Setari Cookie-uri

Sfat !

Sunt clasa a 11a la profilul stiinte sociale si m am hotarat sa dau la facultatea de medicina din bucuresti.am inceput pregatirile pt chimie si biologie,dar nu sunt sigura daca pot sa dau bacul la chimie de la profilul actual si mi e cam teama sa nu fiu nevoita sa ma mut la biochimie pt ca mi ar fi greu sa ma adaptez la un alt colectiv dupa 3 ani petrecuti la stiinte sociale...
deci...un sfat...daca se poate sa nu fie rautacios ..
bb_sunshine
Postat pe 27 Octombrie 2010 23:59
Singurul lucru cu care te poate ajuta faptul ca dai bac-ul la chimie este ca nu trebuie sa inveti pentru inca o materie in plus. Pentru admiterea la facultatea de medicina se da examen iar nota si nici materiile la care dai bac-ul nu conteaza.
Asa ca daca ai inceput pregatiriile pentru admitere sincer te-as sfatui sa te axezi pe acestea.
Si presupun ca te-ai informat ca de cativa ani la facultatea de medicina se face un top la sfarsitul fiecarui an si exista riscul ca sa pici la taxa daca nu ai o medie suficient de mare. Asa ca o sa ai mult de munca pentru ca de la an la an numarul locurilor bugetate sunt din ce in ce mai putine.
Mult succes.
bombonica_dulce
Postat pe 7 Noiembrie 2010 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Acnee 5 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 08:23
urologie 8 De la: alalu79 30 Noiembrie 2009 03:24
Opriti Legea 171/2010 privind oprirea utilizarii plantelor medicinale si a terapiilor alternative 3 De la: Ildikuta 11 Februarie 2011 10:51
Helicobacter pylori 47 De la: 16 Martie 2013 23:17
suc NONI de la TAHITIAN NONI 3 De la: gambit 28 Noiembrie 2011 12:27