Setari Cookie-uri

CUM SLABESC?

CUM FAC SA SLABESC SI EU DACA TOTUSI SUNT O FIRE POFTICIOASA?MI-E GREU SA MA ABTIN DE MULTE ORI DE LA MANCARURI CARE CONTIN GRASIMI .....
ANDA25
Postat pe 24 Iulie 2008 00:33
mai iesi din casa din cand in cand si fa cativa pasi!

Postat pe 24 Iulie 2008 00:35
Te`ai obisnuit cu mancaruri grase... trebuie sa`ti schimbi metabolismul. de fiecare data cand simti nevoia de a manca in plus bea o cana de ceai verde dar fara zahar eventual cu lamaie.orice dieta presupune ambitie. daca tu nu vrei sa mananci nu mananci.prima saptamana e mai greu dupa aceea te obisnuiesti.. dar parerea mea personala e sa mananci orice in cantitati mici.sau ma rog orice iti place.o dieta iti deregleaza tot organismul.nu sunt de acord cu ele.daca vrei sa slabesti mananca in continuare ce mancai si pana acum dar cu masura si la asta se conpenseaza mersul dimineata pe jos si seara de la servici eventual alergatul desi aici sincera sa fiu nu`s asa breaza.. prefer mersul pe jos si multe ceaiuri naturiste dar nu de alte care te storc de vlaga..ci cele vitaminizante fara zahar doar cu lamaie ..ah ce bune`s:P si cand zic multe ceaiuri nu ma refer sa bei kg pe zi.. ci in jur de 500 de ml pe zi. alternezi incepi de la ceai verde...treci la ceai de menta..dupa aceea musetel apoi galbenele si altele.pe langa faptul ca`ti hidrateaza pielea si o purifica te scapa si de problemele ginecologice ca anexista,cistita..elimina pofta de dulciuri.etc:P mult succes
Amaruie
Postat pe 29 Iulie 2008 16:04
grasimile din organism pot fi eliminate cu ushurintza din organism cu ajutorul unei pastile! mie mi-a recomandat`o medicul nutritionist alaturi de un regim.. pastila respectiva ishi face efectul chiar daka mananci in continuare doar ceea ce ai u chef.. se numeshte xenical shi chiar o recomand... la mine da rezultate
ankutzikaa
Postat pe 29 Iulie 2008 16:11
Fetele eu am o veste buna pentru voi se slabeste cu Reductil foarte mult,eu am slabit 11 kg in 2 luni,dar si cu un pic de dieta,nu mai mananc seara deloc dupa ora 18,foarte foarte rar,paine mai deloc decat daca dc este absolut necesar,un pic de miscare,masaj,cam din toate.
Va urez bafta si aveti incredere,se slabeste dar cu rabdare.
camelia_27
Postat pe 1 August 2008 11:21
Trebuie sa te abtii de la anumite alimente,eu am slabit 14 kg,in timp,am 2 ani da cand nu mananc paine si dupa ora 19 nu mananc,doar fructe.Trebuie sa ai rabdare si incredere ca vei reusi !
havin
Postat pe 3 August 2008 18:39
eu am slabit in doi ani vreo 45 de kg (aveam 115kg)... a fost greu, dar am reusit mergand la fitness de 3 ori pe saptamana, un pic de regim (nu paine si fainoase, nu cartof, nu zahar nu prajeli si foarte multa apa plata... 2-3 litri pe zi) Am vazut ca se poate... problema mea acum este ca de vreo 6 luni am reinceput sa mananc normal, adica am renuntat la restrictiile alimentare dar in limita bunului simt...si totusi am luat ceva kg. Sincer, mi s-a acrit de regim si restrictii... dar as vrea sa gasesc o dieta care sa simt eu ca mi s-ar potrivi... Aveti vreo idee?!

Postat pe 5 August 2008 11:15
si eu am slabit 5 kg intr-o luna de la reductil...plus ca asta nu are efect de laxativ si nici nu afecteaza ficatul..eu avand functiile hepatice crescute...dar trebuie sa mergi la un endocrinolog...si evident cu un regim alimentar..
bafta
beem
Postat pe 6 August 2008 12:28
esti tareeee

Postat pe 17 August 2008 19:43
imi place noul status.felicitari pentru David.cred ca esti foarte fericita.pt.mine concediul pentru ingrijirea copilului pana la 1 an a fost perioada cea mai fericita.nu ca acum m_as fi,dar a fost ceva special si care din pacate nu s-a mai repetat.Minunea mea are deja 15 ani si-mi aduce numai bucurie.Ea este sensul vietii mele.Vreau cu ajutoul Domnului sa ajung clipa cand voi fi bunica si sa-mi ingrijesc nepotul sau nepoata.In ceea ce priveste slabitul: dupa nastere trebuie sa ai gija de aspectul fizic, mai ales daca nu alaptezi.poti sa nu mananci prea mult,s ai mai multa grija de copilul tau,asa vei uita de mancare, atentie tuturor celor care au nascut:daca te ingrasi dupa nasterea copilul, in loc sa slabesti nu e bine deloc..vei scapa mai greu de kg,in plus.Pentru fetele mai bine zis femeile tinere este urat sa arati cum iti curg grasimile.Eu nu am mancat prea mult si la doua luni(ale copilului) aveam deja kg.de dinainte 55, chiar daca in timpul sarcinii am trecut cu 22 peste si copilul a avut la nastere doar 2,8 kg.In concluzie daca nu alaptati sa va preocupe mai mult copilul dacat propriul stomac.Ador bebelusii si pentru toate tinerele mamici:sa va fie copilasii sanatosi.
just28
Postat pe 20 August 2008 13:21
...ACUPUNCTURA E UNA DIN SOLUTII,DIETE,MISCARE.......
cristinelss
Postat pe 21 August 2008 22:48
eu tin o dieta de o luna si o saptamana........am slabit 2 numere la pantaloni
si ma simt foarte bine.........am mult mai multa energie decat inainte.......de fapt de aia m-am si apucat de ea.
si e foarte echilibrata, mananci toate tipurile de alimente.
daca vrei o scriu maine ca nu e mare filozofie.........dar cel mai bine e sa mergi la un nutritionist sa te indrume.
dienuta_nou
Postat pe 21 August 2008 22:55
De la: cristinelss, la data 2008-08-21 22:48:23...ACUPUNCTURA E UNA DIN SOLUTII,DIETE,MISCARE.......
prima solutie e acupunctura? poate sunteti doctor...eu nu-mi permit...costa...mai bine miscare ca e mai ieftin...dieta?-mai putina mancare si nu foarte scumpa.ce ziceti domnule Cristinelss?
just28
Postat pe 22 August 2008 18:59
buna.sa ne scrii si noua dieta ta..nu se poate fara mers la nuritionist? urasc sa merg la doctori..daca nu se poate, recurg la metode mai simple.astept.
just28
Postat pe 22 August 2008 19:08
diete?...sunt milioane.....ati auzit de una care sa dea rezultate spectaculoase?Totul e mult mai simplu,servirea mesei la ore exacte si nu uitati sa va respectati varsta...............este de-a dreptul criminal pt organism sa ii ceri sa aiba tot atatea kg cat avea la 20 ani.....pare logic?.Eu consider o persoana cu probleme de greutate numai cea care are dereglari hormonale(a urmat un tratament hormonal )sau cu traume emotinale ...in rest toate mint ca nu mananca mult ,cand de fapt stau cu frigiderul langa ele....BAFTA!!!!!
cristinelss
Postat pe 23 August 2008 01:24
De la: cristinelss, la data 2008-08-23 01:24:39diete?...sunt milioane.....ati auzit de una care sa dea rezultate spectaculoase?Totul e mult mai simplu,servirea mesei la ore exacte si nu uitati sa va respectati varsta...............este de-a dreptul criminal pt organism sa ii ceri sa aiba tot atatea kg cat avea la 20 ani.....pare logic?.Eu consider o persoana cu probleme de greutate numai cea care are dereglari hormonale(a urmat un tratament hormonal )sau cu traume emotinale ...in rest toate mint ca nu mananca mult ,cand de fapt stau cu frigiderul langa ele....BAFTA!!!!!
am inteles cea cu ore exacte pentru servirea mesei dar nu inteleg de ce *este de-a dreptul crimial pt.orgamism sa-i ceri sa aiba tot atatea kg ca la 20 ani*? nu chiar dar pe aproape.. nu sunt absurda..dar ce ziceti de schimare de metabolism la o anumita varsta.....totdeauna m-a preocupat mentinerea greutatii de-a lungul anilor....simt eu ca kg.in plus imi ingreuneaza corpul..nu ma mai pot misca atat de repede....ma dor picioarele..si nr.activitatilor posibil de realizat scad.va mai astept.
just28
Postat pe 23 August 2008 16:22
ce diete riguroase ce prostii dastea????? mai fetelor in primul rand sportul e de baza al doilea putin cate putin eliminati grasimea din meniul vostru foarte multe fructe si legume si multa multa apa eu asa am slabit 15 kg in 2 luni incredibil dar adevarat va poop
Flori1627
Postat pe 8 Septembrie 2008 14:49
corecta afirmatia lui cristinelss,nu poti cere organismului sa aiba aceeasi greutate ca la 20 de ani,dar,nu-i poti cere nici sa slabeasca in acelasi ritm.....la 20-25 de ani slabeam foarte repede renuntind doar la citeva mincaruri,acum insa,trebuie sa renunt aproape la tot.....si e greu sa dau citeva jos citeva kg.
cocolino6
Postat pe 10 Septembrie 2008 12:33
eu am slabit cu ajutorul unui costum de slabit din acela cu efect de sauna. inainte sa incep aveam 64 de kg si in aproximativ o luna am dat jos cam 5 kg. Lam purtat nu numai la sala, unde am ajuns destul de rar in ultimul timp, ci si acasa in timp ce faceam curat, spalam geamuri si in general in timpul oricarei activitati care necesita cel mai mic efort fizic. Va spun sincer ca am transpirat de curgea apa de pe mine. Eu va zic sa incercati. Ajuta nu numai la slabit ci si la eliminarea toxinelor.
anomis1980
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:33
buna!unde se gaseste un astfel de costum si cat costa?
just28
Postat pe 11 Septembrie 2008 19:09
buna!unde se gaseste un astfel de costum si cat costa?
just28
Postat pe 11 Septembrie 2008 19:09
Eu am slabit cu pastilele " nesanatoase" dupa cum ziceam si pe undeva pe aici..numai stiu prin ce topic ...
Nimic nu e sanatos in ziua de azi..iar pastilele nu le recomand la nimeni..nu pentru ca as fi avut vreo reactie adversa ci pentru ca nu la toata lumea reactioneaza la fel..
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 19:16

Ceea ce nu se intelege este ca pt a slabi sau a ne ingrasa trebuie sa ne schimbam modul de viata,adica obiceiurile alimentare si trebuie sa introducem si putina activitate fizica in viata noastra si acest lucru pentru toata viata.Deci nu poti sa slabesti folosind o dieta bazata pe mancare sanatoasa si fitnes si apoi sa ne reintoarcem la vechile obiceiuri.De ce ne este atat de greu sa mancam sanatos? Cred ca ,de fapt aceasta este intrebarea,nu cum sa slabesc sau sa ma ingras.
Si am vazut ca f multe femei adopta diete,dupa ureche,luate din diferite reviste sau de pe net,fara a apela la nutritionist.
Daca vrem sa realizam ceva ne trebuie asistenta medicala si nu in ultimul rand bani.Sau poate in primul rand bani.
claudea69
Postat pe 11 Septembrie 2008 19:41
si eu am o astfel de probl.eu in trecut am slabit cu ceai verde chinezesc.30 de kg in 7-8 luni.dar nu mancam dupa 18,fara paine,fara dulciuri.acum l-as mai bea dar am probl cu ficatul si fierea.dar am gasit o reteta de slabit mancand salam.mezeluri.o caut si v-o dau.eu inca nu am incercat-o.dar ceva rapid nu aveti la indemana?
roscatika23
Postat pe 14 Septembrie 2008 02:28
tINE UN REGIM DISOCIAT!!1 ZI LACTATE A 2-A FRUCTE SI A 3-A CARNE!!POTI MANCA ORICAT NUMAI SA FIE DIETETICE SI LA ASTA MA REFER DOAR LA ZILELE CU LACTATE SI CARNE!!ARE SUCCES GARANTAT SI SLABESTI DESTUL DE MULT!!DAR DEPINDE SI CATE ZILE VREI SA TII!!EU AM TINUT O LUNA SI AM SLABIT VREO 4-5 KG!!RETETE STIU MULTE CA AM TINUT DESTULE CURE DE SLABIRE DAR ASTA E CEA MAI BUNA CA DACA TI LE ZIC PE CELELALTE NU VREAU SA TE IMBOLNAVESTI CA SI MINE!!

Postat pe 14 Septembrie 2008 10:30
uau:O kiar functioneaza reductil? merita banii?
monicutzi_pussycat
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:40
qm ai reusit sa slabesti q ceai verde chinezesc?o cana pe zi? si in rest ce mancai? sau:-?? pls help:(((
monicutzi_pussycat
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:42
buna fetelor...am vazut ca tot scrieti despre slabit..sieu am slabit cu reductil..am 19 ani si mereu am avut probleme cu greutatea...m'am decis sa iau asa de capul meu pastilele si norocul meu nu am avut probleme...eu aveam 78 de kg ...acum am 65:D...cred k totusi e o relizare...sapt trecuta mi'am facut si niste analize de rutina..si chiar nu am nimic..sunt sanatoasa...si chiar m'am bucurat sa vad lucrul acesta....acum as mai vrea sa slabesc putin ...pt k inca se cunoaste ca sunt plinuta...am 1.60cm si la 65 de kg tot se vede...insa pe perioada cat am luat pastilele mi'am facut un obicei fara sa'mi dau seama..nu mai mamanc paine alba , foarte rar, si nu mananc dupa ora 18...si sincera sa fiu acum nici nu mai agreez toate acele manacarui pe care inainte le adoram..adica ..cel putin eram o fana inraita a chips'urilor..acum le detest..nu mai pot manca..bafta la toate...daca mai aveti intrebari va raspund cu placere:)
aadelinnne
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:44
..scuze de greselile facute...:D
aadelinnne
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:46
si eu am folosit reductil o luna, aveam 62 de kg la 1.63m ... am inceput sa dau jos fara sa`mi dau seama cam in a 3-a sapt, mi-a pierit pofta de mancare, nu mancam dupa 18 si ma simteam chiar foarte bine, m-am obisnuit sa mananc dimineatza, ca pe parcusul zilei sa elimin caloriile.. acum am 56 kg bineinteles ca am facut si abdomene, putina miscare :P
adeea1
Postat pe 14 Septembrie 2008 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta specifica grupelor sanguine 21 De la: Ginutza03 6 August 2012 00:04
Are cineva vreun tratament pt vitiligo???? 8 De la: kudika226898 31 August 2010 18:13
Cura de slabire cu pui 179 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:45
Dieta Balerina 151 De la: catalina09 27 Iulie 2015 20:02
CURS GRATUIT DE TANGO ARGENTINIAN LA IASI! SLABITI DANSAND! IMBINATI UTILUL CU PLACUTUL! 8 De la: battleofwits 20 Decembrie 2010 16:49