Setari Cookie-uri

cum sa intretii o relatie?

o intrebare ..poate banala sau absurda..dar totusi..cum sa intretii o relatie..k sa fie totul ok.u ca fata/femeie cum ar trebui sa fii k totul sa fie bn in relatie?
burca_roxana
Postat pe 28 Septembrie 2010 20:46
De la: burca_roxana, la data 2010-09-28 20:46:43o intrebare ..poate banala sau absurda..dar totusi..cum sa intretii o relatie..k sa fie totul ok.u ca fata/femeie cum ar trebui sa fii k totul sa fie bn in relatie?






... bine la modul ideal nu va fi niciodata ... ca altfel am fi in rai ... dar basicul incepe cu cunosterea caracterului, a lucrurilor comune si a diferentzelor ... simularea unor situatii care apar normal dar care iau anumite persoane mai visatoare prin surprindere ... cunoasterea prietenilor si familiei ... continua cu neacceptarea nici unui compromis care sa te puna pe locul doi fata de alte femei sau chiar obiecte ... ... textele, minciuna, bascalia nu sint deloc semne ca mergi spre mai bine ... per total ... atentie, fermitate, corectitudine, obiectivitate ... daca te simte slaba sau manipulabila ... aleluia si la gara ... finalul e garantat indiferent cit te vei stradui ...

marco918
Postat pe 28 Septembrie 2010 21:01
De la: burca_roxana, la data 2010-09-28 20:46:43o intrebare ..poate banala sau absurda..dar totusi..cum sa intretii o relatie..k sa fie totul ok.u ca fata/femeie cum ar trebui sa fii k totul sa fie bn in relatie?


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl9.glitter-graphics.net/pub/912/912339oto8womau1.jpg[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 28 Septembrie 2010 21:03
De la: burca_roxana, la data 2010-09-28 20:46:43o intrebare ..poate banala sau absurda..dar totusi..cum sa intretii o relatie..k sa fie totul ok.u ca fata/femeie cum ar trebui sa fii k totul sa fie bn in relatie?


se unge din cand in cand cu niste vaselina!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 28 Septembrie 2010 21:13
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-28 21:13:39
De la: burca_roxana, la data 2010-09-28 20:46:43o intrebare ..poate banala sau absurda..dar totusi..cum sa intretii o relatie..k sa fie totul ok.u ca fata/femeie cum ar trebui sa fii k totul sa fie bn in relatie?


se unge din cand in cand cu niste vaselina!

da si se schimba uleiul cit mai des posibil
RUY_BLAS
Postat pe 28 Septembrie 2010 21:16
Cand citesc raspunsul baietilor (ca barbati nu se pot numai inca) imi vine sa rad, dar nu o fac pentru ca imi dau seama ca e grav ca nu sunt in stare sa spuna cu adevarat parerea lor de frica sa nu para prea sentimentali si atunci dispare aceea calitate >machola inceput>.Ce facem??Apelam la SexShop , apelam la reviste, facem suprize, complimente mai delicate,nesiropoase.Incerci sa il tii / sa o tii langa tine.Nu trebuie sa te multumesti ca stii ca ti-a spus acum o luna ca >te iubeste> si ca nu are cum sa-si schimbe sentimentele intre timp.
Fii alaturi de partenerul tau atunci cand da de greu, si cand ii este bine bucura-te odata cu el.
Ce tie nu iti place altuia nu ii face. Comunicarea este TOTUL. Dc iti gasesti persoana cat mai apropiata tie ca sa nu zic persoana PERFECTA (pt ca in conceptia mea, persoana perfecta nu prea exista ) fii tu insati, comunica cu ea, exploreaza-l totul si...o intretii cu viata!
ramona_elisa
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:16
De la: ramona_elisa, la data 2010-09-28 22:16:14Cand citesc raspunsul baietilor (ca barbati nu se pot numai inca) imi vine sa rad, dar nu o fac pentru ca imi dau seama ca e grav ca nu sunt in stare sa spuna cu adevarat parerea lor de frica sa nu para prea sentimentali si atunci dispare aceea calitate >machola inceput>.Ce facem??Apelam la SexShop , apelam la reviste, facem suprize, complimente mai delicate,nesiropoase.Incerci sa il tii / sa o tii langa tine.Nu trebuie sa te multumesti ca stii ca ti-a spus acum o luna ca >te iubeste> si ca nu are cum sa-si schimbe sentimentele intre timp.
Fii alaturi de partenerul tau atunci cand da de greu, si cand ii este bine bucura-te odata cu el.
Ce tie nu iti place altuia nu ii face. Comunicarea este TOTUL. Dc iti gasesti persoana cat mai apropiata tie ca sa nu zic persoana PERFECTA (pt ca in conceptia mea, persoana perfecta nu prea exista ) fii tu insati, comunica cu ea, exploreaza-l totul si...o intretii cu viata!





... comunicarea e buna la inceput ca sa te cunosti ... si cam atit ... daca nu apare respectul tacit e degeaba ... prea multa comunicare strica totul ... gargara multa si ieftina ...

marco918
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:23
ramona_elisa te`as contrazice...aici nimeni nu ne cunoaste cu adevarat deci suntem liberi sa fim cine vrem,nu cine ne convine!
Ca sa nu mai spun ca daca u ai fi mai matura putin,nu i`ai da fetei sfaturile astea...pt ca poate ea nu`i capabila sa fie cum ii sugerezi tu...
In orice fel de relatie trebuie sa fim noi...pt ca la fel poti fi painea lui D`zeu sau draq impielitat ca daca e cineva care sa te iubeasca,te iubeste asa cum esti!
AdrianaR
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:24
De la: AdrianaR, la data 2010-09-28 22:24:27i...pt ca la fel poti fi painea lui D`zeu sau draq impielitat ca daca e cineva care sa te iubeasca,te iubeste asa cum esti!





... cind esti draq impielitzat s-ar putea sa se duca iubirea si sa te alegi cu o ... ura ... direct proportionala cu iubirea initiala ... totul are o limita ...

marco918
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:29
pai sa fii intelegatoare..asa cum vor baietii...sa nu pui la suflet cand te ignora pentru un meci sau vreo bere cu prietenii...sa nu cumva sa pui botu ca te inseala...sa nu cumva sa te puna ala impielitatu sa nu gatesti..sa speli sa calci...ca doar ca sa fie bine ar trebui sa zici merci ca se uita la tine...ee fata mamii si daca reusesti sa faci toate astea o sa fie foarte fericit si relatia foarte lunga...ca doar unde gaseste el una asa "buna" la suflet ma refer!
size_back
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:33
De la: marco918, la data 2010-09-28 22:29:14
De la: AdrianaR, la data 2010-09-28 22:24:27i...pt ca la fel poti fi painea lui D`zeu sau draq impielitat ca daca e cineva care sa te iubeasca,te iubeste asa cum esti!





... cind esti draq impielitzat s-ar putea sa se duca iubirea si sa te alegi cu o ... ura ... direct proportionala cu iubirea initiala ... totul are o limita ...



la fel poate sa figa mancand pamantul si daca esti painea lui Doamne Doamne....daca lui/ei nu`i esti pe plac!Depinde de fiecare...si oricum ma referam la inceputul unei relatii...
Repet...indiferent de relatie,trebuie sa fim noi insine!
AdrianaR
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:34
De la: ramona_elisa, la data 2010-09-28 22:16:14Cand citesc raspunsul baietilor (ca barbati nu se pot numai inca) imi vine sa rad, dar nu o fac pentru ca imi dau seama ca e grav ca nu sunt in stare sa spuna cu adevarat parerea lor de frica sa nu para prea sentimentali si atunci dispare aceea calitate >machola inceput>.Ce facem??Apelam la SexShop , apelam la reviste, facem suprize, complimente mai delicate,nesiropoase.Incerci sa il tii / sa o tii langa tine.Nu trebuie sa te multumesti ca stii ca ti-a spus acum o luna ca >te iubeste> si ca nu are cum sa-si schimbe sentimentele intre timp.
Fii alaturi de partenerul tau atunci cand da de greu, si cand ii este bine bucura-te odata cu el.
Ce tie nu iti place altuia nu ii face. Comunicarea este TOTUL. Dc iti gasesti persoana cat mai apropiata tie ca sa nu zic persoana PERFECTA (pt ca in conceptia mea, persoana perfecta nu prea exista ) fii tu insati, comunica cu ea, exploreaza-l totul si...o intretii cu viata!


urat momement cand esti singura, nu!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:35
adriana k sa intelegi exact..am fost eu insami..ptr k altfel nu pot fi..si nu imi pot schimba personalitatea sau caracterul..lam iubit..iam aratat..foarte frum mam purtat..ma inselat..nu o data..de 3 ori..nu stiu daca sa ma bufneasca rasu sau plansu..pe mn ma consider vinovata..ptr k nu am stiut sa ma port probabil de sa ajuns aici..expliktia lui a fost..k a cautat in alta parte ce nu a gasit la mn..adik atunci knd ieseam afara q prietenii lui nu eram foarte vorbareata din punctul lui de vedere..pentru k mie nu imi plac prietenii lui ptr k eu nu gasesc subiect de discutie cu ei..si totusi knd neam despartit el nu a vrut..mia zis k pe mn ma iubeste..k vrea
sa se casatoreasca cu mn..k stie k a gresit..si ii pare foarte raw...dar eu nu mai pot sta q el..stiind k ma umilit chiar asa..iesea q fata respectiva si q prietenii lui..si mia zis k altele cum pot fi vorbarete si eu nu..si k de asta se oftik cel mai tare...dar k nu poate oriqm sa renunte la mn ..a plans in fata MEA sa nu il las k el nu poate sta fara mn..eu ce sa mai inteleg..qm sa mai fiu?..dc numai eu mam gandit qm sa ii fiu pe plak sa fie totul ok dar el nu...intr-o oarecare masura ma gasesc vinovata ptr k nu am stiut sa il tin langa mn..dar zik eu asta nu era motiv de inselat...aqm nu stiu..
burca_roxana
Postat pe 29 Septembrie 2010 00:08
De la: burca_roxana, la data 2010-09-29 00:08:19adriana k sa intelegi exact..am fost eu insami..ptr k altfel nu pot fi..si nu imi pot schimba personalitatea sau caracterul..lam iubit..iam aratat..foarte frum mam purtat..ma inselat..nu o data..de 3 ori..nu stiu daca sa ma bufneasca rasu sau plansu..pe mn ma consider vinovata..ptr k nu am stiut sa ma port probabil de sa ajuns aici..expliktia lui a fost..k a cautat in alta parte ce nu a gasit la mn..adik atunci knd ieseam afara q prietenii lui nu eram foarte vorbareata din punctul lui de vedere..pentru k mie nu imi plac prietenii lui ptr k eu nu gasesc subiect de discutie cu ei..si totusi knd neam despartit el nu a vrut..mia zis k pe mn ma iubeste..k vrea
sa se casatoreasca cu mn..k stie k a gresit..si ii pare foarte raw...dar eu nu mai pot sta q el..stiind k ma umilit chiar asa..iesea q fata respectiva si q prietenii lui..si mia zis k altele cum pot fi vorbarete si eu nu..si k de asta se oftik cel mai tare...dar k nu poate oriqm sa renunte la mn ..a plans in fata MEA sa nu il las k el nu poate sta fara mn..eu ce sa mai inteleg..qm sa mai fiu?..dc numai eu mam gandit qm sa ii fiu pe plak sa fie totul ok dar el nu...intr-o oarecare masura ma gasesc vinovata ptr k nu am stiut sa il tin langa mn..dar zik eu asta nu era motiv de inselat...aqm nu stiu..


Nu te-a lasat pentru ca nu erai vorbareata. Oricat de greu ar fi de crezut, te-a lasat pentru ca l-ai iertat de 3 ori dupa ce te-a inselat. Asta insemnand pentru el o femeie disperata, nu una care iubeste. O femeie care stie sa iubeasca .. incepe prin a se iubi si respecta pe ea. Asa cum a spus si Marco mai sus, dragostea se duce si daca nici macar respect nu-i... atunci ce pretentii aveti?
rashela
Postat pe 29 Septembrie 2010 00:18
De la: burca_roxana, la data 2010-09-29 00:08:19adriana k sa intelegi exact..am fost eu insami..ptr k altfel nu pot fi..si nu imi pot schimba personalitatea sau caracterul..lam iubit..iam aratat..foarte frum mam purtat..ma inselat..nu o data..de 3 ori..nu stiu daca sa ma bufneasca rasu sau plansu..pe mn ma consider vinovata..ptr k nu am stiut sa ma port probabil de sa ajuns aici..expliktia lui a fost..k a cautat in alta parte ce nu a gasit la mn..adik atunci knd ieseam afara q prietenii lui nu eram foarte vorbareata din punctul lui de vedere..pentru k mie nu imi plac prietenii lui ptr k eu nu gasesc subiect de discutie cu ei..si totusi knd neam despartit el nu a vrut..mia zis k pe mn ma iubeste..k vrea
sa se casatoreasca cu mn..k stie k a gresit..si ii pare foarte raw...dar eu nu mai pot sta q el..stiind k ma umilit chiar asa..iesea q fata respectiva si q prietenii lui..si mia zis k altele cum pot fi vorbarete si eu nu..si k de asta se oftik cel mai tare...dar k nu poate oriqm sa renunte la mn ..a plans in fata MEA sa nu il las k el nu poate sta fara mn..eu ce sa mai inteleg..qm sa mai fiu?..dc numai eu mam gandit qm sa ii fiu pe plak sa fie totul ok dar el nu...intr-o oarecare masura ma gasesc vinovata ptr k nu am stiut sa il tin langa mn..dar zik eu asta nu era motiv de inselat...aqm nu stiu..


Mare lucru nu se`ntelege din ce spui aici dar...printre randuri fara sa`ti dai seama recunosti ca la un moment dat nu mai erai tu...
Si sa fim seriosi...sa te insele si sa te lamentezi apoi ca a cautat in alta parte ce n`a gasit la tine....?
Cat despre plansetele si lacrimile de crocodil,stai linistita,am avut si eu parte de asa ceva...si`mi zicea ca sunt prea buna pt el...ca ma iubeste mai presus de orice,ca nu se vede cu altcineva...bla-bla...ca nimeni nu i`a mai facut ceiucul de dimineata de cand ne`am despartit si am fost 3 ani de zile impreuna...si nici nu stiu sa ma fi inselat (apoi...who knows?)

Eu stiu ca`i rau sa te doara sufletul si sa simti un gol dar ai putina mandrie si respect fata de tine....omu asta deja te joaca pe degete si tu te complaci!
AdrianaR
Postat pe 29 Septembrie 2010 00:27
da probabil nu stiu ce e in mintea mea..chiar il iubesc..dar sa se poarte asa ...am doar 20 de ani..primul baiat din viata mea si asta ma face sa renunt atat de greu la el..nu as mai vede pe altcineva langa mn....am fost q el 2 ani..si il iubesc de cand aveam 14 ani..deci probabil sa folosit si de asta..de iubirea mea k sa ma pakalseasca si eu sa il cred knd imi zc 2 vorbe frumoase si niste promisiuni kre dupa cateva minute le uita si el..si eu ast sa se schimbe...din discutiile astea mam convins k eu am fost singura vinovata..de la inceput knd a gresit trebuia sa spun stop..dar nu stiu ce a fost in mintea mea..,iti multumesc foarte frum ptr vorbe..e placut sa vezi si alte pareri si ale unor pers mai copate la minte nu k mn..
burca_roxana
Postat pe 29 Septembrie 2010 00:59
aaa si mi-a mai zis..exact asa..''toti barbatii inseala,nu exista barbat kare sa nu faca lucrul asta..cautati un pampalau..unul legat de calorifer kre sa nu te insele''
burca_roxana
Postat pe 29 Septembrie 2010 01:08
Nu esti vinovata cu nimic,ai fi daca ai refuza sa inveti din greseli!
TRAIESTE,lasa`l balta,fa`ti niste prieteni si concentreaza`te asupra altor lucruri.La 20 de ani si stand langa cineva ca iubitul sau ex. iubitul tau,ce`o fi,nu ai apucat sa vezi prea multe,sa conosti si alte lucruri care`ti umple viata...
La momentul potrivit vei intalni pe cineva care sa te merite si pe care sa meriti!
Si am sa`ti spun ce i`am mai spus azi cuiva...intalneste`te cu el daca mai sunteti impreuna (ca pana la urma n`am inteles,mai sunteti,sau nu) si spune`i scurt si la obiect ca vrei sa va despartiti fara sa`i dai nici cel mai mic argument,fara sa`ti motivezi decizia in fata lui!Fii ferma si nu mai ceda...altfel ai sa ajungi sa suferi de paranoia si nu vei mai avea nici umbra de barbat pe langa tine
AdrianaR
Postat pe 29 Septembrie 2010 01:17
De la: burca_roxana, la data 2010-09-29 01:08:59aaa si mi-a mai zis..exact asa..''toti barbatii inseala,nu exista barbat kare sa nu faca lucrul asta..cautati un pampalau..unul legat de calorifer kre sa nu te insele''


Ei vezi, draga mea?! Tocmai iubitul tau ti-a raspuns la intrebare. Noi le spunem pampalai si ne maritam cu ei pentru a ne trai viata in afara casei, in afara relatiei. Nu stiu cum ne spun ei noua, dar exact asa sunt femeile care iarta de fiecare data, care sunt carpele lor, care tac si inghit precum.. barbatul pampalau. Nu sunt iubite si nici respectate, doar sunt bune sa fie neveste.

Si nu, nu sunt inca convinsa ca toti barbatii inseala. O mai fi unul de treaba (fara a fi si pampalau insa).
rashela
Postat pe 29 Septembrie 2010 01:26
ai dreptate...probabil am ceva pastrat si ptr mn...exact ce imi trebuie..iti multumesc ptr cuvinte..si ptr k nu critici k altii..:*
burca_roxana
Postat pe 29 Septembrie 2010 01:27
De la: burca_roxana, la data 2010-09-28 20:46:43o intrebare ..poate banala sau absurda..dar totusi..cum sa intretii o relatie..k sa fie totul ok.u ca fata/femeie cum ar trebui sa fii k totul sa fie bn in relatie?


depinde ce relatie iti doresti sau cu cine o ai, pentru mine exista o singura alternativa: doar iubire; insa problema e ca multe/i ori nu stiu ce e aia ori se sperie de asa ceva, de obicei e ultima :)).

cei care au anumite probleme nerezolvate prefera jocurile: se joaca cartea geloziei, o intalnesti destul de des pe asta; se joaca cartea indiferentei, crearea iluziei ca de fapt nu iti place de el/ea cand de fapt iti place; cartea puterii, se zice ca cel care are mai putin de pierdut in realtie controleaza relatia, si in felul asta apar tot felul de anomalii; ... ironia face ca jocurle astea sa fie considerata acte de iubire :))

succesuri
battleofwits
Postat pe 29 Septembrie 2010 05:53
O relatie e in doi - degeaba face unu pe dracu-n patru daca celalalt nu e interesat sa pastreze relatia. Meaning... poti fii Miss Perfectiune - care gateste, spala, arata beton, face sex ca o profesionista, are grija de el, intelegere, castiga bine, ar eun job extraoridinar - orice va trece prin cap ... nu inseaman 100% ca nu vei fi inselata sau parasita.
I_m_nuts2011
Postat pe 30 Septembrie 2010 13:55
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-28 22:35:10
De la: ramona_elisa, la data 2010-09-28 22:16:14Cand citesc raspunsul baietilor (ca barbati nu se pot numai inca) imi vine sa rad, dar nu o fac pentru ca imi dau seama ca e grav ca nu sunt in stare sa spuna cu adevarat parerea lor de frica sa nu para prea sentimentali si atunci dispare aceea calitate >machola inceput>.Ce facem??Apelam la SexShop , apelam la reviste, facem suprize, complimente mai delicate,nesiropoase.Incerci sa il tii / sa o tii langa tine.Nu trebuie sa te multumesti ca stii ca ti-a spus acum o luna ca >te iubeste> si ca nu are cum sa-si schimbe sentimentele intre timp.
Fii alaturi de partenerul tau atunci cand da de greu, si cand ii este bine bucura-te odata cu el.
Ce tie nu iti place altuia nu ii face. Comunicarea este TOTUL. Dc iti gasesti persoana cat mai apropiata tie ca sa nu zic persoana PERFECTA (pt ca in conceptia mea, persoana perfecta nu prea exista ) fii tu insati, comunica cu ea, exploreaza-l totul si...o intretii cu viata!


urat momement cand esti singura, nu!?

Te-ai reincarnat ca sa iti permiti sa iti dai cu parerea:)?! Nu stiu cum ai tras tu concluzia asta.Am o relatie de 6 si mi-ar trebuie inca 6 ani sa descriu cat de bine ma inteleg cu iubitul meu.Si da ma laud,dar nu e nimic rau in asta:P. Deci raspunsul este NU!
ramona_elisa
Postat pe 27 Octombrie 2010 19:12
De la: marco918, la data 2010-09-28 22:23:52
De la: ramona_elisa, la data 2010-09-28 22:16:14Cand citesc raspunsul baietilor (ca barbati nu se pot numai inca) imi vine sa rad, dar nu o fac pentru ca imi dau seama ca e grav ca nu sunt in stare sa spuna cu adevarat parerea lor de frica sa nu para prea sentimentali si atunci dispare aceea calitate >machola inceput>.Ce facem??Apelam la SexShop , apelam la reviste, facem suprize, complimente mai delicate,nesiropoase.Incerci sa il tii / sa o tii langa tine.Nu trebuie sa te multumesti ca stii ca ti-a spus acum o luna ca >te iubeste> si ca nu are cum sa-si schimbe sentimentele intre timp.
Fii alaturi de partenerul tau atunci cand da de greu, si cand ii este bine bucura-te odata cu el.
Ce tie nu iti place altuia nu ii face. Comunicarea este TOTUL. Dc iti gasesti persoana cat mai apropiata tie ca sa nu zic persoana PERFECTA (pt ca in conceptia mea, persoana perfecta nu prea exista ) fii tu insati, comunica cu ea, exploreaza-l totul si...o intretii cu viata!





... comunicarea e buna la inceput ca sa te cunosti ... si cam atit ... daca nu apare respectul tacit e degeaba ... prea multa comunicare strica totul ... gargara multa si ieftina ...

Comunicarea si respectul este totul, iar totul este un dans:)
ramona_elisa
Postat pe 27 Octombrie 2010 19:15
De la: AdrianaR, la data 2010-09-28 22:24:27ramona_elisa te`as contrazice...aici nimeni nu ne cunoaste cu adevarat deci suntem liberi sa fim cine vrem,nu cine ne convine!
Ca sa nu mai spun ca daca u ai fi mai matura putin,nu i`ai da fetei sfaturile astea...pt ca poate ea nu`i capabila sa fie cum ii sugerezi tu...
In orice fel de relatie trebuie sa fim noi...pt ca la fel poti fi painea lui D`zeu sau draq impielitat ca daca e cineva care sa te iubeasca,te iubeste asa cum esti!

Eu nu cred ca tu ai iubi un drac impielitat:).Te contrazici singura , cand spui ca "putem sa fim cine vrem" cand spui ca "in orice relatie trebuie sa fim noi".
Fii tu insati/insuti si ce sa zic...depinde de fiecare.Ca in orice relatie apar compromisuri mai mari sau mai mici, dar nu stiu de ce crezi tu ca nu sunt destul de matura sa dau un sfat ,pe care eu il cred.Te intreb eu pe tine: Ce te face pe tine capabila sa imi sugerezi sa nu dau sfaturi cuiva? Doar nu mi-am facut cont aici sa rad de unul si de altul , ci pur si simplu, in mesajele in care ma regasesc si pot sa dau un sfat , il dau fara nicio retinere sau vreo teama ca poate cuiva nu ii convine.
ramona_elisa
Postat pe 27 Octombrie 2010 19:22
De la: burca_roxana, la data 2010-09-28 20:46:43o intrebare ..poate banala sau absurda..dar totusi..cum sa intretii o relatie..k sa fie totul ok.u ca fata/femeie cum ar trebui sa fii k totul sa fie bn in relatie?


oferai doar iubire si se va termina relatia intr-o saptamana

battleofwits
Postat pe 27 Octombrie 2010 19:33
De la: ramona_elisa, la data 2010-10-27 19:22:44
De la: AdrianaR, la data 2010-09-28 22:24:27ramona_elisa te`as contrazice...aici nimeni nu ne cunoaste cu adevarat deci suntem liberi sa fim cine vrem,nu cine ne convine!
Ca sa nu mai spun ca daca u ai fi mai matura putin,nu i`ai da fetei sfaturile astea...pt ca poate ea nu`i capabila sa fie cum ii sugerezi tu...
In orice fel de relatie trebuie sa fim noi...pt ca la fel poti fi painea lui D`zeu sau draq impielitat ca daca e cineva care sa te iubeasca,te iubeste asa cum esti!

Eu nu cred ca tu ai iubi un drac impielitat:).Te contrazici singura , cand spui ca "putem sa fim cine vrem" cand spui ca "in orice relatie trebuie sa fim noi".
Fii tu insati/insuti si ce sa zic...depinde de fiecare.Ca in orice relatie apar compromisuri mai mari sau mai mici, dar nu stiu de ce crezi tu ca nu sunt destul de matura sa dau un sfat ,pe care eu il cred.Te intreb eu pe tine: Ce te face pe tine capabila sa imi sugerezi sa nu dau sfaturi cuiva? Doar nu mi-am facut cont aici sa rad de unul si de altul , ci pur si simplu, in mesajele in care ma regasesc si pot sa dau un sfat , il dau fara nicio retinere sau vreo teama ca poate cuiva nu ii convine.


Pe langa ca apari dupa o luna dupa ce mi`am spus ideea,nici nu`ntelegi ce`am scris....

Cand am spus ca putem fii cine vrem,am spus CLAR "aici nimeni nu ne cunoaste cu adevarat deci suntem liberi sa fim cine vrem,nu cine ne convine!" pt ca tu spuneai "Cand citesc raspunsul baietilor (ca barbati nu se pot numai inca) imi vine sa rad, dar nu o fac pentru ca imi dau seama ca e grav ca nu sunt in stare sa spuna cu adevarat parerea lor de frica sa nu para prea sentimentali"
Pricepusi?? Adica...eu cred ca iei lucrurile prea personal......
Pai daca baietii n`au avut chef "sa spuna cu adevarat parerea lor" ce treaba ai tu?
De ce tre sa spui tu ca nu sunt barbati avand in vedere raspunsul lor....sau ca le e frica sa dea un raspuns ca sa nu para sentimentatli?
Doar pt ca raspunsul lor nu`i pe placul tau?Hah...i`auzi...
AdrianaR
Postat pe 27 Octombrie 2010 19:44
De la: AdrianaR, la data 2010-10-27 19:44:23
De la: ramona_elisa, la data 2010-10-27 19:22:44
De la: AdrianaR, la data 2010-09-28 22:24:27ramona_elisa te`as contrazice...aici nimeni nu ne cunoaste cu adevarat deci suntem liberi sa fim cine vrem,nu cine ne convine!
Ca sa nu mai spun ca daca u ai fi mai matura putin,nu i`ai da fetei sfaturile astea...pt ca poate ea nu`i capabila sa fie cum ii sugerezi tu...
In orice fel de relatie trebuie sa fim noi...pt ca la fel poti fi painea lui D`zeu sau draq impielitat ca daca e cineva care sa te iubeasca,te iubeste asa cum esti!

Eu nu cred ca tu ai iubi un drac impielitat:).Te contrazici singura , cand spui ca "putem sa fim cine vrem" cand spui ca "in orice relatie trebuie sa fim noi".
Fii tu insati/insuti si ce sa zic...depinde de fiecare.Ca in orice relatie apar compromisuri mai mari sau mai mici, dar nu stiu de ce crezi tu ca nu sunt destul de matura sa dau un sfat ,pe care eu il cred.Te intreb eu pe tine: Ce te face pe tine capabila sa imi sugerezi sa nu dau sfaturi cuiva? Doar nu mi-am facut cont aici sa rad de unul si de altul , ci pur si simplu, in mesajele in care ma regasesc si pot sa dau un sfat , il dau fara nicio retinere sau vreo teama ca poate cuiva nu ii convine.


Pe langa ca apari dupa o luna dupa ce mi`am spus ideea,nici nu`ntelegi ce`am scris....

Cand am spus ca putem fii cine vrem,am spus CLAR "aici nimeni nu ne cunoaste cu adevarat deci suntem liberi sa fim cine vrem,nu cine ne convine!" pt ca tu spuneai "Cand citesc raspunsul baietilor (ca barbati nu se pot numai inca) imi vine sa rad, dar nu o fac pentru ca imi dau seama ca e grav ca nu sunt in stare sa spuna cu adevarat parerea lor de frica sa nu para prea sentimentali"
Pricepusi?? Adica...eu cred ca iei lucrurile prea personal......
Pai daca baietii n`au avut chef "sa spuna cu adevarat parerea lor" ce treaba ai tu?
De ce tre sa spui tu ca nu sunt barbati avand in vedere raspunsul lor....sau ca le e frica sa dea un raspuns ca sa nu para sentimentatli?
Doar pt ca raspunsul lor nu`i pe placul tau?Hah...i`auzi...

Da, am raspuns mai tarziu din alte motive,dupa parerea mea,niciodata nu e prea tarziu pt nimic.Bun.Am spus ce am spus despre faptul ca nu ii consider barbati pt ca nu au tupeu,curaj sau nu vor sa le e frica sa para prea sentimentali cand este vorba de o relatie, cu toate ca poate e gandesc altfel.Da, imi pare rau ca vad ceea ce vad , dar ma repet , mi-am dat doar cu parerea nimic mai mult.Nu-mi convine mie si e treaba mea nu e treaba ta , asta dc nu esti avocatul baietilor:P. Pace!
ramona_elisa
Postat pe 28 Octombrie 2010 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor voi ce ati face? 120 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:35
buna! 2 De la: AlexandraAlexis 23 Aprilie 2011 00:14
Ce sa fac...? Am nevoie de ceva pareri 13 De la: Lucia38 14 Martie 2011 09:29
Am si eu o intrebare : cum... 14 De la: unicorn 11 Aprilie 2009 03:28
Make-up .•Frumusetea este promisiunea fericirii 2 De la: kudika_nikole 10 Ianuarie 2012 19:33