Setari Cookie-uri

Voi cum va-ti cunoscut?

Sunt o fire curioasa si imi place sa ascult si eventual sa citesc despre povesti de dragoste,reale,cu sau fara happy end...
Voi cum va-ti cunoscut,este o intrebare care o auzi atunci cand vb despre el/ea pt cei care nu stiu,este o intrebare pe care o adresezi si tu.

Pt a da startul voi povestii cum eu l-am cunoscut.
Aprile 2009,eram manager la un shop cu haine,deci munceam. Pe 27 Aprilie am primit un buchet de flori cu un bilet fara nume doar cu o declaratie si pe parcurs am aflat ca nu asta era intentia lui,sa fie anonim,el credea ca imi voi da seama,a vazut ca nu dau nici un semn a doua zi cand am intrat in magazin am gasit un bilet pe jos si acolo s-a intitulat :). Elegant i-am multuit pt flori,care erau 53 de trandafiri si am refuzat o intalnire cu el. In iulie 2009,drumurile noastre se intalnisera dar nu eram "obligati" sa- urmam impreuna si asa pe 28 iulie am vrut sa ne oprim la celasi colt,la o cafea. si de atunci pana azi ,un an si aprox 3 luni in care ne bem cafeluta impreuna dar nu la cafeneaua din colt ci la noi acasa.


louiza
Postat pe 13 Octombrie 2010 09:12
v-ati cunoscut . Imi cer scuze!
louiza
Postat pe 13 Octombrie 2010 09:14
De la: louiza, la data 2010-10-13 09:12:09....,eram manager la un shop cu haine,deci munceam.


s-a intamplat pe cand eram Director de Operatiuni Terestre in cadrul unei mari societati de transport.
ea era Supervizor de Elemente Miscabile, Tractabile si Deplasabile Spre Stanga la aceiasi imensa societate.
ne intaleam aproape zilnic in munca noastra. eu fusesem recent transferat din cadru' sectie Scrancioabe Refulente, unde fusesem tot supervizor. avansasem, de!!
reusisem sa cream o oarecare legatura intre noi, initial profesionala, deorece ea superviza scrasnitul elementelor in mediu propice , iar eu aprobam verbal fiecare gest al ei.
cand ne-am dat seama ca exista premizile unei cafele, i-am trimis o nota dictata prin secretara, in care o invitam sa punem la punct un plan de rentabilizare a stagiul de deformatie a elementelor tractabile spre dreapta. era un profil nou, dupa ce ne ocupsem numai de deplasabile spre stanga.
atunci ne-am dat seama ca avem multe in comun. dragostea pentru elemente retractabile a fost unu' din ele.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 13 Octombrie 2010 10:24
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-13 10:24:00
De la: louiza, la data 2010-10-13 09:12:09....,eram manager la un shop cu haine,deci munceam.


s-a intamplat pe cand eram Director de Operatiuni Terestre in cadrul unei mari societati de transport.
ea era Supervizor de Elemente Miscabile, Tractabile si Deplasabile Spre Stanga la aceiasi imensa societate.
ne intaleam aproape zilnic in munca noastra. eu fusesem recent transferat din cadru' sectie Scrancioabe Refulente, unde fusesem tot supervizor. avansasem, de!!
reusisem sa cream o oarecare legatura intre noi, initial profesionala, deorece ea superviza scrasnitul elementelor in mediu propice , iar eu aprobam verbal fiecare gest al ei.
cand ne-am dat seama ca exista premizile unei cafele, i-am trimis o nota dictata prin secretara, in care o invitam sa punem la punct un plan de rentabilizare a stagiul de deformatie a elementelor tractabile spre dreapta. era un profil nou, dupa ce ne ocupsem numai de deplasabile spre stanga.
atunci ne-am dat seama ca avem multe in comun. dragostea pentru elemente retractabile a fost unu' din ele.
impresionant da' pi cientru nu le tracteaza nimeni ?
bombonik_babardik
Postat pe 13 Octombrie 2010 10:29
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-13 10:24:00
De la: louiza, la data 2010-10-13 09:12:09....,eram manager la un shop cu haine,deci munceam.


s-a intamplat pe cand eram Director de Operatiuni Terestre in cadrul unei mari societati de transport.
ea era Supervizor de Elemente Miscabile, Tractabile si Deplasabile Spre Stanga la aceiasi imensa societate.
ne intaleam aproape zilnic in munca noastra. eu fusesem recent transferat din cadru' sectie Scrancioabe Refulente, unde fusesem tot supervizor. avansasem, de!!
reusisem sa cream o oarecare legatura intre noi, initial profesionala, deorece ea superviza scrasnitul elementelor in mediu propice , iar eu aprobam verbal fiecare gest al ei.
cand ne-am dat seama ca exista premizile unei cafele, i-am trimis o nota dictata prin secretara, in care o invitam sa punem la punct un plan de rentabilizare a stagiul de deformatie a elementelor tractabile spre dreapta. era un profil nou, dupa ce ne ocupsem numai de deplasabile spre stanga.
atunci ne-am dat seama ca avem multe in comun. dragostea pentru elemente retractabile a fost unu' din ele.

uau cat dragoste,cata pasiune ,domnule director !!!!!
ALEXA70
Postat pe 13 Octombrie 2010 10:41
Valy90
Postat pe 13 Octombrie 2010 12:45
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-13 10:24:00
De la: louiza, la data 2010-10-13 09:12:09....,eram manager la un shop cu haine,deci munceam.


s-a intamplat pe cand eram Director de Operatiuni Terestre in cadrul unei mari societati de transport.
ea era Supervizor de Elemente Miscabile, Tractabile si Deplasabile Spre Stanga la aceiasi imensa societate.
ne intaleam aproape zilnic in munca noastra. eu fusesem recent transferat din cadru' sectie Scrancioabe Refulente, unde fusesem tot supervizor. avansasem, de!!
reusisem sa cream o oarecare legatura intre noi, initial profesionala, deorece ea superviza scrasnitul elementelor in mediu propice , iar eu aprobam verbal fiecare gest al ei.
cand ne-am dat seama ca exista premizile unei cafele, i-am trimis o nota dictata prin secretara, in care o invitam sa punem la punct un plan de rentabilizare a stagiul de deformatie a elementelor tractabile spre dreapta. era un profil nou, dupa ce ne ocupsem numai de deplasabile spre stanga.
atunci ne-am dat seama ca avem multe in comun. dragostea pentru elemente retractabile a fost unu' din ele.



am uitat ca in ro se intelege totul altfel... numai poza ta ma dezgusta. pari gay,dragul meu. plus....cred ca te-ai amuzat cumplit la ce ai scris. macar ai reusit sa ai o noapte mai buna,nu? nu din acelea plictisitoare facand poze la buzite...
louiza
Postat pe 27 Noiembrie 2010 19:44
si zice ca dupa o luna jumate ti-a trecut prin capsor un gand ??? asaaaa...ca o boare!!?
geo_resuscitat
Postat pe 27 Noiembrie 2010 20:57
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-27 20:57:20si zice ca dupa o luna jumate ti-a trecut prin capsor un gand ??? asaaaa...ca o boare!!?



vai dar ce activ esti!!! eu macar am si alte treburi. imi cer scuze ca am raspuns mai tarziu. te poti considera norocos pt ca pe mom am vb mai grele.
louiza
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:18
shop shorop,,manager la shop
thadoogback
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:24
De la: thadoogback, la data 2010-11-28 11:24:08shop shorop,,manager la shop


anastasia_m
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:28
De la: thadoogback, la data 2010-11-28 11:24:08shop shorop,,manager la shop

sa nu fie sex shop
ipahebirowtnod
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:34
De la: thadoogback, la data 2010-11-28 11:24:08shop shorop,,manager la shop [/quo

macar stii ce inseamna? ca in ro ,da,este o forma de laudat. dar eu nici macar nu am vrut sa se inteleaga asa.... vrei sa-ti fac o diferenta intre ce am spus si ce as putea spun ca sa ma laud?

priveste mamaliguta:


... munceam la un shop ,manager,super belea sa fii manager,faci ce vrei si dai comenzi la toti astia micii...si cum spuneam..eram manager,acum nu mai sunt,acum sunt casnica,ce sa faci macar am reusit sa platesc masina mea 207 cc nou nouta cu salariul acela si sa-mi iau toale cu etichete memorabile care doar ele au facut 70% din pret... ce sa spun ...eram manager,aveam masina parcata in fata magazinului si cum ma uitam eu asa la ea ...un corp uman m-a deranjat ,avea un bucheeet mare de flori,atat de mare incat nu mai puteam sa vad nici macar putin din masina,a intrat si le-a pus pe biroul meu plin cu cataloge si comezi...m-a deranjat ca mi-a deranjat chiar si telefonul meu scump de 600 de euro dar am fost rapida si l-am luat inainte sa cada...atat de mare era buchetul de flori ca atunci cand l-a pus pe birou nu mai vedeam dimic de pe el... super tare sa fii manager.


ai mamaligutza?? acum vezi diferenta? ce sa faci daca astia ca tine crispati din 300 de randuri cauta 2 cuvinte sa le ia la misto. te-ai trezit bn dimineata asta? sa ai o zi superba dragaul meu.
louiza
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:42
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-28 11:34:23
De la: thadoogback, la data 2010-11-28 11:24:08shop shorop,,manager la shop

sa nu fie sex shop [/quote

aoleeeeeu lume bea o cafea mai tare ...se deschide gura inainte de a se deschide mintea.

acum un an am fost in ro,la o prietena sa o revad si am fost la un shop...ohh scuze ..magazin ,la sfarsit am spus thank you .... pana si pritena mea se uita crucisi. imi cer scuze romania ...
louiza
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:45
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:42:01
De la: thadoogback, la data 2010-11-28 11:24:08shop shorop,,manager la shop [/quo

macar stii ce inseamna? ca in ro ,da,este o forma de laudat. dar eu nici macar nu am vrut sa se inteleaga asa.... vrei sa-ti fac o diferenta intre ce am spus si ce as putea spun ca sa ma laud?

priveste mamaliguta:


... munceam la un shop ,manager,super belea sa fii manager,faci ce vrei si dai comenzi la toti astia micii...si cum spuneam..eram manager,acum nu mai sunt,acum sunt casnica,ce sa faci macar am reusit sa platesc masina mea 207 cc nou nouta cu salariul acela si sa-mi iau toale cu etichete memorabile care doar ele au facut 70% din pret... ce sa spun ...eram manager,aveam masina parcata in fata magazinului si cum ma uitam eu asa la ea ...un corp uman m-a deranjat ,avea un bucheeet mare de flori,atat de mare incat nu mai puteam sa vad nici macar putin din masina,a intrat si le-a pus pe biroul meu plin cu cataloge si comezi...m-a deranjat ca mi-a deranjat chiar si telefonul meu scump de 600 de euro dar am fost rapida si l-am luat inainte sa cada...atat de mare era buchetul de flori ca atunci cand l-a pus pe birou nu mai vedeam dimic de pe el... super tare sa fii manager.


ai mamaligutza?? acum vezi diferenta? ce sa faci daca astia ca tine crispati din 300 de randuri cauta 2 cuvinte sa le ia la misto. te-ai trezit bn dimineata asta? sa ai o zi superba dragaul meu.
te pup siropossssssss,,mamaliga mea mika,,pe limba romaness nu sti sa zici shop sau manager despre asta vb ,,,te iubesc
thadoogback
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:46
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:18:46
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-27 20:57:20si zice ca dupa o luna jumate ti-a trecut prin capsor un gand ??? asaaaa...ca o boare!!?



vai dar ce activ esti!!! eu macar am si alte treburi.


desigur, mangeriatu' la un shop cere munca! inteleg!
da' te rog sa scrii toate literele, ca sa pot intelege ceva din restu' frazei. si daca vii iar cu explicatia ca ai si alte treburi, imi faci dimineata mai frumoasa!
geo_resuscitat
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:46
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:45:56
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-28 11:34:23
De la: thadoogback, la data 2010-11-28 11:24:08shop shorop,,manager la shop

sa nu fie sex shop [/quote

aoleeeeeu lume bea o cafea mai tare ...se deschide gura inainte de a se deschide mintea.

acum un an am fost in ro,la o prietena sa o revad si am fost la un shop...ohh scuze ..magazin ,la sfarsit am spus thank you .... pana si pritena mea se uita crucisi. imi cer scuze romania ...
Daaaa.....cand o sugi ,cum zici ,cum faci.....
cristinxxx
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:49
De la: cristinxxx, la data 2010-11-28 11:49:22
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:45:56
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-28 11:34:23
De la: thadoogback, la data 2010-11-28 11:24:08shop shorop,,manager la shop

sa nu fie sex shop [/quote

aoleeeeeu lume bea o cafea mai tare ...se deschide gura inainte de a se deschide mintea.

acum un an am fost in ro,la o prietena sa o revad si am fost la un shop...ohh scuze ..magazin ,la sfarsit am spus thank you .... pana si pritena mea se uita crucisi. imi cer scuze romania ...
Daaaa.....cand o sugi ,cum zici ,cum faci.....
chix vb ma frumos,,derbedeu mik
thadoogback
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:51
De la: cristinxxx, la data 2010-11-28 11:49:22
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:45:56
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-28 11:34:23
De la: thadoogback, la data 2010-11-28 11:24:08shop shorop,,manager la shop

sa nu fie sex shop [/quote

aoleeeeeu lume bea o cafea mai tare ...se deschide gura inainte de a se deschide mintea.

acum un an am fost in ro,la o prietena sa o revad si am fost la un shop...ohh scuze ..magazin ,la sfarsit am spus thank you .... pana si pritena mea se uita crucisi. imi cer scuze romania ...
Daaaa.....cand o sugi ,cum zici ,cum faci.....



vai d epoza care o ai ...vai de mutra aia de abandonat. imi este mila de tine. de ce ma intrebi..vrei sa faci comparatie intre mama ta si mine?
louiza
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:51
ce fel de shop e ala de-l manageriezi??
geo_resuscitat
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:53
louiza sa iti explic in general cand relatezi ceva nu e bine sa mentionezi functia faptul ca ai fost manager..asta sa stii cere multe, mai ales sa stii sa vorbesti si sa te exprimi la nivelul corespunzator, cand deja o arunci ca ai fost manager e ca un fel de lauda, ca si cum daca nu ai fii fost manager nu l-ai fii cunoscut, pana la urma topicul e cum v-ati cunoscut, nu de ce anume a depins intalnirea,povestea ta suna mai degraba a lauda nu a cum v-ati cunoscut, tot ce ai zis tu as fii zis pe scurt: l-am cunsocut pe cand luram, mi-a daruit niste flori si iata asa a inceput relatia pe cand tu ai inceput sa arunci ca ti-a dat imensitate de buchet de flori sa fii sanatoasa si iubita data viitoare atentie la exprimare ca apoi sa nu te mai miri de ce se face misto de tn
ipahebirowtnod
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:53
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-28 11:46:53
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:18:46
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-27 20:57:20si zice ca dupa o luna jumate ti-a trecut prin capsor un gand ??? asaaaa...ca o boare!!?



vai dar ce activ esti!!! eu macar am si alte treburi.


desigur, mangeriatu' la un shop cere munca! inteleg!
da' te rog sa scrii toate literele, ca sa pot intelege ceva din restu' frazei. si daca vii iar cu explicatia ca ai si alte treburi, imi faci dimineata mai frumoasa!



sa o o zi superba
louiza
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:53
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:51:57
De la: cristinxxx, la data 2010-11-28 11:49:22
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:45:56
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-28 11:34:23
De la: thadoogback, la data 2010-11-28 11:24:08shop shorop,,manager la shop

sa nu fie sex shop [/quote

aoleeeeeu lume bea o cafea mai tare ...se deschide gura inainte de a se deschide mintea.

acum un an am fost in ro,la o prietena sa o revad si am fost la un shop...ohh scuze ..magazin ,la sfarsit am spus thank you .... pana si pritena mea se uita crucisi. imi cer scuze romania ...
Daaaa.....cand o sugi ,cum zici ,cum faci.....



vai d epoza care o ai ...vai de mutra aia de abandonat. imi este mila de tine. de ce ma intrebi..vrei sa faci comparatie intre mama ta si mine?
Da exact hai zii ......
cristinxxx
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:53
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:53:43
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-28 11:46:53
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:18:46
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-27 20:57:20si zice ca dupa o luna jumate ti-a trecut prin capsor un gand ??? asaaaa...ca o boare!!?



vai dar ce activ esti!!! eu macar am si alte treburi.


desigur, mangeriatu' la un shop cere munca! inteleg!
da' te rog sa scrii toate literele, ca sa pot intelege ceva din restu' frazei. si daca vii iar cu explicatia ca ai si alte treburi, imi faci dimineata mai frumoasa!



sa o o zi superba


pa pusi.
du-te si mai vinde niste ace brice si carice!
geo_resuscitat
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:54
De la: louiza, la data 2010-11-28 11:45:56
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-28 11:34:23
De la: thadoogback, la data 2010-11-28 11:24:08shop shorop,,manager la shop

sa nu fie sex shop [/quote

aoleeeeeu lume bea o cafea mai tare ...se deschide gura inainte de a se deschide mintea.

acum un an am fost in ro,la o prietena sa o revad si am fost la un shop...ohh scuze ..magazin ,la sfarsit am spus thank you .... pana si pritena mea se uita crucisi. imi cer scuze romania ...

stiu ce e ala shop stai calma, nu cred ca sunteti in masura sa imi dati sfaturi doamna ex manager shop ma scuzati si cearta placuta in continuare cu ceilalti membri
ipahebirowtnod
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:56
louizoo,,da unde esti plecata mancatas talentul tau de manegerata,,,ma ei si pe mn mancatas
thadoogback
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:56
Managereasa e acum casnica...ce hop in cariera....
kudika226898
Postat pe 28 Noiembrie 2010 14:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Femeia?Ultimul raion:obiecte de'aruncat!" 26 De la: Barbie30_ 4 Aprilie 2011 00:52
mare dilema! 10 De la: pamela_1 24 Iunie 2009 14:21
de ce nu EU? 12 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 19:39
trecut vs prezent 5 De la: geo_x 1 August 2009 00:35
mi-am dezamagit surorile? 6 De la: roz5bule6lila7 19 Mai 2009 15:48