Setari Cookie-uri

ma simt oribil

de mica am o problema cu greutatea.dar acum mai mult ma afecteaza,pentru ca stiu ca ma arata cu degetul din urma,deja nu mai pot,vreau sa slabesc dar nu se primeste.Am 17 ani,si 75 de kg.Problema este ca am solduri si un pic de burta,si sunt foarte lata la picioare,bazinul este trecut de dimensiunea, care ar trebui sa aiba o fata la asa virsta.sunt pofticioasa si de multe ori nu ma pot abtine.Va rog ajutati-ma,sunt disperata,mi-ar fi de ajutor sfaturile voastre.Va multumesc mult!!!
anisoara93
Postat pe 24 Octombrie 2010 19:46
Ce nu se primeste?
Sfat:miscare la greu,lasa dreacu mancarea de la fast-food si mananca legume,fructe etc
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:00
Nu mai stiu cum e acum in Romania, dar cred ca ar trebui sa faci o programare la Endocrinologie in primul rand. Sa vezi cum stai cu glanda tiroida. Dupa, cred ca ar trebui sa ceri ajutorul doctorului.
Nici o dieta nu se face dupa ureche.
In afara de ceea ce se spunea mai sus, ceea ce e un regim de viata - miscarea si mancarea sanatoasa. Poti sa fii pofticioasa, dar sa poti pofti la mere, portocale, o banana, musli nu la ciocolata, hamburger si cartofi prajiti. Nici painea care insoteste toate mesele nu-i un prieten. Mai ales cea alba.

Bafta iti doresc.
Dor_a
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:21
Nu mai stiu cum e acum in Romania, dar cred ca ar trebui sa faci o programare la Endocrinologie in primul rand. Sa vezi cum stai cu glanda tiroida. Dupa, cred ca ar trebui sa ceri ajutorul doctorului.
Nici o dieta nu se face dupa ureche.
In afara de ceea ce se spunea mai sus, ceea ce e un regim de viata - miscarea si mancarea sanatoasa. Poti sa fii pofticioasa, dar sa poti pofti la mere, portocale, o banana, musli nu la ciocolata, hamburger si cartofi prajiti. Nici painea care insoteste toate mesele nu-i un prieten. Mai ales cea alba.

Bafta iti doresc.
Dor_a
Postat pe 24 Octombrie 2010 20:23
daca vrei totul se poate
mergi la sala,fa sport si mananca cat mai sanatos!nimic mai simplu...
aa si evita mai tot ce e prajit si gras,nu te afecteaza la greutate cat te afecteaza la sanatate;))iti spun din experienta,nu greutatea ar trebui sa fie problema ta principala,ci sanatatea,iar daca vei manca sanatos vei fi si sanatoasa,vei arata si bine
mult succes!
lecteurdesprit26
Postat pe 16 Noiembrie 2010 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Termen limita pt. a face un copil 18 De la: _black_betta_ 16 Octombrie 2013 12:36
ma bucur ca am stricat afacerile Kudika si asa dupa cum se vede,FAZANUL imi sterge in continuare poze pentru ca am stricat afacerile KudikKA CU crema de melci si cu expozitia,ambele fiind de rahat si pentru prostirea fraierilor 73 De la: Indiana_Jones 19 Septembrie 2011 13:23
Mi-a spus ca m-a înșelat ! 14 De la: 17 August 2014 09:50
Scolioza 3 De la: Vivi96 10 Februarie 2013 21:04
BPOC 4 De la: Anisoara_Stoica_1 5 Mai 2014 07:52