Setari Cookie-uri

diane 35 pauza

buna putetzi sa ma ajutati si pe mine,doresc sa stiu daca dupa o cura de 3 luni cu anticoceptionale se poate face o pauza.si ce efecte are acesta pauza? ms
cutn
Postat pe 28 Septembrie 2010 19:34
Nu te-ai umflat toata de la diane 35? Ti le-a recomandat doctorul?
Barbie30
Postat pe 28 Septembrie 2010 19:36
am pus un 1kg dar na nam incotro pt ca am probleme cu stopul,da de la endocrine
cutn
Postat pe 28 Septembrie 2010 19:40
mai, prin alte tari mai civilizate nu mai iau Diane, sunt interzise pentru ca sunt cancerigene. In America, spre exemplu, n-au fost niciodata aprobate. Iar in Germania si restul Europei le-au restrictionat dupa ce o femeie a murit de cancer la ficat. In Canada au murit vreo 5 femei. Ia si citeste aici, e vorba de sanatatea ta pana la urma. Menstruatia se poate regla si prin alte metode.
http://www.yourcontraception.com/birth-control-methods/birth-control-pills/diane-35-birth-control-pill.html

Dar in fine, asta-i alta poveste. Daca faci pauza nu patesti nimic, doar ca revii la dereglarile de menstruatie (anticonceptionalele nu trateaza in sine, ci iti intrerup activitatea ovarelor pe perioada cand le iei. Cand ai intrerupt, hop! aceleasi probleme). Si evident, ai grija la protectie.
Narcisa_tesfio
Postat pe 28 Septembrie 2010 19:52
cel mai bine tot un ginecolog iti poate raspund el aintrebare !
negrul_de_serviciu
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:15
De la: cutn, la data 2010-09-28 19:34:22buna putetzi sa ma ajutati si pe mine,doresc sa stiu daca dupa o cura de 3 luni cu anticoceptionale se poate face o pauza.si ce efecte are acesta pauza? ms


si eu am luat diane, ot ca tratament, a fost groaznic simteam o durere in piept , imi era greata, pai daca ai probleme si menstruatia nu vine regulat s-ar putea sa te "dereglezi" mai rau, cel mai bine apeleaza la un ginecolog , si schimba si anticonceptionalele ca nu sunt bune Diane deloc
visan_georgiana
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:47
buna putetzi sa ma ajutati si pe mine,doresc sa stiu daca dupa o cura de 3 luni cu anticoceptionale se poate face o pauza.si ce efecte are acesta pauza? ms

Buna! Am facut marea PROSTIE acum 3-4 ani si am luat si eu aceste anticonceptionale. Nu contest calitatea lor, contest "aplecatul urechii in stanga si in dreapta". M-am umflat rau de tot, de parca eram gravida in 8-9 luni, menstruatie deloc, rau foarte... si am ajuns intr-un final la chirurgie pentru infectie toracica din cauza incompatibilitatii la acest produs. De atunci, m-am ingrasat 20 kg, nu aveam copii, dar nici nu am ramas graviduta... si crede-ma ca tare imi doresc... Fugi la doctor, intreaba "cat-ii halatu` " si lasa sfaturile prietenesti de pe net!
Carmen111
Postat pe 19 Octombrie 2010 13:17
Pauza bine meritata!Se instaleaza boli tacute si perverse care o sa le descoperi peste 4...5 ani....Nu le mai lua!
kudika227120
Postat pe 19 Octombrie 2010 19:56
De la: cutn, la data 2010-09-28 19:34:22buna putetzi sa ma ajutati si pe mine,doresc sa stiu daca dupa o cura de 3 luni cu anticoceptionale se poate face o pauza.si ce efecte are acesta pauza? ms
eu tot diane 35 iau si m-am gandit si eu ca tot omu sa fac pauza si aoleuuu maica ce cosuri si ce naspa mi se facuse fata...parca se transfomase...astea iti dau dependenta totala...am inceput sa le iau din nou si dupa 2 sau 3 luni mi-am revenit iar la normal....dar daca ai luat doar 3 luni nu crd ca e cazul sa faci pauza...nu e asa mult timp de cand le iei!multa sanatate
playboy
Postat pe 20 Octombrie 2010 10:24
De la: Carmen111, la data 2010-10-19 13:17:03buna putetzi sa ma ajutati si pe mine,doresc sa stiu daca dupa o cura de 3 luni cu anticoceptionale se poate face o pauza.si ce efecte are acesta pauza? ms

Buna! Am facut marea PROSTIE acum 3-4 ani si am luat si eu aceste anticonceptionale. Nu contest calitatea lor, contest "aplecatul urechii in stanga si in dreapta". M-am umflat rau de tot, de parca eram gravida in 8-9 luni, menstruatie deloc, rau foarte... si am ajuns intr-un final la chirurgie pentru infectie toracica din cauza incompatibilitatii la acest produs. De atunci, m-am ingrasat 20 kg, nu aveam copii, dar nici nu am ramas graviduta... si crede-ma ca tare imi doresc... Fugi la doctor, intreaba "cat-ii halatu` " si lasa sfaturile prietenesti de pe net!
pai dac le-ati luat dupa urche...anticonceptionalele ti le prescrie doctorul si el stie ce ti se potriveste....si cu control din 6 in 6 luni nu cred ca ajungi la cutit...20 de kile nu le pui asa cu una cu doua!
playboy
Postat pe 20 Octombrie 2010 10:26
De la: TIGRA, la data 2010-10-19 12:47:34
De la: cutn, la data 2010-09-28 19:34:22buna putetzi sa ma ajutati si pe mine,doresc sa stiu daca dupa o cura de 3 luni cu anticoceptionale se poate face o pauza.si ce efecte are acesta pauza? ms


si eu am luat diane, ot ca tratament, a fost groaznic simteam o durere in piept , imi era greata, pai daca ai probleme si menstruatia nu vine regulat s-ar putea sa te "dereglezi" mai rau, cel mai bine apeleaza la un ginecolog , si schimba si anticonceptionalele ca nu sunt bune Diane deloc
...depinde de organismul fiecaruia....eu nu le dau pe nimic in lume...
playboy
Postat pe 20 Octombrie 2010 10:29
Asa cum ti s-a mai zis , numai medicul ginecolog iti va spune daca e nevoie de o pauza sau nu.
eu am folosit Diane 35 timp de aproape un an, la indicatia medicului medicului ginecolog, pt ovare polichistice, nu au avut niciun efect, doar m-am ales cu dureri de cap si probleme cu tenul dupa incetarea administrarii.asa ca , mare grija cu aceste anticonceptionale.
LadyMR
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:22
De la: LadyMR, la data 2010-10-21 16:22:25Asa cum ti s-a mai zis , numai medicul ginecolog iti va spune daca e nevoie de o pauza sau nu.
eu am folosit Diane 35 timp de aproape un an, la indicatia medicului medicului ginecolog, pt ovare polichistice, nu au avut niciun efect, doar m-am ales cu dureri de cap si probleme cu tenul dupa incetarea administrarii.asa ca , mare grija cu aceste anticonceptionale.
...aoleu...cred ca de aia ma doare si pe mine capul...
playboy
Postat pe 23 Octombrie 2010 00:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TAROT 14 De la: healthy005515 19 Octombrie 2009 09:14
dureri de sini 3 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 17:49
despre sarcina 19 De la: sorinporojan 26 Aprilie 2010 21:06
buna 1 De la: healthy011283 16 Ianuarie 2010 12:19
buricu 1 De la: rubya 10 Aprilie 2010 02:12