Setari Cookie-uri

solutii impotriva caderii parului

de ceva timp a inceput sa-mi cada parul mai mult decat in mod normal. e drept ca ma vopsesc, dar cu aceeasi vopsea de cativa ani, si numai la intervale de 1.5 - 2 luni.

Mercic.
adinne2004
Postat pe 18 Iulie 2009 19:30
De la: adinne2004, la data 2009-07-18 19:30:53de ceva timp a inceput sa-mi cada parul mai mult decat in mod normal. e drept ca ma vopsesc, dar cu aceeasi vopsea de cativa ani, si numai la intervale de 1.5 - 2 luni.

Mercic.


am auzit cum k crescina e buna...
nu am incercat dra am citit... e totusi destul de costisitoare in fct de nevoile tale, adik de cat par a cazut:P
o zi buna
agny_healthy
Postat pe 30 August 2009 23:27
Incearca gama Satinique de la amway in combinatie cu complexul vegetal pt par piele si unghii din gama nutrilite amway ,rezultate imediate .
statica
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:22
iti recomad pastile perfectil.sunt f bune.iti spun din proprie experienta.le-am luat 2 luni si nu-mi mai cade parul,s-a regenerat si si eu ma vopsesc des
healthy002406
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:52
Cu un sampon nutritiv de calitate superioara s-ar putea rezolva totul, daca problema e minora. Daca e insa demineralizarea si devitalizarea foliculilor aveti nevoie de altceva .Uitati-va la video de pe pagina mea. Daca insa cauza problemei Dvs. este lipsa de nutrienti din organism, aveti nevoie de suplimente nutritive complexe, cu vitamine, minerale, oligoelemente si antioxidanti. Scriti-mi pe adresa info@antioxidanti.com si va pot face cateva recomandari stiintifice.
Antioxidanti_NSE
Postat pe 20 Noiembrie 2009 17:05
Eu cu fii-ca mea de 11 ani , de vreo trei saptamani incercam cu fiole de ginseng pt caderea parului, cumparate de la plafar , pot sa va spun fara nici un interes ca s-a ameliorat situatia , nu ne mai cade parul asa de rau , peria era plina cu fire de par. Vanzatoarea mi-a spus ca dupa 4 fiole o sa vad rezultatul. Suntem la a treia fiola , mai multe informati veti primi saptamana viitoare
Sheherezan
Postat pe 21 Noiembrie 2009 21:19
De la: healthy17, la data 2009-11-20 17:05:36Cu un sampon nutritiv de calitate superioara s-ar putea rezolva totul, daca problema e minora. Daca e insa demineralizarea si devitalizarea foliculilor aveti nevoie de altceva .Uitati-va la video de pe pagina mea. Daca insa cauza problemei Dvs. este lipsa de nutrienti din organism, aveti nevoie de suplimente nutritive complexe, cu vitamine, minerale, oligoelemente si antioxidanti. Scriti-mi pe adresa info@antioxidanti.com si va pot face cateva recomandari stiintifice.


Poate stiti daca si Gelules LOBAMINE-CYSTEINE este la fel de eficient?
Va multumesc.
simha
Postat pe 5 Decembrie 2009 08:32
Osteocare si Jointace contribuie la mentinerea unor structuri osoase si articulare puternice pentru mobilitatea si rezistenta organismului.
vicolas
Postat pe 5 Decembrie 2009 09:42
intern:bioseleniu cu zinc
extern: masca de par aplicata pe par timp de min 30 minute inainte de spalare, obtinuta dintr-o lingura ulei de masline, o lingura otet; un galbenus prospat; o lingurita miere, omogenizate
Cleo_patra
Postat pe 28 Ianuarie 2010 11:45
De la: adinne2004, la data 2009-07-18 19:30:53de ceva timp a inceput sa-mi cada parul mai mult decat in mod normal. e drept ca ma vopsesc, dar cu aceeasi vopsea de cativa ani, si numai la intervale de 1.5 - 2 luni.

Mercic.


Am luat si eu Perfectil si nu e bun de nimic, ca sa nu mai zic cata reclama i se face in strainatate. Pana la urma am ajuns tot la fiolele cu placenta (le gasesti la farmacie, doar trebuie sa intrebi). Se foloseste una pe saptamana din cate imi amintesc si pot sa zic ca la mine au dat rezultate (nu zic ca nu mi-a mai cazut parul deloc, dar nu asa mult ca inainte). Sau cum zicea si doamna de mai inainte, cu fiolele alea de la Plafar. Iar ca sampoane, foarte bune sunt cele de la Hemel, in Romania se pot comanda si pe net. Din pacate unde sunt eu nu le gasesc. Iti doresc numai bine si cat mai putine fire ramase in perie!
ameliemelo
Postat pe 29 Ianuarie 2010 00:15
Buna, si eu am aceiasi problema, dar din ce m-ia sp nutritionistul meu conteaza si foarte mult alimentatia pe care o ai, daca faci cumva vr-un tratament si pastilele dauneaza la asta, si multe altele. Dar eu de catea luni ma spal cu sapun de casa si la sfarsit ca sa nu am parul prea asspru din cauza vopselei ma clatesc cu otet sau cu balsam. Si intradevar am vazut rezultate, doar ca daca sunt stresata, nervoasa sau obosita din nou imi cade la fel de mult parul. Asa ca sincer caderea parului nu tine doar de un singur motiv, cred ca sunt mai multe. Pupici.
mikydutza_healthy
Postat pe 29 Ianuarie 2010 11:18
De la: mikydutza, la data 2010-01-29 11:18:02Buna, si eu am aceiasi problema, dar din ce m-ia sp nutritionistul meu conteaza si foarte mult alimentatia pe care o ai, daca faci cumva vr-un tratament si pastilele dauneaza la asta, si multe altele. Dar eu de catea luni ma spal cu sapun de casa si la sfarsit ca sa nu am parul prea asspru din cauza vopselei ma clatesc cu otet sau cu balsam. Si intradevar am vazut rezultate, doar ca daca sunt stresata, nervoasa sau obosita din nou imi cade la fel de mult parul. Asa ca sincer caderea parului nu tine doar de un singur motiv, cred ca sunt mai multe. Pupici.


exact
ameliemelo
Postat pe 29 Ianuarie 2010 23:24
Dati-mi si mie adrsa unui cabinet medical adevarat. As vrea sa consult mai intai un medic. Eu sunt din provincie si o progaramare banuiesc ca este strict necesara.
Multumesc anticipat.
lcdavidro
Postat pe 2 Februarie 2010 23:54
"SAPUN MOALE " de la HOFIGAL
transhumanta
Postat pe 19 Februarie 2010 08:33
De la: healthy002406, la data 2009-09-07 20:52:11iti recomad pastile perfectil.sunt f bune.iti spun din proprie experienta.le-am luat 2 luni si nu-mi mai cade parul,s-a regenerat si si eu ma vopsesc des



Sunt scumpe pastilele astea? As incerca si eu ca si mie imi cade parul.
adrianacalin
Postat pe 19 Februarie 2010 08:57
Daca doriti eu va pot face o masurare,mai bine zis o scanare care este non invaziva costa 20 lei,pe baza scanarii va recomand ce suplimenti nutritivi aveti nevoie si mai pot sa va recomand un tratamenr cu ajutorul unui aparat si un ser care face minuni si pentru barbatii care au chelie.ma puteti contacta la -tel 0761814714,email izabell_beaty@yahoo.com
izabell_beauty
Postat pe 19 Februarie 2010 08:57
Eu am o reteta imbatabila. Mai intai trebuie sa stii ce lipseste din organism (vitamine, minerale, etc). Suna la 0722296930, sau 0213146260 din partea Aureliei si fa o programare. Un medic o sa-ti spuna ce-ti trebuie si vei rezolva cam toate problemele.
Haifanfin
Postat pe 19 Februarie 2010 09:04
pe langa alte tratmente impotriva caderii parului, incearca sa schimbi si vopseaua. si eu am patit la fel, dupa ani de vopsit cu palette am observat ca imi cadea parul din ce in ce mai mult ;acum am schimbatt vopseaua si ...parul cade normal -ceva de genul cateva fire cand ma spal pe cap -acum folosesc londcolor nobless care nu are amoniac .s-ar putea sa fie un motiv al caderii parului amoniacul - merita sa incerci cu o vopsea fara amoniac macar 1 ,2 ori si vei vedea rezultatul imediat (daca asta e cauza)
bafta ! si la cat mai putin par pierdut!
MYL
Postat pe 19 Februarie 2010 09:04
Incearca tinctura de ardei iude si urzica de la plafar.... Vei vedea ca da rezultate.
nicolina1
Postat pe 19 Februarie 2010 09:22
Da, si eu m-am chinuit vreo 2 ani cu o cadere masiva de par, in conditiile in care rezultatele analizelor medicale erau bune. Cel mai tare m-am ingrijorat cand imi cadeau deja suvite (asta se intampla in toamna anului trecut). Trebuie sa precizez faptul ca in toata perioada aceea incercam toate tratamentele si sampoanele "profesionale" despre care auzeam - rezultatele erau numai pentru perioada utilizarii produsului. Drept pentru care am inceput ca de doua ori pe saptamana sa apelez la "leacuri babesti. O data imi puneam traditionala masca cu ou+ulei masline+vit A+vit E+ lamaie stoarsa. A doua oara imi puneam solutia cu petroleum de la Farmec (stiu, miroase groaznic, dar rezist). 15 zile pe luna iau multivitamine. Am ales un sampon cu ph neutru, usor, hipoalergenic. Sunt la 3 luni de cand fac aceasta "cura" si deja este mult mai bine si nu mai cred in nimeni care promoveaza tot felul de pastile si tratamente minune. Cred intr-adevar ca si alimentatia si stresul afecteaza iar eu tot incerc sa fac cele mai bune alegeri.
amonRA_healthy
Postat pe 19 Februarie 2010 09:53
Iti recomand samponul Nanoguard si caspulele Nanocaps de la Nanogen. Eu am tinut un tratament, in jur de 3 luni, si am scapat in sfarsit de caderea parului. Merita sa incercati!
kudika133510
Postat pe 19 Februarie 2010 10:08
Va recomand "VIVANATURA - crema de par cu extracte naturale si petrol formula Leonard Radutz" pe care o gasiti in farmaciile naturiste , are 250 ml si costa in jur de 17 lei. Folositi cu incredere acest produs! In cazul meu a fost singurul tratament care a avut efecte pozitive si pot sa va spun ca am incercat foarte multe pana a gasi aceasta crema, dar nici unul din ele nu a avut efect si am cheltuit si o gramada de bani. Eu de cativa ani am parul foarte lung si mereu ma ingrijoram cand incepea sa-mi cada, iar anul trecut am avut o perioada in care am pierdut foarte mult par, eram disperata din cauza asta.Am crezut ca o sa fiu nevoita sa ma tund scurt, dar crema asta mi-a salvat parul.Timp de o luna am folosit-o inainte de fiecare spalare , apoi cam o data pe saptamana, iar acum o data sau de doua ori pe luna pe intretinere. Acum toate prietenele mele folosesc aceasta crema si sunt foarte incantate. Sper sa o folositi si voi si sa aveti parul cat mai sanatos si mai frumos asa cum il am si eu acum!
healthy004534
Postat pe 19 Februarie 2010 11:01
Buna !
Si eu am avut aceiasi problema,s-a mai agravat dupa ce am nascut,dar acum este mai bine.Am facut tratament cu Lotiune regeneranta cu petroleum si samponul regenerant cu keratina de la farmec.De doua ori pe saptamana,timp de doua luni,pauza si pe urma inca doua luni.La mine a dat rezultate.
Sanatate !
crinabianca
Postat pe 19 Februarie 2010 11:04
Nu conþine Lauril Eter Sulfat de Sodiu (SLES).Este pentru persoanele carora le cade parul. Este un sampon care contine multivitamine, oligoelemente cu complex de Spirulina, Acizi din Fructe si extracte vegetale de Hamei si Ginseng, restructureazã și întãrește pãrul lipsit de forțã și deteriorat,
împiedicând în mod natural fenomenul de îmbãtrânire și agresiunile radicalilor liberi.

Poate fi folosit singur sau impreuna cu fiolele impotrivav caderii parului. Ceea ce recomand se gaseste in saloanele de infrumusetare din Galati, Braila, Cluj, Timisoara etc.

Ele pot fi comandate si prin comenzi pe mail sau telefonic.

Marca este Bacchara - Italia.
BRICART
Postat pe 19 Februarie 2010 11:14
Sampon cu coenzima q10 de la HOFIGAL
danalache_n
Postat pe 19 Februarie 2010 11:21
cumpara de la farmacie(dona) sapun moale si lotiune chelstop asa se numeste, de la hoffigal este cel mai bun,l am descoperit si eu de curand si sunt f multumita de rezultate in plus este f ieftin. incearca nu ai nimic de pierdut.
kudika021186
Postat pe 19 Februarie 2010 11:33
si te dai pe cap cu fiolele alea?
jakall
Postat pe 19 Februarie 2010 11:46
Cel mai vechi remediu romanesc....cu mare incredere sa-l folositi.Trebuie sa va taiati parul scurt.Amestecati in proportii egale uei de ricin cu ulei de parafina...se gasesc in farmacii...cam 3 lei sticluta.
Se foloseste o data pe saptamana....la sfarsit de saptamana deoarece se da amestecul bine pe par , se leaga capul cu un batic si se spala sera ...inainte de culcare.
jelesc
Postat pe 19 Februarie 2010 12:26
cel mai bun dupa parerea mea este samponul regenerant de la Gerovital plant si lotiunea cu petrol...merita incercat...eu am folosit sampon si niste fiole de la Vichy, dar n-am avut niciun fel de rezultat, am incercat cu gama chel stop de la hofigal, dupa 4-5 saptamani imi cadea parul mai tare decat inainte...dupa prima folosire a lotiunii cu petrol si a samponului regenerant deja n-au mai cazut atatea fire de par...folosesc deja de 4 saptamani si nu imi mai cade deloc...MULTUMESC GEROVITAL PLANT...
healthy003603
Postat pe 19 Februarie 2010 12:27
chelstop de la hofigal impreuna cu samponul e foarte bun, da rezultate
tury65
Postat pe 19 Februarie 2010 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pantofii imi ies din picioare! 23 De la: Otani 1 Februarie 2021 16:56
Masti regenerante pentru par 20 De la: kudika_491 7 Martie 2012 14:55
Crema anti-cel Yves Rocher 2 De la: happyastrid 7 Iunie 2011 19:52
tatuarea sprancenelor 1 De la: kudika437608 16 Septembrie 2011 20:35
Promotie - Cosmetice Fraulein si Mac 1 De la: produse_fraulein38 4 Februarie 2012 13:42