Setari Cookie-uri

eu studenta el profesor

inainte sa incep facultatea am cunoscut un tip super bun:P. bineinteles am facut ce ar face orice fata: flirt la care el a raspuns pozitiv.toata vara nu l-am mai vazut insa cand am inceput facultatea am aflat ca el e de fapt profesor. Si imi e si mie profesor.Inca imi place de el dar in conditiile date nu stiu cum as putea sa reactionez si ce as putea face mai departe.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sau tips...
kudika018157
Postat pe 3 Noiembrie 2010 16:08
Ok ....sa vedem
Avantaje:
1.o sa ai note bune la el
2.colegele or sa fie invidioase pe tine (daca el arata bine)
3.relatia sa fie ok si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti.
Dezavantaje:
1.sa constati ca tipul are o sotie (nu il cunosti aproape deloc din cate ai spus)
2.sa se dea la tine si ceilalti profesori ca de....daca ala poate,ei de ce nu?!
3.cei din facultate sa te priveasca ca "usuratica"
4.sa constati ca nu e ceea vroiai si el sa nu inteleaga si atunci viata ta in facultate sa fie un cosmar
5.sa nu te mai vrea el (dupa cateva ture) si sa ramai salivand dupa el si eventual sa te paruiesti cu urmatoarea lui iubita
Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!
Barbie30
Postat pe 3 Noiembrie 2010 16:58
1.note bune asta e bine
2. da arata foarte bine:D
kudika018157
Postat pe 3 Noiembrie 2010 18:01
avantaje:
1.note bune asta e bine
2. arata foarte bine
3.:))
4.nu e insurat:>
5.alti profi....asta ar fi cam naspa
6. oricum stau doar un an aici deci nu va fi pentru mult tim:)
7. :)))
kudika018157
Postat pe 3 Noiembrie 2010 18:04
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 18:04:48avantaje:
1.note bune asta e bine
2. arata foarte bine
3.:))
4.nu e insurat:>
5.alti profi....asta ar fi cam naspa
6. oricum stau doar un an aici deci nu va fi pentru mult tim:)
7. :)))


te rigam sa detaliezi pct.6
AdrianaR
Postat pe 3 Noiembrie 2010 18:06
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 16:08:18inainte sa incep facultatea am cunoscut un tip super bun:P. bineinteles am facut ce ar face orice fata: flirt la care el a raspuns pozitiv.toata vara nu l-am mai vazut insa cand am inceput facultatea am aflat ca el e de fapt profesor. Si imi e si mie profesor.Inca imi place de el dar in conditiile date nu stiu cum as putea sa reactionez si ce as putea face mai departe.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sau tips...

adica sa inteleg ca tu vrei spaga...? sau ceva bonus? (tips) da pentru ce?
BEL_AMY1
Postat pe 3 Noiembrie 2010 18:08
Cred ca deja ti-ai luat singura decizia...si din cate vad nu pui un viitor acestei relatii.
Aveam si eu o bunaciune de profesoara cand eram in facultate...toti studentii salivau dupa ea.
The_Exile
Postat pe 3 Noiembrie 2010 18:33
adica la anul dau din nou la medicina deci nu raman la litere decat un an:):P
kudika018157
Postat pe 3 Noiembrie 2010 18:47
ce spaga????pentru ce???de invatat invat deci nu ar fi vreo problema cu notele sau chestii de genul asta.:) si tharr, nu pot sa zic ca am luat deja o decizie pentru ca daca ar fi fost asa nu mai ceream sfaturi.
kudika018157
Postat pe 3 Noiembrie 2010 18:51
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 18:51:28ce spaga????pentru ce???de invatat invat deci nu ar fi vreo problema cu notele sau chestii de genul asta.:) si tharr, nu pot sa zic ca am luat deja o decizie pentru ca daca ar fi fost asa nu mai ceream sfaturi.


"Nu ceri un sfat decat pentru a-ti intari convingerile"-William Osler
Tu stii foarte bine ca ai ales deja
Barbie30
Postat pe 3 Noiembrie 2010 19:10
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 16:08:18am cunoscut un tip super bun:P. bineinteles am facut ce ar face orice fata: flirt ... cand am inceput facultatea am aflat ca el e de fapt profesor..


e adevarat
mi se mai spune si "profesorul"
battleofwits
Postat pe 3 Noiembrie 2010 19:13
De la: Barbie30, la data 2010-11-03 19:10:55
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 18:51:28ce spaga????pentru ce???de invatat invat deci nu ar fi vreo problema cu notele sau chestii de genul asta.:) si tharr, nu pot sa zic ca am luat deja o decizie pentru ca daca ar fi fost asa nu mai ceream sfaturi.


"Nu ceri un sfat decat pentru a-ti intari convingerile"-William Osler
Tu stii foarte bine ca ai ales deja



Sper doar ca am luat o decizie buna:) (i keep my fingers crossed)
kudika018157
Postat pe 4 Noiembrie 2010 01:07
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 16:08:18inainte sa incep facultatea am cunoscut un tip super bun:P. bineinteles am facut ce ar face orice fata: flirt la care el a raspuns pozitiv.toata vara nu l-am mai vazut insa cand am inceput facultatea am aflat ca el e de fapt profesor. Si imi e si mie profesor.Inca imi place de el dar in conditiile date nu stiu cum as putea sa reactionez si ce as putea face mai departe.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sau tips...[/quote bravo fetelor indragostitiva de profesori si asa mai departe ,faceti din scoli cluburi si tot asa
Valy90
Postat pe 6 Noiembrie 2010 11:51
ei crezi a atunci cand te indragostesti e important cine e sau ce culoare are daca crezi ca si el e de aceeasi parere cu tine mergi inainte ca nu esti minora numai sa fiti pe aceeasi lungime de unda si sa nu va faceti probleme in sc succes
kudika317123
Postat pe 6 Noiembrie 2010 11:57
De la: kudika317123, la data 2010-11-06 11:57:04ei crezi a atunci cand te indragostesti e important cine e sau ce culoare are daca crezi ca si el e de aceeasi parere cu tine mergi inainte ca nu esti minora numai sa fiti pe aceeasi lungime de unda si sa nu va faceti probleme in sc succes


de semne de punctuatie n-ai auzit?

Eu cunosc cazuri in care studentele s-au indragostit de profi si s-au si casatorit

Sefa mea...ea studenta la matematica in anul I, el proaspat prof de mate (asistent pe vremea respectiva).
S-au casatorit dupa ce-a terminat ea facultatea si sunt si acum casatoriti.
Atata timp cat nu trisati (la exmene, etc) nu vad ce probleme sa aveti.
_Cryssa_
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:07
draga mea, toate bune si frumoase, dar el ce zice?de ce nu face el primul pas? sau mai bine zis, vrei sa te lamuresti daca sa faci tu primul pas sau nu?
oricum, eu cred ca aveti sanse impreuna daca si el simte la fel. binenteles,nimic nu e garantat in viata asta, de aceea nu ofera nimeni nici o garantie ca 2 oameni vor ramane impreuna si chiar casatoriti fiind, asa ca lasati voi ceilalti carcotelile ca nu s-a auzit relatie prof/studenta care s-au casatorit. ei bine, eu am auzit!
si eu am fost implicata intr-o relatie cu proful meu de mate in liceu, eu, clasa a XI cand ne-am cunoscut, el, proaspat prof iesit de pe bancile facultatii, titular la noi la scoala.. a fost o relatie secreta pt ca el putea avea mari probleme din cauza relatiei. a fost ceva super! dar trebuie sa stii la ce te inhami: il vei vedea pe coridor si nu il vei putea lua in brate, il vei vedea la ore si va trebui sa te porti f rece, cordial, vei vedea alte fete facandu-i ochi dulci si pe el zambind....toate astea vor fi dureroase. Daca chiar le faci pe toate astea cum trebuie, iti va fi greu sa depasesti in intimitate pragul prof/studenta. cat despre note, nu cred ca cineva e in stare sa se cupleze cu cineva pt asa ceva!
daca vei fi privita ca usuratica? nu daca tineti relatia ascunsa. Sau binenteles, daca inveti bine.
trebuie sa fi insa pregatita pentru orice. de noi(de mine si fostul) a aflat chiar diriginta mea ,din greseala. ne-am intalnit intr-un loc unde puteai jura ca acolo nu vei intalni cunoscuti. a ramas un pic mirata, dar am observat apoi din atitudinea ei, la scoala, ca era chiar de acord cu relatia noastra, o incuraja. intai a facut-o indirect, apoi prin vorbe directe.
astea fiind spuse, astept raspuns de la tine, sa-mi spui ce te-am intrebat in primele randuri, apoi sa auzim ce s-a mai intamplat.
sara_sefora
Postat pe 9 Noiembrie 2010 13:45
pai si el ar da semne ca ma place insa nici unul din noi nu face primul pas.si asta vroiam sa fac, sa ma lamuresc daca ar trebui sa fac eu primul pas sau nu.pentru ca eu habar nu am si ma cam scaote din sarite asteptarea asta. macar la o cafea sa iesim si sa vedem ce iese, nu?
kudika018157
Postat pe 9 Noiembrie 2010 22:22
De la: kudika018157, la data 2010-11-09 22:22:56pai si el ar da semne ca ma place insa nici unul din noi nu face primul pas.si asta vroiam sa fac, sa ma lamuresc daca ar trebui sa fac eu primul pas sau nu.pentru ca eu habar nu am si ma cam scaote din sarite asteptarea asta. macar la o cafea sa iesim si sa vedem ce iese, nu?






... ce- o sa ii iasa lui vrei sa spui ? ... in mod sigur nu ochii ...

marco918
Postat pe 9 Noiembrie 2010 22:34
De la: marco918, la data 2010-11-09 22:34:47
De la: kudika018157, la data 2010-11-09 22:22:56pai si el ar da semne ca ma place insa nici unul din noi nu face primul pas.si asta vroiam sa fac, sa ma lamuresc daca ar trebui sa fac eu primul pas sau nu.pentru ca eu habar nu am si ma cam scaote din sarite asteptarea asta. macar la o cafea sa iesim si sa vedem ce iese, nu?






... ce- o sa ii iasa lui vrei sa spui ? ... in mod sigur nu ochii ...


nu entuziasma fata!!!!
freakyyy
Postat pe 9 Noiembrie 2010 22:46
De la: freakyyy, la data 2010-11-09 22:46:13
De la: marco918, la data 2010-11-09 22:34:47
De la: kudika018157, la data 2010-11-09 22:22:56pai si el ar da semne ca ma place insa nici unul din noi nu face primul pas.si asta vroiam sa fac, sa ma lamuresc daca ar trebui sa fac eu primul pas sau nu.pentru ca eu habar nu am si ma cam scaote din sarite asteptarea asta. macar la o cafea sa iesim si sa vedem ce iese, nu?






... ce- o sa ii iasa lui vrei sa spui ? ... in mod sigur nu ochii ...


nu entuziasma fata!!!!



nu te teme ca nu ma entuziasmez atat de usor
kudika018157
Postat pe 9 Noiembrie 2010 22:53
nu cred ca e vorba de a entuziasma pe cineva. uite, eu cred ca daca chiar iti place tipul asta, fa-o, dar gandeste-te bine la toate aspectele pe care ti le-am spus. in plus, trebuie sa stii sa accepti orice respuns din partea lui.
sara_sefora
Postat pe 10 Noiembrie 2010 13:32
Si eu sunt la litere si ma tot gandesc cine ar putea fi... stiu un prof dulce, ca restul sunt fosile. Daca e cine cred, te uram cu toatele, ca salivam dupa el
:P glumesc, desigur. Cat despre sfaturi... daca nu iesi suferind din asta, e ok :P Succes!
tarantula
Postat pe 14 Noiembrie 2010 05:34
De la: marco918, la data 2010-11-09 22:34:47
De la: kudika018157, la data 2010-11-09 22:22:56pai si el ar da semne ca ma place insa nici unul din noi nu face primul pas.si asta vroiam sa fac, sa ma lamuresc daca ar trebui sa fac eu primul pas sau nu.pentru ca eu habar nu am si ma cam scaote din sarite asteptarea asta. macar la o cafea sa iesim si sa vedem ce iese, nu?






... ce- o sa ii iasa lui vrei sa spui ? ... in mod sigur nu ochii ...


esti o gasca ,o ga-ga ,cred ca relatia este doar in mintea ta ,pai daca pana acum nu a zis macar bau ...
Coco_2
Postat pe 14 Noiembrie 2010 05:52
Pai si nu ne mai spui nimic? Ai facut ceva sau mai asteptam sa vedem daca face el primul pas?
bea79
Postat pe 14 Noiembrie 2010 06:25
cred ca depinde si de el, chiar daca ea decide da....
si din cate stiu eu relatiile dintre profesori si studenti nu-s privite chiar ok decat in cazuri foarte speciale, altfel, in functie de politica facultatii, poate sa-si piarda si jobul...
kudika109051
Postat pe 14 Noiembrie 2010 07:07
De ce mai ceri sfaturi...decizia este luata, nu?
bunadarrea
Postat pe 14 Noiembrie 2010 07:41
MULTA DREPTATE AI.CHIAR FFF MULTA.
MONIK_KRIS
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:22
nu exista coincidente...poate de aceea iti e prodesor...se mai uita frumos la tine? cand vei da examen...dupa ce-ti pune nota,aminteste-i ca v-ati mai intalnit,nu in facultate...si acum ca nu iti va mai fi profesor,poate sa vb cu tine...
Corina1205
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:39
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 16:08:18inainte sa incep facultatea am cunoscut un tip super bun:P. bineinteles am facut ce ar face orice fata: flirt la care el a raspuns pozitiv.toata vara nu l-am mai vazut insa cand am inceput facultatea am aflat ca el e de fapt profesor. Si imi e si mie profesor.Inca imi place de el dar in conditiile date nu stiu cum as putea sa reactionez si ce as putea face mai departe.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sau tips...
"DRAGOSTEA-I OARBA" ..zise-un vechi proverb ! Mergeti pe sest cu "discretie absoluta" sau, de nu ve-ti rezista "nitzcai ceva timp" ,poti deveni "primadona profesorasului" !!!...
crysis
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:45
inca ceva: invata foarte bine materia lui,sa raspunzi mereu la ore,sa te vada fata desteapta si ca iti place mult materia lui..iar la examen sa te straduiesti pt un 10...;)
Corina1205
Postat pe 14 Noiembrie 2010 08:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 4 De la: _oktober_ 26 Decembrie 2009 22:47
school time...... 22 De la: cinderella 18 Mai 2009 00:58
violenta in familie 23 De la: Diannnnnnna 27 Octombrie 2009 21:54
waaaau iREALITATEA.n e t EXISTA! 8 De la: verraa 23 Aprilie 2011 23:08
injuratul la copii mici 19 De la: iris_4_ever 24 Iunie 2010 07:29