Setari Cookie-uri

buna seara

Sunt noua pe aici,dar as dori sa scriu si eu o problema care ma framanta siaas vrea sa aflu parerea voastra
.Sunt casatorita de 10ani,eu am 31,sotul cu 10ani mai mare si pot spune cu siguranta ca e un om care ma iubeste foarte mult ,ma respecta si nu mi-ar face niciodata rau, nu e gelos,ma ajuta la orice treburi casnice ,la orice de fapt dar cred ca ne lipseste comunicarea pt ca nu pot sa discut cu el orice.probabil ca asta e defectul lui,e prea serios si nu pot discuta cu el orice ,sau am ajuns la concluzia ca nu ne potrivim ca si caracter ,eu fiind mai vesela,mai altfel...cred.Cred ca marea problema ar fi ca am inceput sa ma plicisesc,in afara de o plimbare prin parc sau cumparaturi nu mergem nicaieri,stam fiecare separat pe net cand suntem acasa si imi dau seama ca nu prea avem preocupari comune,facem ficare separat cate ceva ca sa treaca timpul.el este primul meu barbat,intim vorbind dar nici alti prieteni nu am mai avut inainte iar din cate stiu nici el nu prea a avut iubite si e genul de barbat cuminte,familist,fidel care ma iubeste extrem de mult .nici cu viata sexuala nu stam prea bine din punctul meu de vedere si pun asta asta pe lipsa lui de experienta(nu ca eu as avea),am ajuns sa evit lucrul asta si cred starea asta a mea pleaca de aici.nu as putea sa-l insel ,nu-mi sta in fire si nu merita asta ,copii nu avem pt ca nu isi doreste si din cauza faptului ca stam intr-o garsoniera mica si nici eu nu sunt hotarata in privinta asta,dar monotonia asta ma omoara,stam asa ca doi prieteni ,tin foarte mult la el,nici nu as avea cum sa nu tin la cum se comporta de frumos cu mine .de multe ori ma gandesc ca-l iubesc doar pt sufletul lui,oricum dupa 10 ani totul se plafoneaza dar la noi nu a fost niciodata "cu scantei" si as vrea sa simt ce nu am simtit niciodata de fapt...,ce ati face in locul meu ,credeti ca m-am plictisit de "atata bine" si ar trebui sa revin cu picioarele pe pamant ?
kudikalavi
Postat pe 9 Octombrie 2010 22:28
sa vb cu el...totusi sunteti impreuna de atata timp!!!!!!
_oktober_
Postat pe 9 Octombrie 2010 22:32
E un sot bun din cate inteleg, vorbeste cu el, daca te iubeste foarte mult asa cum spui, e imposibil sa nu te asculte daca ii spui ce te doare.
anutzzaa
Postat pe 9 Octombrie 2010 22:43
De la: kudika325044, la data 2010-10-09 22:28:13Sunt noua pe aici,dar as dori sa scriu si eu o problema care ma framanta siaas vrea sa aflu parerea voastra
.Sunt casatorita de 10ani,eu am 31,sotul cu 10ani mai mare si pot spune cu siguranta ca e un om care ma iubeste foarte mult ,ma respecta si nu mi-ar face niciodata rau, nu e gelos,ma ajuta la orice treburi casnice ,la orice de fapt dar cred ca ne lipseste comunicarea pt ca nu pot sa discut cu el orice.probabil ca asta e defectul lui,e prea serios si nu pot discuta cu el orice ,sau am ajuns la concluzia ca nu ne potrivim ca si caracter ,eu fiind mai vesela,mai altfel...cred.Cred ca marea problema ar fi ca am inceput sa ma plicisesc,in afara de o plimbare prin parc sau cumparaturi nu mergem nicaieri,stam fiecare separat pe net cand suntem acasa si imi dau seama ca nu prea avem preocupari comune,facem ficare separat cate ceva ca sa treaca timpul.el este primul meu barbat,intim vorbind dar nici alti prieteni nu am mai avut inainte iar din cate stiu nici el nu prea a avut iubite si e genul de barbat cuminte,familist,fidel care ma iubeste extrem de mult .nici cu viata sexuala nu stam prea bine din punctul meu de vedere si pun asta asta pe lipsa lui de experienta(nu ca eu as avea),am ajuns sa evit lucrul asta si cred starea asta a mea pleaca de aici.nu as putea sa-l insel ,nu-mi sta in fire si nu merita asta ,copii nu avem pt ca nu isi doreste si din cauza faptului ca stam intr-o garsoniera mica si nici eu nu sunt hotarata in privinta asta,dar monotonia asta ma omoara,stam asa ca doi prieteni ,tin foarte mult la el,nici nu as avea cum sa nu tin la cum se comporta de frumos cu mine .de multe ori ma gandesc ca-l iubesc doar pt sufletul lui,oricum dupa 10 ani totul se plafoneaza dar la noi nu a fost niciodata "cu scantei" si as vrea sa simt ce nu am simtit niciodata de fapt...,ce ati face in locul meu ,credeti ca m-am plictisit de "atata bine" si ar trebui sa revin cu picioarele pe pamant ?
In sfarsit cineva care are ,,liniste" in familie(poate prea exagerata,dar e bun si asa).Cand citeam ma ast sa vad scris ca vrei sa il inseli,cum mai sciia una pe aici Incerca sa comunicati,asta e cel mai important.Incercati sa faceti lucruri noi,surprindel cu ceva,cine romantice etc.
Valy90
Postat pe 10 Octombrie 2010 00:32
De la: valy90, la data 2010-10-10 00:32:18
De la: kudika325044, la data 2010-10-09 22:28:13Sunt noua pe aici,dar as dori sa scriu si eu o problema care ma framanta siaas vrea sa aflu parerea voastra
.Sunt casatorita de 10ani,eu am 31,sotul cu 10ani mai mare si pot spune cu siguranta ca e un om care ma iubeste foarte mult ,ma respecta si nu mi-ar face niciodata rau, nu e gelos,ma ajuta la orice treburi casnice ,la orice de fapt dar cred ca ne lipseste comunicarea pt ca nu pot sa discut cu el orice.probabil ca asta e defectul lui,e prea serios si nu pot discuta cu el orice ,sau am ajuns la concluzia ca nu ne potrivim ca si caracter ,eu fiind mai vesela,mai altfel...cred.Cred ca marea problema ar fi ca am inceput sa ma plicisesc,in afara de o plimbare prin parc sau cumparaturi nu mergem nicaieri,stam fiecare separat pe net cand suntem acasa si imi dau seama ca nu prea avem preocupari comune,facem ficare separat cate ceva ca sa treaca timpul.el este primul meu barbat,intim vorbind dar nici alti prieteni nu am mai avut inainte iar din cate stiu nici el nu prea a avut iubite si e genul de barbat cuminte,familist,fidel care ma iubeste extrem de mult .nici cu viata sexuala nu stam prea bine din punctul meu de vedere si pun asta asta pe lipsa lui de experienta(nu ca eu as avea),am ajuns sa evit lucrul asta si cred starea asta a mea pleaca de aici.nu as putea sa-l insel ,nu-mi sta in fire si nu merita asta ,copii nu avem pt ca nu isi doreste si din cauza faptului ca stam intr-o garsoniera mica si nici eu nu sunt hotarata in privinta asta,dar monotonia asta ma omoara,stam asa ca doi prieteni ,tin foarte mult la el,nici nu as avea cum sa nu tin la cum se comporta de frumos cu mine .de multe ori ma gandesc ca-l iubesc doar pt sufletul lui,oricum dupa 10 ani totul se plafoneaza dar la noi nu a fost niciodata "cu scantei" si as vrea sa simt ce nu am simtit niciodata de fapt...,ce ati face in locul meu ,credeti ca m-am plictisit de "atata bine" si ar trebui sa revin cu picioarele pe pamant ?
In sfarsit cineva care are ,,liniste" in familie(poate prea exagerata,dar e bun si asa).Cand citeam ma ast sa vad scris ca vrei sa il inseli,cum mai sciia una pe aici Incerca sa comunicati,asta e cel mai important.Incercati sa faceti lucruri noi,surprindel cu ceva,cine romantice etc.
La dracu unde e butonul modifica?
Valy90
Postat pe 10 Octombrie 2010 00:33
pai da ai zis bine "prea multa liniste" ,cam asa e dar as vrea sa ma surprinda si el cu ceva dar e prea cuminte ,poate prea cuminte pt un barbat si am ajuns sa cred ca mi-ar placea mai mult cineva cu initiativa ,mai zapacit,mai,nu stiu...,si recunosc ca ma intreb cum ar fi langa altcineva mai cu experienta in ceea ce priveste intimitatea.Cred ca si prea multa linste strica cateodata nu?
kudikalavi
Postat pe 10 Octombrie 2010 11:13
"oricum dupa 10 ani totul se plafoneaza dar la noi nu a fost niciodata "cu scantei" si as vrea sa simt ce nu am simtit niciodata de fapt...,"
1.daca nu a fost niciodata cu scantei,te astepti sa fie dupa 10 ani?
2.presupun ca la inceput nu te-a deranjat faza cu "scanteia".acum de ce te deranjeaza?
3.sa presupunem ca iti gasesti un "armasar",crezi ca o sa ai parte de celelalte lucruri pe care ti le ofera el?
4.pune lucrurile in balanta si vezi in ce parte se inclina
Tu hotarasti ce e mai bine pentru tine.
Barbie30
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:00
Un "armasar" nu o sa fie niciodata un sot bun, ci doar un amant bun. Apreciaza-l mai bine pe sotul tau.
anutzzaa
Postat pe 10 Octombrie 2010 17:14
FA UN COPIL SI UITA DE PROSTII
michon_11_71
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:13
De la: anutzzaa, la data 2010-10-10 17:14:01Un "armasar" nu o sa fie niciodata un sot bun, ci doar un amant bun. Apreciaza-l mai bine pe sotul tau.


Da de ce nu?
_Cryssa_
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:46
maaa pai eu aici am zis ca trebuie sa intram doar seara...daca ne da cu ceva peste ochisori?
BEL_AMY1
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:49
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-12 15:49:34 maaa pai eu aici am zis ca trebuie sa intram doar seara...daca ne da cu ceva peste ochisori?


daca esti major poti intra si in cursul zilei
Ame_ly
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:56
De la: Ame_ly, la data 2010-10-12 15:56:42
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-12 15:49:34 maaa pai eu aici am zis ca trebuie sa intram doar seara...daca ne da cu ceva peste ochisori?


daca esti major poti intra si in cursul zilei

ssigurrrr?...am boleftrin...merg pe trotineta...stiu cum ma chiamaaa...deci pot?
BEL_AMY1
Postat pe 12 Octombrie 2010 16:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma gandesc numai la sex 40 De la: razz 11 Februarie 2011 01:34
xxx 21 De la: kudika_6235 30 Aprilie 2012 11:02
Ce ati alege? Ratiunea sau pasiunea? 27 De la: Roco 18 Aprilie 2009 06:39
vreau un sfat 7 De la: kitty_krieger 16 Aprilie 2010 20:48
intrebare 5 De la: Andia 21 Noiembrie 2011 10:45