Setari Cookie-uri

tatuaj la ochi + operatie + lentile de contact

Port lentile de contact de vreo 3 ani. Vara viitoare as vrea sa ma operez. Totodata, m-ar tenta un tatuaj la ochi ( contur, ca sa nu mai am probleme cu dermatograful).

Credeti ca ar putea afecta tatuajul ( ca am inteles ca e putin dureros) operatia sau purtatul lentilelor?

Dupa operatie, vreo 6 luni sau chiar un an nu mai ai voie sa porti ochelari sau lentile de contact, nici sa te expui la lumina puternica ( se recomanda purtatul ochelarilor de soare pe strada si daca nu e soare), asa ca nu as vrea sa imi supun ochii unui tatuaj dupa operatie!

Dar oare daca mi-as face tatuajul cu destul timp inainte de operatie, s-ar putea sa nu suporot lentilele ( un timp) din cauza tatuajului recent?

daca aceti careva vreo idee.. v-as fi recunoscatoare pentru sfat.
valentina_anca
Postat pe 11 Octombrie 2010 00:59
De la: valentina_anca, la data 2010-10-11 00:59:18Port lentile de contact de vreo 3 ani. Vara viitoare as vrea sa ma operez. Totodata, m-ar tenta un tatuaj la ochi ( contur, ca sa nu mai am probleme cu dermatograful).

Credeti ca ar putea afecta tatuajul ( ca am inteles ca e putin dureros) operatia sau purtatul lentilelor?

Dupa operatie, vreo 6 luni sau chiar un an nu mai ai voie sa porti ochelari sau lentile de contact, nici sa te expui la lumina puternica ( se recomanda purtatul ochelarilor de soare pe strada si daca nu e soare), asa ca nu as vrea sa imi supun ochii unui tatuaj dupa operatie!

Dar oare daca mi-as face tatuajul cu destul timp inainte de operatie, s-ar putea sa nu suporot lentilele ( un timp) din cauza tatuajului recent?

daca aceti careva vreo idee.. v-as fi recunoscatoare pentru sfat.
Nu e o durere simti niste intepaturi usoare si te ustura mai mult.Dar daca iti faci acum nu cred ca e o prob.Mai bine intreaba si tu pe cineva.
Valy90
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum? 535 De la: aleera 27 August 2012 15:55
cum imi dau seama dak mai pot ramane cu el sau nu? 4 De la: kudika_3218 27 Februarie 2012 10:10
lesbi sau nu? 49 De la: yubita20 12 Mai 2012 14:06
sa ma mai impac cu el??? 9 De la: lorenzo32 20 Noiembrie 2008 22:24
eu pesti ..el rac 3 De la: contesina 27 Iunie 2011 23:02