Setari Cookie-uri

ce sa fac?

e pentru prima oara cand va scriu...nici nu stiu cum sa incep!
In trecut am avut o relatie care a durat si trebuia sa ne casatorim...dar ne'am despartit cu 4 luni inainte de nunta...am stat jumatate de an singura,dar acum am o relatie de ceva luni cu un baiat extraordinar ...care face multe pentru mine si ma iubeste mult...
Eu il iubesc dar nu pot sa mai fiu cum am fost candva...nu pot sa ii arat,sa fiu calda si dragastoasa,iar el mereu imi spune ca sunt rece si indiferenta,e foarte gelos din cauza asta ...sunt zile in care nu ne vedem si e foarte suspicios,mereu ne certam...mereu crede ca ma gandesc la fostul...
Problema e ca noi2 inainte sa fim impreuna am fost amici....si eu i'am povestit tot ce a fost in relatia trecuta,iar acum mereu face comparatii,mereu face eforturi ca sa fie mai bun decat celalalt...
Cel mai grav e ca nu am libertate,ma simt sufocata...si nici rabdare nu mai am...
Stiu poate fi teribil de comica povestea mea...dar pt mine e chiar apasatoare!
laly_alexa21
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:13
trebuia sa ramaneti la stadiul de prieteni-parerea mea!
fante_de_dorobanti
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:15
De obicei relatiile amicale transformate in relatii amoroase nu merg. Insa...iti doresc multa bafta
_Cryssa_
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:15
De la: laly_alexa21, la data 2010-10-12 15:13:33e pentru prima oara cand va scriu...nici nu stiu cum sa incep!
In trecut am avut o relatie care a durat si trebuia sa ne casatorim...dar ne'am despartit cu 4 luni inainte de nunta...am stat jumatate de an singura,dar acum am o relatie de ceva luni cu un baiat extraordinar ...care face multe pentru mine si ma iubeste mult...
Eu il iubesc dar nu pot sa mai fiu cum am fost candva...nu pot sa ii arat,sa fiu calda si dragastoasa,iar el mereu imi spune ca sunt rece si indiferenta,e foarte gelos din cauza asta ...sunt zile in care nu ne vedem si e foarte suspicios,mereu ne certam...mereu crede ca ma gandesc la fostul...
Problema e ca noi2 inainte sa fim impreuna am fost amici....si eu i'am povestit tot ce a fost in relatia trecuta,iar acum mereu face comparatii,mereu face eforturi ca sa fie mai bun decat celalalt...
Cel mai grav e ca nu am libertate,ma simt sufocata...si nici rabdare nu mai am...
Stiu poate fi teribil de comica povestea mea...dar pt mine e chiar apasatoare!

ehe stie el ce stie...tu inca te mai gindesti la ala...cu nunta? simte baiatul...las nu-l mai crede prostut...mai bine vezi tu in ce ape te scalzi...e posibil sa ramii de caruta.
BEL_AMY1
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:21
Prea tarziu...e cava timp intre noi si sunt si sentimente...
As vrea sa fac ceva ca sa mearga
laly_alexa21
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:22
De la: laly_alexa21, la data 2010-10-12 15:22:15Prea tarziu...e cava timp intre noi si sunt si sentimente...
As vrea sa fac ceva ca sa mearga

si pune-i patine...si trage-l cu o sfoara
BEL_AMY1
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:29
Face parte din trecutul meu....e inevitabil sa nu imi aduc aminte mai ales cand actualul zilnic imi aduce el aminte de el....dar atat nu mai simt nimic...doar ca nu pot sa mai fiu cum am fost candva....
laly_alexa21
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:29
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-12 15:29:20
De la: laly_alexa21, la data 2010-10-12 15:22:15Prea tarziu...e cava timp intre noi si sunt si sentimente...
As vrea sa fac ceva ca sa mearga

si pune-i patine...si trage-l cu o sfoara



...........sau eventual cu lesa!
fante_de_dorobanti
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:30
De la: laly_alexa21, la data 2010-10-12 15:29:42Face parte din trecutul meu....e inevitabil sa nu imi aduc aminte mai ales cand actualul zilnic imi aduce el aminte de el....dar atat nu mai simt nimic...doar ca nu pot sa mai fiu cum am fost candva....


E scorpion cumva actualul iubit? Daca da nu are rost sa mai incerci sa-l convingi de ceva ca nu tine
Calin_
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:33
De la: Calin_, la data 2010-10-12 15:33:48
De la: laly_alexa21, la data 2010-10-12 15:29:42Face parte din trecutul meu....e inevitabil sa nu imi aduc aminte mai ales cand actualul zilnic imi aduce el aminte de el....dar atat nu mai simt nimic...doar ca nu pot sa mai fiu cum am fost candva....


E scorpion cumva actualul iubit? Daca da nu are rost sa mai incerci sa-l convingi de ceva ca nu tine
sper ca nu vorbesti serios
_Cryssa_
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:35
De la: crysa_tm, la data 2010-10-12 15:35:04
De la: Calin_, la data 2010-10-12 15:33:48
De la: laly_alexa21, la data 2010-10-12 15:29:42Face parte din trecutul meu....e inevitabil sa nu imi aduc aminte mai ales cand actualul zilnic imi aduce el aminte de el....dar atat nu mai simt nimic...doar ca nu pot sa mai fiu cum am fost candva....


E scorpion cumva actualul iubit? Daca da nu are rost sa mai incerci sa-l convingi de ceva ca nu tine
sper ca nu vorbesti serios


Ba da! Un scorpion daca are o suspiciune in legatura cu ceva din comportamentul persoanei iubite nu poate niciodata sa treaca peste gandurile negre. e bine o zi sau doua apoi isi aduce aminte din nou din cauza unui gest, sau a unui cuvant in plus intr-o fraza si o iei de la capat cu explicatiile...
in rest scorpionii sunt perfecti
Calin_
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:37
cand aud de zodii ma si ia somnu...
AdrianaR
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:39
De la: AdrianaR, la data 2010-10-12 15:39:08cand aud de zodii ma si ia somnu...


Eu nu cred in predictiile zodiacale, dar caracteristicile zodiilor se pare ca se potrivesc de minune...
Calin_
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:41
De la: Calin_, la data 2010-10-12 15:41:54
De la: AdrianaR, la data 2010-10-12 15:39:08cand aud de zodii ma si ia somnu...


Eu nu cred in predictiile zodiacale, dar caracteristicile zodiilor se pare ca se potrivesc de minune...


Din fericire pentru scorpioni
Calin_
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:42
nup...e berbec:(
laly_alexa21
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:49
dar la fel e el....e bn o zi ,sau 2,apoi o ia de la capat....mereu isi aduce aminte de ceva ce a fost acum cateva luni:))
laly_alexa21
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:50
Dragutza, peresupun ca o sa-mi tocesc deshtele degeaba - ca, pana la urma nici nu inteleg ce Dumnezeu vrei de la noi - dar parerea mea e ca ai vazut prea multe telenovele care-ti dauneaza.

In cazul tau intrebarea e: Te-ai indragostit de asta nou' au ba? Daca te-ai indragostit, toata faza cu "vai, ce mai sufar dupa fostu'" e jenibila, in mod normal ar trebui sa fii indragostita sa faci orice cu el: de la tinut de mana in parc pana la nebunii in pat.
Daca NU te-ai indragostit... ce palaria mea stai cu el?
Si daca inca mai oftezi dupa ala vechiu', de ce nu esti cu ala?
Daca raspunsul la intrebarea asta e ca nu mai mergea, nu inteleg ce regreti.. Ca te simteai de kko fiind cu el?
Mde! Asta da mostra de gandire alambicata (la modul patologic)
Eu zic asa: zi-i astuia nou' sa te lase si el, asa o sa devina "fostu'" si tu o sa oftezi dupa el... Si gata! S-a rezolvat.

Lasand gluma la o parte, numai noi insine putem decide daca vrem sa fim fericiti au ba. Tie ti se pare ca-i mai interesant sa fii nefericita. Good luck with that, then!
Dor_a
Postat pe 12 Octombrie 2010 15:55
De la: Dor_a, la data 2010-10-12 15:55:47Dragutza, peresupun ca o sa-mi tocesc deshtele degeaba - ca, pana la urma nici nu inteleg ce Dumnezeu vrei de la noi - dar parerea mea e ca ai vazut prea multe telenovele care-ti dauneaza.

In cazul tau intrebarea e: Te-ai indragostit de asta nou' au ba? Daca te-ai indragostit, toata faza cu "vai, ce mai sufar dupa fostu'" e jenibila, in mod normal ar trebui sa fii indragostita sa faci orice cu el: de la tinut de mana in parc pana la nebunii in pat.
Daca NU te-ai indragostit... ce palaria mea stai cu el?
Si daca inca mai oftezi dupa ala vechiu', de ce nu esti cu ala?
Daca raspunsul la intrebarea asta e ca nu mai mergea, nu inteleg ce regreti.. Ca te simteai de kko fiind cu el?
Mde! Asta da mostra de gandire alambicata (la modul patologic)
Eu zic asa: zi-i astuia nou' sa te lase si el, asa o sa devina "fostu'" si tu o sa oftezi dupa el... Si gata! S-a rezolvat.

Lasand gluma la o parte, numai noi insine putem decide daca vrem sa fim fericiti au ba. Tie ti se pare ca-i mai interesant sa fii nefericita. Good luck with that, then!
laly_alexa21
Postat pe 12 Octombrie 2010 16:01
Nu m'ai inteles...da m'am indragostit si nu mai sufar dupa fostul...am specificat e trecut!Iar acum nu sunte nefericita ...gresesc ca vreau sa am o reletie in care sa gasesc mai multa intelegere?fara certuri inutile?
laly_alexa21
Postat pe 12 Octombrie 2010 16:03
prea repede te`ai bagat in alta relatie...si "prea" cu persoana cea mai putin indicata....asa ca...Doamne`ajuta!
AdrianaR
Postat pe 12 Octombrie 2010 16:04
ms:*
laly_alexa21
Postat pe 12 Octombrie 2010 16:12

sigur nu-i ce-ti trebuie
si daca lui ii face rau, separati-va. numai asa vei gasi ce-ti trebuie, mai devreme sau mai tarziu
Histria
Postat pe 12 Octombrie 2010 18:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa-l cuceresti si sa-l faci al tau 54 De la: guru_ion 6 Noiembrie 2011 20:02
SPUNETI-MI VOI 24 De la: Baiat_virgin 26 Iunie 2011 11:33
decizie pentru viata 117 De la: -Allexa- 19 Februarie 2015 13:24
hmmmm 2 De la: SPOTYYY 23 Octombrie 2009 16:58
sufar ca o proasta 20 De la: Cristinakitty 5 Februarie 2010 16:46