Setari Cookie-uri

Sa faci cum iti dicteaza inima sau ratiunea?

Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !
kudika227120
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:31
De la: kudika227120, la data 2010-10-15 20:31:03Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !

pai daca`l tii in loc,normal ca in loc sta....si...defapt tu esti cea care sta in loc,nu timpul.....pt ca te complaci!
du`te fata in oras...iesi...ocupa`ti timpul cu ceva.
toti am trecut prin despartiri...dar asta nu`nseamna ca se termina lumea...
P.S. timpul trece...fa bine si tine pasu cu el!
AdrianaR
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:37
De regula preventia e mama sanatatii... adica ar fi de preferat sa nu faci, ca sa nu ajungi...

Dar dragostea se face in 2... daca e doar unul mai bine o lasi moarta si-ti vezi de viata...

Inima se vindeca greu uneori, dar se vindeca si ea pana la urma.
SfDuminica
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:38
Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste
_oktober_
Postat pe 15 Octombrie 2010 20:41
De la: _oktober_, la data 2010-10-15 20:41:58Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste

aproape mi-ai furat semnatura
yumy
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:07
de fapt ce zic eu aproape ai furat-o cu totul plagiatoare mica
yumy
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:07
De la: yumy, la data 2010-10-15 21:07:55de fapt ce zic eu aproape ai furat-o cu totul plagiatoare mica



stai linistita ca a schimbat-o ....acu, o poseda
anastasia_m
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:09
speram sa observi ...eu zic sa0l pui pe taticu sa ma pedepseasca
_oktober_
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:10
Ockty: ,,Posed ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste '' inteligent spus!
anastasia_m
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:11
De la: anastasia_m, la data 2010-10-15 21:09:18
De la: yumy, la data 2010-10-15 21:07:55de fapt ce zic eu aproape ai furat-o cu totul plagiatoare mica



stai linistita ca a schimbat-o ....acu, o poseda

bre asta e semnatura mea din testament
yumy
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:11
De la: _oktober_, la data 2010-10-15 21:10:48speram sa observi ...eu zic sa0l pui pe taticu sa ma pedepseasca

no bre ca te pedepsesc eu cu niste pupici
yumy
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:12
daca tot va folositi de semnatura mea stiti cine a zis-o?
yumy
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:12
De la: yumy, la data 2010-10-15 21:12:00
De la: _oktober_, la data 2010-10-15 21:10:48speram sa observi ...eu zic sa0l pui pe taticu sa ma pedepseasca

no bre ca te pedepsesc eu cu niste pupici


..nasty,am fost rea....nimic?
_oktober_
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:14
De la: _oktober_, la data 2010-10-15 21:14:07
De la: yumy, la data 2010-10-15 21:12:00
De la: _oktober_, la data 2010-10-15 21:10:48speram sa observi ...eu zic sa0l pui pe taticu sa ma pedepseasca

no bre ca te pedepsesc eu cu niste pupici


..nasty,am fost rea....nimic?



anastasia_m
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:15
De la: _oktober_, la data 2010-10-15 21:14:07
De la: yumy, la data 2010-10-15 21:12:00
De la: _oktober_, la data 2010-10-15 21:10:48speram sa observi ...eu zic sa0l pui pe taticu sa ma pedepseasca

no bre ca te pedepsesc eu cu niste pupici


..nasty,am fost rea....nimic?

ea e avocata asteapta plata, sar sa stii anas ca banii sunt pe card
yumy
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:16
eu sunt bugetara cu cardul transparent... ..si am facut munca in folosul comunitatii de ataea ori incat pot fi absolvita de orice pedeapsa in urmatorii 273496 ani
_oktober_
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:20
De la: _oktober_, la data 2010-10-15 21:20:08eu sunt bugetara cu cardul transparent... ..si am facut munca in folosul comunitatii de ataea ori incat pot fi absolvita de orice pedeapsa in urmatorii 273496 ani





anastasia_m
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:21
De la: _oktober_, la data 2010-10-15 21:20:08eu sunt bugetara cu cardul transparent... ..si am facut munca in folosul comunitatii de ataea ori incat pot fi absolvita de orice pedeapsa in urmatorii 273496 ani

e bine ca e transparent decat deloc [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]
yumy
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:23
De la: yumy, la data 2010-10-15 21:12:59daca tot va folositi de semnatura mea stiti cine a zis-o?

va zic eu ca sa nu mai dati search pe goagle
blaise pascal
yumy
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:23
De la: kudika227120, la data 2010-10-15 20:31:03Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !


Sufleteste e mai rar sa ramai legat toata viata de o persoana cu care nu mai esti,se intampla asta doar in cazul oamenilor care raman ancorati in trecut si nu au reusit sa-l accepte.Indicat este sa accepti ca s-a terminat(si nu doar sa spui din gura ci sa si procesezi,in felul asta nici mintea nu o sa te mai duca mereu pe taramul amintirilor cu el) sa pastrezi doar amintirile placute si sa incerci sa mergi mai departe.Nu e usor dar nici imposibil,asa ca durata suferintei e in "mainile" tale,cu cat te hranesti mai mult cu sperante si amintiri cu atat o sa dureze mai mult sa treci peste.
Barbie30
Postat pe 16 Octombrie 2010 08:22
De la: Barbie30, la data 2010-10-16 08:22:36
De la: kudika227120, la data 2010-10-15 20:31:03Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !


Sufleteste e mai rar sa ramai legat toata viata de o persoana cu care nu mai esti,se intampla asta doar in cazul oamenilor care raman ancorati in trecut si nu au reusit sa-l accepte.Indicat este sa accepti ca s-a terminat(si nu doar sa spui din gura ci sa si procesezi,in felul asta nici mintea nu o sa te mai duca mereu pe taramul amintirilor cu el) sa pastrezi doar amintirile placute si sa incerci sa mergi mai departe.Nu e usor dar nici imposibil,asa ca durata suferintei e in "mainile" tale,cu cat te hranesti mai mult cu sperante si amintiri cu atat o sa dureze mai mult sa treci peste.



super! subscriu!
anastasia_m
Postat pe 16 Octombrie 2010 08:27
De la: anastasia_m, la data 2010-10-16 08:27:47
De la: Barbie30, la data 2010-10-16 08:22:36
De la: kudika227120, la data 2010-10-15 20:31:03Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !


Sufleteste e mai rar sa ramai legat toata viata de o persoana cu care nu mai esti,se intampla asta doar in cazul oamenilor care raman ancorati in trecut si nu au reusit sa-l accepte.Indicat este sa accepti ca s-a terminat(si nu doar sa spui din gura ci sa si procesezi,in felul asta nici mintea nu o sa te mai duca mereu pe taramul amintirilor cu el) sa pastrezi doar amintirile placute si sa incerci sa mergi mai departe.Nu e usor dar nici imposibil,asa ca durata suferintei e in "mainile" tale,cu cat te hranesti mai mult cu sperante si amintiri cu atat o sa dureze mai mult sa treci peste.



super! subscriu!


Anusca,aici erai?
Barbie30
Postat pe 16 Octombrie 2010 08:31
am trecut si eu prin asa ceva ,
haideti sa-i dam un sfat bun pentru ca fiecare dintre voi care a-ti patito stiti prea bine ca nu este asa usor
o sa mai dureze 2-3 ani pina ajungi la parerea ca el nu te-a meritat,intre timp incearca sa nu asculti muzica
de dragoste sa nu te uiti la filme de acelasi gen ,fa-ti de lucru cu altceva si bine inteles incearca sa cunosti pe altcineva ,de preferat un barbat cu sarm si bine dispus la distractie ,te distreaza si te face sa uiti mai mult s-au mai putin trecutul
LOPY_71
Postat pe 18 Octombrie 2010 23:59
uitati cum sta treaba... fiecare din noi are parerea lui/ei si cred ca fiecare din noi percepe altfel acest tip de probleme. eu pot sa spun ca am trecut prin asa ceva si am o veste cu adevarat trista pentru cea care a inceput aceasta discutie: daca sentimentele au fost cat se poate de pure din partile ambelor parti, si cu toate aste viata a facut in asa fel incat v-a despartit, atunci veti ramane marcati pentru toata viata, indiferent daca incerci sau nu sa iti refaci viata( oricum asta o sa faceti amandoi mai devreme sau mai tarziu).
Cazul meu poate dovedi asta: am fost cu persoana iubita timp de 4 ani dupa care (dintr-o prostie) fiecare a luat-o pe alt drum. Totul a fost atat de perfect incat cand ne-am despartit, am stiut ca nu voi mai avea parte de asa ceva niciodata. Am avut dreptate.... Au trecut anii si m-am casatorit, am o viata frumoasa, o familie frumoasa,imi iubesc sotul dar cu altfel de dragoste.Unii numesc acest fel de dragoste, dragoste matura. Eu o numesc normala, banala, acea dragoste care o vezi zilnic. Sa nu credeti ca nu am incercat sa refac acel tip de dragoste dar nu s-a putut, nu din cauza mea(pentru ca eu am darut la fel de mult ca si in cazul anterior) dar el nu e acel gen de om care sa caute dragostea perfecta. Am decis sa raman cu el pentru ca il iubesc si merita iubit, e un om bun si are multe calitati, e mai bun ca majoritatea baietilor care ii intalnesc zilnic.Cu toate astea, au trecut 7 ani de cand m-am despartit de iubirea vietii mele si nu cred ca trece o zi fara sa imi vina in minte, sau daca totusi trece, il visez noaptea. Am ajuns sa cred ca e un blestem pentru mine. Nu vreau sa fie asa, nu vreau sa imi amintesc de el sau sa il visez, as fi vrut sa nu il fi cunoscut, sa nu imi fi aratat ce inseamna cum e sa fi iubit cu asa pasiune, cu asa devotament. Poate eram si eu Om astazi.
S-a mai intamplat ceva ciudat: cand ne-am despartit, stiam ca vom fi doua jumatati care vom bantui prin viata dar nu am avut puterea sa ne impacam. Ceva ne retinea! Plageam amandoi si nu stiam ce se intampla, de ce nu ne lasa mintea sa ne impacam ca un cuplu( spun ca un cuplu pt ca ne intalneam ca amici si povesteam). Cu timplul, el s-a schimbat in asa hal, incat nu-l mai recunoaste nici mama lui. nu mai e el... nu stiu cine e , e un strain cu chipul lui.Poate e doar o masca, poate chiar s-a schimbat. Nu l-am mai vazut de cativa ani dar cand l-am vazut ultima data am ramas cu un gust amar, voiam sa il intreb unde e cel care m-a iubit si pe care l-am iubit atat de mult, dar nu am putut...
Ca si concluzie, sentimentele adevarate raman o viata, timpul nu le vindeca ci timpul aduce intrebarea DE CE?.

sara_sefora
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:12
De la: kudika326948, la data 2010-10-24 17:12:42uitati cum sta treaba... fiecare din noi are parerea lui/ei si cred ca fiecare din noi percepe altfel acest tip de probleme. eu pot sa spun ca am trecut prin asa ceva si am o veste cu adevarat trista pentru cea care a inceput aceasta discutie: daca sentimentele au fost cat se poate de pure din partile ambelor parti, si cu toate aste viata a facut in asa fel incat v-a despartit, atunci veti ramane marcati pentru toata viata, indiferent daca incerci sau nu sa iti refaci viata( oricum asta o sa faceti amandoi mai devreme sau mai tarziu).
Cazul meu poate dovedi asta: am fost cu persoana iubita timp de 4 ani dupa care (dintr-o prostie) fiecare a luat-o pe alt drum. Totul a fost atat de perfect incat cand ne-am despartit, am stiut ca nu voi mai avea parte de asa ceva niciodata. Am avut dreptate.... Au trecut anii si m-am casatorit, am o viata frumoasa, o familie frumoasa,imi iubesc sotul dar cu altfel de dragoste.Unii numesc acest fel de dragoste, dragoste matura. Eu o numesc normala, banala, acea dragoste care o vezi zilnic. Sa nu credeti ca nu am incercat sa refac acel tip de dragoste dar nu s-a putut, nu din cauza mea(pentru ca eu am darut la fel de mult ca si in cazul anterior) dar el nu e acel gen de om care sa caute dragostea perfecta. Am decis sa raman cu el pentru ca il iubesc si merita iubit, e un om bun si are multe calitati, e mai bun ca majoritatea baietilor care ii intalnesc zilnic.Cu toate astea, au trecut 7 ani de cand m-am despartit de iubirea vietii mele si nu cred ca trece o zi fara sa imi vina in minte, sau daca totusi trece, il visez noaptea. Am ajuns sa cred ca e un blestem pentru mine. Nu vreau sa fie asa, nu vreau sa imi amintesc de el sau sa il visez, as fi vrut sa nu il fi cunoscut, sa nu imi fi aratat ce inseamna cum e sa fi iubit cu asa pasiune, cu asa devotament. Poate eram si eu Om astazi.
S-a mai intamplat ceva ciudat: cand ne-am despartit, stiam ca vom fi doua jumatati care vom bantui prin viata dar nu am avut puterea sa ne impacam. Ceva ne retinea! Plageam amandoi si nu stiam ce se intampla, de ce nu ne lasa mintea sa ne impacam ca un cuplu( spun ca un cuplu pt ca ne intalneam ca amici si povesteam). Cu timplul, el s-a schimbat in asa hal, incat nu-l mai recunoaste nici mama lui. nu mai e el... nu stiu cine e , e un strain cu chipul lui.Poate e doar o masca, poate chiar s-a schimbat. Nu l-am mai vazut de cativa ani dar cand l-am vazut ultima data am ramas cu un gust amar, voiam sa il intreb unde e cel care m-a iubit si pe care l-am iubit atat de mult, dar nu am putut...
Ca si concluzie, sentimentele adevarate raman o viata, timpul nu le vindeca ci timpul aduce intrebarea DE CE?.









hmmm..aha.. da.. verdictul: ia si te linisteste si resemneaza-te altfel o sa iti intre in mintea aia numai banalitati. ai avut o sansa sa te impaci odata.gandeste-te ca daca sotul tau ar afla cum gandesti l-ai rani profund.la fel cum zic peste tot o zic din nou.asumati greselile..stii ce inseamna asta? ceea ce va urma va depinde in urma alegerilor tale si va avea consecinte bune sau rele. nu cred ca daca esti un om moral sa iti permiti luxul de a avea consecintele rele..si faptul ca te framanti asa denota totusi ca esti un om moral.si daca tot timpul ai sa faci greseala asta a multor femei de a compara ai sa gresesti.pt ca ai trait sa zicem asa ''vieti anterioare diferite'' cu fiecare cu care ai fost in trecut.acum e prezentul si coneaza ce faci de acum inainte .iar daca nu simti iubirea aia nebuna ceva lipseste si cauta si vezi ce lipseste si fa ceva in legatura cu asta. si tine minte.ceea ce faci acum are ecou in eternitate si nu merita sa te confrunti cu idei de genul asta daca tu esti acum la un alt nivel de viata decat cel de acum cativa ani cand poate erai mai nebuna cauza fiind adolescenta.
extravagant
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:40
De la: kudika227120, la data 2010-10-15 20:31:03Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !


Bag de seama ca incepi sa vorbesti despre voi doi si sfarsesti a vorbi doar despre tine.

De la: kudika227120, la data 2010-10-15 20:31:03o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !


Asta inseamna ca ceea ce spui tu e doar in imaginatia ta. Nimeni nu se desparte cand e legat sufleteste de cineva. Intelegi? Doar tu ai ramas agatata in trecut, nu si el.
Cat despre ratiune sau sentimente, din punctul meu de vedere, intotdeauna este o pista falsa de care ne agatam cu disperare, sperand sa rezolve destinul. Nu exista ratiune cand exista sentimente. Si invers.
rashela
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:22
domnule/doamna extravagant...cred ca tot mesajul meu nu s-a inteles cum trebuie. Eu nu mai am de facut nici o alegere, alegerea am facut-o acum multi ani, sunt casatorita cu sotul meu de multi ani si il iubesc, dar intr-un mod putin mai diferit.nu am nicio intentie de a ma inpaca cu ex-ul, si in legatura cu asta, nu am facut greseli care sa duca la despartirea de ex-ul si nu am ratat impacarea cu el, nu ne-am impacat pt ca simteam ca trebuie sa ne continuam vietile separat, chiar daca ne iubeam enorm( asta e cel mai ciudat lucru care mi s-a intamplat vreodata). cat despre sotul meu, mi-am cladit relatia si casnicia pe mare sinceritate, el stia tot ce simt si m-a inteles. la inceput nici nu l-am iubit( si asta stia). pentu asta o sa ii fiu recunoscatoare o viata, il respect si nu i-as face nici un rau.
raspunsul meu se referea la faptul ca in viata te vor urmari mereu sentimentele dar viata de zi cu zi se bazeaza pe decizii rationale. cu toate astea, nu indic nimanui sa se casatoreasca sau sa se implice intr-o relatie numai bazandu-se pe ratiune. intotdeauna trebuie sa fie un pic din fiecare.
sara_sefora
Postat pe 25 Octombrie 2010 13:00
ce rai sunteti RASHELA SI EXTRAVAGANT
a-ti iubit vreodata cu adevarat in viata voastra,
adica sa va tremure stomacul cind vedeti persoana iubita?
probabil ca nu.
sara_sefora are si ea dreptate ,in viata putini dintre noi ajung sa cunoasca dragostea adevarata
si de obicei este si scurta ,atit a spus femeia ca a cunoscut dragostea adevarata si ca ulterior si-a vazut de viata dar nu a mai fost la fel si este normal sa fie asa
din punctul meu de vedere ar trebuii sa fii multumita ca ai avut parte in viata ta de asa ceva
chiar daca nu l-ai uitat nici acum ,retine doar ceea ce a fost frumos intre voi pt ca nu sunt sigur ca vei mai avea parte de asa ceva.
restul care comenteaza prostii probabil ca nici nu au ce cauta pe acest forum de fapt nu stiu ce inseamna
sa iubesti cu adevarat,si probabil nu vor stii niciodata...........
LOPY_71
Postat pe 25 Octombrie 2010 23:54
referitor la intrebarea lui kudika227120

ce sa-ti asculti inima s-au ratiunea
depinde ft mult de situatie
1 daca esti libera si fara obligatii asculta-ti inima pt ca viata este scurta si nu ai sanse multe in viata
de a stii cu adevarat cum este sa iubesti
2 daca ai obligatii gindestete la ele si ascultati ratiunea chiar daca viata este scurta voi femeile va pricepeti mai bine sa v-o faceti mai frumoasa
3 daca nu te regasesti in nici una dintre situatiile de mai sus , bea un shat,fumeaza o marihuana
traiesteti viata dupa legea ta si ce-o mai fii dumnezeu stie...........

in general femeile din ziua de astazi care nu-si iubesc cu adevarat proprii soti
sunt legate de acestia doar prin obligatii (copii, averi etc..)
cel mai des copii fac o astfel de familie sa mai supravietuiasca ,insa nu tiune la nesfirsit
si daca ea nu te iubeste ,nu te va iubii niciodata ,sta linga tine doar ca are constiinta copiilor
si atit ,au de obicei un amant care sa se ocupe de clipele ei de fricire, insa seara se duc acasa de parca nu se intimpla nimic.
LOPY_71
Postat pe 26 Octombrie 2010 00:07
Sint perfect de acord cu ce scrii...ca raspuns la blocajul dupa o despartire.Sfatul meu este ca daca vezi ca nu te poti ajuta incepind sa-ti refaci viata,mergi la un psiholog.Asta nu inseamna ca esti nebuna cum multi cred,inseamna ca mergi la un specialist care te poate ajuta sa devii poate mai puternica decit erai-Eu trec printr-o despartire pe care nu incep sa descriu suferintele si procesul prin care am trecut.Stiu doar ca am facut totul ca sa fim impreuna ,dar dragoste cu forta nu se poate.A trebuit in final sa merg la psiholog,ca sa-mi revin.Am 2 copii cu el si ajungeam acasa de la servici fara puteri,plingeam pe ascuns si vesnic aveam ochii rosiii,pina m-au vazut colegele si imediat m-au ajutat sa-mi revin.Procesul e lung de citeva luni sau ani,depinde de tine...sfatul ptr inceput este sa nu-ti cauti pereche in timpul recuperarii,frustarile inca influenteaza negativ o noua relatie...este ceeace psihologii recomanda.Mai intai accepta-ti ranile,asteapta sa se vindece si apoi cu un bagaj nou si proaspat de sperante porneste din nou in a vedea sexul opus si cu alti ochi.
kudika167131
Postat pe 31 Octombrie 2010 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa merg cu el la mare? 128 De la: Deeliaaaa 21 August 2011 17:28
eu scorpion ea taur 8 De la: annamarya85 12 Ianuarie 2011 13:00
buna 15 De la: nebuna94 24 Mai 2009 21:49
» ce parere aveti de relatia barbat pesti si femeia fecioara ? 14 De la: Cassey 13 Mai 2009 16:42
Nu mai cred in iubire. 21 De la: kudika_981773 12 Aprilie 2015 22:05