Setari Cookie-uri

e oare imposibil??Cum sa o fac sa inteleaga ca eu imi doresc tot dar nu reusesc?

De la: prozatos, la data 2010-10-01 06:48:29
De la: Barbie30, la data 2010-09-30 22:20:17Te simti inferior si e si normal,dar daca nu iei masuri,asta o sa-ti cam dea batai de cap.Cine dreacu mai angajeaza in armata pe criza asta?Altceva ce mai stii sa prestezi?Sau catre ce te arunci?

pai eu ca si calificare sunt inginer instalatii pentru constructii
am lucrat si un pic de vanzari
acum sunt un fel pe executie instalatii
stiu sa conduc masini de vreo 10 ani aproape
ma mai pricep putin si la calc


Am inteles ca ai calificare de inginer Mda...stii sa conduci o masina si te pricepi putin si la calculator, lucruri care nu ii dau pe spate pe angajatori.La inceput e bine sa optezi pentru un post mic si sa te ridici usor usor prin munca.Daca nu esti dispus sa faci asta si astepti ca cineva sa te pretuiasca si sa iti ofere un post foarte bun doar pentru ca esti inginer....what can i say?! Nu trebuie sa te limitezi doar la ce stii sa faci cel mai bine, trebuie sa incerci sa cunosti mai mult,in cazul in care ramai fara un loc de munca sa jonglezi in mai multe domenii.
Barbie30
Postat pe 1 Octombrie 2010 11:27
daca s a pus problema asa, e clara treaba....daca gaseste unu cu o situatie mai buna si se da la ea , oare ce face???
bella28
Postat pe 1 Octombrie 2010 13:44
eu simt ca si ea ma iubeste, doar ca zice ca isi doreste mai mult
vrea sa simta ca sunt mai sigur pe mine, ca pot fi eu stalpul familiei si nu ea
prozatos
Postat pe 1 Octombrie 2010 22:01
De la: prozatos, la data 2010-09-30 20:41:41Buna tuturor Am cunoscut o prea frumoasa fata acum 2 ani.
Eu m-am confruntat cu unele pb financiare din cauza schimbarii locurilor de munca, acum am stat 2 luni acasa, abia am reusit sa imi gasesc ceva(asa sunt inginerii-greu gasesc ceva)
Ea intradevar lucreaza in domeniul bancar, are cat de cat o stabilitate financiara si a jobului pe cand la mine e mai problematic pentru ca nu am gasit o firma serioasa si mare care sa ma angajeze si sa imi ofere stabilitatea de care am nevoie atat de mult.
Ea vrea sa facem cumva sa ne cumparam o locuinta
Eu i-am propus sa ne casatorim sa stam la mine cu mama mea in apart cu 3 camere
Ea a zis ca nu se poate baza pe un venit al meu si asa e, daca cumva iar am pb sa stau acasa 2 luni, ce facem daca facem credit la banca?
Imi reproseaza ca altii de varsta noastra au, noi nu....
Nu stiu cum sa o scot la capat.
O iubesc foarte foarte mult
e femeia ideala pentru mine, nu as putea sa ma stiu despartit de ea, dar pana la urma Dumnezeu e cel ce va decide ce va fi.
Ceva sfaturi, ati trecut prin asta? Voi fetele ce ati face sa lucrati la banca si sa aveti un iubit inginer cu 1200 brut pe cartea de munca????
I D prozatos






... ca inginer gasesti mult de munca ... dar nu in romania ... iar duduia e plecata cu sorcova daca vrea sa faca credite pe praful asta ... duduia pare sa vrea totul de-a gata si nu e dispusa sa riste nimic ... pare una din gramada de baragladine (cu scuzele de rigoare) care a descoperit ca are ceva intre picioare si vrea sa vinda produsul scump ... multi au stat cu parintii si au facut eforturi pina sa isi permita sa isi cumpere ceva al lor ... multi au plecat in strainatate pentru a grabi realizarea unor tzeluri ... se pare ca generatia fast food de azi are niste reguli simple si paguboase ... stam acasa, ne f_tem cit putem si ne chinuim unii pe altii cu vise si pretentii ...

... dute si fa-ti un viitor ... gaseste-ti o fata de prin alta tara si vezi-ti de treaba ta ... romancutzele nu vor sa riste, nu vor sa faca eforturi, vor tot ce va la televizor ... e greu cu ele, pierzi timp si neuroni ...

marco918
Postat pe 1 Octombrie 2010 22:13
De la: marco918, la data 2010-10-01 22:13:32
De la: prozatos, la data 2010-09-30 20:41:41Buna tuturor Am cunoscut o prea frumoasa fata acum 2 ani.
Eu m-am confruntat cu unele pb financiare din cauza schimbarii locurilor de munca, acum am stat 2 luni acasa, abia am reusit sa imi gasesc ceva(asa sunt inginerii-greu gasesc ceva)
Ea intradevar lucreaza in domeniul bancar, are cat de cat o stabilitate financiara si a jobului pe cand la mine e mai problematic pentru ca nu am gasit o firma serioasa si mare care sa ma angajeze si sa imi ofere stabilitatea de care am nevoie atat de mult.
Ea vrea sa facem cumva sa ne cumparam o locuinta
Eu i-am propus sa ne casatorim sa stam la mine cu mama mea in apart cu 3 camere
Ea a zis ca nu se poate baza pe un venit al meu si asa e, daca cumva iar am pb sa stau acasa 2 luni, ce facem daca facem credit la banca?
Imi reproseaza ca altii de varsta noastra au, noi nu....
Nu stiu cum sa o scot la capat.
O iubesc foarte foarte mult
e femeia ideala pentru mine, nu as putea sa ma stiu despartit de ea, dar pana la urma Dumnezeu e cel ce va decide ce va fi.
Ceva sfaturi, ati trecut prin asta? Voi fetele ce ati face sa lucrati la banca si sa aveti un iubit inginer cu 1200 brut pe cartea de munca????
I D prozatos






... ca inginer gasesti mult de munca ... dar nu in romania ... iar duduia e plecata cu sorcova daca vrea sa faca credite pe praful asta ... duduia pare sa vrea totul de-a gata si nu e dispusa sa riste nimic ... pare una din gramada de baragladine (cu scuzele de rigoare) care a descoperit ca are ceva intre picioare si vrea sa vinda produsul scump ... multi au stat cu parintii si au facut eforturi pina sa isi permita sa isi cumpere ceva al lor ... multi au plecat in strainatate pentru a grabi realizarea unor tzeluri ... se pare ca generatia fast food de azi are niste reguli simple si paguboase ... stam acasa, ne f_tem cit putem si ne chinuim unii pe altii cu vise si pretentii ...

... dute si fa-ti un viitor ... gaseste-ti o fata de prin alta tara si vezi-ti de treaba ta ... romancutzele nu vor sa riste, nu vor sa faca eforturi, vor tot ce va la televizor ... e greu cu ele, pierzi timp si neuroni ...





cum adik romancutele?
Celia_29
Postat pe 1 Octombrie 2010 22:16
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:01:16eu simt ca si ea ma iubeste, doar ca zice ca isi doreste mai mult
vrea sa simta ca sunt mai sigur pe mine, ca pot fi eu stalpul familiei si nu ea

Dar cat castiga iubita ta?
anutzzaa
Postat pe 1 Octombrie 2010 22:16
De la: Celia_29, la data 2010-10-01 22:16:12
De la: marco918, la data 2010-10-01 22:13:32
De la: prozatos, la data 2010-09-30 20:41:41Buna tuturor Am cunoscut o prea frumoasa fata acum 2 ani.
Eu m-am confruntat cu unele pb financiare din cauza schimbarii locurilor de munca, acum am stat 2 luni acasa, abia am reusit sa imi gasesc ceva(asa sunt inginerii-greu gasesc ceva)
Ea intradevar lucreaza in domeniul bancar, are cat de cat o stabilitate financiara si a jobului pe cand la mine e mai problematic pentru ca nu am gasit o firma serioasa si mare care sa ma angajeze si sa imi ofere stabilitatea de care am nevoie atat de mult.
Ea vrea sa facem cumva sa ne cumparam o locuinta
Eu i-am propus sa ne casatorim sa stam la mine cu mama mea in apart cu 3 camere
Ea a zis ca nu se poate baza pe un venit al meu si asa e, daca cumva iar am pb sa stau acasa 2 luni, ce facem daca facem credit la banca?
Imi reproseaza ca altii de varsta noastra au, noi nu....
Nu stiu cum sa o scot la capat.
O iubesc foarte foarte mult
e femeia ideala pentru mine, nu as putea sa ma stiu despartit de ea, dar pana la urma Dumnezeu e cel ce va decide ce va fi.
Ceva sfaturi, ati trecut prin asta? Voi fetele ce ati face sa lucrati la banca si sa aveti un iubit inginer cu 1200 brut pe cartea de munca????
I D prozatos






... ca inginer gasesti mult de munca ... dar nu in romania ... iar duduia e plecata cu sorcova daca vrea sa faca credite pe praful asta ... duduia pare sa vrea totul de-a gata si nu e dispusa sa riste nimic ... pare una din gramada de baragladine (cu scuzele de rigoare) care a descoperit ca are ceva intre picioare si vrea sa vinda produsul scump ... multi au stat cu parintii si au facut eforturi pina sa isi permita sa isi cumpere ceva al lor ... multi au plecat in strainatate pentru a grabi realizarea unor tzeluri ... se pare ca generatia fast food de azi are niste reguli simple si paguboase ... stam acasa, ne f_tem cit putem si ne chinuim unii pe altii cu vise si pretentii ...

... dute si fa-ti un viitor ... gaseste-ti o fata de prin alta tara si vezi-ti de treaba ta ... romancutzele nu vor sa riste, nu vor sa faca eforturi, vor tot ce va la televizor ... e greu cu ele, pierzi timp si neuroni ...





cum adik romancutele?




... sa zicem unele ...

marco918
Postat pe 1 Octombrie 2010 22:18
din pacate asa e, cu micile exceptii care intaresc regula.
kudika195501
Postat pe 1 Octombrie 2010 22:19
De la: anutzzaa, la data 2010-10-01 22:16:58
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:01:16eu simt ca si ea ma iubeste, doar ca zice ca isi doreste mai mult
vrea sa simta ca sunt mai sigur pe mine, ca pot fi eu stalpul familiei si nu ea

Dar cat castiga iubita ta?


1500 net in mana...eu mai nou m-am angajat pe cca 900 de lei in mana
sper sa fie mai bine pe viitor, dupa ce trece iarna...poate se mai schimba ceva in tara asta
tocmai ca ea nu e materialista ci doar isi doreste sa avem un tel in viata,
nu vrea sa fac eu singur acest pas sa iau eu o casa, ci impreuna
stiu ca ma iubeste mult
altfel nu ar fi stat langa mine cat eu luat cca 5 mil la o luna sau chiar la mai mult de o luna
daca era sa plece pleca de mult de langa mine
prozatos
Postat pe 1 Octombrie 2010 22:49
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:49:42
De la: anutzzaa, la data 2010-10-01 22:16:58
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:01:16eu simt ca si ea ma iubeste, doar ca zice ca isi doreste mai mult
vrea sa simta ca sunt mai sigur pe mine, ca pot fi eu stalpul familiei si nu ea

Dar cat castiga iubita ta?


1500 net in mana...eu mai nou m-am angajat pe cca 900 de lei in mana
sper sa fie mai bine pe viitor, dupa ce trece iarna...poate se mai schimba ceva in tara asta
tocmai ca ea nu e materialista ci doar isi doreste sa avem un tel in viata,
nu vrea sa fac eu singur acest pas sa iau eu o casa, ci impreuna
stiu ca ma iubeste mult
altfel nu ar fi stat langa mine cat eu luat cca 5 mil la o luna sau chiar la mai mult de o luna
daca era sa plece pleca de mult de langa mine






... deocamdata cu banii astia nici nu trebuie sa va ginditi la credite ... cel mai intelept, daca nu e asa materialista precum spui, e sa stati cu mama ta sau sa va luati o casa prin imprejurimile orasului unde locuiti ... e ceva mult mai realizabil si nu va gituie initiativa ... un servici in strainatate nu e o alternativa pe care sa o excluzi ...



marco918
Postat pe 1 Octombrie 2010 22:55
De la: mitura, la data 2010-09-30 20:44:58
du-te si te uita la meci

sweetie24
Postat pe 2 Octombrie 2010 06:25
Daca spui ca te iubeste cum o iubesti si tu ar trebui sa treceti impreuna peste toate greutatile.
sweetie24
Postat pe 2 Octombrie 2010 06:26
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:49:42
De la: anutzzaa, la data 2010-10-01 22:16:58
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:01:16eu simt ca si ea ma iubeste, doar ca zice ca isi doreste mai mult
vrea sa simta ca sunt mai sigur pe mine, ca pot fi eu stalpul familiei si nu ea

Dar cat castiga iubita ta?


1500 net in mana...eu mai nou m-am angajat pe cca 900 de lei in mana
sper sa fie mai bine pe viitor, dupa ce trece iarna...poate se mai schimba ceva in tara asta
tocmai ca ea nu e materialista ci doar isi doreste sa avem un tel in viata,
nu vrea sa fac eu singur acest pas sa iau eu o casa, ci impreuna
stiu ca ma iubeste mult
altfel nu ar fi stat langa mine cat eu luat cca 5 mil la o luna sau chiar la mai mult de o luna
daca era sa plece pleca de mult de langa mine


Poate inca nu a gasit pe altul cu mai mu lti bani.
BluOndA
Postat pe 2 Octombrie 2010 09:01
Vad ca multi o numiti materialista pe prietena celui care a deschis topicul,insa mie mi se pare ridicol:o femeie materialista sau care sta cu cineva pentru bani nu o sa accepte in veci sa aiba alaturi un barbat care castiga 900 de ron!
Este vorba de planuri mai mari probabil:casatorie,o eventuala familie si atunci este firesc sa fie realista si sa se gandeasca unde vor locui (sa stai cu parintii nu e o socoteala,indiferent cat de dragutzi si amabili sunt ei!) si cum se vor descurca in vederea acestei familii.
Este ceva ce cred ca e scris in codul genetic al femeii:atunci cand vrea sa isi intemeieze un camin cauta inainte de orice siguranta si nu trebuie sa condamnam pe nimeni pentru asta.
Ce trebuie facut in situatia de fata este ca AMBII sa stea de vorba foarte serios (nu doar ea sa aiba pretentii de la el si sa il lase sa se dea cu capul de pereti!) si sa caute solutii in functie de dorintele si posibilitatile lor astfel incat sa ajunga la un numitor comun.Avand in vedere ca el o iubeste si presupun ca si ea pe el,daca exista si o comunicare deschisa si flexibiltate in gasirea unor rezolvari eu cred ca totul o sa aiba happy end.
heaven2007
Postat pe 2 Octombrie 2010 10:10
De la: marco918, la data 2010-10-01 22:55:08
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:49:42
De la: anutzzaa, la data 2010-10-01 22:16:58
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:01:16eu simt ca si ea ma iubeste, doar ca zice ca isi doreste mai mult
vrea sa simta ca sunt mai sigur pe mine, ca pot fi eu stalpul familiei si nu ea

Dar cat castiga iubita ta?


1500 net in mana...eu mai nou m-am angajat pe cca 900 de lei in mana
sper sa fie mai bine pe viitor, dupa ce trece iarna...poate se mai schimba ceva in tara asta
tocmai ca ea nu e materialista ci doar isi doreste sa avem un tel in viata,
nu vrea sa fac eu singur acest pas sa iau eu o casa, ci impreuna
stiu ca ma iubeste mult
altfel nu ar fi stat langa mine cat eu luat cca 5 mil la o luna sau chiar la mai mult de o luna
daca era sa plece pleca de mult de langa mine






... deocamdata cu banii astia nici nu trebuie sa va ginditi la credite ... cel mai intelept, daca nu e asa materialista precum spui, e sa stati cu mama ta sau sa va luati o casa prin imprejurimile orasului unde locuiti ... e ceva mult mai realizabil si nu va gituie initiativa ... un servici in strainatate nu e o alternativa pe care sa o excluzi ...





Si eu cred ca ar cam trebui sa uite de credite care nu fac altceva decat sa iti limiteze viata si sa te faca sclavul bancilor...un continuu stres si nesiguranta.
Daca ar reusi sa gaseasca ceva bine platit in afara si sa le placa si tara cred ca ar fi o optiune mai dezirabila pentru cei doi.
heaven2007
Postat pe 2 Octombrie 2010 10:13
vezi-ti de drumul tau vad ca nu ai inteles nimic inginerule,mai citeste,scrie undeva ca pomul se cunoaste dupa roade omul dupa fapte,vei fi conditionat toata viata ta
kudika316084
Postat pe 2 Octombrie 2010 20:14
esti cam dusa cu capu trateazate
kudika316084
Postat pe 2 Octombrie 2010 20:18
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:49:42
De la: anutzzaa, la data 2010-10-01 22:16:58
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:01:16eu simt ca si ea ma iubeste, doar ca zice ca isi doreste mai mult
vrea sa simta ca sunt mai sigur pe mine, ca pot fi eu stalpul familiei si nu ea

Dar cat castiga iubita ta?


1500 net in mana...eu mai nou m-am angajat pe cca 900 de lei in mana
sper sa fie mai bine pe viitor, dupa ce trece iarna...poate se mai schimba ceva in tara asta
tocmai ca ea nu e materialista ci doar isi doreste sa avem un tel in viata,
nu vrea sa fac eu singur acest pas sa iau eu o casa, ci impreuna
stiu ca ma iubeste mult
altfel nu ar fi stat langa mine cat eu luat cca 5 mil la o luna sau chiar la mai mult de o luna
daca era sa plece pleca de mult de langa mine

Sunt sigura ca te iubeste, dar acum nu cred ca ea nu vede ce e in tara asta, ce criza e, tu nu ai avut norocul sa lucrezi ca ea la banca ca castigi 1500 si nici noroc de un job de inginer bine platit nu ai avut. Cred ca ar trebui sa inteleaga ca asta e viata si ca tu muncesti pe 900 ron pt ca nu ai gasit mai bine, nu pt ca nu vrei mai mult. Plus de asta eu cred ca cu 2400 ron impreuna puteti face un credit la prima casa de exemplu ca e mai avantajos si platiti si o rata avantajoasa. Sau ea nu suporta ideea ca ea aduce mai multi bani in casa si nu se casatoreste cu tine pana nu castigi tu mai bine sau macar la fel ca ea?
anutzzaa
Postat pe 3 Octombrie 2010 12:30
De la: anutzzaa, la data 2010-10-03 12:30:42
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:49:42
De la: anutzzaa, la data 2010-10-01 22:16:58
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:01:16eu simt ca si ea ma iubeste, doar ca zice ca isi doreste mai mult
vrea sa simta ca sunt mai sigur pe mine, ca pot fi eu stalpul familiei si nu ea

Dar cat castiga iubita ta?


1500 net in mana...eu mai nou m-am angajat pe cca 900 de lei in mana
sper sa fie mai bine pe viitor, dupa ce trece iarna...poate se mai schimba ceva in tara asta
tocmai ca ea nu e materialista ci doar isi doreste sa avem un tel in viata,
nu vrea sa fac eu singur acest pas sa iau eu o casa, ci impreuna
stiu ca ma iubeste mult
altfel nu ar fi stat langa mine cat eu luat cca 5 mil la o luna sau chiar la mai mult de o luna
daca era sa plece pleca de mult de langa mine

Sunt sigura ca te iubeste, dar acum nu cred ca ea nu vede ce e in tara asta, ce criza e, tu nu ai avut norocul sa lucrezi ca ea la banca ca castigi 1500 si nici noroc de un job de inginer bine platit nu ai avut. Cred ca ar trebui sa inteleaga ca asta e viata si ca tu muncesti pe 900 ron pt ca nu ai gasit mai bine, nu pt ca nu vrei mai mult. Plus de asta eu cred ca cu 2400 ron impreuna puteti face un credit la prima casa de exemplu ca e mai avantajos si platiti si o rata avantajoasa. Sau ea nu suporta ideea ca ea aduce mai multi bani in casa si nu se casatoreste cu tine pana nu castigi tu mai bine sau macar la fel ca ea?

Ea mai mult vrea o casa decat pe tine asa cum esti tu, iti va reprosa mereu ca ea aduce mai multi bani in casa decat tine... Altfel ce sa-ti zic, zbate-te si tu sa gasesti un loc de munca mai bine platit, daca gaseesti foarte bine, daca nu, sa te inteleaga si ea daca te iubeste....
anutzzaa
Postat pe 3 Octombrie 2010 12:39
De la: heaven2007, la data 2010-10-02 10:13:44
De la: marco918, la data 2010-10-01 22:55:08
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:49:42
De la: anutzzaa, la data 2010-10-01 22:16:58
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:01:16eu simt ca si ea ma iubeste, doar ca zice ca isi doreste mai mult
vrea sa simta ca sunt mai sigur pe mine, ca pot fi eu stalpul familiei si nu ea

Dar cat castiga iubita ta?


1500 net in mana...eu mai nou m-am angajat pe cca 900 de lei in mana
sper sa fie mai bine pe viitor, dupa ce trece iarna...poate se mai schimba ceva in tara asta
tocmai ca ea nu e materialista ci doar isi doreste sa avem un tel in viata,
nu vrea sa fac eu singur acest pas sa iau eu o casa, ci impreuna
stiu ca ma iubeste mult
altfel nu ar fi stat langa mine cat eu luat cca 5 mil la o luna sau chiar la mai mult de o luna
daca era sa plece pleca de mult de langa mine






... deocamdata cu banii astia nici nu trebuie sa va ginditi la credite ... cel mai intelept, daca nu e asa materialista precum spui, e sa stati cu mama ta sau sa va luati o casa prin imprejurimile orasului unde locuiti ... e ceva mult mai realizabil si nu va gituie initiativa ... un servici in strainatate nu e o alternativa pe care sa o excluzi ...





Si eu cred ca ar cam trebui sa uite de credite care nu fac altceva decat sa iti limiteze viata si sa te faca sclavul bancilor...un continuu stres si nesiguranta.
Daca ar reusi sa gaseasca ceva bine platit in afara si sa le placa si tara cred ca ar fi o optiune mai dezirabila pentru cei doi.






... amunci si a trai afara nu este o solutie ... se estompeaza complet diferentzele de pretz ... a munci afara si a investi in romania (cit mai sint preturi bune) este singura optiune inteligenta ... sa pleci din romania de frica banilor si sa te duci sa traiesti din salariu in alta tara e ca si cum ai sari din lac in putz ... un putz mai sclipitor ... putin ... nu iti ajunge o viata pentru a ajunge la nivelul de trai al localnicilor asa ca degeaba fugi de frica creditelor din romania ca sa te inhami la credite in alta tara ... ideea era de a face citi mai multi bani, cit mai repede, de a acumula experientza si realism ...

marco918
Postat pe 3 Octombrie 2010 12:45
De la: prozatos, la data 2010-09-30 20:41:41Buna tuturor Am cunoscut o prea frumoasa fata acum 2 ani.
Eu m-am confruntat cu unele pb financiare din cauza schimbarii locurilor de munca, acum am stat 2 luni acasa, abia am reusit sa imi gasesc ceva(asa sunt inginerii-greu gasesc ceva)
Ea intradevar lucreaza in domeniul bancar, are cat de cat o stabilitate financiara si a jobului pe cand la mine e mai problematic pentru ca nu am gasit o firma serioasa si mare care sa ma angajeze si sa imi ofere stabilitatea de care am nevoie atat de mult.
Ea vrea sa facem cumva sa ne cumparam o locuinta
Eu i-am propus sa ne casatorim sa stam la mine cu mama mea in apart cu 3 camere
Ea a zis ca nu se poate baza pe un venit al meu si asa e, daca cumva iar am pb sa stau acasa 2 luni, ce facem daca facem credit la banca?
Imi reproseaza ca altii de varsta noastra au, noi nu....
Nu stiu cum sa o scot la capat.
O iubesc foarte foarte mult
e femeia ideala pentru mine, nu as putea sa ma stiu despartit de ea, dar pana la urma Dumnezeu e cel ce va decide ce va fi.
Ceva sfaturi, ati trecut prin asta? Voi fetele ce ati face sa lucrati la banca si sa aveti un iubit inginer cu 1200 brut pe cartea de munca????
I D prozatos

ai intrat sã ceri o pãrere/sfat ....la un moment dat ai ºi fost jignit...daca eºti inginer nu vrei sã munceºti....uite ce e....daca ea are pretenþii acum, când sunteþi doar iubiþi, fiind convins cã dupã ce veþi spune DA, calvarul tãu va începe, din fata visurilor tale va deveni un dictator....uite, eu îmi permit sã þi dau un sfat....nu te cãsãtori incã...mai aºteaptã....ºi ce daca ai 27 ani?...pentru tinerii de vârsta ta, acest moment din viaþa voastrã e foarte crud...trãiþi momente în care nu vã permiteþi o vacanþã, o casã, o maºinã, etc....CRIZA ºi-a pus amprenta ºi pe cel sãrac ºi pe cel bogat (este adevãrat cã primii suferã cel mai mult)...nu cred cã la acest moment de CRIZA, mulþi tineri din þara noastrã reuºesc sã ºi punã în valoare calitãþile, aptitudinile, talentele, etc....crezi cã, cãsãtorindu-te ºi fiind cu femeia iubitã ai rezolvat dorinþa cea mai mare a inimii tale de?când vei vedea cã nu îi poþi oferi o masã la restaurant, un buchet de flori, etc... vei suferi ºi mai mult...te vei simþi vinovat cã ea se chinuie lângã tine, un bãiat cu vederi largi, o diplomã ºi sãrac....ea nu va fi pãrtaºã la nevoile cãsniciei...este prea egoistã, se vede doar pe ea....când doi oameni se iubesc cu adevãrat, trec impreunã prin momente bune ºi mai puþin bune....uite te la oamenii sãraci care se mulþumesc cu putin dar nu se despart....abia aceºti oameni se iubesc ºi se respectã, þin minte fiecare gest frumos pe care l-au fãcut unul celuilalt....draga tinere, eºti necopt...nu eºti pregãtit pentru un mariaj cu o persoanã ca iubita ta...ºi încã ceva...iubita ta nu vrea sã vã cãsãtoriþi....gândeºte te bine...eschivãrile ei, condiþiile ei, faptul cã nu scoate în evidenþã calitãþile tale ci doar defectele....mai aºteaptã este sfatul meu....cu bine...
catalina69
Postat pe 5 Octombrie 2010 15:03
Buna, Prozatos, din cate am inteles eu voi sunteti un cuplu destul de unit si cred ca va iubiti destul de mult , ca altfel nu v-ati gandi la un viitor impreuna.Sunt sigura ca ea te iubeste si nu e materialista deloc, atat timp cat ea a fost alaturi de tine cand castigai atat de putin(500 ron).Cred ca ea se gandeste in perspectiva , ceea ce mi se pare absolut normal, dat fiind ca isi doreste un viitor alaturi de tine, ca daca si-ar fi dorit doar pentru ea o casa nu cred ca mai erati impreuna.Deci e just ca voi luptati impreuna pentru viitor vostru mai bun si din ceea ce spui reiese faptul ca aveti dificultati financiare, dar in viziunea mea acest lucru se intampla in zilele noastre in majoritatea cuplurilor tinere.Incearca sa nu disperi si incearca sa te gandesti la mai multe alternative.Una dintre ele ar fi munca in strainatate, chiar daca iubita ta are un loc de munca stabil si ii e mai greu sa riste.In alta ordine de idei, nu cred ca este favorabil pentru voi sa locuiti cu parintii deoarece parintii au viata lor si conceptele lor iar voi trebuie sa va claditi singuri relatia si viitorul.Sper sa iesi sa depasiti cu bine aceasta perioada!
IUBY88
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:21
naspa!
Care este diferenta dintre un inginer si un caine?
Amandoi stiu ce vor sa spuna dar nici unul nu stie sa se exprime.
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Octombrie 2010 18:27
De la: prozatos, la data 2010-09-30 21:27:01Eu stau doar cu mama
tata s-a despariti acum 2 ani de noi
sta cu una in chirie
mama o iubeste mult
stie si ea asta, doar a si stat o luna la mine cat au facut ai ei curatenie in casa si nu se putea duce la banca murdara de var
dar nu vrea ea sa se mute la mine sa se stie ca nu are casa ei(a noastra) dar mama masii de treaba, cand ma gandesc ca nu am eu 30 de ani si sa faci un credit pe 30 de ani...ma strange in spate,
cand termini creditul, blocul va avea bulina:))) nici macar nu il poti lasa copiilor

Daca s-a mutat la tine "pt ca nu putea merge la banca murdara de var" scuza-ma dar e o pitzi clasa I lux. Da-o incolo. Pana la urma poti sta cu o persoana la care tii si cu care te intelegi si in cort, te speli la izvor si mergi si la banca. Ce treaba are banca aici ? Imi pare rau pt tine....
ocs
Postat pe 5 Octombrie 2010 19:59
De la: kudika141779, la data 2010-10-02 06:26:28Daca spui ca te iubeste cum o iubesti si tu ar trebui sa treceti impreuna peste toate greutatile.


bla..bla...stiu o femeie inghite mult, sufera mult, dar o afecteaza f mult lipsurile, mult mai mult ca pe un barbat...asta e.

ce as face eu in locul tau?...nu-i da ocazia sa se simta singura, arata-i tot timpul afectiune...si fa tot ce poti, arata-i ca vrei...cam asta ai putea face, parerea mea.
kudika195501
Postat pe 5 Octombrie 2010 20:34
De la: joy_18, la data 2010-09-30 23:21:10Si inca ceva Domnule Inginer.....sti...unii domni ingineri traiesc cu impresia ca ei nu trebuie sa munceasca......



scuze, dar cand aud expresia asta de la un cetatean al tarii mele il consider idiot din start. de asta sunteti ultimii la orice in lume...
leo_
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:50
De la: prozatos, la data 2010-10-01 22:01:16eu simt ca si ea ma iubeste, doar ca zice ca isi doreste mai mult
vrea sa simta ca sunt mai sigur pe mine, ca pot fi eu stalpul familiei si nu ea


mai omule. ea zice, ea face, nu banii sunt neaparat la voi problema ci exact ce ai spus aici. tu nu esti barbat. nici eu nu castig foarte mult si nici prietena mea, dar am facut unele lucruri pe care oameni maturi trecuti prin viata nu ar fi putut sa le faca. nu banii sunt importanti ci felul in care ii gestionezi. adevarata ta problema este ca ea ia toate deciziile la voi, am citit mesajele tale si sunt doar despre ce vrea ea. unde scrie si ce vrei tu? logic ca a obosit sa fie ea barbatul. pune piciorul in prag, iesi din zona de confort si condu relatia.
vezi si ce conditie sociala are ea si ce ai tu pentru ca acolo e o problema. si eu gandesc ca ea, exact la fel. de asta iti spun ca nu as face nici pentru persoanele care le iubesc extraordinar de mult compromisuri care mi-ar scadea confortul meu. inainte de toate ma iubesc pe mine si asta trebuie sa faci si tu daca vrei sa reusesti ceva. sa ii lasi pe altii cu pretentiile lor si sa iti faci tie bine. deci conditia sociala conteaza pentru multi oameni si toata viata va confruntati cu ea.

nu stiu acum de ce casatorie? eu nu ma grabesc. vreti totusi sa impartiti amandoi o maslina? eu problemele astea mi le fac cand ma gandesc la casatorie. vrei sa faci pe cineva sa sufere? te casatoresti cand poti tine o familie, pana la urma esti barbat si stii tu, pentru asta noi le luam pe ele si nu ele pe noi, pentru ca avem responsabilitate sociala mai mare.
leo_
Postat pe 6 Octombrie 2010 12:02
De la: kudika195501, la data 2010-10-05 20:34:25
De la: kudika141779, la data 2010-10-02 06:26:28Daca spui ca te iubeste cum o iubesti si tu ar trebui sa treceti impreuna peste toate greutatile.


bla..bla...stiu o femeie inghite mult, sufera mult, dar o afecteaza f mult lipsurile, mult mai mult ca pe un barbat...asta e.

ce as face eu in locul tau?...nu-i da ocazia sa se simta singura, arata-i tot timpul afectiune...si fa tot ce poti, arata-i ca vrei...cam asta ai putea face, parerea mea.


problema lor nu sunt banii, banii sunt doar capatul de problema, varful icebergului. problema lor e comunicarea. relatia este deficitara pentru ca nu stiu sa comunice. am fost impreuna cu fete foarte bogate cand nici nu aveam o masina macar, ma lua tipa cu a ei si ma plimba, am fost si cu tipe sarace pe care le ajutam eu si financiar. nici unul si nici altul dintre tipurile astea de femeie nu puneau problema banilor daca relatia mergea perfect. si unora le faceau curte barbati multi mai frumosi si mai bogati decat mine. poate si mai inteligenti.
leo_
Postat pe 6 Octombrie 2010 12:23
De la: leo_, la data 2010-10-06 12:23:18
De la: kudika195501, la data 2010-10-05 20:34:25
De la: kudika141779, la data 2010-10-02 06:26:28Daca spui ca te iubeste cum o iubesti si tu ar trebui sa treceti impreuna peste toate greutatile.


bla..bla...stiu o femeie inghite mult, sufera mult, dar o afecteaza f mult lipsurile, mult mai mult ca pe un barbat...asta e.

ce as face eu in locul tau?...nu-i da ocazia sa se simta singura, arata-i tot timpul afectiune...si fa tot ce poti, arata-i ca vrei...cam asta ai putea face, parerea mea.


problema lor nu sunt banii, banii sunt doar capatul de problema, varful icebergului. problema lor e comunicarea. relatia este deficitara pentru ca nu stiu sa comunice. am fost impreuna cu fete foarte bogate cand nici nu aveam o masina macar, ma lua tipa cu a ei si ma plimba, am fost si cu tipe sarace pe care le ajutam eu si financiar. nici unul si nici altul dintre tipurile astea de femeie nu puneau problema banilor daca relatia mergea perfect. si unora le faceau curte barbati multi mai frumosi si mai bogati decat mine. poate si mai inteligenti.


Din tot ce spui tu eu nu pot sa trag concluzii, lasi mereu treaba neterminata mai leo , cine poate sa inteleaga femeile, dar barbatii ? o fi comunicarea o parte importanta intr o relatie insa eu cred ca cel mai important este ce si doreste fiecare, de ex prietena tipului care a deschis topicul vrea o casa, asta i ofera siguranta chiar daca asta implica sa plateasca 30 de ani rate la banca, ce si mai doreste este stabilitate financiara si din partea lui ( e normal sa si doreasca acest lucru, noi toti ne dorim, ca treburile stau si vor sta altfel ne asumam riscul). E foarte greu si pt el ca nu si gaseste un loc de munca stabil si platit bine dar cu timpul lucrurile se vor rezolva asa ca ar trebui sa aiba rabdare amundoi si poate va fi mai bine in viitor. Insa eu cred ca ea isi va cauta pe altcineva cu timpul care sa i ofere ce si doreste, eu asa simt, pacat totusi de acest baiat care o iubeste cu adevarat.
lover_woman
Postat pe 6 Octombrie 2010 14:52

cauta-ti un job stabil chiar daca ar trebuii sa te reprofilezi , lasa diploma daca nu poti scoate bani cu ea , cand ve-i avea stabilitate financiara ve-i avea si emotionala , sentimentala....
banalulanonim
Postat pe 6 Octombrie 2010 17:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa lupt sau sa renunt la el? 23 De la: wildcat19 27 Noiembrie 2013 17:29
doar prieteni? 13 De la: rahella 16 Iunie 2009 11:13
Printul meu din copilarie.. 3 De la: pickard 8 Mai 2011 23:23
si acum ce fac..? :( 2 De la: Diavolyta_ 9 Mai 2009 16:06
ast raspuns urgent!! 25 De la: andapui 26 Mai 2009 18:48