putzin mai ametiti,sa zicem si nu au putere atat de mare de a fecunda ovulul prea rapid.asa ca spre deosebire de altii chiar sunt informata,asa ca scuteste-ma de nestiinta ta,chiar te roog,aveam nevoie de un raspuns pertinent,nu de ignoranta totala!
kudika110240
Postat pe 27 Septembrie 2010 11:45
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 11:45:08pentru ce te-ai mai obosit sa raspunzi daca n-ai facut decat sa iti bati joc??? ptr mai multe informatii suplimentare ptr tine mai citeste si tu..informeaza-te ca de la primul contact daca barbatul nu urineaza raman pe canal the little ones,si mai informeaza-te de asemenea ca lichidul seminal contzine si el spermatozoizi...doar ca sunt putzin mai ametiti,sa zicem si nu au putere atat de mare de a fecunda ovulul prea rapid.asa ca spre deosebire de altii chiar sunt informata,asa ca scuteste-ma de nestiinta ta,chiar te roog,aveam nevoie de un raspuns pertinent,nu de ignoranta totala!


ginecologie!!!!!!!!! cat de pertinent ti se pare raspunsul asta?
fante_de_dorobanti
Postat pe 27 Septembrie 2010 11:53
Pai si-atunci daca stii..e greu sa imi dai un raspuns decent? ca sa ma informez si eu? trebuia neaparat sa fii sarcastic si batjocoritor? mai ales daca stii ginecologie..pai uite nu toata lumea stie ginecologie pentru ca se informeaza si ea pe cat se poate si de unde poate,nu din manualele de ginecologie.asa ca...still...un raspuns concret la problema mea tot nu am primit pentru ca romanul de regula nu e prea binevoitor..
kudika110240
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:00
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-27 11:53:07
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 11:45:08pentru ce te-ai mai obosit sa raspunzi daca n-ai facut decat sa iti bati joc??? ptr mai multe informatii suplimentare ptr tine mai citeste si tu..informeaza-te ca de la primul contact daca barbatul nu urineaza raman pe canal the little ones,si mai informeaza-te de asemenea ca lichidul seminal contzine si el spermatozoizi...doar ca sunt putzin mai ametiti,sa zicem si nu au putere atat de mare de a fecunda ovulul prea rapid.asa ca spre deosebire de altii chiar sunt informata,asa ca scuteste-ma de nestiinta ta,chiar te roog,aveam nevoie de un raspuns pertinent,nu de ignoranta totala!


ginecologie!!!!!!!!! cat de pertinent ti se pare raspunsul asta?

mie mi se pare pertinent pt altii poate suna a ignoranta
G1ul1a
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:00
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 12:00:44Pai si-atunci daca stii..e greu sa imi dai un raspuns decent? ca sa ma informez si eu? trebuia neaparat sa fii sarcastic si batjocoritor? mai ales daca stii ginecologie..pai uite nu toata lumea stie ginecologie pentru ca se informeaza si ea pe cat se poate si de unde poate,nu din manualele de ginecologie.asa ca...still...un raspuns concret la problema mea tot nu am primit pentru ca romanul de regula nu e prea binevoitor..

gresit draga mea romanul este binevoitor, poate mult prea, de aceea de multe ori este batjocorit si luat la misto si daca nu stii sa faci fata glumelor intr-o lume dominata te atata tehnologie e grav....
G1ul1a
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:02
Da buuunnn dar vezi tu,nu multa lume are chef de glume atunci cand are o problema,si mai ales de sarcasm,iar un raspuns concret tot nu mi-ai dat...ca tot ai cunostinte in domeniu,nu faci decat sa vorbesti pe langa subiect..Iar eu tot super ingrijorata sunt ca mi-a intarziat 10 zile,si crede-ma nu ma aflu in cea mai buna dispozitie de a avea un simt al umorului prea dezvoltat acum..deci?esti dispus sa imi dai si mie un raspuns concret?
kudika110240
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:13
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 11:45:08pentru ce te-ai mai obosit sa raspunzi daca n-ai facut decat sa iti bati joc??? ptr mai multe informatii suplimentare ptr tine mai citeste si tu..informeaza-te ca de la primul contact daca barbatul nu urineaza raman pe canal the little ones,si mai informeaza-te de asemenea ca lichidul seminal contzine si el spermatozoizi...doar ca sunt putzin mai ametiti,sa zicem si nu au putere atat de mare de a fecunda ovulul prea rapid.asa ca spre deosebire de altii chiar sunt informata,asa ca scuteste-ma de nestiinta ta,chiar te roog,aveam nevoie de un raspuns pertinent,nu de ignoranta totala!


logica mea functioneaza in regim de avarie. e luni!
totusi am gasit puterea de ma intreba, daca tot ai atatea cunostinte despre ula si despre sapaturi in adancuri alaturi de barvi spermatozoizi, atat de chinuiti in canalele scurgerii, de ce mai cauti raspunsuri?
se pare ca ati facut sex cu cartea de ginecologie sub brat. ati respectat indicatiile de la subsolu' cartii, v-ati incadrat in timpul corect si domnisoru' si-a spalat jucaria cu peria. de sarma!
daca tu, care ai respectat cu litera de lege si cu smerenie, te-ai aflat in mijlocul actiunii, legile scrise ale sexului, nu stii daca ai ramas sau nu, chiar crezi ca io de la shpee mii de kilometrii iti pot spune????
geo_reincarcat_iara
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:21
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-27 12:21:28
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 11:45:08pentru ce te-ai mai obosit sa raspunzi daca n-ai facut decat sa iti bati joc??? ptr mai multe informatii suplimentare ptr tine mai citeste si tu..informeaza-te ca de la primul contact daca barbatul nu urineaza raman pe canal the little ones,si mai informeaza-te de asemenea ca lichidul seminal contzine si el spermatozoizi...doar ca sunt putzin mai ametiti,sa zicem si nu au putere atat de mare de a fecunda ovulul prea rapid.asa ca spre deosebire de altii chiar sunt informata,asa ca scuteste-ma de nestiinta ta,chiar te roog,aveam nevoie de un raspuns pertinent,nu de ignoranta totala!


logica mea functioneaza in regim de avarie. e luni!
totusi am gasit puterea de ma intreba, daca tot ai atatea cunostinte despre ula si despre sapaturi in adancuri alaturi de barvi spermatozoizi, atat de chinuiti in canalele scurgerii, de ce mai cauti raspunsuri?
se pare ca ati facut sex cu cartea de ginecologie sub brat. ati respectat indicatiile de la subsolu' cartii, v-ati incadrat in timpul corect si domnisoru' si-a spalat jucaria cu peria. de sarma!
daca tu, care ai respectat cu litera de lege si cu smerenie, te-ai aflat in mijlocul actiunii, legile scrise ale sexului, nu stii daca ai ramas sau nu, chiar crezi ca io de la shpee mii de kilometrii iti pot spune????

buna geo...o zi buna si plina de idei superrrr
RUY_BLAS
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:24
fata ,ca sa fi mai sigura mergi la un ginecolog,nu e asa de greu.si daca nu iti doresti o sarcina acum exista atatea metode de contraceptie.(cea cu spalatul si urinatul nu e una din ele)
Moon_Raven
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:25
Pai nu ti-am cerut tieee in mod special sa-mi raspunzi...si daca nu ai nici un raspuns pentru ce te-ai mai obosit sa mai scrii?Vroiam doar o parereeeeeeee!!!!Ce e asa de greeuu maaaaaaaa,de ce atata rautate eu nu pot sa inteleg,pentru ce va mai bagati in seama daca nu sunteti in stare sa va spuneti o parere decenta si concreta fara a bate caaampiii
kudika110240
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:28
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 01:50:24Sunt cam ingrijorata de faptul ca mi-a intarziat menstruatia 10 zile,ciclul meu este destul de neregulat insa 10 zile mi se pare ingrijorator.Am avut pe data de 13.09 contact sexual cu prietenul meu,o data cu prezervativ..apoi a mai existat si o a doua oara si am incercat si fara prezervativ insa penetrarea fara prezervativ nu a durat mult..pana intr-un minut deoarece nu am mai avut curajul amandoi...tin sa precizez ca inainte de cea de-a doua penetrare prietenul meu s-a spalat si a si urinat ptr a elimina eventualii spermatozoizi ramasi pe canal de la primul contact.Iar apoi,dupa cea de-a doua penetrare ne-am uitat amandoi sa nu-i fi curs lichid seminal si chiar se vedea cat se poate d clar ca nu a curs nimic.Menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 18,iar dupa o saptamana intarziere mi-am facut un test de sarcina,au mai trecut 2 zile mi-am facut altul(surecheck se cheama testul),ambele negative..si totuuusii menstruatia numai nu apare si nici nu am nici un simptom nimic cum aveam in toate lunile precedente.Oare sa fie asta din cauza unor spalaturi intravaginale?Sunt extrem de ingrijorata,as dori tare mult niste pareri,va roogg din suflet!!!!


intr-o proportie ingrijorator de mare ...sunt de acord cu ce ti-a scris Geo.
adica, dupa cum descri totul, singura solutie ar fi sa treci pe la un medic ginecolog... asta in prima faza
altfel, poti astepta eventual mult si bine pana iti da un semn Sfantul Asteapta.

ooooh si daca nu faci fata la raspunsuri ironice este cazul sa-ti dai seama ca ai pus o intrebare pe un forum de socializare nu pe un forum medical sau "prietenelor" din cercul tau....
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:29
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 12:28:27Pai nu ti-am cerut tieee in mod special sa-mi raspunzi...si daca nu ai nici un raspuns pentru ce te-ai mai obosit sa mai scrii?Vroiam doar o parereeeeeeee!!!!Ce e asa de greeuu maaaaaaaa,de ce atata rautate eu nu pot sa inteleg,pentru ce va mai bagati in seama daca nu sunteti in stare sa va spuneti o parere decenta si concreta fara a bate caaampiii

alta data cere sfatul unui medic si nu te mai face de **** cu astfel de intrebari.la asa intrebari asa raspunsuri,la ce te astepti?
Moon_Raven
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:31
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 12:28:27Pai nu ti-am cerut tieee in mod special sa-mi raspunzi...si daca nu ai nici un raspuns pentru ce te-ai mai obosit sa mai scrii?Vroiam doar o parereeeeeeee!!!!Ce e asa de greeuu maaaaaaaa,de ce atata rautate eu nu pot sa inteleg,pentru ce va mai bagati in seama daca nu sunteti in stare sa va spuneti o parere decenta si concreta fara a bate caaampiii



auzi...da' tu ti-ai facut cont special ca sa pui intrebari "jenibile"????
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:32
Da nah,ai dreptate,insa penetrarea fara prezervativ a durat extreem de putin,poate chiar in jur de un minut,2 pentru ca nu am mai avut curajul sa mai continuam neprotejat...si eram curioasa daca ar exista vreo sansa sa fi ramas,iar daca testele de sarcina sunt atat de sigure precum scrie pe cutie
kudika110240
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:32
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 12:28:27Pai nu ti-am cerut tieee in mod special sa-mi raspunzi...si daca nu ai nici un raspuns pentru ce te-ai mai obosit sa mai scrii?Vroiam doar o parereeeeeeee!!!!Ce e asa de greeuu maaaaaaaa,de ce atata rautate eu nu pot sa inteleg,pentru ce va mai bagati in seama daca nu sunteti in stare sa va spuneti o parere decenta si concreta fara a bate caaampiii


si de ceeee tiiiiipi asaaaaaaaa!!??
daca-ti spuneam direct, du-te la doctor, m-ai fi zis ca inainte de a ajunge la doctor mai vrei si alta parere.
o pre-parere.
bine!
hai, urcate pe tastatura, cracaneaza-te ......si sa vedem ce ai acolo!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:34
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-27 12:34:22
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 12:28:27Pai nu ti-am cerut tieee in mod special sa-mi raspunzi...si daca nu ai nici un raspuns pentru ce te-ai mai obosit sa mai scrii?Vroiam doar o parereeeeeeee!!!!Ce e asa de greeuu maaaaaaaa,de ce atata rautate eu nu pot sa inteleg,pentru ce va mai bagati in seama daca nu sunteti in stare sa va spuneti o parere decenta si concreta fara a bate caaampiii


si de ceeee tiiiiipi asaaaaaaaa!!??
daca-ti spuneam direct, du-te la doctor, m-ai fi zis ca inainte de a ajunge la doctor mai vrei si alta parere.
o pre-parere.
bine!
hai, urcate pe tastatura, cracaneaza-te ......si sa vedem ce ai acolo!!

Moon_Raven
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:37
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 12:28:27Pai nu ti-am cerut tieee in mod special sa-mi raspunzi...si daca nu ai nici un raspuns pentru ce te-ai mai obosit sa mai scrii?Vroiam doar o parereeeeeeee!!!!Ce e asa de greeuu maaaaaaaa,de ce atata rautate eu nu pot sa inteleg,pentru ce va mai bagati in seama daca nu sunteti in stare sa va spuneti o parere decenta si concreta fara a bate caaampiii

romanul are simtul umorul dezvoltat peste masura, trebuie sa te obisnuiesti si stai calma trebuie sa te ingrijorezi daca iti intarzie peste 14 zile
G1ul1a
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:37
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 12:00:44Pai si-atunci daca stii..e greu sa imi dai un raspuns decent? ca sa ma informez si eu? trebuia neaparat sa fii sarcastic si batjocoritor? mai ales daca stii ginecologie..pai uite nu toata lumea stie ginecologie pentru ca se informeaza si ea pe cat se poate si de unde poate,nu din manualele de ginecologie.asa ca...still...un raspuns concret la problema mea tot nu am primit pentru ca romanul de regula nu e prea binevoitor..


:))) mda! vroiam sa spun ca asa se numeste "sectia" ce se ocupa cu asa ceva ! iar acolo vei gasi si doctori care cu siguranta iti pot oferi un raspuns cat se poate de pertinent la problema ta!
si iti mai dau un indiciu iesi la plimbara la 2-3 blocuri imposibil sa nu gasesti la parter un cabinet ginecologic intra cu incredere nu "musca" nimeni! eventual s-ar putea sa iesi mult mai linistita!
fante_de_dorobanti
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:42
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 12:13:17Da buuunnn dar vezi tu,nu multa lume are chef de glume atunci cand are o problema,si mai ales de sarcasm,iar un raspuns concret tot nu mi-ai dat...ca tot ai cunostinte in domeniu,nu faci decat sa vorbesti pe langa subiect..Iar eu tot super ingrijorata sunt ca mi-a intarziat 10 zile,si crede-ma nu ma aflu in cea mai buna dispozitie de a avea un simt al umorului prea dezvoltat acum..deci?esti dispus sa imi dai si mie un raspuns concret?


acum inteleg de ce ai impresia ca noi toti suntem un singur user!
fante_de_dorobanti
Postat pe 27 Septembrie 2010 12:44
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-27 12:34:22
De la: kudika110240, la data 2010-09-27 12:28:27Pai nu ti-am cerut tieee in mod special sa-mi raspunzi...si daca nu ai nici un raspuns pentru ce te-ai mai obosit sa mai scrii?Vroiam doar o parereeeeeeee!!!!Ce e asa de greeuu maaaaaaaa,de ce atata rautate eu nu pot sa inteleg,pentru ce va mai bagati in seama daca nu sunteti in stare sa va spuneti o parere decenta si concreta fara a bate caaampiii


si de ceeee tiiiiipi asaaaaaaaa!!??
daca-ti spuneam direct, du-te la doctor, m-ai fi zis ca inainte de a ajunge la doctor mai vrei si alta parere.
o pre-parere.
bine!
hai, urcate pe tastatura, cracaneaza-te ......si sa vedem ce ai acolo!!



Geo , eu nu cred ca tipa , ci plânge/tânguiește/jeluiește/dispera.
lucian_tristan
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:01
pe mine ma amuza copios cum ati cautat voi lichidul seminal

cica "chiar se vedea cat se poate d clar ca nu a curs nimic." mai fata, vorbim de O PICATURA, care pe langa ca e atat de mica, nici nu sta s-o vezi tu...ca de-aia se numeste "penetrare", pentru ca si-o baga cat mai adanc in speranta ca va conduce soldateii cat mai aproape de locul unde mama natura a intentionat sa se afle...acolo unde tu nu ai prefera sa ajunga, dar deh...e ca si cu gravitatia..exista, chit ca noua nu ne convine ca nah, ne cad mere in cap, ca lui nenea Newton. Si deci pe unde ati cautat lichidul seminal? Te asteptai sa ramana pe jucaria lui ca s-o poti vedea tu cu ochiul liber? s-a uitat el in gaura neagra cu atentie si n-a vazut niciun punct alb? oricum, permite-mi sa spun ca a fost cea mai neinspirata idee sa faceti neprotejat DUPA ce si-a dat drumul o data. Daca tot vroiati sa va jucati asa, o faceati prima data, cand canalul era cat de cat curat (desi tot are o scurgere care contine spermatozoizi, stii despre asta) si punea prezervativul la sfarsit. In fine, nu ca as recomanda metoda asta. Chiar aici pe forum e cineva care a ramas insarcinata din cauza "lichidului seminal" pe care voi il cautati cu atata fervoare. Ca sa vezi unde a ajuns!

a, si spalaturile vaginale nu influenteaza menstruatia, in schimb, iti cam distrug flora vaginala. Asta inseamna ceva episoade de candida si cred ca nu-ti doresti asta. Fa spalaturile doar la recomandarea medicului (si gaseste un medic destept si care traieste in timpul nostru, nu acum 100 de ani, ca mai sunt si d-astia care cred in continuare ca e foarte sanatos sa faci spalaturi de 2 ori pe saptamana chiar daca nu ai nimic).

Iar chestia cu parerile de pe forum...hmm, cu ce te-ar fi ajutat daca cineva iti spunea precis, 100% sigur ca esti insarcinata? L-ai fi crezut? Dar daca cineva iti spunea 100% sigur ca NU esti insarcinata? Poate ca l-ai fi crezut, ca iti doreai mult sa ti se spuna asta. Dar...daca peste 9 luni venea barza, cu ce te ajuta "parerea" de pe forum?

Totusi, ti-o venit intre timp?
Narcisa_tesfio
Postat pe 1 Octombrie 2010 01:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pls help. niste sfaturi(fara mistouri daca se poate!) 165 De la: kudika029282 5 Noiembrie 2010 18:22
ejaculare...lipsa 41 De la: Juseppe 3 Aprilie 2013 20:17
virginitatea 103 De la: mickyyo_parintele 15 Mai 2009 16:45
contact sexual in timpul pauzei de anticonceptionale 39 De la: aly_butterfly 29 Iulie 2010 10:22
Pentru femeile nesatisfacute si discrete, care doresc sa ramana discrete dar satisfacute 139 De la: luchianramona 31 August 2010 16:01