Setari Cookie-uri

Iubire interzisa...

M-am hotarat sa scriu pe acest forum dupa ce am citit cateva subiecte care mi-au atras atentia in mod direct si care semanau putin cu povestea mea.
Niciodata nu mi-a trecut prin minte ca voi avea parte de o asemenea poveste...am crezut mereu ca ma pot indragosti de cine doresc indiferent de statutul social si nimeni din cei apropiati sa se impotriveasca. Pana acum 6 luni nu mi-am imaginat ca se pot derula atatea evenimente unele atat de frumoase pe care nu le voi uita niciodata altele mai putin placute si dureroase. L-am cunoscut pe el in urma cu vreo 7 luni la ziua varului meu,nu i-am acordat prea multa importanta atunci dar dupa cateva conversatii pe mess mi-am dat seama ca ne intelegm de minune si avem cateva lucruri in comun. Vreau sa mentionez faptul ca el locuieste la aproximativ 30km de unde stau dar merg foarte des acolo deoarece majoritatea prietenilor si rudelor mele locuiesc in acea zona. Am gasit in el o persoana deosebita, care ma intelege si care imi repeta de fiecare data cand are ocazia ca tine foarte mult la mine si ma iubeste. Ca orice om are si defecte dar pe mine m-a iertat de fiecare data cand am gresit fata de el. In el am regasit persoana pe care o asteptam de atata timp dar mama si bunica mea nu sunt de acord cu relatia noastra. Dupa cateva luni de cand am inceput aceasta poveste am avut o cearta foarte urata cu mama spunandu-mi ca acest baiat nu este potrivit pentru mine,ca ce am putut vedea la el. Cu toate acestea am continuat sa ma vad cu el pentru ca nu puteam renunta atat de usorl,el nestiind nici acum despre aceasta problema. In ultima istanta,dupa o alta discutie cu mama mi-a interzis sa mai merg in acea localitate ca sa nu ma mai pot vedea cu el.
Sincera sa fiu nu stiu ce sa fac de acea am apelat la acest forum pentru a primi cateva sfaturi. Nu pot renunta atat de usor la el,tin foarte mult la el si simt ca si el are aceleasi sentimente pentru mine. Mi-e atat de greu sa-i zic ce crede mama mea si in acelasi timp mi-e frica sa nu-l pierd. Va rog,sa ma ajutati postand parerea voastra.Multumesc!
maria91
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:21
De la: maria91, la data 2010-09-26 21:21:41M-am hotarat sa scriu pe acest forum dupa ce am citit cateva subiecte care mi-au atras atentia in mod direct si care semanau putin cu povestea mea.
Niciodata nu mi-a trecut prin minte ca voi avea parte de o asemenea poveste...am crezut mereu ca ma pot indragosti de cine doresc indiferent de statutul social si nimeni din cei apropiati sa se impotriveasca. Pana acum 6 luni nu mi-am imaginat ca se pot derula atatea evenimente unele atat de frumoase pe care nu le voi uita niciodata altele mai putin placute si dureroase. L-am cunoscut pe el in urma cu vreo 7 luni la ziua varului meu,nu i-am acordat prea multa importanta atunci dar dupa cateva conversatii pe mess mi-am dat seama ca ne intelegm de minune si avem cateva lucruri in comun. Vreau sa mentionez faptul ca el locuieste la aproximativ 30km de unde stau dar merg foarte des acolo deoarece majoritatea prietenilor si rudelor mele locuiesc in acea zona. Am gasit in el o persoana deosebita, care ma intelege si care imi repeta de fiecare data cand are ocazia ca tine foarte mult la mine si ma iubeste. Ca orice om are si defecte dar pe mine m-a iertat de fiecare data cand am gresit fata de el. In el am regasit persoana pe care o asteptam de atata timp dar mama si bunica mea nu sunt de acord cu relatia noastra. Dupa cateva luni de cand am inceput aceasta poveste am avut o cearta foarte urata cu mama spunandu-mi ca acest baiat nu este potrivit pentru mine,ca ce am putut vedea la el. Cu toate acestea am continuat sa ma vad cu el pentru ca nu puteam renunta atat de usorl,el nestiind nici acum despre aceasta problema. In ultima istanta,dupa o alta discutie cu mama mi-a interzis sa mai merg in acea localitate ca sa nu ma mai pot vedea cu el.
Sincera sa fiu nu stiu ce sa fac de acea am apelat la acest forum pentru a primi cateva sfaturi. Nu pot renunta atat de usor la el,tin foarte mult la el si simt ca si el are aceleasi sentimente pentru mine. Mi-e atat de greu sa-i zic ce crede mama mea si in acelasi timp mi-e frica sa nu-l pierd. Va rog,sa ma ajutati postand parerea voastra.Multumesc!



ahammmm....da, mama de ce zice ca nu e potrivit pt tine????? ce argumente aduce ...ca nu am cetit nimic in acest sens!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:24
Cati ani ai?
Barbie30
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:25
poate ar trebui sa ne spui si ce-i reproseaza mama ta, baiatului!
miss_darine
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:25
Am 19 ani jumate si el este de aceeasi varsta cu mine. Imi reproseaza faptul ca nu are o conditie sociala foarte buna si este de parere ca nu ne potrivim chiar daca ea la vazut doar in poze si niciodata in realitate.
maria91
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:31
un motiv in plus sa-l prezinti mamei si bunicii ....si apoi mai vorbim!!!!!!!1
anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:34
Dar ele deja si-au facut o parere si nu sunt de acord deloc,nici nu pot sa vorbesc cu ele despre asta ca imi spun ca nu vor ca eu se repet nu stiu ce greseli.:|
maria91
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:37
De la: maria91, la data 2010-09-26 21:37:19Dar ele deja si-au facut o parere si nu sunt de acord deloc,nici nu pot sa vorbesc cu ele despre asta ca imi spun ca nu vor ca eu se repet nu stiu ce greseli.:|



upssssssssss........deci subiectul nu e ''el'' .....ci greselile! DEZVOLTA!
anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:38
De la: maria91, la data 2010-09-26 21:31:24Am 19 ani jumate si el este de aceeasi varsta cu mine. Imi reproseaza faptul ca nu are o conditie sociala foarte buna si este de parere ca nu ne potrivim chiar daca ea la vazut doar in poze si niciodata in realitate.

adica nu prea conteaza ca e un baiat destept si cu care te intelegi bine...ci doar ca face parte dintr-o familie modesta mda...toate ar vrea un columbeanu pt fata lor ce tara de snobi am devenit
miss_darine
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:38
Nu e doar vorba ca provine dintr-o familie modesta dar sunt de parere ca nu e atat de intelgent ca mine ca ele ii cunosc familia si etc.Dar daca noi ne intelegem bine si avem ce discuta?
maria91
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:47
De la: maria91, la data 2010-09-26 21:47:20Nu e doar vorba ca provine dintr-o familie modesta dar sunt de parere ca nu e atat de intelgent ca mine ca ele ii cunosc familia si etc.Dar daca noi ne intelegem bine si avem ce discuta?

daca aveti ce discuta si nu va plictisiti unul cu altul...inseamna ca sunteti la acelasi nivel
miss_darine
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:49
De la: miss_darine, la data 2010-09-26 21:49:49
De la: maria91, la data 2010-09-26 21:47:20Nu e doar vorba ca provine dintr-o familie modesta dar sunt de parere ca nu e atat de intelgent ca mine ca ele ii cunosc familia si etc.Dar daca noi ne intelegem bine si avem ce discuta?

daca aveti ce discuta si nu va plictisiti unul cu altul...inseamna ca sunteti la acelasi nivel


si nu tre` sa ia liftu` sau sa urce pe scari??
mitura
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:51
:))=))...mda...dar tot nu stiu ce sa fac!
maria91
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:54
De la: maria91, la data 2010-09-26 21:54:40:))=))...mda...dar tot nu stiu ce sa fac!

sincer numai esti la varsta la care sa ti se impuna ce sa faci...eu una n-am dat niciodata cu pumnul in masa si nici n-am dat ultimatumuri, am mers pe premiza copilul alege si daca nu alege bine, capata experienta...si ca adolescenta la fel am fost, n-am lasat-o pe mama sa-mi impuna nimic...intotdeauna o linisteam spunandu-i...lasa-ma in pace, daca gresesc promit ca ma dau eu cu capul de pereti, dar daca gresesc din cauza ta, iti voi reprosa din secunda in secunda, ca picatura chinezeasca voi fi ....deci
miss_darine
Postat pe 26 Septembrie 2010 22:03
De la: miss_darine, la data 2010-09-26 22:03:00
De la: maria91, la data 2010-09-26 21:54:40:))=))...mda...dar tot nu stiu ce sa fac!

sincer numai esti la varsta la care sa ti se impuna ce sa faci...eu una n-am dat niciodata cu pumnul in masa si nici n-am dat ultimatumuri, am mers pe premiza copilul alege si daca nu alege bine, capata experienta...si ca adolescenta la fel am fost, n-am lasat-o pe mama sa-mi impuna nimic...intotdeauna o linisteam spunandu-i...lasa-ma in pace, daca gresesc promit ca ma dau eu cu capul de pereti, dar daca gresesc din cauza ta, iti voi reprosa din secunda in secunda, ca picatura chinezeasca voi fi ....deci



Darineee....noi avem pe'acasa copii baieti!!!! si fata zicea ceva ...de repetat niste greseli! oare ce a vrut sa spuna???????
anastasia_m
Postat pe 26 Septembrie 2010 22:04
Vad ca a trecut ceva timp de cand ai postat pe forum. Sunt foarte curioasa...pana la urma ce decizie ai luat?
Deea_Marry
Postat pe 7 Ianuarie 2011 20:49
Buna!
Am revenit la acest topic deoarece am observat ca povestea mea a starnit curiozitatea celor care au citit-o, chiar daca uneori mi se pare ridicola. Decizia mea a fost sa continui relatia si sa trec peste toate insultele care i-au fost aduse omului la care tin atat de mult. Am avut parte in continuare de foarte multe intamplari cu persoane de la care sincer nu ma asteptam,mama. Nu m-am gandit ca poate fi atat de impotriva acestei relatii doar pt ca eu sunt la facultate iar el lucreaza, provine dintr-o familie modesta si din simplul motiv ca ei nu-i place de el fizic. Dar cu toate acestea am continuat sa fim impreuna...
Pana la urma i-am povestit si lui care sunt problemele pentru ca si-a dat seama ca nu este in regula ceva, i-am explicat totul. Am vrut sa ne despartim dar nu am putut sta foarte mult timp unul fara altul iar eu nu-mi pot imagina ziua de maine fara el.Ma iubeste foarte mult si mi-a demonstrat-o, se consuma foarte mult pentru mine si pentru problemele pe care le intampinam. Nu stiu ce sa fac,nu vreau sa-l mai ranesc iar eu una consum din orice si m-am saturat ca la 20 de ani sa dau explicatii la tot ce fac parintilor mei,mai ales mamei mele.
Nu stiu ce sa fac in viitor ca sa pot fi fericita cu omul pe care il iubesc...Il iubesc si simt asta si imi doresc din toata inima sa fim si noi fericiti impreuna!



Ca o paranteza as vrea sa adaug ca de cand eram mica mi-am dat seama ca frumuseata interioara este mult mai frumoasa decat cea exterioara care este trecatoare. M-am bazat pe principiul ca tot ce ascunde un om in interior este mult mai interesant decat ceea ce arata pe exterior si mi-am dat seama ca dragostea e oarba nu tine cont de trasaturi de ordin social.

maria91
Postat pe 5 Februarie 2011 22:56
Fa doar ceea ce-ti dicteaza intuitia si inima, se spune ca timpul le rezolva pe toate dar, oare putem lasa totul la intamplare asteptand sa ne cada din cer ceea ce ne dorim?
Unii dintre noi iti pot spune ca regreta mai mult lucrurile pe care nu le-au facut decat pe cele pe care le-au facut , chiar daca uneori a iesit prost, totul este experienta de viata.
crisstiana
Postat pe 9 Februarie 2011 14:12
Fa doar ceea ce-ti dicteaza intuitia si inima, se spune ca timpul le rezolva pe toate dar, oare putem lasa totul la intamplare asteptand sa ne cada din cer ceea ce ne dorim?
Unii dintre noi iti pot spune ca regreta mai mult lucrurile pe care nu le-au facut decat pe cele pe care le-au facut , chiar daca uneori a iesit prost, totul este experienta de viata.
crisstiana
Postat pe 9 Februarie 2011 14:12
Fa doar ceea ce-ti dicteaza intuitia si inima, se spune ca timpul le rezolva pe toate dar, oare putem lasa totul la intamplare asteptand sa ne cada din cer ceea ce ne dorim?
Unii dintre noi iti pot spune ca regreta mai mult lucrurile pe care nu le-au facut decat pe cele pe care le-au facut , chiar daca uneori a iesit prost, totul este experienta de viata.
crisstiana
Postat pe 9 Februarie 2011 14:12
Ma bucur ca ai luat aceasta decizie.
Mai sunteti impreuna si astazi?
Si eu am trecut printr-o situatie similara, dar parintii mei au inceput sa lase de la ei foarte mult cand si-au dat seama ca eu chiar il iubesc, ca este un baiat foarte bun si ca daca se impotrivesc nu reusesc decat sa ma indeparteze de ei, nu de el.
Deea_Marry
Postat pe 23 August 2012 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietena mea este nervoasa f rau............... 21 De la: _dulcik_ 5 Mai 2009 23:14
Nu pot sa ma rup de trecut 19 De la: mikixsempre 20 Ianuarie 2010 22:38
compatibilitate fecioara pesti 25 De la: davinti 18 Martie 2009 08:01
Oare iubesc doi barbati? 10 De la: pamela_1 24 Iulie 2009 16:00
Puritate sau experienta?! 6 De la: luyyzz 22 Iulie 2009 22:17