Setari Cookie-uri

simptomele si tratamentul anexitei

ma durea capul, aveam o stare apatica, nu aveam pofta de mancare, apoi stari de greata si dureri in dreapta langa apendice (si nu il scosesem), durerea iradia pe partea interna a picioarului drapt. urinam des, incepusem sa fac febra si sa am frisoane si m-am dus la doctor, un medic internist foarte bun care nu m-a trimis la chirurg sa imi scoata apendicita ci mi-a dat un diagnistic corect. Simptomatologia debutase cu cateva zile (2-3) in urma si am facut o echografie pelvina, mi-ai gasit lichid in periotneu (deci avea peritonita in stadiu incipient) si mi-au dat tratament cu antibiotice... m-am facut bine din fericire si fara urmari. v-am povestit pe scrutce am patit ca sa stiti ca nu trebuie neglijata niciodata o stare de rau. Tratamentul nu il zic pentru ca e specific germenilor cu care am fost eu infectata, deci... fiecare va fi tratata comform infectiei sale...
amalia79_healthy
Postat pe 15 Septembrie 2008 17:14
Buna !!! as vrea sa te rog daca ai putea sa-mi dai mai multe detalii uite asta este adresa mea yrysgabry@yahoo.it. M-am intalnit si eu cu o problema adica acum o luna aveam o durere la ovarul stang si se lasa in jos pe picior urinam des,febra nu dar aveam frisoane am mers la ginekolog si ma internat de urgenza au inceput analizele si bineinteles ecografiile pelvice de unde a reiesit ca am un lichid in "tuba stanga "m-au tinut sub supraveghere 3 zile cu antibiotic dupa care mi-au dat un diagnostic "sactosalpinge"(eu sunt in italia si aici am medicul ginekolog ) am cautat sa fac traducerea in limba romana dar nu am gasit nimik si am continuat tratamentul cu eritromicina (12 pastile)dureri nu mai am ,acum pe 20 ianuarie trebiue sa merg la control, ai putea sa ma ajuti cu mai multe detalii???? multumesc din suflet Gabriela
yrynagabryela
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:15
si eu sant disperata , maine ma duc la internist, am fost in spital ... mi-au pus diagnostic anexita ... e urata rau cu sagerari si stari de rau ... iau acum pastile cu ulei de primula ( de la harnony ) dar pana sa-si faca efectul mai e , cutiutza e pentu 1 luna de zile. Nu stiu ce sa fac pt refacera sangelui pt ca am pierdut mult si pe langa mi s-a luat si sange pt analize , ma simt slabita si am o stare de depresie la ce mi se intampla ... mai ales ca in spital am auzit atatea ... in fine revin cu detalii poate gasesc solutia ... sper ca repede ... sanatate sa aveti !
Schatt
Postat pe 26 Martie 2009 09:33
iubita mergi urgent la medic de specialitate in ginecologie.ar trebuii in paralel la 2 sa vezi ce-ti spun.nu mai sta!
ioanacuna
Postat pe 26 Martie 2009 15:16
buna. si eu am patit ca si restul care ati fost diagnosticate cu anexita, la fel cu dureri in zona ovarului drept, ca si eu la inceput am crezut ca e apendicul pentru ca aveam dureri prin tot piciorul drept... si din pacate pe mine m-au internat in spital si m-au tinut sub observatie 5 zile cu antibiotic intravenos. asa ca.... eu va recomand sa mergeti la doctor.... ca am mai auzit si de alte persoane care au mai avut si nu au fost tratate la timp ca au avut urmari destul de neplacute. sanatate multa.
andreearus
Postat pe 16 Septembrie 2009 20:25
nu-mi vine sa cred ca ati fost internate in spital si ati fost puse pe tratament cu antibiotice.si eu am avut astfel de dureri am fost la doctora mea gineco si doar ridica din umeri...nu tratament nu internare doar imi spune ca prea pun totul la suflet.plecam acasa cu durerea aceia si nimic altceva...nu am facut tratament niciodata pt anexita
win
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:08
buna.eu am anumite simptome:scurgeri abundente de lichid alb,cremos,mancarimi,dureri in timpul actului sexual(in partea stanga ,jos) si nu stiu ce sa fac.oare ce am?
healthy011009
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:02
dar la ginecolog ai fost? cum nu stii ce sa faci? sa mergi la ginecolog si sa te tratezi !
eleain
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:54
De la: healthy011009, la data 2010-01-10 16:02:08buna.eu am anumite simptome:scurgeri abundente de lichid alb,cremos,mancarimi,dureri in timpul actului sexual(in partea stanga ,jos) si nu stiu ce sa fac.oare ce am?
healthy011012
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:39
De la: healthy011009, la data 2010-01-10 16:02:08buna.eu am anumite simptome:scurgeri abundente de lichid alb,cremos,mancarimi,dureri in timpul actului sexual(in partea stanga ,jos) si nu stiu ce sa fac.oare ce am?
healthy011012
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:40
probabil ai contactat candida daac ai luat antibiotice
healthy011012
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:44
Cel mai bine este sa te duci la un doctor ginecolog, dupa cum descri tu simptomele, este o micoza care daca nu o tratezi poate crea complicatii. Pe linga disconfortul pe care ti-l produce se poate ajunge chiar la sterilitate.
Multa sanatate!
otil73
Postat pe 16 Ianuarie 2010 12:04
incercati absorbantele cu anioni..sunt f bune..
alicemihai
Postat pe 24 Ianuarie 2010 12:58
Tratamente naturiste:
1. Pentru diminuarea durerilor in zona afectata se leaga un saculet cu pulbere de creta. Se poarta si ziua.
2.n Un efect bun si in caz de leucoree. Tampon din ceapa pisata invelita in tifon si legata cu o ata de 15 cm lungime, se introduce inainte de culcare.
3. Se consuma cate 8 g de propolis pe zi, si se introduce cate o biluta in vagin: 10 zile da, 5 zile pauza (se inlocuieste cu ceapa) timp de 4-5 luni.
4. O cura de curatare a intregului organism cu 3 plante:pelin, dentita, vetrice.Dispar bacterii, virusi si giardia.
Mai multe informatii sint in cartea mea "Comoara sanatatii"
Elena
fratia
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:02
si eu am o problema imi simt ovarele inflamate,am si scurgeri iar acum mai nou urina este foarte inchisa la culoare .spuneti-mi va rog k nu e anexita nu mai am nici doctor ginecolog si nu stiu incotro sa o iau
adinutzak
Postat pe 9 Februarie 2010 00:03
SCRIE-MI PE EMAIL LA ADRESA ivanescu.daniela@yahoo com!
ivanescu
Postat pe 25 Februarie 2010 11:27
si eu am niste simptome ciudate..dar cred k la mine nu-i vorba de anexita...cred.urmez un tratament de fertilitate si in ziua 13 a cm am avut o durere groaznica la ovarul stang...o durere de m-a pus la pat si a doua zi nimic...anexita nu cred ca se manifesta asa...cel putin din cate va aud pe voi.
kitty_27
Postat pe 25 Februarie 2010 19:54
Buna Fratia!
Am si eu o intrebare la tine:
cum se folosesc cele trei plante enumerate de tine:pelin, dentita, vetrice(ceai, se gasesc la plafar combinate sau sunt trei ceaiuri distincte si trebuie sa le combin eu)?
Baiatul meu are giardia(13 ani)si as vrea sa incerc.
Te rog frumos daca se poate!
Multumesc!
kudika039152
Postat pe 18 Martie 2010 11:43
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 19 Martie 2010 06:18
cea mai mare rugaminte a vietii mele : cunoaste cineva un ginecolog capabil si de recomandat in Constanta , ca prin Mangalia bate vantul...
Seniora_Alba
Postat pe 4 Noiembrie 2010 18:33
De la: adinutzak, la data 2010-02-09 00:03:15si eu am o problema imi simt ovarele inflamate,am si scurgeri iar acum mai nou urina este foarte inchisa la culoare .spuneti-mi va rog k nu e anexita nu mai am nici doctor ginecolog si nu stiu incotro sa o iau

Va recomand produse naturiste pe baza de GANODERMA
mariaduca53@yahoo.com
mariana953
Postat pe 6 Decembrie 2010 01:14
Da.... ....fix Ganoderma rezolva afectiunile astea...
kudika226898
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
edeme 1 De la: Sarah 5 Iunie 2009 11:42
amenoree secundara 7 De la: kudika468064 8 Noiembrie 2011 13:03
Durerea de sini 20 De la: Brunette_16 3 Februarie 2011 23:04
piticanie 4 De la: PICCKARD 5 Octombrie 2011 19:50
menstruatie de 2 ori pe luna :(:( 8 De la: kudika_13000 3 Martie 2013 19:20