Setari Cookie-uri

asta va da rezultate?!

Buna, fetelor ! De mult timp tot incerc sa slabesc...am 56 kg si 157 m:-ss. Reuseam sa slabesc intr-o saptamana 4 kg, apoi puneam la loc si tot asa.
Vazand ca o colega de'a mea a slabit, am decis ca de ieri sa incep ceva nou...si anume cura cu apa.
Dimineata la scoala mananc la ora 9 un mar, apoi la 12-13 inca unul daca mi'e foame si apa, desigur !
La pranz mananc orice, dar cu masura...putin, fara sa ma satur...
Seara daca mi'e foame mananc un mar, beau un ceai verde
Si normal..apa cat de multa.

Auzeam ca apa calda ajuta si mai mult la slabit, insa nu stiu cat de adevarat e, de asta vreau ceva sfaturi de la voi sa stiu daca are vreun rost sa tin "dieta"asa cum v'am scris mai sus...mi'e teama doar ca o tin si nu voi avea rezultate. As vrea sa slabesc cam 6 kg, ar fi perfect ! mai mult nici nu as vrea...doar ca e greu si cu astea 6:(

Va rog, cateva pareri...daca aveti alte metode mai bune, astept...
Ladyro
Postat pe 6 Octombrie 2010 16:51
e plin retetarul de pe Kudica de retete .....go go.........
anastasia_m
Postat pe 6 Octombrie 2010 17:57
alt topic cu diete ! cata bre pe forum feneral la diete !
coldwind
Postat pe 6 Octombrie 2010 18:44
De la: anastasia_m, la data 2010-10-06 17:57:51e plin retetarul de pe Kudica de retete .....go go.........


io zic sa ne deschidem cabinet ! maaammmmaaaa ce de bani am castiga !
nasty las bre pt tine !
coldwind
Postat pe 6 Octombrie 2010 18:45
Cura cu apa? Eu zis sa incerci cu apa fierbinte,am auzit ca aia topeste grasimea imediat....
Barbie30
Postat pe 6 Octombrie 2010 18:46
mai si o colega de-a mea a mancat 2 saci de mere intr-o saptamana....slabise vreo 300 de grame...deci tot a dat rezultate...
freakyyy
Postat pe 6 Octombrie 2010 19:05
De la: freakyyy, la data 2010-10-06 19:05:25mai si o colega de-a mea a mancat 2 saci de mere intr-o saptamana....slabise vreo 300 de grame...deci tot a dat rezultate...


io slabesc 300 g o data. sau dintr-o data!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 Octombrie 2010 20:00
CE OAMENI...Doamne fereste ! nu stiu de ce mai cer ajutorul unor oameni care nu stiu sa faca altceva decat sa faca misto de altii...frumos din partea voastra.
Ladyro
Postat pe 6 Octombrie 2010 20:15
De la: Ladyro, la data 2010-10-06 20:15:56 CE OAMENI...Doamne fereste ! nu stiu de ce mai cer ajutorul unor oameni care nu stiu sa faca altceva decat sa faca misto de altii...frumos din partea voastra.


probabil alergi pana la scoala, nu?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 6 Octombrie 2010 20:18
reteta ideala de slabire...stres...ganduri...stres...lasa-ti diete si alte d-alea...va zic eu...e formula minune:))
kudika195501
Postat pe 6 Octombrie 2010 20:19
De la: Ladyro, la data 2010-10-06 20:15:56 CE OAMENI...Doamne fereste ! nu stiu de ce mai cer ajutorul unor oameni care nu stiu sa faca altceva decat sa faca misto de altii...frumos din partea voastra.


Crezi ca mai vorbeste cineva serios cand e vorba de diete? La cate 5 topicuri in fiecare zi ti se cam taie sa spui aceleasi lucruri
Barbie30
Postat pe 6 Octombrie 2010 20:20
nu prea avem ce sfaturi sa iti dam dim moment ce tu nu iti detaliezi regimul alimentar. ca vrei sa consumi multa apa, este un lucru de laudat, iti va da satietate pe moment, dar din cate am vazut ai 16 ani, asa ca ai grija cu regimurile astea stricte. din ce ai zis tu iti privezi organismul de multi macro si micronutrienti.
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Octombrie 2010 22:42
De la: Ladyro, la data 2010-10-06 16:51:33 Buna, fetelor ! De mult timp tot incerc sa slabesc...am 56 kg si 157 m:-ss. Reuseam sa slabesc intr-o saptamana 4 kg, apoi puneam la loc si tot asa.
Vazand ca o colega de'a mea a slabit, am decis ca de ieri sa incep ceva nou...si anume cura cu apa.
Dimineata la scoala mananc la ora 9 un mar, apoi la 12-13 inca unul daca mi'e foame si apa, desigur !
La pranz mananc orice, dar cu masura...putin, fara sa ma satur...
Seara daca mi'e foame mananc un mar, beau un ceai verde
Si normal..apa cat de multa.

Auzeam ca apa calda ajuta si mai mult la slabit, insa nu stiu cat de adevarat e, de asta vreau ceva sfaturi de la voi sa stiu daca are vreun rost sa tin "dieta"asa cum v'am scris mai sus...mi'e teama doar ca o tin si nu voi avea rezultate. As vrea sa slabesc cam 6 kg, ar fi perfect ! mai mult nici nu as vrea...doar ca e greu si cu astea 6:(

Va rog, cateva pareri...daca aveti alte metode mai bune, astept...

Bai deci unele dintre voie nu ganditi!
1. Ai 16 ani dom`soara...esti inca in perioada de crestere...ce naiba vrei,sa`ti dereglezi metabolismul si sa ajungi la 20 de ani la 100kg?
2.Cura de slabire fara miscare e fix trânta!Fara efort fizic,nu faci nimic + ca...ce faci cu musculatura?Lasi pielea sa se`ntinda?
3. Poti sa slabesti si 10 kg...ca tot aiurea poti sa areti!Important e sa slabesti in cm,nu in kg!
Lasa slabitul si axeaza`te pe ceea ce e cu adevarat important pt varsta ta!Iesi la o plimbare,mergi cu rolele sau bicicleta!Astea fac bine oricum!
AdrianaR
Postat pe 11 Octombrie 2010 22:56
De la: AdrianaR, la data 2010-10-11 22:56:01
3. Poti sa slabesti si 10 kg...ca tot aiurea poti sa areti!Important e sa slabesti in cm,nu in kg!
Lasa slabitul si axeaza`te pe ceea ce e cu adevarat important pt varsta ta!Iesi la o plimbare,mergi cu rolele sau bicicleta!Astea fac bine oricum!

partial adevarat...nu prea ai cum sa scazi in cm si sa ramai cam la aceeasi greutate decat daca scazi tesutul adipos si il cresti pe cel musculare. lucru aproape imposibil. la slabire se merge pe deficit caloric la masa musculara pe surplus caloric.
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Octombrie 2010 23:01
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-10-11 23:01:56
De la: AdrianaR, la data 2010-10-11 22:56:01
3. Poti sa slabesti si 10 kg...ca tot aiurea poti sa areti!Important e sa slabesti in cm,nu in kg!
Lasa slabitul si axeaza`te pe ceea ce e cu adevarat important pt varsta ta!Iesi la o plimbare,mergi cu rolele sau bicicleta!Astea fac bine oricum!

partial adevarat...nu prea ai cum sa scazi in cm si sa ramai cam la aceeasi greutate decat daca scazi tesutul adipos si il cresti pe cel musculare. lucru aproape imposibil. la slabire se merge pe deficit caloric la masa musculara pe surplus caloric.

Nu la asta m`am referit!
Ai inteles tu gresit!
Ideea e ca fata spunea ca vrea sa slabeasca nush cate kg (vreo 7) si ea e multumita!Nu asta conteaza...cate kg slabesti!Conteaza sa slabesti in cm ca sa poti sa areti bine!Sa`ti modelezi corpul!Sa areti armonios!
AdrianaR
Postat pe 11 Octombrie 2010 23:28
De la: AdrianaR, la data 2010-10-11 23:28:00
Nu la asta m`am referit!
Ai inteles tu gresit!
Ideea e ca fata spunea ca vrea sa slabeasca nush cate kg (vreo 7) si ea e multumita!Nu asta conteaza...cate kg slabesti!Conteaza sa slabesti in cm ca sa poti sa areti bine!Sa`ti modelezi corpul!Sa areti armonios!

ce intelegi tu prin slabit in cm? sa'ti modelezi corpul! Sa areti armonios! ... aici nu este literatura, tu utilizezi niste cuvinte "frumoase" dar nu merge asa. nu eu am inteles gresit, deoarece nu aveam ce sa inteleg gresit cand tu ai scris "Important e sa slabesti in cm,nu in kg!". poate ca nu iti exprimi ideile cum ti-ai dori ca sa te faci inteleasa. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 11 Octombrie 2010 23:38
De la: Ladyro, la data 2010-10-06 16:51:33 Buna, fetelor ! De mult timp tot incerc sa slabesc...am 56 kg si 157 m:-ss. Reuseam sa slabesc intr-o saptamana 4 kg, apoi puneam la loc si tot asa.
Vazand ca o colega de'a mea a slabit, am decis ca de ieri sa incep ceva nou...si anume cura cu apa.
Dimineata la scoala mananc la ora 9 un mar, apoi la 12-13 inca unul daca mi'e foame si apa, desigur !
La pranz mananc orice, dar cu masura...putin, fara sa ma satur...
Seara daca mi'e foame mananc un mar, beau un ceai verde
Si normal..apa cat de multa.

Auzeam ca apa calda ajuta si mai mult la slabit, insa nu stiu cat de adevarat e, de asta vreau ceva sfaturi de la voi sa stiu daca are vreun rost sa tin "dieta"asa cum v'am scris mai sus...mi'e teama doar ca o tin si nu voi avea rezultate. As vrea sa slabesc cam 6 kg, ar fi perfect ! mai mult nici nu as vrea...doar ca e greu si cu astea 6:(

Va rog, cateva pareri...daca aveti alte metode mai bune, astept...
nu mai manca 'ORICE" ca de aia nu slabesti////mananca fructe, legume,br desarata,fierturi,ceaiuri calde////sa treaca foamea///la 12 ani am slabit 20 kg,ca o luasem rau cu kg
denis_roxana
Postat pe 23 Mai 2011 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Weight Watchers 5 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:43
Urgent!! 9 De la: Bianca_Andreea_Dutoiu_1 30 Septembrie 2012 10:52
S.O.S !!! Vreau sa slabesc!! Ajutati-ma va roooog!!! 125 De la: dyana2412 31 Decembrie 2012 13:49
CURS GRATUIT DE TANGO ARGENTINIAN LA IASI! SLABITI DANSAND! IMBINATI UTILUL CU PLACUTUL! 8 De la: battleofwits 20 Decembrie 2010 16:49
Ce as putea manca seara? 17 De la: kudika_8888 21 August 2012 04:36