Setari Cookie-uri

Henna ptr. par


Dragi prieteni "Kudiki " ,

De curand m-am decis sa ma vopsesc cu Henna. Mi-am cumparat o vopsea Henna romaneasca ( de la mall..) in nuanta castaniu deschis (pe cutie scrie "100% naturala", dar " .Am realizat , abia apoi , ca ar fi fost cazul sa ma informez mai mult si am cam regretat alegerea ( ma refer la marca romaneasca) . Am gasit pe forumul kudika , intr-un post mai vechi tot despre vopsire cu Henna, un link cu informatii cu si despre vopsirea cu Henna . Asadar ... am aflat ca ,defapt, henna are o singura culoare : rosu .. iar restul culorilor sunt defapt derivati de henna (sau henna amestecata cu agenti metalici...) .
Asadar, m-ar interesa de unde as putea cumpara henna de provenienta straina ( un site de preferinta ).
Multumesc !
VictorianMoonLight
Postat pe 22 Octombrie 2010 17:36
De la: VictorianMoonLight, la data 2010-10-22 17:36:02
Dragi prieteni "Kudiki " ,

De curand m-am decis sa ma vopsesc cu Henna. Mi-am cumparat o vopsea Henna romaneasca ( de la mall..) in nuanta castaniu deschis (pe cutie scrie "100% naturala", dar " .Am realizat , abia apoi , ca ar fi fost cazul sa ma informez mai mult si am cam regretat alegerea ( ma refer la marca romaneasca) . Am gasit pe forumul kudika , intr-un post mai vechi tot despre vopsire cu Henna, un link cu informatii cu si despre vopsirea cu Henna . Asadar ... am aflat ca ,defapt, henna are o singura culoare : rosu .. iar restul culorilor sunt defapt derivati de henna (sau henna amestecata cu agenti metalici...) .
Asadar, m-ar interesa de unde as putea cumpara henna de provenienta straina ( un site de preferinta ).
Multumesc !
Si?
Valy90
Postat pe 22 Octombrie 2010 17:40
http://sideris.ro/shop/cosmetice-bio-organice-par/vopsea-naturala/henna-boy-vopsea-naturala-par-henna-brunette-saten.html
amalia_anastasia
Postat pe 22 Decembrie 2010 17:11
buna,eram si eu in cautare de henna de calitate - am dat peste acest site de unde am si comandat,sper sa fiu multumita.
amalia_anastasia
Postat pe 22 Decembrie 2010 17:14
Buna,
Intr-adevar, "henna" in sine este o singura planta, lawsonia inermis care coloreaza aramiu-roscat, insa ea este amestecata cu alte plante pentru a creea si alte nuante. Pentru a fi sigura ca henna pe care o folosesti este 100% naturala pe cutie trebuie sa fie enumerate toate aceste plante la ingrediente, daca este vorba despre alte tipuri de henna in afara de aramiu ( pentru "henna castanie" de ex.)
Henna de foarte buna calitate, importata din India se gaseste acum si in Romania pe www.hennaromania.ro. Acolo vei gasi poze inainte/dupa folosirea Henna Mandala cat si sfaturi utile.
Iti doresc un par frumos si sanatos!
kudika_25653
Postat pe 11 Ianuarie 2013 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti de barbati din zodia GEMENI????? 4 De la: Eleodor 12 Ianuarie 2012 19:19
***Probleme cu TENUL*** 4 De la: kudika196886 13 Martie 2012 16:18
De ales intre doi baieti 3 De la: clau19 27 Iulie 2010 01:08
kudika 1 De la: kudika400169 9 Mai 2011 22:43
Lentile de contact 4 De la: kudika075700 14 Mai 2012 18:37