Setari Cookie-uri

caz disperat dupa ajutorrrr

Vreau sa prezint si eu cazul tatalui prietenei mele,in varsta de 54 ani,in ideea ca ne-ar putea indruma cineva,deoarece nici un medic nu reuseste sa ii puna un diagnostic exact si cu atat mai putin sa ii dea o medicatie care sa-l ajute. In 2.06.2010,se prezinta la Spitalul Judetean din Braila,sectia Neuorologie, pt ca are ochiul drept pe jumatate inchis,incepe tratament cu MEDROL,PLAVIX,DICLOTARD,NORVASC ,CORYOL,dupa cateva zile,ochiul i se inchide de tot ,lacrimand intr-una.In urma RMN-ului cerebral,reies multiple imagini milimetrice in substanta alba supratentorial profund si subcortical si se stabileste diagnosticul de BOALA DEMIELINIZANTA IN OBSERVATIE SI PAREZA DE NERV OCULO-MOTOR COMUN DREPT. De aici ,in 24.06.2010 e trimis la Sp. BAGDASAR-ARSENE din Bucuresti,face angiografie cerebrala la 4 vase si nu rezulta modificari malformatice.E externat in aceeasi stare,cu dureri de cap,ochiul lacrimand,durere in piciorul stang la deplasare.E internat iar la Braila si externat fara nici o ameliorare. In 27.08.2010,starea se agraveaza,dificultati la mers,nu mai poate urina si e necesara folosirea pampers-ului deoarece nu mai simte cand are scaun. I se pune sonda si face tratament intens cu solumedrol,starea se inrautateste,nu mai poate merge decat foarte putin si cu foarte mare dificultate,medicii ii zic ca nu stiu ce ar putea avea ,ca nu au mai intalnit un asa caz,il externeaza dandu-i Predinson ca si tratament. In biletul de externare se mentioneaza: -diagnostic externare BOALA DEMIELINIZANTA IN OBSERVARE SI POSIBILA SCLEROZA MULTIPLA SECUNDARA PROGRESIVA. diagnotic secundar: PAREZA COMPLETA NERV OCULO-MOTOR COMUN DREPT,VEZICA NEUROLOGICA-GLOB VEZICAL,MICA LEZIUNE DISCALA L4-L5,HEMANGIOM VERTEBRAL,SINDROM COADA DE CAL,TINEAPDIS ONICOMICOZA. Momentan,e imobilizat la pat,nu se mai poate deplasa,acuza dureri mari de oase,piciorul stang il are amortit continuu cu dureri mari,mainile la fel,are in continuare sonda si pampers,are scaun doar cand face clisma. VA ROG DIN SUFLET SA-MI DATI UN SFAT DACA V-ATI MAI CONFRUNTAT CU ASA CEVA ,CE AR PUTEA FACE SI UNDE SA MAI MERGEM CU EL. MULTUMESC MULT!
adyt08
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:39
De la: adyt08, la data 2010-10-07 20:39:11Vreau sa prezint si eu cazul tatalui prietenei mele,in varsta de 54 ani,in ideea ca ne-ar putea indruma cineva,deoarece nici un medic nu reuseste sa ii puna un diagnostic exact si cu atat mai putin sa ii dea o medicatie care sa-l ajute. In 2.06.2010,se prezinta la Spitalul Judetean din Braila,sectia Neuorologie, pt ca are ochiul drept pe jumatate inchis,incepe tratament cu MEDROL,PLAVIX,DICLOTARD,NORVASC ,CORYOL,dupa cateva zile,ochiul i se inchide de tot ,lacrimand intr-una.In urma RMN-ului cerebral,reies multiple imagini milimetrice in substanta alba supratentorial profund si subcortical si se stabileste diagnosticul de BOALA DEMIELINIZANTA IN OBSERVATIE SI PAREZA DE NERV OCULO-MOTOR COMUN DREPT. De aici ,in 24.06.2010 e trimis la Sp. BAGDASAR-ARSENE din Bucuresti,face angiografie cerebrala la 4 vase si nu rezulta modificari malformatice.E externat in aceeasi stare,cu dureri de cap,ochiul lacrimand,durere in piciorul stang la deplasare.E internat iar la Braila si externat fara nici o ameliorare. In 27.08.2010,starea se agraveaza,dificultati la mers,nu mai poate urina si e necesara folosirea pampers-ului deoarece nu mai simte cand are scaun. I se pune sonda si face tratament intens cu solumedrol,starea se inrautateste,nu mai poate merge decat foarte putin si cu foarte mare dificultate,medicii ii zic ca nu stiu ce ar putea avea ,ca nu au mai intalnit un asa caz,il externeaza dandu-i Predinson ca si tratament. In biletul de externare se mentioneaza: -diagnostic externare BOALA DEMIELINIZANTA IN OBSERVARE SI POSIBILA SCLEROZA MULTIPLA SECUNDARA PROGRESIVA. diagnotic secundar: PAREZA COMPLETA NERV OCULO-MOTOR COMUN DREPT,VEZICA NEUROLOGICA-GLOB VEZICAL,MICA LEZIUNE DISCALA L4-L5,HEMANGIOM VERTEBRAL,SINDROM COADA DE CAL,TINEAPDIS ONICOMICOZA. Momentan,e imobilizat la pat,nu se mai poate deplasa,acuza dureri mari de oase,piciorul stang il are amortit continuu cu dureri mari,mainile la fel,are in continuare sonda si pampers,are scaun doar cand face clisma. VA ROG DIN SUFLET SA-MI DATI UN SFAT DACA V-ATI MAI CONFRUNTAT CU ASA CEVA ,CE AR PUTEA FACE SI UNDE SA MAI MERGEM CU EL. MULTUMESC MULT!

Buna ziua,sunt medic anatomo-patolog,trimiteti-mi o baterie completa de analize pe adresa de e-mail:ezra_therapy@yahoo.com.Si vom vedeam cum va pot ajuta
EZARA
Postat pe 12 Octombrie 2010 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru Cura de Slabire... 7 De la: carmen_natural 1 Decembrie 2010 18:45
EU AM UN TEN FOARTE GRAS SI NU STIU CE SA MAI FAC SA NU MAI FIE CHIAR ASA. 54 De la: kudika_1045226 14 Martie 2023 19:32
HEPATITA C ACUM SEPARE CA E CIROZA 17 De la: healthy014814 11 Decembrie 2013 18:37
HOROSCOP 2010 0 De la: 18 Ianuarie 2010 00:57
Salazionul 16 De la: floare_de_crin 14 Martie 2014 15:17