Setari Cookie-uri

Despre unghiile false

CE MODEL DE UNGHII FALSE VA DORITI?

Mergem in saloane si spunem:”Mmmm, as vrea si eu sa imi pun unghii false, dar nu stiu ce model sa fac , aveti dumneavoasta vre-o idée? Multi dintre tehnicieni, intalnesc aceasta intrebare. Si pentru ca noi, sa multumim clienta, avem o serie de intrebari, cum ar fi: Aveti vre-un eveniment? Ce fel de nuante doriti sa folosim? Cat de lungi doriti unghiile? Si bineteles ca sunt foarte multe intrebari care cu siguranta difera de la client la client.

Datorita noilor tehnologii, in ziua de azi , tehnicienii nostrii se confrunta cu o gama variata de produse pentru unghii printer care si accesoriile care pot infrumuseta unghiile false. Acestea pot fi, fie scoici pisate, fie holograme, perle, sclipici, pearcin-uri, flori uscate, inclusiv mai nou, vopseaua acrylica ce da unghiei o eleganta deosebita. In functie de evenimentele pe care le aveti , puteti sa va decorati sau accesorizati unghiile dumneavoastra.

Aplicatia design pe unghii, fie ca formeaza corpul acesteia fie ca formeaza nail art, implica doua aspecte diferite: teoretice si practice.

Partea teoretica a aplicatiei consta in : concept si plan design. Pentru conceperea oricarui desing , trebuie sa vizualizezi cu ochii mintii. Conceptul este ceva gandit sau imaginat, poate fi evocat de inspiratie, natura, muzica, arta, memorie…. etc. Plecand de la concept, putem realiza planul de design, aranjand elementele si principiile necesare. Elementele sunt detalii sau parti artistice: textura, culoare, linii si forma.

Odata stabilite aceste detalii, va veti apuca de treaba. Principalul motiv pentru care noi trebuie sa cerem acele detalii, mai sus mentionate, sunt pentru multumirea clientului in final. Niciodata nu lasati clientul nemultumit. Cu cat stiti mai multe informatii despre dorinta clientului, cu atat el va fi multumit la rezultatul final. Detalii pe xgym.ro
corinaxg
Postat pe 30 Septembrie 2010 13:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre rinoplastie? 64 De la: 31 Octombrie 2016 14:22
vanatai la subrat din cauza epilatorului, cum le tratam? 5 De la: Gabrielle_mereu 20 Februarie 2011 22:30
E ok sa porti tocuri indiferent ce inaltime ai 6 De la: Cryswu 21 Martie 2014 19:07
make up 2 De la: d33a89 20 Iulie 2011 11:42
Extensii de par natural...exista? 1 De la: mariaxtensions 22 Februarie 2011 02:06