Setari Cookie-uri

AM FOST TRADAT DE PERSOANA IN CARE AM AVUT INCREDERE

BUNA. AM NEVOIE DE UN SFAT DE LA CINEVA CARE A MAI TRECUT PRIN ASTA, SUNT CU SOTIA DE 7 ANI,AVEM UN BAIETEL DE 5 ANI.TOTUL A FOST BINE PANA ANUL TRECUT IN NOIEMBRIE CAN D MI_AM DAT SEAMA CA MA INSALA.IAM ATRAS ATENTIA DAR A NEGAT..DE MULTE ORI AM OBSERVAT CA SE POARTA CIUDAT ,DAR NEGA CONTINUU.ACUM O SAPTAMANA MI-A SPUS CA I SA LUAT SI CA EA PLEACA,DAR TOT NU A RECONOSCUT CA ARE PE CINEVA,IN FINE AM PRESATO SI A RECONOSCUT CA SA INDRAGOSTIT DE UN COLEG DE MUNCA.CE E DE FACUT SIA CERUT IERTARE, VREA SA O IERT,A SPUS CA NU MAI GRESESTE,DAR TREABA E CA MA MINTIT MULT,MA VB DE RAU PE LA MUNCA, SI MULTE ALTELE, EU AM IUBITO MULT, ERA AERUL SI VIATA MEA.SIMT CA NU POT TRAI FARA EA,DAR ,, NU STIU CE SA FAC. EU NU IA-M GRESIT NICIODATA,NICI MACAR CU GANDUL.E PRIMA DATA CAND GRESESTE,, O SA MAI GRESEASCA OARE DIN NOU?? A SPUS CA A FOST DECAT INDRAGOSTITA SI CA NIMIC MAI MULT,, CA NU SA INTAMPLAT NIMIC INTRE EI, DAR EU NU CRED NIMIC DIN CE SPUNE,, VREAU UN RASPUNS SINCER
fmk
Postat pe 9 Aprilie 2011 21:34
lasa ca revine ea!
kirk
Postat pe 9 Aprilie 2011 21:47
Acum o saptamana vrea sa-si ia lumea in cap si dintr-o data iti cere iertare si face apel la mila ta s-o ierti? O femeie care din noiembrie, zici tu, nu mai da doi bani pe tine??

Ia zi, ce lipseste din ecuatia asta ca, mie-mi scapa.
rashela
Postat pe 9 Aprilie 2011 22:36
De la: fmk, la data 2011-04-09 21:34:38BUNA. AM NEVOIE DE UN SFAT DE LA CINEVA CARE A MAI TRECUT PRIN ASTA, SUNT CU SOTIA DE 7 ANI,AVEM UN BAIETEL DE 5 ANI.TOTUL A FOST BINE PANA ANUL TRECUT IN NOIEMBRIE CAN D MI_AM DAT SEAMA CA MA INSALA.IAM ATRAS ATENTIA DAR A NEGAT..DE MULTE ORI AM OBSERVAT CA SE POARTA CIUDAT ,DAR NEGA CONTINUU.ACUM O SAPTAMANA MI-A SPUS CA I SA LUAT SI CA EA PLEACA,DAR TOT NU A RECONOSCUT CA ARE PE CINEVA,IN FINE AM PRESATO SI A RECONOSCUT CA SA INDRAGOSTIT DE UN COLEG DE MUNCA.CE E DE FACUT SIA CERUT IERTARE, VREA SA O IERT,A SPUS CA NU MAI GRESESTE,DAR TREABA E CA MA MINTIT MULT,MA VB DE RAU PE LA MUNCA, SI MULTE ALTELE, EU AM IUBITO MULT, ERA AERUL SI VIATA MEA.SIMT CA NU POT TRAI FARA EA,DAR ,, NU STIU CE SA FAC. EU NU IA-M GRESIT NICIODATA,NICI MACAR CU GANDUL.E PRIMA DATA CAND GRESESTE,, O SA MAI GRESEASCA OARE DIN NOU?? A SPUS CA A FOST DECAT INDRAGOSTITA SI CA NIMIC MAI MULT,, CA NU SA INTAMPLAT NIMIC INTRE EI, DAR EU NU CRED NIMIC DIN CE SPUNE,, VREAU UN RASPUNS SINCER


Si ce tipi asa???
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 00:58
parerea mea sincera din perspectiva unei persoane care a inselat nu care a fost inselata (asa cel putin cred) intr-o relatie de lunga durata...un pic de vina o ai si tu..daca ea s-a indragostit de altcineva pe moment a fost deoarece aceea persoana ii punea putin "piper" in monotonia vietii..insa s-a intors la tine pentru ca dupa ce si-a reamintit de "fiorii" dragostei doreste sa revina la stabilitate, la echilibrul pe care doar tu il oferi, baza zilei de maine si persoana care i-a jurat sa o ajute in cele mai strasnice momente ale vietii. incearca sa-i oferi tu piperul ala si iart-o pt ca in viata "niciodata sa nu spui niciodata", nu stii ceea ce a simtit ea, decat daca ai fi in aceea ipostaza. te asigur eu ca si ea s-a luptat cu gandul "a fi sau a nu fi"..daca tii la ea, lasa orgoliu jos si prejudiciul "nu pot ierta o persoana care m-a inselat"
kudika4
Postat pe 10 Aprilie 2011 01:07
"si prejudiciul "nu pot ierta o persoana care m-a inselat"

si iar si tot
rashela
Postat pe 10 Aprilie 2011 01:27
De la: kudika4, la data 2011-04-10 01:07:31te asigur eu ca si ea s-a luptat cu gandul "a fi sau a nu fi"..daca tii la ea, lasa orgoliu jos si prejudiciul "nu pot ierta o persoana care m-a inselat"

si dai si lupta neicusorule, puicusorule
dar ca o femeie care n-a inselat...te intreb pe tine...zi ca atunci cand ti se va oferi ocazia, nu il vei mai insela
miss_darine
Postat pe 10 Aprilie 2011 12:58
De la: fmk, la data 2011-04-09 21:34:38BUNA. AM NEVOIE DE UN SFAT DE LA CINEVA CARE A MAI TRECUT PRIN ASTA, SUNT CU SOTIA DE 7 ANI,AVEM UN BAIETEL DE 5 ANI.TOTUL A FOST BINE PANA ANUL TRECUT IN NOIEMBRIE CAN D MI_AM DAT SEAMA CA MA INSALA.IAM ATRAS ATENTIA DAR A NEGAT..DE MULTE ORI AM OBSERVAT CA SE POARTA CIUDAT ,DAR NEGA CONTINUU.ACUM O SAPTAMANA MI-A SPUS CA I SA LUAT SI CA EA PLEACA,DAR TOT NU A RECONOSCUT CA ARE PE CINEVA,IN FINE AM PRESATO SI A RECONOSCUT CA SA INDRAGOSTIT DE UN COLEG DE MUNCA.CE E DE FACUT SIA CERUT IERTARE, VREA SA O IERT,A SPUS CA NU MAI GRESESTE,DAR TREABA E CA MA MINTIT MULT,MA VB DE RAU PE LA MUNCA, SI MULTE ALTELE, EU AM IUBITO MULT, ERA AERUL SI VIATA MEA.SIMT CA NU POT TRAI FARA EA,DAR ,, NU STIU CE SA FAC. EU NU IA-M GRESIT NICIODATA,NICI MACAR CU GANDUL.E PRIMA DATA CAND GRESESTE,, O SA MAI GRESEASCA OARE DIN NOU?? A SPUS CA A FOST DECAT INDRAGOSTITA SI CA NIMIC MAI MULT,, CA NU SA INTAMPLAT NIMIC INTRE EI, DAR EU NU CRED NIMIC DIN CE SPUNE,, VREAU UN RASPUNS SINCER


Pai stai ca ceva nu se leaga;ea vine si iti spune ca vrea sa plece, ca apoi, dupa ce o "presezi" sa isi ceara iertare si sa te asigure ca nu mai greseste?
mitura
Postat pe 10 Aprilie 2011 13:22
exact-- si de atunci plange continuu,,
fmk
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:00
va multumesc tuturor care mi_ati dat un sfat,.,, am sa tin cont de sfaturile voastre.. si ms kudika 4
fmk
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:05
De la: fmk, la data 2011-04-09 21:34:38BUNA. AM NEVOIE DE UN SFAT DE LA CINEVA CARE A MAI TRECUT PRIN ASTA, SUNT CU SOTIA DE 7 ANI,AVEM UN BAIETEL DE 5 ANI.TOTUL A FOST BINE PANA ANUL TRECUT IN NOIEMBRIE CAN D MI_AM DAT SEAMA CA MA INSALA.IAM ATRAS ATENTIA DAR A NEGAT..DE MULTE ORI AM OBSERVAT CA SE POARTA CIUDAT ,DAR NEGA CONTINUU.ACUM O SAPTAMANA MI-A SPUS CA I SA LUAT SI CA EA PLEACA,DAR TOT NU A RECONOSCUT CA ARE PE CINEVA,IN FINE AM PRESATO SI A RECONOSCUT CA SA INDRAGOSTIT DE UN COLEG DE MUNCA.CE E DE FACUT SIA CERUT IERTARE, VREA SA O IERT,A SPUS CA NU MAI GRESESTE,DAR TREABA E CA MA MINTIT MULT,MA VB DE RAU PE LA MUNCA, SI MULTE ALTELE, EU AM IUBITO MULT, ERA AERUL SI VIATA MEA.SIMT CA NU POT TRAI FARA EA,DAR ,, NU STIU CE SA FAC. EU NU IA-M GRESIT NICIODATA,NICI MACAR CU GANDUL.E PRIMA DATA CAND GRESESTE,, O SA MAI GRESEASCA OARE DIN NOU?? A SPUS CA A FOST DECAT INDRAGOSTITA SI CA NIMIC MAI MULT,, CA NU SA INTAMPLAT NIMIC INTRE EI, DAR EU NU CRED NIMIC DIN CE SPUNE,, VREAU UN RASPUNS SINCER







... amice ... chestia e grava ... poateee ca nu o va mai face ... poate ca iar va observa ca esti mai stiu cum ... dar in timp ce ea va ''inflori'' tu te vei gindi la ceea ce a facut ... si asta va duce in timp la probleme ... mai mari ... cred ca nu prea ai de ales ... ea a ales o data ... a ales si a doua oara ... nu cred ca nu va incerca si a treia oara ... poate nu ar fi rau sa il pupi si pe ''amicul'' ei ... pe dinti ... cu ranga ... sa stie ca a fost un handicapat ... care s-a incurcat cu una care avea multe de pierdut in viata ...

marco918
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:22
De la: kudika4, la data 2011-04-10 01:07:31parerea mea sincera din perspectiva unei persoane care a inselat nu care a fost inselata (asa cel putin cred) intr-o relatie de lunga durata...un pic de vina o ai si tu..daca ea s-a indragostit de altcineva pe moment a fost deoarece aceea persoana ii punea putin "piper" in monotonia vietii..insa s-a intors la tine pentru ca dupa ce si-a reamintit de "fiorii" dragostei doreste sa revina la stabilitate, la echilibrul pe care doar tu il oferi, baza zilei de maine si persoana care i-a jurat sa o ajute in cele mai strasnice momente ale vietii. incearca sa-i oferi tu piperul ala si iart-o pt ca in viata "niciodata sa nu spui niciodata", nu stii ceea ce a simtit ea, decat daca ai fi in aceea ipostaza. te asigur eu ca si ea s-a luptat cu gandul "a fi sau a nu fi"..daca tii la ea, lasa orgoliu jos si prejudiciul "nu pot ierta o persoana care m-a inselat"







...tocmai in astfel de ocazii trebuie sa arati ca ai personalitate ... si orgoliu ... ''sfatul'' asta e dat de cineva care nu a fost prins ... sau nu a incercat nimeni sa te prinda pentru ca e si el ocupat ... trebuie sa ai ceva probleme de personalitate sa te faci ca nu ai uitat ...

marco918
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:35
stiti ce-mi place mie din povestile astea ? nu faptul ca se indragosteste de coleg , prieten , ginere , nepot etc . nuuuuuu , ca , stiti si voi bancul ala ,, inima da , constiinta nu si nu " ; la un moment dat o mai dai naibii constiinta ; admir capacitatea imensa de sacrificiu a ,,indragostitilor" ; mare lucru sa renunti la iubirea vietii tale pentru a ramane langa sot/sotie si copii .
de un singur lucru poti fi sigur , domnule initiator al topicului : ca e prima data cand ai prins-o . dar ca e prima data cand ,,greseste" sau ca nu va repeta greseala ........... scuze , dar ........
perce_neige
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:20
i-am zis si m-a iertat daca esti curios, si m-a iertat, dar nu am mai vrut sa fiu cu nimeni pt ca m-am dedicat mai mult carierei..si tu inca mai crezi in dragostea nemuritoare pentru cineva?
kudika4
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:26
De la: kudika4, la data 2011-04-10 20:26:10i-am zis si m-a iertat daca esti curios, si m-a iertat, dar nu am mai vrut sa fiu cu nimeni pt ca m-am dedicat mai mult carierei..si tu inca mai crezi in dragostea nemuritoare pentru cineva?


"Si m-a iertat"....."Si m-a iertat"....si te-a iertat,am inteles!
Barbie30_
Postat pe 11 Aprilie 2011 02:38
De la: Barbie30_, la data 2011-04-11 02:38:57
De la: kudika4, la data 2011-04-10 20:26:10i-am zis si m-a iertat daca esti curios, si m-a iertat, dar nu am mai vrut sa fiu cu nimeni pt ca m-am dedicat mai mult carierei..si tu inca mai crezi in dragostea nemuritoare pentru cineva?


"Si m-a iertat"....."Si m-a iertat"....si te-a iertat,am inteles!



Si o va mai ierta..daca va fi nevoie
mimi_ca29
Postat pe 11 Aprilie 2011 06:32
mai da-i o sansa si vei vedea c s intampla
frenchiegirl
Postat pe 12 Aprilie 2011 10:56
De la: fmk, la data 2011-04-09 21:34:38BUNA. AM NEVOIE DE UN SFAT DE LA CINEVA CARE A MAI TRECUT PRIN ASTA, SUNT CU SOTIA DE 7 ANI,AVEM UN BAIETEL DE 5 ANI.TOTUL A FOST BINE PANA ANUL TRECUT IN NOIEMBRIE CAN D MI_AM DAT SEAMA CA MA INSALA.IAM ATRAS ATENTIA DAR A NEGAT..DE MULTE ORI AM OBSERVAT CA SE POARTA CIUDAT ,DAR NEGA CONTINUU.ACUM O SAPTAMANA MI-A SPUS CA I SA LUAT SI CA EA PLEACA,DAR TOT NU A RECONOSCUT CA ARE PE CINEVA,IN FINE AM PRESATO SI A RECONOSCUT CA SA INDRAGOSTIT DE UN COLEG DE MUNCA.CE E DE FACUT SIA CERUT IERTARE, VREA SA O IERT,A SPUS CA NU MAI GRESESTE,DAR TREABA E CA MA MINTIT MULT,MA VB DE RAU PE LA MUNCA, SI MULTE ALTELE, EU AM IUBITO MULT, ERA AERUL SI VIATA MEA.SIMT CA NU POT TRAI FARA EA,DAR ,, NU STIU CE SA FAC. EU NU IA-M GRESIT NICIODATA,NICI MACAR CU GANDUL.E PRIMA DATA CAND GRESESTE,, O SA MAI GRESEASCA OARE DIN NOU?? A SPUS CA A FOST DECAT INDRAGOSTITA SI CA NIMIC MAI MULT,, CA NU SA INTAMPLAT NIMIC INTRE EI, DAR EU NU CRED NIMIC DIN CE SPUNE,, VREAU UN RASPUNS SINCER


1.Te vorbeste de rau pe la munca.Vorbesti de rau o persoana pe care o iubesti?
2.Ti-a spus ca s-a indragostit de colegul ei.Faci asta daca ai o casnicie fericita?
3.Te minte mult.Oare de ce?
Concluzia e ca tipa este nemultumita de relatia voastra,cauzele nu am de unde sa le stiu eu,tu trebuie sa-ti dai seama ce o nemultumeste si sa incerci sa schimbi ceva,daca mai e cazul...
Barbie30_
Postat pe 12 Aprilie 2011 11:15
oare am facut bine ? iam spus ca inca o iubesc.....
fmk
Postat pe 14 Aprilie 2011 19:20
De la: fmk, la data 2011-04-14 19:20:23oare am facut bine ? iam spus ca inca o iubesc.....


bine ca nu i-ai scris!
geo_refinantat
Postat pe 14 Aprilie 2011 19:21
De la: fmk, la data 2011-04-14 19:20:23oare am facut bine ? iam spus ca inca o iubesc.....

Ti-ai semnat sentinta...
Pai deasta fac femeile asa cu voi... ca au cu cine , ca daca stiai sa fii barbat in casnicia ta , nu se indragostea de altu.... da lasa ca nu mai face
si porcu a zis:numai pe asta ca-i cald
Adelyna84
Postat pe 15 Aprilie 2011 17:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 7 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:39
este posibila o relatie intre un barbat de 30 si o fata de 19??? 23 De la: kudika1993 16 Iulie 2010 09:08
e greu:) 9 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:55
prietena cea buna&fostu iubit! 55 De la: sweetadryana 13 Iulie 2019 15:03
diferenta de varsta 285 De la: kudika226898 15 Noiembrie 2010 18:33