Setari Cookie-uri

Eu pestoaica iar el capricon

Buna feteleor sunt newbie pe aici....sunt in stadiul de vorbire cu un baiat din zodia capriconului si eu sunt din zodia pesti....as vrea sa aud pareri despre aceasta compatibilitate cum se inteleg aceste doua zodia...daca avem vreo sansa sau doar ne mancam timpul dejeaba...va multumesc.
Swalk365
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:50
De la: Swalk365, la data 2010-10-15 20:50:44Buna feteleor sunt newbie pe aici....sunt in stadiul de vorbire cu un baiat din zodia capriconului si eu sunt din zodia pesti....as vrea sa aud pareri despre aceasta compatibilitate cum se inteleg aceste doua zodia...daca avem vreo sansa sau doar ne mancam timpul dejeaba...va multumesc.

Esti una din multele tute (ca sa nu te jignesc prea tare) care nu`ntelege ca nici o relatie din lumea asta,nu este influentata de zodii!
Esti capabila sa intelegi asta?
AdrianaR
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:54
De la: AdrianaR, la data 2010-10-15 20:54:13
De la: Swalk365, la data 2010-10-15 20:50:44Buna feteleor sunt newbie pe aici....sunt in stadiul de vorbire cu un baiat din zodia capriconului si eu sunt din zodia pesti....as vrea sa aud pareri despre aceasta compatibilitate cum se inteleg aceste doua zodia...daca avem vreo sansa sau doar ne mancam timpul dejeaba...va multumesc.

Esti una din multele tute (ca sa nu te jignesc prea tare) care nu`ntelege ca nici o relatie din lumea asta,nu este influentata de zodii!
Esti capabila sa intelegi asta?


Draga AdrianaR, eu cer sfaturi unor persoane care sunt in aceias combinatie ca si mine....as vrea sa stiu mai multe despre aceasta combinatie.... avand in vedere ca se compoarta cam ciudat cu mine desi suntem la inceput de drum (vb doar de cateva saptamani si primele zile erau foarte frumoase acuma vb foarte rar ) si as vrea sa stiu daca asa sunt barbati din zodia capriconului mai "mutulici" ??? sunt destul de derutata/confuza...(poate sunt persoane care ma pot ajuta cu un sfat cum sa procedez sa am rabdare cu el sa nu am??? procedeaza asa ca ma place si ma tine pe jar sau nu ma place deloc si vrea sa o lasa`m balta????)
multumesc anticipat......
Swalk365
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:16
Am fost 2 ani intr-o relatie cu un capricorn, eu fiind pesti. :) Asa a fost pe tot parcursul relatiei, tacut, inchis in el, nu povestea nimic decat foarte rar, daca il intrebam cum a fost ziua lui imi zicea ca il interoghez si asa mai departe... Tinea la mine, inca tine, ne-am despartit acum 9 luni, dar se vede ca ii este dor de mine... Din pacate, el nu o sa se schimbe, eu nu am cum sa ma schimb... am facut tot ce este posibil pt acea relatie, sa mearga, dar nimic... E greu sa lupti de unul singur intr-o relatie... L-am iubit si inca pot spune ca il iubesc, chiar daca sunt intr-o relatie de o luna...inca ma mai gandesc la el, vorbesc cu el, nu pot renunta... Imi este foarte dor de el, chiar daca mi-a fost mai mult rau decat bine...
Acum este posibil ca cel de care zici tu sa fie un pic diferit, depinde si de la om la om... Dar daca este asa cum ai descris pana acum, asta nu inseamna ca nu te place, inseamna doar ca asa este el... Incearca sa-l deschisi tu putin, sa vb tu cu el, dar nu despre relatia voastra, asta il sperie si se inchide si mai mult in el...
O sa aveti si momente frumoase, nu zic nu, dar nu or sa fie asa dese :) Dar, ma repet, asta nu inseamna ca nu ii place de tine, inseamna ca asa este el, inseamna ca nu stie cum sa se comporte intr-o relatie, inseamna ca ii place sa fie cat de cat libertin... :)
spooky_ada
Postat pe 17 Octombrie 2010 20:40
Iti multumesc mult spooky_ada pt sfaturi:) iti raman datoare :) am sa incerc sa deschid eu subiecte si sa avem o conversatie cu vrute si nevrute (insa nu am vrut ca eu sa fiu un stress pe capul lui tot sa il abordez cu tot felu` de subiecte avand in vedre ca munceste enorm ;) si isi pregateste un un proiect pt lansare in cateva luni ) am sa vad dupa ce isi lanseaza proiectu` cum o sa se compoarte....faptu` ca il iubesc am sa fac tot ce imi sta imi putina ca sa avem o relatie normala ( ce este cidat este ca el spune ca comunicare este importanta...si uite ca el nu prea comunica????) oare daca o sa deschid numa eu subiect nu o sa creada cine stie ce despre mine???
Swalk365
Postat pe 18 Octombrie 2010 00:41
Buna! Eu pesti el capricron...hmm am stat 7 luni dar nu a mers deloc, lipsa de comunicare de interes din partea lui nu ii place sa fie intrebat mai nimic si eu nu sunt genul care streseaza ...dar nici el care simte nevoia sa vorbeasca...(mutu tace da le face)..eu am pus capat...tu ai grija poate al tau este mai matur...Bafta!
ad__83
Postat pe 27 Octombrie 2010 14:19
De la: AdrianaR, la data 2010-10-15 20:54:13
De la: Swalk365, la data 2010-10-15 20:50:44Buna feteleor sunt newbie pe aici....sunt in stadiul de vorbire cu un baiat din zodia capriconului si eu sunt din zodia pesti....as vrea sa aud pareri despre aceasta compatibilitate cum se inteleg aceste doua zodia...daca avem vreo sansa sau doar ne mancam timpul dejeaba...va multumesc.

Esti una din multele tute (ca sa nu te jignesc prea tare) care nu`ntelege ca nici o relatie din lumea asta,nu este influentata de zodii!
Esti capabila sa intelegi asta?


Nu...ca doar este"pestoaica"
kudika311399_silvia
Postat pe 27 Octombrie 2010 14:25
asa suntem noi "peshtoaicele":))
mai ... si eu stiu capricorni ... si mi se par niste firi mai dezinteresate ... nu's romantici... nu le place sa vorbeasca despre ei... sunt posesivi si gelosi ... capricornii imi par niste persoane dificile ... realiste ... ceva de genu : "te iubesc" si atat... nu da explicatii, nu stie de ce ... nici macar nu il intereseaza...
cred k tie, ca peste (daca esti ca si mine:P) o sa iti fie destul de greu cu el pentru ca noua ne place sa fim tzinute in puf din punct de vedere spiritual ... sa ne iubeasca si sa ne dovedeasca asta tot timpul... si nu stiu daca acel capricorn e in stare sa ofere asta... dar cine stie poate poate... mai vezi cum e... nu se stie niciodata
kudyka_ta
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:36
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-10-27 14:25:09
De la: AdrianaR, la data 2010-10-15 20:54:13
De la: Swalk365, la data 2010-10-15 20:50:44Buna feteleor sunt newbie pe aici....sunt in stadiul de vorbire cu un baiat din zodia capriconului si eu sunt din zodia pesti....as vrea sa aud pareri despre aceasta compatibilitate cum se inteleg aceste doua zodia...daca avem vreo sansa sau doar ne mancam timpul dejeaba...va multumesc.

Esti una din multele tute (ca sa nu te jignesc prea tare) care nu`ntelege ca nici o relatie din lumea asta,nu este influentata de zodii!
Esti capabila sa intelegi asta?


Nu...ca doar este"pestoaica"

zise ea cu o tzatza p'afara
dark_eye
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:04
buna
nu sunt in masura sa dau sfaturi
eu cred in Dumnezeu, nu in zodii.
am fost cu un scorpion 2 ani.
o minunatie de relatie.
era vesel , sarmant, toate la superlativ.
dar...
exista un dar
comunicativ doar atunci cand vroia el.
daca avea chef de vorba bine, daca nu, nici cu macaraua nu-l scoteai din ale lui.
chiar se simtea " agresat" daca te straduiai sa scoti cateva cuvinte de la el.
cum spuneam nu cred in asa ceva.
prefer sa cred ca e simpla coincidenta dupa ce am citi ce ati postat despre capricornii vostri.
diferenta e ca eu nu sunt "peste"
maria-ioana
Postat pe 27 Octombrie 2010 20:03
pai nush....ce sa mai zic tot ce imi spuneti voi aveti mare dreptate despre barbatii capriconiiiiiii....nici eu nu stiu daca o sa mai duc asa mult pt ca nu imi convine ca nu comunica cu mine:(Dar pe cealalta parte inima imi spune sa mai astept sa mai vad ce se mai intampla in schimb mintea imi spune stop joc.E greu si e greu sa ma decid sunt total indecisa.E sunt pestoaica sunt o fire sensibila,romantica imi place sa mi`se dovedeasca aproape in permanenta ca ma iubeste nu asa cum face el imi spune o data cand are chef.Pe cealalta parte crede ca daca te accepta te si iubeste fara sa si dovedeasca acest lucru foarte des.In cel mai rau caz am sa vb cu el deschis ce imi place si ce nu imi place la el ca alta varianta nu cred ca exista...nu vreau sa intr`u intr`o relatie serioasa cu el..daca nu vrea sa se schimbe sa fie mai deschis sa vorbeasca cu mine.E foarte dificil cu acest capricon iese fara sa spuna paaa am iesit, trimit msg nu raspunde numai cand are chef,sun cu deabea leaga doua cuvinte vreau sa ii dau poze nu le accepta si chestii de genu`O sa ii mai dau o sansa sa vad cu ce mai vine nou..anumite lucruri nu pot sa le inteleg la el spune ca vrea pe cineva cu care sa poata comunica,vrea o relatie serioasa cu mine..iar eu care sunt deschis si vb cu el nu prea imi vb :(((((((
Swalk365
Postat pe 28 Octombrie 2010 01:16
ioi
eu zic sa nu generalizezi
poate sunt doar coincidente.
renunta sa mai faci comparatii intre capricornii nostri si al tau.
faptul ca nu-si ia la revedere tine de bun simt nu de astri.
maria-ioana
Postat pe 28 Octombrie 2010 19:18
De la: Swalk365, la data 2010-10-28 01:16:40pai nush....ce sa mai zic tot ce imi spuneti voi aveti mare dreptate despre barbatii capriconiiiiiii....nici eu nu stiu daca o sa mai duc asa mult pt ca nu imi convine ca nu comunica cu mine:(Dar pe cealalta parte inima imi spune sa mai astept sa mai vad ce se mai intampla in schimb mintea imi spune stop joc.E greu si e greu sa ma decid sunt total indecisa.E sunt pestoaica sunt o fire sensibila,romantica imi place sa mi`se dovedeasca aproape in permanenta ca ma iubeste nu asa cum face el imi spune o data cand are chef.Pe cealalta parte crede ca daca te accepta te si iubeste fara sa si dovedeasca acest lucru foarte des.In cel mai rau caz am sa vb cu el deschis ce imi place si ce nu imi place la el ca alta varianta nu cred ca exista...nu vreau sa intr`u intr`o relatie serioasa cu el..daca nu vrea sa se schimbe sa fie mai deschis sa vorbeasca cu mine.E foarte dificil cu acest capricon iese fara sa spuna paaa am iesit, trimit msg nu raspunde numai cand are chef,sun cu deabea leaga doua cuvinte vreau sa ii dau poze nu le accepta si chestii de genu`O sa ii mai dau o sansa sa vad cu ce mai vine nou..anumite lucruri nu pot sa le inteleg la el spune ca vrea pe cineva cu care sa poata comunica,vrea o relatie serioasa cu mine..iar eu care sunt deschis si vb cu el nu prea imi vb :(((((((


Dupa cum spuneam... Asa am facut si eu 2 ani de zile... inima imi spunea sa astept, poate se schimba ceva, mintea imi spunea sa plec... dar am ales ce mi-a spus inima. Din pacate, cateodata, trebuie sa gandim si rational, sa ne dam seama ca ce avem langa noi nu ne face bine, si sa renuntam cand inca nu este prea tarziu... ei spun multe, dar pana la a face este cale lunga... cel putin la ei... fooooooarte lunga... aproape de negasit. Din pacate...
Poti incerca sa vorbesti cu el, asa cum ti-am mai spus, dar crede-ma nu o sa ai mari rezultate... O sa te asculte, o sa zica da da, asa e, dar pana la urma, tot ca el o sa faca, la fel o sa fie. You'll see... noi nu avem nevoie de asta din partea unui prieten, ei nu inteleg asta. Ei cred ca daca sunt cu noi inseamna ca nu treuie sa mai demonstreze nimic, inseamna ca ne-a ales pe noi si trebuie sa ne dam seama ca ne iubesc. Dar nu este asa... Da, ne aleg pe noi, dar trebuie sa ne si tina acolo, si nu se pricep deloc la aspectul acesta...mai mult decat asta, nici nu vor sa faca nimic, ei au impresia ca fac destule, cand, de fapt, fac destule pentru ei, nu pt voi, ca si relatie...
Cum spunea o colega mai sus, ca spune "te iubesc" doar cand vrea el... Eu in 2 ani de zile nu am auzit nici macar o data, in conditiile in care facea numai ce vroia el, nu i-am spus niciodata nimic, sa nu plece fara mine, sa nu faca aia, nu eram stresanta, cicalitoare...

Take care, gandeste rational, chiar daca este un pic greu, mai ales cand iti place de cineva cu adevarat...

O zi buna va doresc! :*
spooky_ada
Postat pe 29 Octombrie 2010 09:53
salut. bineteles eu pestoaica el capricorn....si avem o relatie de 6 ani. eu am 21 si el 22.la inceput normal ca nu a fost o relatie serioasa a fost mai in joaka,doar eram copii.vreo 3 ani el a fost plekat in italia.in timpul asta ne vedeam rar,kiar ff rar dar vb fff des pe internet.de 1 an si ceva e in tara,de 1 an stam impreuna.
Am vazut pe aici ca mai toata lumea se intreaba cum e relatie cu un capricorn si mai ales cum sunt baietii capricorni..am sa va zik cum este capricornul meu.
-este ff ambitios,isi doreste sa aiba in viata o stare ff buna din pct d vb financiar.
-este orgolios.inkapatinat,are impresia ca mai tot timpul el are dreptate.
-este fff important pt el ca persoana de langa el sa fie o fata cuminte.si fac referintza la perioada cand a fost plekat.a tinut fff mult sa-l astept,lucru pe care l-am facut.nu am stat cu alt baiat,probabil ca din cauza ca nici nu m-a atras niciunul.
Va zik sincer ca nu stiu cum am ajuns la 6 ani.este un baiat care e inkis inauntrul sau.sta de multe ori si se gandeste ce sa fac.mie imi place sa vb amandoi ,sa comunikam,ma consider o persoana ff open-minded.de multe ori ii reprosez faptul asta.il mai fac si mut cateodata.ave perioade in care ne certam des,dar si perioade in care ne impakam.eu zik ca el este baiatu pe care il iubesc,dar in sufletul meu simt ca nu este el cel cu care o sa traiesc toata viata.la sf lunii noiembrie va pleka in frantza,in legiunea straina.isi doreste ff mult sa vada cum e akolo.este constient ca este ff stresant dar e curios.la inceput eu nu am fost de acord cu ideea lui,dar nu pot sa-i interzik omului.mi-a zis ca pot sa raman la el.casa lui e cam la 15 km d orasul iasi.pot sa merg cu masina pana la facultate.ai lui sunt si ei plekati in italia,deci practik aici stau singura.ma gandesc ca intrun fel e bn ca nu o sa ma bata nimeni la kap mai ales cu maikamea si sormea nu prea ma impak(eu fiind fix din iasi).oricum mai am 3 saptamani de gandire.sper sa ma ajutati si voi pentru ca nush ce sa fac mai departe.si akuma stau si ma gandesc daca sa continui cu el sau sa mai incerc cu altcineva.
kudika328133
Postat pe 1 Noiembrie 2010 13:12
salut,eu sunt pesti,casatorita cu un capricorn de 8 ani de zile,avem si 2 copii.ne intelegem foarte bine,chiar daca suntem diferiti,ne completam reciproc,chiar daca par seriosi si rezervatii,capricornii sunt niste soti ideali,odata ce-si aleg jumatatea isi vad de casa si familie;sper sa continui relatia si tu si sa ai parte de multa fericire!
kudika328999
Postat pe 7 Noiembrie 2010 21:29
Buna, as vrea sa va cer sfatul. Eu sunt Pesti iar el este Capricorn. Ne cunoastem cam de 1 an dar am fost foarte distanti in tot acest timp. eu l-am privit ca pe un amic si el pe mine... genul de amici ce vorbesc 1 data la X luni si doar "ce mai faci? bine. ok, pa pa" asa scurt si la obiect. dar de vreo 2 luni incoace am inceput sa ne apropiem foarte mult unu de celalalt si sa ne cunoastem mai bine si mie a inceput sa imi placa de el si de ceea ce imi inspira mie la el, atata siguranta si e cald asa si afectuos (chiar daca vb aproape numai pe mess dar e ocupat cu munca si nu putem sa ne vdm in general)... si imi face complimente... si ii raspund la ele, nu sunt rece si nu sunt rigida (sunt pestoaica, nici n-as putea fi rece :P) si vad asa ca ii place... si l-am lasat pe el sa decida mai tot pt ca il vad cata placere ii face sa detina controlul si e bine si frumos asa. lui ii place si mie-mi place. dar ce sa fac ca sa ne apropiem si mai mult ?
Acum am ajuns la punctul in care voiam sa ajung. El are prientena. Ea, este tot pesti. deci eu as vrea sa fiu cu un pas inainte si sa stiu... ce si cum cu domnu capricorn ? :)
feebly
Postat pe 20 Noiembrie 2010 11:55
Salut! Eu sunt capricorn el e pesti .Stam impreuna de 2 ani si ne intelegem foarte bine.Suntem si prieteni si iubiti,ne alintam foarte des ne distram ,avem multi prieteni.Suntem foarte fericiti impreuna. Eu par o fire rece dar sunt mai sensibila decat e el. Ideea e ca ne completam foarte bine ,comunicam foarte mult (asa a fost de la inceput).Nu stiu daca e diferenta mare intre femeia si barbatul capricorn. Eu sunt ambitioasa vreau o cariera ,bani , o casa , dar asta nu inseamna ca ma concetrez doar aici.Il iubesc foarte mult. Sunt multe de zis despre relatia asta.

Acum depinde si de decan si de ascendent, eu sunt balanta si el rac,eu decan 2 el 1.Oricum ar fi mie mi se pare o o relatie super daca ajungeti sa va cunoasteti bine .Dragostea nu vine in cateva luni deci un capricorn n-o sa poata sa te alinte decat atunci cand simte din suflet ca te iubeste.Capricornii nu sunt fatarnici ceea ce e de apreciat. Dedica mai mult timp relatiei si ai rabdare daca vrei o relatie serioasa.Un capricorn daca ajunge sa te iubeasca o sa-ti fie loial si o sa te vada doar pe tine. Asa sunt eu, am parasit cu usurinta si m-am purtat superficial cu unii pentru ca nu simteam nimic ,toate vin de la sine cred.
kudika056919
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:32
buna
eu sunt capricorn si iubesc un peste!diferentele sunt mari este adevarat intre caractere dar sa stiti ca de obicei capricornul viseaza sa poate fii si el ca pestele.....romantic....visator!
dar totusi cineva trebuie sa se ocupe si de treburile serioase ale casei :)partea financiara si de statut.
daca stii cum sa te porti cu un capricorn o sa vezi ca arunca masca aia rece si descoperi ce e mai cald in el
kudika311975
Postat pe 29 Noiembrie 2010 01:23
mama e capricorn si tatal este pesti,sunt de 4 ani impreuna
se cearta toata ziua
capricorni vor banii,iar pestii sunt mai zgarciti .
deci din ce am observat eu nu merge deloc casnicia lor au vrut sa divorteze e 7 ori pana acum.
in general merg zodii apa cu apa,foc cu apa,foc cu foc,pamant cu pamant,aer cu foc.
kudika147982
Postat pe 2 Ianuarie 2011 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ea capricorn si el peste sunt compatibili??? 6 De la: kudika080135 19 Octombrie 2012 09:28
ce zodie esti? 57 De la: kudika456951 23 Octombrie 2011 19:01
EL - rac , Eu - gemeni + o diferenta de 8 ani intre noi. Merge oare? 35 De la: blaa 3 Februarie 2010 20:36
tarot 3 De la: tarot 14 Aprilie 2012 13:05
eu peste el berbec?? 9 De la: kudika347361 2 Ianuarie 2011 23:48